Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά έχει ασχοληθεί κανένας με pois στο sygic aura?νπορώ να προσθέσω spped cameras και άλλα αγαπημένα πχ καταστήματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μονο στο market υπαρχει? γιατι αλλού δεν το βρισκω...και επειδη ειμαι πολυ νεος στο android χθες το εκανα root και δεν υπαρχει το market πλεον στο τηλεφωνο μου. Ξερει κανεις πως μπορω να το βαλω? Edited by Villis
Δεν επιτρέπεται η αναφορά σε "σπασμένο" λογισμικό, ή εφαρμογές που το περιέχουν...
Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα λεξικο ελληνικο για τα μηνυματα πχ να παταω π, α, τ και να με βγαζει λεξεις απο πανω πατερας, πατατα κτλ

 

τωρα με βγαζει μονο οτι επαφες εχω μεσα πχ αν γραψω π, α με βγαζει παπαδοπουλος παπαγεωργιου κτλ:D

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα λεξικο ελληνικο για τα μηνυματα πχ να παταω π, α, τ και να με βγαζει λεξεις απο πανω πατερας, πατατα κτλ

 

τωρα με βγαζει μονο οτι επαφες εχω μεσα πχ αν γραψω π, α με βγαζει παπαδοπουλος παπαγεωργιου κτλ:D

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν γράφεις στο πεδίο που γράφεις τον παραλήπτη η το νούμερο και όχι στο πεδίο για το μήνυμα?

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πείτε μου λίγο γιατί πραγματικά θα σκάσω ..δεν μπορώ με τίποτα να δω φλας βιντεακια με τον όπερα σε φουλ σκριν στο samsung galaxy s..πχ στη παρακάτω σελίδα

http://www.pameevros.gr/News/Enternews/LifeStyle/tabid/261/articleType/ArticleView/articleId/7471/Default.aspx

όταν πάω να δω σε φουλ σκριν το βίντεο η εικόνα βγαίνει μικρή.

Στον μίνι και στον μανισιο ανοίγουν κανονικά ...

Αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που δεν κάνω τον όπερα τον βασικό μου browser ...

Είναι έτσι η δεν κάνω κάτι σωστά ;

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η θεση ανανεωνεται ετσι ? Πρεπει το κινητο να λεει A-GPS για να παιζει χωρις 3G ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Eννοείται ότι δείχνει το στίγμα!

Το Α-GPS σημαίνει assisted gps και σημαίνει ότι μπορείς να επιταχύνεις τη διαδικασία "κλειδώματος" δορυφόρων μέσω internet. Ωστόσο οι συσκευές με Α-GPS λειτουργούν φυσικά και χωρίς internet...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πείτε μου λίγο γιατί πραγματικά θα σκάσω ..δεν μπορώ με τίποτα να δω φλας βιντεακια με τον όπερα σε φουλ σκριν στο samsung galaxy s..πχ στη παρακάτω σελίδα

http://www.pameevros.gr/News/Enternews/LifeStyle/tabid/261/articleType/ArticleView/articleId/7471/Default.aspx

όταν πάω να δω σε φουλ σκριν το βίντεο η εικόνα βγαίνει μικρή.

Στον μίνι και στον μανισιο ανοίγουν κανονικά ...

Αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που δεν κάνω τον όπερα τον βασικό μου browser ...

Είναι έτσι η δεν κάνω κάτι σωστά ;

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μήπως χρησιμοποιείς το Turbo mode? Απλα εικάζω, δεν το ήξερα καν οτι υπάρχει opera Mobile, για τον μινι ηξερα μονο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια λιγο...Ψάχνω καποιο gps για τπ Χ10 μινι το οποιο να εχει ελληνικους χαρτες και ελληνική φωνη και να μην απαιτει συνδεση στο ιντερνετ...Ευχαριστω εκ τον προτέρων

 

κατεβασε και βαλε το ndrive απο το μαρκετ δουλευει απσογα χωρις ιντερνετ....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

έβαλα χτες την beta έκδοση του viber και δουλεύει σχετικά μια χαρά..:)

ερώτηση: δυστυχώς, επειδή το πρόγραμμα ενσωματώνεται στον default dialer, ό,τι κλήσεις κάνω περνάει την διάρκειά τους στο Call Meter NG...έχει κανείς καμιά ιδέα,πως μπορώ να το αποφύγω αυτό, ώστε η συνολική διάρκεια των εξερχόμενων κλήσεων να μην είναι πλασματική? (να μετράει δηλαδή κανονικά τις GSM κλήσεις και όχι αυτές μέσω wifi)

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το ndrive με ποιόν χάρτη το δουλέυετε?

 

εγω εχω τον GRC V2.18 TeleAtlas N.V 12/4/2010 :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ποιον θεωρειται καλυτερο bluetooth input (και συγκεκριμενα keyboard) driver ?

Εχω παρει ενα bluetooth mini keyboard ..μπορει να κανει μονο τα βασικα...εγγραφη κειμενου...κουμπια πχ οπως mute..πανω/κατω ηχος ,play κτλ δεν παιζουν ...επισης μερικα keys ή δε βγαινουν ή βγαινουν λανθασμενα...αρα καλο θα ηταν να υπαρχει key mapping.

Εχω δοκιμασει τα Blueinput και Bluekeyboard JP

 

συγκεκριμενα το keyboard ειναι αυτο http://auih.merchantrunglobal.com/ImageHosting/ViewImage.aspx?GlobalID=1003&MerchantID=405&ImageID=892&DisplaySize=-1

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν γράφεις στο πεδίο που γράφεις τον παραλήπτη η το νούμερο και όχι στο πεδίο για το μήνυμα?

 

εννοειται ρε παιδια στο πεδιο για το μηνυμα....δεν βγαζει λεξεις κανονικες

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

έβαλα χτες την beta έκδοση του viber και δουλεύει σχετικά μια χαρά..:)

ερώτηση: δυστυχώς, επειδή το πρόγραμμα ενσωματώνεται στον default dialer, ό,τι κλήσεις κάνω περνάει την διάρκειά τους στο Call Meter NG...έχει κανείς καμιά ιδέα,πως μπορώ να το αποφύγω αυτό, ώστε η συνολική διάρκεια των εξερχόμενων κλήσεων να μην είναι πλασματική? (να μετράει δηλαδή κανονικά τις GSM κλήσεις και όχι αυτές μέσω wifi)

thanks..:)

 

Με αυτη την εφαρμογη, κανεις κλησεις και στελνεις sms μεσω wifi/3g σε οποιον εχει την ιδια εφαρμογη σε android και iphone?

Θα την κατεβασω κι εγω απο το site τους, thanks για την πληροφορια.

 

Edit: Μονο για κλησεις ειναι απότι ειδα, νομιζα οτι υποστηριζε και μηνυματα.

Edited by Billys_RR
Link to comment
Share on other sites

Με αυτη την εφαρμογη, κανεις κλησεις και στελνεις sms μεσω wifi/3g σε οποιον εχει την ιδια εφαρμογη σε android και iphone?

Θα την κατεβασω κι εγω απο το site τους, thanks για την πληροφορια.

 

Edit: Μονο για κλησεις ειναι απότι ειδα, νομιζα οτι υποστηριζε και μηνυματα.

 

Μόνο για κλήσεις και δεν μπορείς να την κατεβάσεις ακόμα.

Για μηνύματα/video/audio clips κατεβάζεις τα πολύ καλά pingchat και whatsapp και διαλέγεις.. ή κρατάς και τα δύο!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για κλήσεις και δεν μπορείς να την κατεβάσεις ακόμα.

Για μηνύματα/video/audio clips κατεβάζεις τα πολύ καλά pingchat και whatsapp και διαλέγεις.. ή κρατάς και τα δύο!

 

Την κατεβασα απο εδω

http://www.viber.com/download

Αλλα δεν την εγκατεστησα ακομα.

Τις αλλες τις εφαρμογες τις ξερω, αλλα ελαχιστους που να τις χρησιμοποιουν, οποτε μενουν ανεκμεταλευτες :p

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει δονηση στιγμιαια το κινητο μολις απανταει ο συνομιλητης σε μια κληση ? Με ειχε βολεψει το vibraconnect για το symbian αλλα δε γνωριζω κατι αντιστοιχο στο android. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει δονηση στιγμιαια το κινητο μολις απανταει ο συνομιλητης σε μια κληση ? Με ειχε βολεψει το vibraconnect για το symbian αλλα δε γνωριζω κατι αντιστοιχο στο android. :confused:

 

Γιατί νομίζω ότι το desire που έχεις το κάνει μόνο του αυτό ,χωρίς εφαρμογή;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζω ότι το desire που έχεις το κάνει μόνο του αυτό ,χωρίς εφαρμογή;

Δεν εχω βρει καποια σχετικη ρυθμιση. Να πω οτι εχω android 2.2, αν αυτο βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βρει καποια σχετικη ρυθμιση. Να πω οτι εχω android 2.2, αν αυτο βοηθαει.

 

Στις ρυθμίσεις ήχου έχεις τικαρισμένο το Απτικά σχόλια και Δόνηση;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει να περασει το Viber σε beta απο εδω ¨: http://viber.com/download

ακυρο δεν δουλευει :mad:

Edited by Operater
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...