Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτα τα προγραμματα παιδια που λετε ειναι δωρεαν ή κοστιζουν για να τα αγορασεις ?

 

Χρεωνουν μεσω 3G ? κατεβαζουν δεδομενα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ψαχνω μια εφαρμογη που να μπορω να λειτουργω τον υπολογιστη απο το κινητο(remote desktop) αλλα να μπορω να αντιγραφω και οποιο αρχειο θελω του υπολογιστη στο κινητο... δοκιμασα logmein και teamviewer αλλα δεν σου δινει δυνατοτητα να αντιγραψεις αρχεια
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ψαχνω μια εφαρμογη που να μπορω να λειτουργω τον υπολογιστη απο το κινητο(remote desktop) αλλα να μπορω να αντιγραφω και οποιο αρχειο θελω του υπολογιστη στο κινητο... δοκιμασα logmein και teamviewer αλλα δεν σου δινει δυνατοτητα να αντιγραψεις αρχεια

 

χρησιμοποιησε τα παραπανω σε συνδυασμο με το dropbox

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε μεσω του opera mobile να κανετε login στο site?
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε μεσω του opera mobile να κανετε login στο site?

 

Oχι, μολις το δοκιμασα. Βαζω τα στοιχεια μου, μου λεει πως με ανακατευθυνει και μετα ειναι σε loop.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Oχι, μολις το δοκιμασα. Βαζω τα στοιχεια μου, μου λεει πως με ανακατευθυνει και μετα ειναι σε loop.

 

και μενα τα ιδια...

μαλλον προκειται περι bug του site?? :worry:

θα το αναφερω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει αρκετή ώρα και πλέον ζαλίστικα... Υπάρχει εφαρμογή να πάρω screenshot από desire s? δοκίμασα 2-3 στο μάρκετ αλλά θέλουν root.
Link to comment
Share on other sites

το file expert που προτεινατε λιγα ποστς πριν δε μου κανει delete σε root folders αν και το εχω ενεργοποιησει, δειχνει οτι κανει καποια ενεργεια αλλα τα αρχεια ειναι ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει αρκετή ώρα και πλέον ζαλίστικα... Υπάρχει εφαρμογή να πάρω screenshot από desire s? δοκίμασα 2-3 στο μάρκετ αλλά θέλουν root.

 

δεν γνωριζω κανενα app για τα unroot τηλέφωνα, αν και με την 2.3.3 εχει ακουστει οτι δεν θα απαιτειται root αλλα μεχρι στιγμης δεν νομιζω να εχει συμβει κατι τετοιο:wacko:

μπορεις ομως να το κανεις χρησιμοποιωντας το Android SDK στον υπολογιστή μέσω USB...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλά,δεν είμαι και τόσο αδαής:)

Και από κονσόλα κατέχω και από linux- to ubuntu να είναι καλά-

 

Τότε δεν ξέρω τί δεν κατάλαβες :)... το καινούριο root explorer έχει πια την εντολή chown (change ownership), που αν πειράζεις αρχεία του συστήματος είναι απαραίτητη... οι προηγούμενες εκδόσεις είχαν μόνο την chmod (Permissions).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν και μου τη σπάει το lag των live wallpaper βρήκα ένα που τουλάχιστον είναι και χρήσιμο!

 

 

 

Σου βγάζει φουσκαλίτσες και αν έχεις missed call,sms σου βγάζει φουσκάλα που αν την κάνεις κλικ σε πάει στην κλήση/sms!

 

 

 

 

καλη κ διασκεδαστικη προταση... μια ερωτηξη : πως σταματανε οι φουσκαλιτσες να περιφερονται? ακομα κ αν διαβασω το μηνυμα που λεει οτι ηρθε,αυτες συνεχιζουν στον αιωνα τον απαντα να πηγαινουν περα δωθε:blink::blink:??? ευχαριστω!

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο καλο προγραμμα για την προβολη video .avi kai .mkv ? γιατι οποιο και να βαλω κολαει...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο καλο προγραμμα για την προβολη video .avi kai .mkv ? γιατι οποιο και να βαλω κολαει...

 

RockPlayer, mVideoplayer είναι πολύ καλά και δοκιμασμένα. Τώρα αν σου κολλάνε τα video:

1) Ποια συσκευή έχεις?

2) Τι βίντεο προσπαθείς να δεις? Γιατί κι εγώ πχ στο Milestone, ακόμα και στο 1.1GHz που το έχω, 720p .mkv χωρίς σπασίματα δεν έχω καταφέρει να δω.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

RockPlayer, mVideoplayer είναι πολύ καλά και δοκιμασμένα. Τώρα αν σου κολλάνε τα video:

1) Ποια συσκευή έχεις?

2) Τι βίντεο προσπαθείς να δεις? Γιατί κι εγώ πχ στο Milestone, ακόμα και στο 1.1GHz που το έχω, 720p .mkv χωρίς σπασίματα δεν έχω καταφέρει να δω.

1)εχω το huawei ideos x5 exei 800mhz επεξεργαστη

2)480p .mkv και .avi προσπαθω να δω. παρατηρησα οτι αμα κανω kill καποια apps, παιζει πολυ καλυτερα το video...

Link to comment
Share on other sites

RockPlayer, mVideoplayer είναι πολύ καλά και δοκιμασμένα. Τώρα αν σου κολλάνε τα video:

1) Ποια συσκευή έχεις?

2) Τι βίντεο προσπαθείς να δεις? Γιατί κι εγώ πχ στο Milestone, ακόμα και στο 1.1GHz που το έχω, 720p .mkv χωρίς σπασίματα δεν έχω καταφέρει να δω.

Πλέον ο καλύτερος video player για software decoding με τα καλύτερα codecs είναι ο MoboPlayer ο οποίος είναι free στο Market. Στο Nexus S μπορώ να δω 720p mkv με ενσωματωμένους υπότιτλους χωρίς κανένα πρόβλημα ενώ με τον latest RockPlayer 1.7.2 υπάρχουν κολλήματα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πλέον ο καλύτερος video player για software decoding με τα καλύτερα codecs είναι ο MoboPlayer ο οποίος είναι free στο Market. Στο Nexus S μπορώ να δω 720p mkv με ενσωματωμένους υπότιτλους χωρίς κανένα πρόβλημα ενώ με τον latest RockPlayer 1.7.2 υπάρχουν κολλήματα.

 

Ευχαριστώ MaXAiRO, θα το δοκιμάσω άμεσα, άντε να δούμε αν παίξουν τα .mkv χωρίς μετατροπή. :)

 

Off Topic: Μα να πουλάς το Milestone? Ντροπή..! Το κινητό είναι συλλεκτικό, βετεράνος, σταθμός στην ιστορία του Android, κλπ. Δεν το δίνουμε ποτέ :D

 

 

Edit: Μπα... ούτε με τον MoboPlayer είδαμε φως. Εκτός αν έχεις να προτείνεις συγκεκριμένα Settings. Θα αναγκάζομαι να μετατρέπω απ'ότι φαίνεται σε .mp4 με όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα. Το έκανα και πριν και η ποιότητα ειναι εξαιρετική. Απλά πρέπει να κάνεις encoding τα video και βαριέμαι..

Edited by babis200sx
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ MaXAiRO, θα το δοκιμάσω άμεσα, άντε να δούμε αν παίξουν τα .mkv χωρίς μετατροπή. :)

 

Off Topic: Μα να πουλάς το Milestone? Ντροπή..! Το κινητό είναι συλλεκτικό, βετεράνος, σταθμός στην ιστορία του Android, κλπ. Δεν το δίνουμε ποτέ :D

 

 

Edit: Μπα... ούτε με τον MoboPlayer είδαμε φως. Εκτός αν έχεις να προτείνεις συγκεκριμένα Settings. Θα αναγκάζομαι να μετατρέπω απ'ότι φαίνεται σε .mp4 με όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα. Το έκανα και πριν και η ποιότητα ειναι εξαιρετική. Απλά πρέπει να κάνεις encoding τα video και βαριέμαι..

Δεν υπάρχουν συγκεκριμένες ρυθμίσεις. Είναι θέμα hardware του Milestone προφανώς. Βέβαια εγώ το Nexus S το χω στο 1.3GHz αλλά δε νομίζω να ναι αυτό το πρόβλημα. Να σου προτείνω όμως ένα πρόγραμμα για μετατροπές που χρησιμοποιούσα από το γυμνάσιο μέχρι που πήρα το HD2 και δε χρειαζόμουν μετατροπές πλέον, το Free Studio. Μπορείς να μετατρέψεις οποιοδήποτε video οποιουδήποτε format (avi, mkv, wmv κλπ.) σε οποιοδήποτε άλλο format με ό,τι ρυθμίσεις θες εύκολα και γρήγορα.

 

Off Topic: Με το Milestone έμαθα τι θα πει Android και κάποια πράματα παραπάνω αλλά αυτός ο κλειδωμένος bootloader και η 256ΜΒ Ram μας τα χάλασαν... Δύσκολα πεθαίνει αυτό το κινητό χάρη στο nadlabak αλλά ντάξει από τότε που εθίστηκα με Android αναβαθμίζομαι συνεχώς (Nexus S τώρα). Και είναι δύσκολο να το πουλήσω κιόλας γιατί έχει παλιώσει οπότε με βλέπω να το κρατάω (αν και μέσα στο τελευταίο συρτάρι του γραφείου μου).

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

HTC IME (αν κατάλαβα καλά τι θες)

 

επειδη οργανωνω αυτα που θελω για την ανδροιδες συσκευη μου μολις την παρω θελω να τα εχω ολα ετοιμα (κατα πασα πιθανοτητα wildfire s) και αυτο που θελω ειναι ενα ειδος πληκτρολογιου χωρις querty γιατι δεν με βολευει καθολου

 

Επίσης Multiling και Smart Keyboard.

 

εχουν ελληνικα αυτα τα 3 που μου προτεινατε?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εχουν ελληνικα αυτα τα 3 που μου προτεινατε?

ελα ρε Gio:)

ναι εχουν και τα δυο:D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη οπως το Athensbook για το Iphone που να ειναι τοσο καλα ενημερωμενη οσο αναφορα την κινηση στους δρομους?
Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν και μου τη σπάει το lag των live wallpaper βρήκα ένα που τουλάχιστον είναι και χρήσιμο!

 

 

 

Σου βγάζει φουσκαλίτσες και αν έχεις missed call,sms σου βγάζει φουσκάλα που αν την κάνεις κλικ σε πάει στην κλήση/sms!

 

 

 

Αν δεν σε ενδιαφέρουν οι λειτουργίες του terminal, τότε δεν θα καταλάβεις καμία διαφορα!

 

Παιδια μια παρακληση. Επειδη εχω προβλημα με το Μαρκετ και δεν ειμαι σε mood να λυσω το προβλημα (αλλαγη rοm/whatever), μηπως θα μπορουσε καποιος να ανεβασει σε apk την εφαρμογη του Jastona και το νεο update του Facebook ΑΝ λειτουργουν σε αυτο οι push notifications?

Αν δεν βαριεστε βασικα, δεν ειναι και τοσο αμεση η αναγκη. Θενξ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...