Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ρυθμίσεις ήχου έχεις τικαρισμένο το Απτικά σχόλια και Δόνηση;

 

To τσεκαρα κι αυτο να εχει τικ αλλα παλι δε κανει δονηση μολις απαντησει ο αλλος. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν εχω βρει καποια σχετικη ρυθμιση. Να πω οτι εχω android 2.2, αν αυτο βοηθαει.

 

Στο Galaxy ειναι στο Settings>Call Settings>All Calls

Για δες αν υπαρχει κατι αναλογο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξανα γραφω...

υπαρχει κανενα λεξικο ελληνικο για τα μηνυματα πχ να παταω π, α, τ και να με βγαζει λεξεις απο πανω πατερας, πατατα κτλ

 

τωρα με βγαζει μονο οτι επαφες εχω μεσα πχ αν γραψω π, α με βγαζει παπαδοπουλος παπαγεωργιου κτλ...

ναι γραφω στο πεδιο για το μηνυμα,χρησιμοποιω το handcent και δεν εχει εχει ελληνικο Τ9 γραφει ελληνικα παντως!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξανα γραφω...

υπαρχει κανενα λεξικο ελληνικο για τα μηνυματα πχ να παταω π, α, τ και να με βγαζει λεξεις απο πανω πατερας, πατατα κτλ

 

τωρα με βγαζει μονο οτι επαφες εχω μεσα πχ αν γραψω π, α με βγαζει παπαδοπουλος παπαγεωργιου κτλ...

ναι γραφω στο πεδιο για το μηνυμα,χρησιμοποιω το handcent και δεν εχει εχει ελληνικο Τ9 γραφει ελληνικα παντως!

 

HTC IME mod, Multiling, Smart Keyboard Pro. Το τελευταίο είναι το καλύτερο κατά τη γνώμη μου αλλά είναι paid.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εαν το Aura δουλέυει σε Android 2.3.3 (μόλις μου ήρθε η αναβάθμηση) γιατί στο δικό μου DHD δεν δουλεύει και μάλιστα διάβασα ότι και κάποιοι άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Με το Destinator υπαρχει κανενα νεο;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Στο Galaxy ειναι στο Settings>Call Settings>All Calls

Για δες αν υπαρχει κατι αναλογο.

Δεν υπαρχει τετοια επιλογη σε μενα δυστυχως. Anyway, δεν πειραζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοια επιλογη σε μενα δυστυχως. Anyway, δεν πειραζει.

 

Πάντως το δικό μου desire to κάνει αυτό και τώρα φοράω την gingerbread sense insert coin και θυμάμαι ότι το έκανε και με τη στοκ froyo.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου desire to κάνει αυτό και τώρα φοράω την gingerbread sense insert coin και θυμάμαι ότι το έκανε και με τη στοκ froyo.

Τι να πω, και γω με στοκ 2.2 ειμαι, το μονο που εχω κανει ειναι ενα root στο τηλεφωνο, τπτ αλλο. :confused:

 

Edit: Ακυρο, τελικα μαλλον βρηκα την απαντηση στο xda τυχαια.

When the screen is on (aka you dont have the phone near to your ear) the phone vibrates on call connect.

Απλα εγω περιμενα να κανει την δονηση και με το τηλεφωνο κολλημενο στο αυτι (με βολευε σε θορυβωδεις χωρους για να καταλαβαινω ποτε εχει απαντησει ο αλλος, οταν δεν τον ακουω καλα) .

Edited by coreyhalkis
Link to comment
Share on other sites

HTC IME mod, Multiling, Smart Keyboard Pro. Το τελευταίο είναι το καλύτερο κατά τη γνώμη μου αλλά είναι paid.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

Multiling mazi me language greek και επιτελους εχω Τ9 ευχαριστω πολυ μαχαιρο

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, και γω με στοκ 2.2 ειμαι, το μονο που εχω κανει ειναι ενα root στο τηλεφωνο, τπτ αλλο. :confused:

 

Edit: Ακυρο, τελικα μαλλον βρηκα την απαντηση στο xda τυχαια.

 

Απλα εγω περιμενα να κανει την δονηση και με το τηλεφωνο κολλημενο στο αυτι (με βολευε σε θορυβωδεις χωρους για να καταλαβαινω ποτε εχει απαντησει ο αλλος, οταν δεν τον ακουω καλα) .

 

Για αυτό το έκανε πάντα σε εμένα .Επειδή μιλάω πάντα με το bluetooth.;)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προγραμα για να μπορουμε να στελνουμε με Ελληνικά μηνυμα με 160 χαρακτηρες υπαρχει;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προγραμα για να μπορουμε να στελνουμε με Ελληνικά μηνυμα με 160 χαρακτηρες υπαρχει;

 

handcent sms απο το μαρκετ :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι την εξής εφαρμογή για διαχείρηση χρόνου ομιλίας σε εταιρική γραμμή:

 

1. Να μου δείχνει τον συνολικό χρόνο ομιλίας μεταξύ δύο ημερομηνιών (ακόμα και μετά από reset μου αρκεί)

 

2. Να μετατρέπει οποιαδήποτε κλήση από 1" έως 44" σε κλήση των 45" (για υπολογισμό της ελάχιστης χρέωσης)

 

3. Να εξαιρεί από το (2) ορισμένους αριθμούς (πχ τα ενδοεταιρικά)

 

4. Να μετρά ανεξάρτητα το χρόνο ομιλίας για συγκεκριμένους αριθμούς (για μέτρηση χρόνου ενδοεταιρικών)

 

5. Να μπορεί να κρατά backup του ιστορικού κλήσεων (όχι απαραίτητο αλλά καλό είναι να υπάρχει)

 

6. Να μην χρειάζεται να είναι rooted το κινητό

 

7. Να είναι δωρεάν στο Market...

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει να περασει το Viber σε beta απο εδω ¨: http://viber.com/download

ακυρο δεν δουλευει :mad:

 

Το link δουλευει............ Αν αυτό εννοείς. Δε το έστησα ακόμα βέβαια.

 

Τι υποτίθεται πως κάνει αυτό ακριβώς το πρόγραμμα?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό της HTC Legend και έχω εγκαταστήσει ένα λογαριασμό e-mail exchange (Microsoft) έχω άλλους δύο που θέλω να περάσω αλλά δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα με το υπάρχον πρόγραμμα. Καμία εναλλακτική ή κάτι που δεν πρόσεξα;

Όσοι πιστοί GIS τότε μια ματιά στο forum :

www.cartography.gr/blog

Link to comment
Share on other sites

Το link δουλευει............ Αν αυτό εννοείς. Δε το έστησα ακόμα βέβαια.

 

Τι υποτίθεται πως κάνει αυτό ακριβώς το πρόγραμμα?

 

είναι κάτι σαν το pingchat/whatsapp αλλά για τηλεφωνικές κλήσεις. Κάνει sync με τις επαφές σου και όποιος το έχει installed τον βρίσκει αμέσως.

 

Αλλά για android μόνο αν είσαι registered beta user αλλίως λίγο υπομονή ακόμα. Α.. και είναι cross platform - ios / android προς το παρών.

Link to comment
Share on other sites

είναι κάτι σαν το pingchat/whatsapp αλλά για τηλεφωνικές κλήσεις. Κάνει sync με τις επαφές σου και όποιος το έχει installed τον βρίσκει αμέσως.

 

Αλλά για android μόνο αν είσαι registered beta user αλλίως λίγο υπομονή ακόμα. Α.. και είναι cross platform - ios / android προς το παρών.

 

Κόιτα το πρόγραμμα στύθηκε κανονικά. Δεν έχω ΄τωρα wifi στο γραφείο για να το δοκιμάσω. Θα το στήσω στη κοπέλα μου κ θα δω αν δουλευει.

 

Το κακό είναι ότι σε ρωτάει ******** όταν πας να κάνει κάποια κλήσει με τον default dialer.

Κ ότι φυσικά τρέχει συνεχώς.........Δε μπορώ να το κάνω end task.

 

 

 

Τα άλλα προγραμματάκια που ανέφερες..........εν κατέω πράμα :lol::lol:

Αυτές είναι για sms???

 

Εγω τόσο καιρό μόνο το voice sms χρησιμοποιούσα.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό της HTC Legend και έχω εγκαταστήσει ένα λογαριασμό e-mail exchange (Microsoft) έχω άλλους δύο που θέλω να περάσω αλλά δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα με το υπάρχον πρόγραμμα. Καμία εναλλακτική ή κάτι που δεν πρόσεξα;

 

k9 mail απο το market

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι την εξής εφαρμογή για διαχείρηση χρόνου ομιλίας σε εταιρική γραμμή:

 

1. Να μου δείχνει τον συνολικό χρόνο ομιλίας μεταξύ δύο ημερομηνιών (ακόμα και μετά από reset μου αρκεί)

 

2. Να μετατρέπει οποιαδήποτε κλήση από 1" έως 44" σε κλήση των 45" (για υπολογισμό της ελάχιστης χρέωσης)

 

3. Να εξαιρεί από το (2) ορισμένους αριθμούς (πχ τα ενδοεταιρικά)

 

4. Να μετρά ανεξάρτητα το χρόνο ομιλίας για συγκεκριμένους αριθμούς (για μέτρηση χρόνου ενδοεταιρικών)

 

5. Να μπορεί να κρατά backup του ιστορικού κλήσεων (όχι απαραίτητο αλλά καλό είναι να υπάρχει)

 

6. Να μην χρειάζεται να είναι rooted το κινητό

 

7. Να είναι δωρεάν στο Market...

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ :)

Δοκίμασε το droidstats απ'το market. Κάνει αυτά που θες... Για οποιαδήποτε απορία, στείλε μου pm ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τα άλλα προγραμματάκια που ανέφερες..........εν κατέω πράμα :lol::lol:

Αυτές είναι για sms???

 

Αυτά τα δύο είναι τα αγαπημένα μου προγράμματα γιατί είναι λειτουργικά. Το viber καλό αλλά θέλει wifi απαραίτητα. Με τα άλλα στέλνεις βίντεο (10 δευτ 200kb), ηχογραφημένα κλιπάκια σε παααρα πολύ μικρό μέγεθος και κυρίως sms.

 

Είτε έχεις 2g, 3g, wifi δουλεύουν κομπλέ οπότε είναι πιό χρήσιμα και "ρεαλιστικά" από το viber.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

μερικές εφαρμογες που βρισκω στο web συνοδεύονται (εκτος απ'το κυρίως αρχειο.apk) και από ενα δευτερο αρχειο που συνηθως εχει την ονομασια licensekey.apk

Μπορει κάποιος να μου πει πως γινεται η εγκατασταση, μην κανω καμια πατατα???

 

ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

μερικές εφαρμογες που βρισκω στο web συνοδεύονται (εκτος απ'το κυρίως αρχειο.apk) και από ενα δευτερο αρχειο που συνηθως εχει την ονομασια licensekey.apk

Μπορει κάποιος να μου πει πως γινεται η εγκατασταση, μην κανω καμια πατατα???

 

ευχαριστώ..

 

γενικά η εγκατάσταση αρχείων apk εγκαθιστόνται από έναν file manager. Υπάρχουν αρκετοί στο market αλλά σου προτείνω τον es file explorer ή τον file expert που αν και λίγο αργός έχει πολλές έξτρα δυνατότητες.

 

Ο τρόπος λοιπόν.. περνάς το αρχείο apk στην κάρτα του κινητού και μέσα από τον file manager το βρίσκεις και πατάς πάνω του. Θα σε ρωτήσει αν θες να το κάνεις install και θα πεις ναι :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά αντίστοιχη εφαρμογή όπως το Documents To Go 3.0 Main App;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά αντίστοιχη εφαρμογή όπως το Documents To Go 3.0 Main App;

Quick Office PRO?

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...