Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω τα αρχεια skin και scheme απο το igo8 για wm μπορω να τα χρησιμοποιησω στο igo android?γιατι τα χρωματα τα μαμισια ειναι χαλια με τους κιτρινους δρομους! Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα , sorry αν εχει απαντηθει πιο πριν αλλα εψαξα και δεν βρικα κατι σχετικο ,

Εχω το wildfire και ψαχνω ενα προγραμμα οπου οταν ανοιγω το internet της κινητης (απο το menu , ενεργοποιηση συνδεσεων) να μην αρχιζει να κανει διαφορες ενημερωσεις ή να μπαινει καπου αλλου και να με χρεωνει. Το θελω καθαρα για να μπαινω στο δωρεαν site του 0.facebook.com . Να πω πως εχω απενεργοποιησει το update background και εχω κατεβασει και διαφορα προγραμματα απο το market χωρις αποτελεσμα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το aura 3. 0, αλλά δυστυχώς οι δρομολογησεις δεν βελτιώθηκαν καθόλου.

 

Όντως... οι αλλαγές που είδα εγώ είναι κάτι μικροαλλαγές στο interface και διόρθωσαν τα κολλήματα που έτρωγε όταν έκανες συχνές στροφές ή συχνές στάσεις (φανάρια κλπ) που αργούσε να ξεκολλήσει από την τελευταία στροφή ή από εκεί που σταμάτησες. Κρίμα, γιατί από γραφικά είναι αρχηγός, αλλά από ουσία, τίποτα.

 

Κρίμα που δεν βελτίωσαν καθόλου τις δρομολογήσεις. Είναι βασικότατο χαρακτηριστικό.. Θα περιμένουμε άλλο Update λοιπόν..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , sorry αν εχει απαντηθει πιο πριν αλλα εψαξα και δεν βρικα κατι σχετικο ,

Εχω το wildfire και ψαχνω ενα προγραμμα οπου οταν ανοιγω το internet της κινητης (απο το menu , ενεργοποιηση συνδεσεων) να μην αρχιζει να κανει διαφορες ενημερωσεις ή να μπαινει καπου αλλου και να με χρεωνει. Το θελω καθαρα για να μπαινω στο δωρεαν site του 0.facebook.com . Να πω πως εχω απενεργοποιησει το update background και εχω κατεβασει και διαφορα προγραμματα απο το market χωρις αποτελεσμα.

Ευχαριστω.

 

Με το DroidWall (Android Firewall), μπορεις να αποκλεισεις ολες τις εφαρμογες εκτος απο τον browser που θα μπαινεις, να συνδεονται απο gprs/3G. Αλλα να εξακολουθουν να συνδεονται ολα απο Wifi πχ. Ειναι παραμετροποιησιμη σε ολα αυτα, αλλα θελει root.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι προτιμάτε την Sygic για την ποικιλία των ρυθμίσεων αλλά το AURA σας φαίνεται μάπα, ψαχτείτε με το Sygic Mobile Maps 10, που αν και ανεπίσημα παίζει μια χαρά σε Android και έχει πολύ καλούς χάρτες και δρομολογήσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , sorry αν εχει απαντηθει πιο πριν αλλα εψαξα και δεν βρικα κατι σχετικο ,

Εχω το wildfire και ψαχνω ενα προγραμμα οπου οταν ανοιγω το internet της κινητης (απο το menu , ενεργοποιηση συνδεσεων) να μην αρχιζει να κανει διαφορες ενημερωσεις ή να μπαινει καπου αλλου και να με χρεωνει. Το θελω καθαρα για να μπαινω στο δωρεαν site του 0.facebook.com . Να πω πως εχω απενεργοποιησει το update background και εχω κατεβασει και διαφορα προγραμματα απο το market χωρις αποτελεσμα.

Ευχαριστω.

 

Με το DroidWall (Android Firewall), μπορεις να αποκλεισεις ολες τις εφαρμογες εκτος απο τον browser που θα μπαινεις, να συνδεονται απο gprs/3G. Αλλα να εξακολουθουν να συνδεονται ολα απο Wifi πχ. Ειναι παραμετροποιησιμη σε ολα αυτα, αλλα θελει root.

H αλήθεια είναι ότι το DroidWall θέλει s-off για να λειτουργήσει σωστά, οπότε αν δεν είναι ο φίλος με s-off θα έχει πρόβλημα. Μπορείς πάντως να απενεργοποιήσεις τις αυτόματες ενημερώσεις και τα δεδομένα φόντου (ρυθμίσεις->λογαριασμοί και συγχρονισμός) και δε θα έχεις αυτόματες ενημερώσεις... ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για batch edit του τρόπου με τον οποίο εμφανίζονται οι επαφές;

 

Συγκεκριμένα στα wm τόσα χρόνια έχω τις επαφές μου στην μορφή (ΧΧΧ) ΧΧΧ-ΧΧΧΧ. Το android αρνήθηκε και μου τις βγάζει χωρίς κενό, (ΧΧΧ)ΧΧΧ-ΧΧΧΧ, κάτι που μου τη σπάει. Θέλω με κάποιο τρόπο να τις κάνω με παύλες ΧΧΧ-ΧΧΧ-ΧΧΧΧ, αλλά το να τις editάρω μια-μια θα πάρει αιώνες.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

εχω τα αρχεια skin και scheme απο το igo8 για wm μπορω να τα χρησιμοποιησω στο igo android?γιατι τα χρωματα τα μαμισια ειναι χαλια με τους κιτρινους δρομους!

 

anyone? :( :(

 

καλυτερες δρομολογησεις βγαζει το igo8 με χαρτη navteq...

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Όσοι προτιμάτε την Sygic για την ποικιλία των ρυθμίσεων αλλά το AURA σας φαίνεται μάπα, ψαχτείτε με το Sygic Mobile Maps 10, που αν και ανεπίσημα παίζει μια χαρά σε Android και έχει πολύ καλούς χάρτες και δρομολογήσεις.

 

To Mobile Maps χρησιμοποιεί διαφορετικό αλγόριθμο για τις δρομολογήσεις από το Aura? Νόμιζα ότι έχουν τον ίδιο..

Στο Aura περισσότερο μου αρέσει η εικόνα πλοήγησης/γραφικά..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Με το DroidWall (Android Firewall), μπορεις να αποκλεισεις ολες τις εφαρμογες εκτος απο τον browser που θα μπαινεις, να συνδεονται απο gprs/3G. Αλλα να εξακολουθουν να συνδεονται ολα απο Wifi πχ. Ειναι παραμετροποιησιμη σε ολα αυτα, αλλα θελει root.

 

Μμ προβλημα , δεν εχω κανει Root ακομα σε αυτο το κινητο χωρις root δεν δουλευει ? καποιο link με καλο οδηγο για root... ? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , sorry αν εχει απαντηθει πιο πριν αλλα εψαξα και δεν βρικα κατι σχετικο ,

Εχω το wildfire και ψαχνω ενα προγραμμα οπου οταν ανοιγω το internet της κινητης (απο το menu , ενεργοποιηση συνδεσεων) να μην αρχιζει να κανει διαφορες ενημερωσεις ή να μπαινει καπου αλλου και να με χρεωνει. Το θελω καθαρα για να μπαινω στο δωρεαν site του 0.facebook.com . Να πω πως εχω απενεργοποιησει το update background και εχω κατεβασει και διαφορα προγραμματα απο το market χωρις αποτελεσμα.

Ευχαριστω.

Φίλε μου αυτο με το 0.facebook.com πως λειτουργεί?

Ανοίγεις το 3g κ μπαίνεις? Δεν έχω ακόμα καταλάβει.......

Ζητώ συγγνώμη :(

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτο με το 0.facebook.com πως λειτουργεί?

Ανοίγεις το 3g κ μπαίνεις? Δεν έχω ακόμα καταλάβει.......

Ζητώ συγγνώμη :(

 

Το site αυτο εχει συμφωνηθει απο τις εταιριες τηλεφωνιας να μην χρεωνεται σαν μεταφορα δεδομενων με αποτελεσμα να μπαινεις δωρεαν.

Το θεμα ειναι οτι οταν μπαινεις απο τα συγχρονα smartphones , τρεχουν και αλλες εφαρμογες στο background με αποτελεσμα να χρεωνεσαι. Αρα εαν τις απερνεργοποιησεις ολες θα μπαινεις κανονικα δωρεαν στο facebook.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτο με το 0.facebook.com πως λειτουργεί?

Ανοίγεις το 3g κ μπαίνεις? Δεν έχω ακόμα καταλάβει.......

Ζητώ συγγνώμη :(

 

απλος πατας τον browser μετα την διευθυνση και μπαινεις...στην βοντα νομιζω αυριο τελειωνει:mad:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα delivery reports σε SMS και MMS επειδή σε πολλές android 2.2 συσκευές δεν υπάρχει η δυνατότητα να ειδοποιεί το κινητό με δόνηση κλπ όταν έρχεται αναφορά έκανα recompile την γνήσια εφαρμογή της google προσθέτοντας την δυνατότητα αυτή και όποιος θέλει μπορεί να την αλλάξει με τη διαδικασία που αναφέρω

 

εδώ

 

Επειδή το samsung galaxy έχει μέσα στη μανίσια 2.2. rom εφαρμογή βελτιωμένη από την samsung που επίσης έχει τη συγκεκριμένη υποστήριξη, αν κάποιος έχει το εν λόγω κινητό και έχει περασμένο το root explorer θα εκτιμούσα αν ανέβαζε κάπου το /system/app/Mms.apk απ το κινητό του.

Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνυματα χρησιμοποιω το Handcent και μετα απο Hard Reset χαλασαν οι ρυθμισεις του. Θελω να μου θυμησετε λοιπον

1ον πως γινεται να εμφανιζεται το tick της αναφορας παραδοσης διπλα στη φουσκα του μηνυματος και

 

2ον πως απενεργοποιειται το pop up με το εισερχομενο μηνυμα που εμφανιζεται στην οθονη αναμονης.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα delivery reports σε SMS και MMS επειδή σε πολλές android 2.2 συσκευές δεν υπάρχει η δυνατότητα να ειδοποιεί το κινητό με δόνηση κλπ όταν έρχεται αναφορά έκανα recompile την γνήσια εφαρμογή της google προσθέτοντας την δυνατότητα αυτή και όποιος θέλει μπορεί να την αλλάξει με τη διαδικασία που αναφέρω

 

εδώ

 

Επειδή το samsung galaxy έχει μέσα στη μανίσια 2.2. rom εφαρμογή βελτιωμένη από την samsung που επίσης έχει τη συγκεκριμένη υποστήριξη, αν κάποιος έχει το εν λόγω κινητό και έχει περασμένο το root explorer θα εκτιμούσα αν ανέβαζε κάπου το /system/app/Mms.apk απ το κινητό του.

 

Eδω εισαι. Απο 2.2.1 JS8

http://hotfile.com/dl/118108483/1950ab5/Mms.apk.html

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

μολις εγκατεστησα το Droidstats και θα ηθελα τη βοηθεια σας ετσι ωστε να μπορεσω να το ρυθμισω.

 

Το προγραμμα χρησης μου περιλαμβανει 100 λεπτα προς ολους τους αριθμους και 2000 λεπτα προς ενα συγκεκριμενο αριθμο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Είναι deodexed αυτή Πέτρο;

 

Yup, μονο deodexed βαζω, ενεκα των θεματων :lol:

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη να κατεβαζουμε τραγουδια,αν υπαρχει και για ελληνικα ακομα καλυτερα?

 

Εγώ χρησιμοποιώ το music searcher που έχει μεγαλη ποικιλία σε ξένα κομμάτια και ικανοποιητική σε ελληνικά. Νομίζω αξίζει.

Edited by jastonas
αναφορά παράνομου προγράμματος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... αλάνια...!!! υπάρχει καμιά εφαρμογή να μην μου δείχνει διαφημιστικά.....!!!

 

http://s1.directupload.net/images/110517/svmp87ls.png

Edited by zxr

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... αλάνια...!!! υπάρχει καμιά εφαρμογή να μην μου δείχνει διαφημιστικά.....!!!

 

http://s1.directupload.net/images/110517/svmp87ls.png

 

Αdfree δωρεαν απο το μαρκετ. Προϋποθετει βεβαια root.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον Πέτρο για το Αdfree..!!!! είμαι σε root..! και δεν έχω κάνει Clockwork Recovery και δεν έχω αλλάξει Rom, έχω της μαμάς...... υπάρχει κανένα πρόγραμμα BACKUP αξιόλογο (με της παραπάνω προϋποθέσεις) έκτος του BACKUP-RESTORE που θέλει Clockwork Recovery:) Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το Widgetlocket lockscreen. Μόλις πέρασα την εφαρμογή και στην οθόνη επάνω αριστερά φαίνεται συνεχώς το σηματάκι με την κλειδαριά όπως δείχνω στη φωτό. Υπάρχει καμία ρύθμιση που να μη φαίνεται το εικονίδιο αυτό αλλα να είναι η εφαρμογή ενεργοποιημένη?

 

http://dl.dropbox.com/u/13319324/snap20110517_232429.png

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...