Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το θεμα ειναι στο hardware αλλα μπορει να ειναι και φημη!οταν μαθω περισσοτερες λεπτομερειες θα σας πω!ας επιβεβαιωσει και ο φιλος v@ggelis αν οντως εκει υπαρχει το προβλημα χωρις να δωσει λεπτομερειες!

 

και εμενα αυτο μου ειπαν σημερα χωρις αλλες λεπτομερειες ομως

 

αυτο που εμαθα εγγυημενα και εχουν μαθει και επισημα οι υπευθηνοι των καταστηματων της vodafone ειναι οτι για τον πρωτο καιρο τουλαχιστον θα πωλειται αποκλειστικα απο τη vodafone

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά βρήκα αυτό αλλά εχει παλιά ημερομηνία και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν ακόμα αυτά που λεει, αλλά μήπως παιζει κατι τετοιο : Htc Forums ?
Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Καλά... ας αργήσουν λίγο ακόμα. Πλάκα θα έχει για την HTC να κονταροχτυπηθεί με το Galaxy. Μετά να δω ποιος θα χάσει, η HTC ή οι πελάτες...
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλά... ας αργήσουν λίγο ακόμα. Πλάκα θα έχει για την HTC να κονταροχτυπηθεί με το Galaxy. Μετά να δω ποιος θα χάσει, η HTC ή οι πελάτες...

Και οι δύο θα χάσουν.

Η htc από τις πωλήσεις και οι πελάτες από την φοβερή και τρομερή υποστήριξη της samsung:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και παραπάνω, αν και καταλαβαίνω την αγωνία όσων θέλουν να αποκτήσουν το Desire, η μόνη σίγουρη ημερομηνία θα είναι αυτή που θα μπείτε σε ένα κατάστημα και θα φύγετε κρατώντας το στα χέρια σας.

 

Γίνονται διάφορες εικασίες σχετικά με το πότε θα κυκλοφορήσει ή γιατί έχει εξαντληθεί, αλλά αυτά δεν πρόκειται να επηρεάσουν την πραγματική ημερομηνία κυκλοφορίας. Για τον ένα ή άλλο λόγο, χωρίς κατ' ανάγκη να είναι υπόλογοι γι' αυτό, κάποιοι δίνουν πιθανές ημερομηνίες κι απ' όσο έχει δείξει μέχρι τώρα αυτή η ιστορία είναι μόνο πιθανές. Κάποια στιγμή κάποια απ' αυτές τις ημερομηνίες θα επιβεβαιωθεί, εκ των υστέρων, ως σωστή. Μέχρι τότε διατηρείστε την ψυχραιμία σας και κάντε υπομονή. Ουσιαστικό θέμα ίσως έχουν όσοι οι επιδοτήσεις τους λήγουν άμεσα, αλλά και σ' αυτή την περίπτωση η γκρίνια και η ανυπομονησία δεν πρόκειται να φέρει το Desire στα χέρια τους.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το παρήγγειλα από voda. (ελπίζω να μην το μετανιώσω)...

500 euro και περίπου 14 ιουνίου.

 

2 ερωτήσεις απλές. Διάβασα ότι δεν έχει βιντεοκλήσεις. Ισχύει?

Και επειδή είμαι παντελώς άσχετος από android, παίρνω την ευκαιρία

και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει πρόβλημα με hotmail κτλ, ή είναι αποκλείστικα

googlerized η όλη πλατφόρμα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

οντως δεν παρεχει τη δυνατοτητα για πραγματοποιηση βιντεοκλησεων...

 

με λογαριασμους hotmail δεν θα εχεις προβλημα...

Πρόβλημα δεν υπάρχει.

Με το ημερολόγιο να δώ τι θα κάνει...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με το ημερολόγιο να δώ τι θα κάνει...

 

Τι εννοείς; Η παρέμβαση της HTC με το Sense για να καλύψει τις τρύπες του ημερολογίου του android ήταν καταλυτική (κατ'εμε).

Εσύ σε τί αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Η παρέμβαση της HTC με το Sense για να καλύψει τις τρύπες του ημερολογίου του android ήταν καταλυτική (κατ'εμε).

Εσύ σε τί αναφέρεσαι;

Α, δεν ξέρω τι έχει κάνει η htc , αυτό που ξέρω είναι ότι χωρίς λογαριασμό gmail δεν μπορείς να έχεις ημερολόγιο στο android.

Πώς θα περάσεις τις καταχωρήσεις σου? Με το χέρι? Απευθείας με outlook δεν συγχρονίζει. Σωστά?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εξελιξη για την 2.2?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εξελιξη για την 2.2?

 

θα την παρει επισημα 100% μεχρι το τελος του ετους...

 

ακουστηκαν και κατι σεναρια για μεσα στον ιουνιο, αλλα προσωπικα δεν το πολυβλεπω...

Link to comment
Share on other sites

θα την παρει επισημα 100% μεχρι το τελος του ετους...

Μέχρι τότε θα έχει βγεί και η 2.3...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α, δεν ξέρω τι έχει κάνει η htc , αυτό που ξέρω είναι ότι χωρίς λογαριασμό gmail δεν μπορείς να έχεις ημερολόγιο στο android.

Πώς θα περάσεις τις καταχωρήσεις σου? Με το χέρι? Απευθείας με outlook δεν συγχρονίζει. Σωστά?

 

(Και) εκει εγκειται η πληροτητα που του εχει προσδωσει η HTC. Με το HTC Sync, μπορεις να συγχρονισεις με τον παραδοσιακο τροπο ημερολογιο, επαφες κλπ (προσωπικα μονο gmail, αλλωστε διαφορετικα χανεις πολλα απο την αμεσοτητα του android)...

Link to comment
Share on other sites

(Και) εκει εγκειται η πληροτητα που του εχει προσδωσει η HTC. Με το HTC Sync, μπορεις να συγχρονισεις με τον παραδοσιακο τροπο ημερολογιο, επαφες κλπ (προσωπικα μονο gmail, αλλωστε διαφορετικα χανεις πολλα απο την αμεσοτητα του android)...
Συγχρονιζει δηλαδη με outlook? Τοτε, οκ, δεν χρειαζεται απαραιτητα gmail.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονιζει δηλαδη με outlook? Τοτε, οκ, δεν χρειαζεται απαραιτητα gmail.

 

Ναι, βεβαια. Πραγματικα, μετα την αναβαθμιση σε 2.2 και τη διαφαινομενη νεα αναβαθμιση εντος του 2010 σε 2.3, μπορω να πω χωρις υπερβολη πως η πλατφορμα ειναι πληρεστατη κι ο ανταγωνισμος θα πρεπει να κανει πολλα βηματα μπροστα, αν θελει να εχει τυχη μακροπροθεσμα.

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τότε θα έχει βγεί και η 2.3...

 

μπορει να χει βγει και η 2.69 μεχρι τοτε...

επισημα η HTC εχει δηλωσει πως πριν το τελος του ετους θα βγει η επισημη αναβαθμιση...

μπορει να ναι σε 2 μερες (που λεει ο λογος) μπορει και στις 31 δεκεμβρη...

 

τελος με αυτο το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σούπερ το τηλέφωνο δεν λεω αλλά....η μπαταρία είναι ανέκδοτο. Δεν ξέρω αν συμβαίνει κάτι ανάλογο και σε σας αλλά εγώ το είχα κάπου 5-6 ώρες στην usb του υπολογιστή μου. το αποσύνδεσα στις 4 το απόγευμα ενώ είχε φορτίσει κατά 90%-95% και στις 8 και 30 έσβησε !!! Οκ τα είχα όλα ανοιχτά και wifi και 3G και gps...αλλά δικαιολογείται να κρατάει η μπαταρία 4 ώρες; είχα και iphone παλιότερα που επίσης είχε θέμα μπαταρίας αλλά μια μέρα κράταγε......δεν ξέρω τι να πω...

 

Επίσης παρατήρησα και κάτι άλλο που δεν ξέρω αν στέκει ή είναι της φαντασίας μου αλλά κάθε φορά που θα το πιάσω το τηλέφωνο στο χέρι μου είναι ζεστό. Δεν λέω οτι ζεματάει αλλά σίγουρα δεν έχει και την φυσιολογική θερμοκρασία...παρατήρησε κανείς κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σούπερ το τηλέφωνο δεν λεω αλλά....η μπαταρία είναι ανέκδοτο. Δεν ξέρω αν συμβαίνει κάτι ανάλογο και σε σας αλλά εγώ το είχα κάπου 5-6 ώρες στην usb του υπολογιστή μου. το αποσύνδεσα στις 4 το απόγευμα ενώ είχε φορτίσει κατά 90%-95% και στις 8 και 30 έσβησε !!! Οκ τα είχα όλα ανοιχτά και wifi και 3G και gps...αλλά δικαιολογείται να κρατάει η μπαταρία 4 ώρες; είχα και iphone παλιότερα που επίσης είχε θέμα μπαταρίας αλλά μια μέρα κράταγε......δεν ξέρω τι να πω...

 

Επίσης παρατήρησα και κάτι άλλο που δεν ξέρω αν στέκει ή είναι της φαντασίας μου αλλά κάθε φορά που θα το πιάσω το τηλέφωνο στο χέρι μου είναι ζεστό. Δεν λέω οτι ζεματάει αλλά σίγουρα δεν έχει και την φυσιολογική θερμοκρασία...παρατήρησε κανείς κάτι παρόμοιο;

 

ειναι πολυ λιγο 4 ωρες κατι δεν παει καλα.Δεν ειναι φυσιολογικο επισης να ζεστενετε πολυ μονο στην φορτηση πιανη λιγο θερμοκρασια παραπανω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σούπερ το τηλέφωνο δεν λεω αλλά....η μπαταρία είναι ανέκδοτο. Δεν ξέρω αν συμβαίνει κάτι ανάλογο και σε σας αλλά εγώ το είχα κάπου 5-6 ώρες στην usb του υπολογιστή μου. το αποσύνδεσα στις 4 το απόγευμα ενώ είχε φορτίσει κατά 90%-95% και στις 8 και 30 έσβησε !!! Οκ τα είχα όλα ανοιχτά και wifi και 3G και gps...αλλά δικαιολογείται να κρατάει η μπαταρία 4 ώρες; είχα και iphone παλιότερα που επίσης είχε θέμα μπαταρίας αλλά μια μέρα κράταγε......δεν ξέρω τι να πω...

 

Επίσης παρατήρησα και κάτι άλλο που δεν ξέρω αν στέκει ή είναι της φαντασίας μου αλλά κάθε φορά που θα το πιάσω το τηλέφωνο στο χέρι μου είναι ζεστό. Δεν λέω οτι ζεματάει αλλά σίγουρα δεν έχει και την φυσιολογική θερμοκρασία...παρατήρησε κανείς κάτι παρόμοιο;

αν χρησιμοποιεις 3G οπως λες, βασικα ολα τα κινητα γινονται καρβουνο και καινε μπαταρια οπως καιει η veyron τη βενζινη :p.

αν εκανες μεγαλη χρηση δε μου φαινεται απιθανο. εμενα κραταει παντα μια μερα+.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σούπερ το τηλέφωνο δεν λεω αλλά....η μπαταρία είναι ανέκδοτο. Δεν ξέρω αν συμβαίνει κάτι ανάλογο και σε σας αλλά εγώ το είχα κάπου 5-6 ώρες στην usb του υπολογιστή μου. το αποσύνδεσα στις 4 το απόγευμα ενώ είχε φορτίσει κατά 90%-95% και στις 8 και 30 έσβησε !!! Οκ τα είχα όλα ανοιχτά και wifi και 3G και gps...αλλά δικαιολογείται να κρατάει η μπαταρία 4 ώρες; είχα και iphone παλιότερα που επίσης είχε θέμα μπαταρίας αλλά μια μέρα κράταγε......δεν ξέρω τι να πω...

 

Επίσης παρατήρησα και κάτι άλλο που δεν ξέρω αν στέκει ή είναι της φαντασίας μου αλλά κάθε φορά που θα το πιάσω το τηλέφωνο στο χέρι μου είναι ζεστό. Δεν λέω οτι ζεματάει αλλά σίγουρα δεν έχει και την φυσιολογική θερμοκρασία...παρατήρησε κανείς κάτι παρόμοιο;

 

αδελφέ μου

έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, πες μου τι έκδοση desire έχεις και λειτουργικό μπας και το περιορίσουμε εκεί το θέμα.

για την θερμοκρασία που αναφέρεις τώρα που το φορτίζω, ρεύμα όχι usb, έχει 39.2 αλλα και όταν απλά το χρησιμοποιώ είναι ζεστό.

όσο για τη φώτιση από usb που λες καμια φορα δεν είναι αρκετή, εμενα μου είχε σχεδόν τελειώσει και το έβαλα να φορτίζει από την usb του Η/Y και ενώ του έκανα χρήση μου βγάζει ένα μην ότι το usb δεν είναι αρκετό και πρέπει να του βάλω τον φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

γενικα να αναφερω πως η φορτιση μεσω usb νομιζω δεν ειναι ιδια με της κανονικης φορτισης μεσω πριζας λογω τεχνικων περιορισμων...

 

αν βαλεις πχ ενα τελειως αφορτιστο κινητο να φορτισει και με τους 2 τροπους, πρωτα θα αποκτησει το καταλληλο επιπεδο φορτισης για να ανοιξει, μεσω κανονiκης φορτισης και μετα μεσω usb...

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

αδελφέ μου

έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, πες μου τι έκδοση desire έχεις και λειτουργικό μπας και το περιορίσουμε εκεί το θέμα.

για την θερμοκρασία που αναφέρεις τώρα που το φορτίζω, ρεύμα όχι usb, έχει 39.2 αλλα και όταν απλά το χρησιμοποιώ είναι ζεστό.

όσο για τη φώτιση από usb που λες καμια φορα δεν είναι αρκετή, εμενα μου είχε σχεδόν τελειώσει και το έβαλα να φορτίζει από την usb του Η/Y και ενώ του έκανα χρήση μου βγάζει ένα μην ότι το usb δεν είναι αρκετό και πρέπει να του βάλω τον φορτιστή

 

Παιδια δοκιμαστε μια μερα να μην ανοιξετε καθολου το wifi...αν σας κρατησει η μπαταρια παει να πει οτι καποια εφαρμογη πεταει τα ματια της μπαταριας οταν ειναι ανοιχτο το wifi.;)

Link to comment
Share on other sites

αδελφέ μου

έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, πες μου τι έκδοση desire έχεις και λειτουργικό μπας και το περιορίσουμε εκεί το θέμα.

για την θερμοκρασία που αναφέρεις τώρα που το φορτίζω, ρεύμα όχι usb, έχει 39.2 αλλα και όταν απλά το χρησιμοποιώ είναι ζεστό.

όσο για τη φώτιση από usb που λες καμια φορα δεν είναι αρκετή, εμενα μου είχε σχεδόν τελειώσει και το έβαλα να φορτίζει από την usb του Η/Y και ενώ του έκανα χρήση μου βγάζει ένα μην ότι το usb δεν είναι αρκετό και πρέπει να του βάλω τον φορτιστή

 

πώς βλέπεις την έκδοση του desire και του λειτουργικού;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...