Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε equi σε μια vodafone που ρωτησα μου ειπε οτι εχουν ερθει τα πρωτα κομματια και απο τελος της εβδομαδας θα ειναι διαθεσιμο,αλλα στο πλαισιο που μιλησα με το τμημα τηλεφωνιας μου ειπανε μεσα ιουνιου!Αντε βγαλε ακρη μετα!Οσον αφορα το φιλο jpsih ο v@ggelis ειπε οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα πουθενα ακομα και στα online καταστηματα!Τουλαχιστον φιλε V@ggeli αν γνωριζεις καποια ημερομηνια πες την και ας μην μας πεις το λογο της καθυστερησης!

 

ps Μου φαινεται θα χτυπησω το Galaxy!!!!!!

 

Αυτη ακριβως την παραπληροφορηση που παρεχουν καποιοι δεν αντεχω (και προς θεου, δεν αναφερομαι σε εσενα φιλε polo1400, αλλα σε μερικα καταστηματα κλπ) κι εχουν πολλους να περιμενουν με αγωνια και χωρις αντικρισμα τελικα.

Γι'αυτο κι εκανα το ποστ και σαφως οχι για να θολωσω περισσοτερο το τοπιο.

Δε σχετιζομαι με κανενα τροπο με καποια εταιρια του χωρου, απλα το μονο που μπορω να αναφερω αυτη τη στιγμη ειναι πως δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα του κινητου (κι οχι μονο στη χωρα μας - αν καπου εχει ξεμεινει ειναι στοκ, κι οχι νεες παραλαβες).

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα καταστήματος (άρα και του φαινουμένου των πωλητών που προτρέχουν για να μη ρίξουν οριστικό άκυρο και πάει αλλού ο πελάτης) αλλά από τα κεντρικά. Όταν το σύστημα τους βγάζει status "έλλειψη" και "remark" παραλαβή στην αποθήκη στις 27/5 τότε ορθώς πράττουν τα καταστήματα.

 

Υπάρχει παύση παραγωγής;

Link to comment
Share on other sites

Που τα ειδες τα 500 Μβ ? εμενα απο reset μου βγαζει 130 Μβ

 

το τηλ έχει αυτά

ROM: 512 MB

RAM: 576 MB

τα 130 είναι όσα σου έχουν μείνει μετά τα προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει, μέσα σε αυτά βάλε το λειτουργικό και μνήμη που δεσμεύει για διαφορες λειτουργίες.

 

9 οθόνες δεν έχει η 2.1? Ή μόνο το milestone ?

 

όπως τα λες 9 έχει το milestone, στη 2.1 έχει 7, στη 2.2 δεν έχουν πει κάτι άρα μάλλον θα είναι το ίδιο αφού είναι αρκετές οι 7

 

Είσαι σίγουρος οτι θα πάρει την 2.2?

Θέλω να το αγοράσω αλλά με κολλάει αυτό με τις αναβαθμίσεις...βλέπεις αυτή η εταιρία μας έχει #@%@$@ με κάτι άλλες συσκευές. Περίμενε περίμενε και έμενες με τον ...... στο χέρι.Αργεί και το iphone4g....

 

έχει ήδη ανακοινωθεί επίσημα από την HTC ότι το desire θα είναι από τα πρώτα που θα πάρουν την 2.2

Link to comment
Share on other sites

καλά είναι όλα αυτά αλλα μέχρι να βγει επίσημα, όχι ανακοίνωση αλλα να που αύριο ξεκινάμε να δίνουμε την 2.2 εγώ δεν πιστεύω τίποτα.

δυστυχώς έχουν κακό προϊστορικό με το hero, αλλα θέλω να είμαι αισιόδοξος

Link to comment
Share on other sites

Οι οθόνες είναι 7. Αλλα αν το ψάξει κάποιος, μπορούν να γίνουν επρισσότερες. Για παράδειγμα τρέχοντας παράλληλα και το Launcer Pro γίνονται 14

πως ακριβως τρεχουν παραλληλα; εννοεις πρωτα το ενα και αν θες ανοιγεις και το αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα καταστήματος (άρα και του φαινουμένου των πωλητών που προτρέχουν για να μη ρίξουν οριστικό άκυρο και πάει αλλού ο πελάτης) αλλά από τα κεντρικά. Όταν το σύστημα τους βγάζει status "έλλειψη" και "remark" παραλαβή στην αποθήκη στις 27/5 τότε ορθώς πράττουν τα καταστήματα.

 

Υπάρχει παύση παραγωγής;

 

Λογο της δουλειας μου εχω direct επικοινωνια με HTC κι οποτε μιλησα μαζι τους, και το Desire θα ειναι στην ελληνικη αγορά αρχες Ιουνιου (εως 12?)

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως τρεχουν παραλληλα; εννοεις πρωτα το ενα και αν θες ανοιγεις και το αλλο;

 

Σου βγάζει επιλογή μόλις εγκαταστήσεις το LauncerPro. Διαλέγεις αν θες να τρέχει ο Launcher του λειτουργικού ή ο LauncherPro και ξεμπερδεύεις. Είναι πολύ βολικός ο Pro, έχει τα 4 εικονίδια κάτω (sms, phone, contacts και browser, αριστερά και δεξιά από το home) και είναι docked όπως στο iphone.

Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει επιλογή μόλις εγκαταστήσεις το LauncerPro. Διαλέγεις αν θες να τρέχει ο Launcher του λειτουργικού ή ο LauncherPro και ξεμπερδεύεις. Είναι πολύ βολικός ο Pro, έχει τα 4 εικονίδια κάτω (sms, phone, contacts και browser, αριστερά και δεξιά από το home) και είναι docked όπως στο iphone.

 

Ο Launcher Pro ειναι πραγματι κορυφη, αλλα τι γινεται με το HTC Sense (ναι, το συνηθισα το ατιμο και τωρα δε μπορω χωρις αυτο) - μπορεί να τρεχει με καποιο τροπο παραλληλα?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς όχι. Ή το ένα ή το άλλο μπορείς να έχεις.

 

εμενα παντως στο Ν1 ετρεχαν .. εβαλα ρομ του modaco desire port.. launcher pro σε αρχικη οθονη κια μενου αλλα τα widgets sense.. Μια χαρα ηταν ολα και επαφες και καιρος κλπ..

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Μα τα widget θα τρέχουν. Δεν υπάρχει λόγος να μη δουλέψουν. Τα κουμπιά όμως του sense θα αντικατασταθούν από του Launcher Pro.
Link to comment
Share on other sites

Λογο της δουλειας μου εχω direct επικοινωνια με HTC κι οποτε μιλησα μαζι τους, και το Desire θα ειναι στην ελληνικη αγορά αρχες Ιουνιου (εως 12?)

 

Ευχαριστουμε για την ενημερωση.. Αυτο προφανως συμβαδιζει με τις πληροφοριες του v@geli για καθυστερηση στην κυκλοφορια της συσκευης

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!ο λόγος που καθυστερεί είναι όντως πολύ συγκεκριμένος αν δεν ειναι φημη μονο!μπορει να ξενερωσει και μερικούς!θα κάνω μια διασταύρωση και θα αναφέρω περισσότερα αργότερα!μπορεί να είναι και φήμη όμως και να μην ισχύει οπότε μη βασιστειτε σε αυτό!
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για το ΦΠΑ ειναι...δεν βλεπω αλλο λογο...εγω παντως το εχω στα χερια μου απο αρχες του μηνος...Το πηρα απο Ελβετια 380 ευρω παρακαλω...καταλαβαινεται τα περιθωρια κερδους ε ?
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που είμαστε ήδη κάτοχοι πρέπει να ανησυχούμε για κάτι? Πάνω που είπα δλδ ότι βρήκα επιτέλους ένα τηλέφωνο να κάνω τη δουλειά μου.

 

εδιτ: τώρα είδα κ το μνμ του φίλου από πάνω. Χμ, λογικό μου ακούγεται.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που είμαστε ήδη κάτοχοι πρέπει να ανησυχούμε για κάτι? Πάνω που είπα δλδ ότι βρήκα επιτέλους ένα τηλέφωνο να κάνω τη δουλειά μου.

 

εδιτ: τώρα είδα κ το μνμ του φίλου από πάνω. Χμ, λογικό μου ακούγεται.

 

ΔΕΝ ειναι θεμα ΦΠΑ παιδια.. Δεν υπαρχει διαθεσιμο ΠΟΥΘΕΝΑ (ουτε καν σε amazon.uk, expansys, clove, vnp, play247 που ειναι εισαγωγης)! Αυτο κατι σημαινει, δεν ειναι δυνατον να ειναι τυχαιο

 

Κατι παιζει λογικα σε hardware η software (φανταζομαι).. Η κατι γινεται με την ιδια την HTC. Δεν ξερω, ας μας ενημερωσει καποιος απο τα παιδια που ξερουν

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Το φπα δεν αυξήθηκε? απλά δεν εχει περαστεί ακόμα ο νόμος ας πούμε και περιμένουν να περαστεί ώστε να εχουν περισσότερα κερδη από αυτό ?

Αν παίζει κάτι τετοιο είναι άθλιοι τελείως.. το ότι ίσως κάποιοι να στραφούν σε άλλο κινητό και εν τέλη να εχουν ζημία από αυτό δεν το σκέφτονται?

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Το φπα δεν αυξήθηκε? απλά δεν εχει περαστεί ακόμα ο νόμος ας πούμε και περιμένουν να περαστεί ώστε να εχουν περισσότερα κερδη από αυτό ?

Αν παίζει κάτι τετοιο είναι άθλιοι τελείως.. το ότι ίσως κάποιοι να στραφούν σε άλλο κινητό και εν τέλη να εχουν ζημία από αυτό δεν το σκέφτονται?

 

Παιδια ξερετε τι ειναι ο ΦΠΑ? Δεν εχει καμια σχεση και η εταιρια αντιθετως εχει να χασει απο μια αυξηση ΦΠΑ...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

ναι ε?

δηλαδη αν εγω σαν εταιρεια αγορασω με 18 τοις εκατο

και στοκαρο και μετα απο 2 μηνες πουλησω 21 η 25 θα χασω??

θα εχω αγορασει και μερικα με 21 για ''βιτρινα''

ειλικρινα δεν καταλαβαινω πως θα χασει ο εμπορας?

η μονη λυση για τους ελληνες καταναλωτες ειναι να μην αγορασουν απο αυτους αλλα απο εξω πχ αγγλια γερμανια και γενικα ευρωπη (εγγυηση θα ισχυει κανονικα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα ειναι στο hardware αλλα μπορει να ειναι και φημη!οταν μαθω περισσοτερες λεπτομερειες θα σας πω!ας επιβεβαιωσει και ο φιλος v@ggelis αν οντως εκει υπαρχει το προβλημα χωρις να δωσει λεπτομερειες!
Link to comment
Share on other sites

ναι ε?

δηλαδη αν εγω σαν εταιρεια αγορασω με 18 τοις εκατο

και στοκαρο και μετα απο 2 μηνες πουλησω 21 η 25 θα χασω??

θα εχω αγορασει και μερικα με 21 για ''βιτρινα''

ειλικρινα δεν καταλαβαινω πως θα χασει ο εμπορας?

η μονη λυση για τους ελληνες καταναλωτες ειναι να μην αγορασουν απο αυτους αλλα απο εξω πχ αγγλια γερμανια και γενικα ευρωπη (εγγυηση θα ισχυει κανονικα)

 

Όταν θα το πουλήσεις με ΦΠΑ 23% και θα κόψεις απόδειξη ή τιμολόγιο για την πώληση, όταν θα κληθείς θα αποδώσεις ΦΠΑ μετά από 1ή 2 μήνες (δεν ξέρω κάθε πόσο κάνουν τις δηλώσεις ΦΠΑ) τι ποσοστό θα αποδώσεις? 18 ή 23 που εισέπραξες?

Πάντα είστε έτοιμοι να κατηγορήσετε ρε παιδιά....

Και θα έκαναν όλη αυτή την ιστορία για να κερδίσουν 2%??

Τη στιγμή που υπάρχει τέτοιο πρόβλημα ρευστότητας στην αγορά, θα προτιμούσε ο Χ έμπορος να μην πουλήσει σήμερα αλλά σε 1 μήνα για να κερδίσει 2%??

Δηλαδή στα 500 ευρώ να κερδίσει 10 ευρώ?

Μάλλον δεν ξέρετε τι σημαίνει ΦΠΑ....

Τον ΦΠΑ τον εισπράττει ο έμπορος και τον δίνει στην Εφορία. Κάνει δηλαδή τον φοροεισπράκτορα. Δεν είναι λεφτά που βάζει στην τσέπη του. Είναι φόρος που πληρώνει ο καταναλωτής στο κράτος. Ο έμπορος κάνει τον εισπράκτορα του Δημοσίου.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...