Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το κινητακι ειναι γρηγοροτερο μου φαινεται ελαφρως μετα το update

 

Συμφωνω, ετσι μου φαινεται και εμενα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν με γελούν τα μάτια μου προσθέσανε και μετρητή μηνυμάτων σε κάθε συνομιλία, δεν θυμάμαι να υπήρχε.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

.

 

Πλαίσιο > Αναμένεται Σύντομα > 499 ευρώ

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-In...9HKZ017-00.htm

.

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον η HTC καλύπτει την εγγυηση απο αγορες σε ολη την Ευρωπη,γιατι να το πάρουμε απο Πλαίσιο κλπ ??? δεν μπορουμε να το βρούμε πιο φθηνά ?? ή ειναι fix η τιμή??
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν με γελούν τα μάτια μου προσθέσανε και μετρητή μηνυμάτων σε κάθε συνομιλία, δεν θυμάμαι να υπήρχε.

 

Ναι, ετσι ειναι, οπως επισης και το bold των unread messages ειναι πλεον ορθολογικα σχεδιασμενο...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ασχοληθει η ace με ελληνικο customisation οποτε και να παρεχει μια δηθεν εγγυηση software κατα τα αλλα δεν υπαρχει κανενας απολυτος λογος η τιμη κυμαινετε στο 100ρικο πιο πανω για λογους που δεν κατανοω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Music μου εμφανίζει και τους διάφορους ήχους του κινητού, έχετε κάποια ιδέα για το πώς μπορώ να τους "κρύψω";

 

 

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Music μου εμφανίζει και τους διάφορους ήχους του κινητού, έχετε κάποια ιδέα για το πώς μπορώ να τους "κρύψω";

 

 

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

http://androinica.com/2009/08/28/how-to-hide-non-music-audio-files-from-appearing-in-android-media-players/

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία. Το Desire το έχω αγοράσει απο το handtech. Χωρίς το Morelocale οι επιλογές σε γλώσσες είναι: English (UK) κτλ.

 

Με το Morelocale, έχω την επιλογή για ελληνικά.

 

Επειδή όμως θέλω το μενού στα Αγγλικά υπάρχει κάποιος τρόπος να είναι το λειτουργικό στα αγγλικά αλλά να υπάρχει υποστήριξη ελληνικών σε emails/mms/sms;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως θέλω το μενού στα Αγγλικά υπάρχει κάποιος τρόπος να είναι το λειτουργικό στα αγγλικά αλλά να υπάρχει υποστήριξη ελληνικών σε emails/mms/sms;

 

οχι δεν υπαρχει

 

δηλαδή ή θα είναι όλο το τηλέφωνα στα ελληνικά και θα έχεις ελληνικές επαφές/sms κτλ ή θα είναι όλο στα αγγλικά και δεν θα μπορείς να κάνεις εύρεση στις ελληνικές επαφές ή γράψεις ελληνικό (Τ-9) sms???!! :wacko:

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει κάτι παράλογο στο κινητό. Ενώ έχω συνδέσει κάποιες επαφές με τα προφίλ των ατόμων sto fb, το έχει κάνει και σε άσχετες αριθμους που δεν έχω αποθηκευμένους μέσα. Πχ. καποια επικοινωνία που έχω με τράπεζα. όταν μου στέλνει μηνυμα η τράπεζα, εμφανίζεται σαν να είναι απο κάποιο άτομο που έχω συνδέσει στο fb. Το έχει δει κάποιος άλλος αυτό;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει κάτι παράλογο στο κινητό. Ενώ έχω συνδέσει κάποιες επαφές με τα προφίλ των ατόμων sto fb, το έχει κάνει και σε άσχετες αριθμους που δεν έχω αποθηκευμένους μέσα. Πχ. καποια επικοινωνία που έχω με τράπεζα. όταν μου στέλνει μηνυμα η τράπεζα, εμφανίζεται σαν να είναι απο κάποιο άτομο που έχω συνδέσει στο fb. Το έχει δει κάποιος άλλος αυτό;

 

Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα... δεν βρήκα λύση όμως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία. Το Desire το έχω αγοράσει απο το handtech. Χωρίς το Morelocale οι επιλογές σε γλώσσες είναι: English (UK) κτλ.

 

Με το Morelocale, έχω την επιλογή για ελληνικά.

 

Επειδή όμως θέλω το μενού στα Αγγλικά υπάρχει κάποιος τρόπος να είναι το λειτουργικό στα αγγλικά αλλά να υπάρχει υποστήριξη ελληνικών σε emails/mms/sms;

Υπάρχει.Morelocale2 και βάζεις ότι γλώσσα θες.

Βάζεις το HTC_IME mod (το βρίσκεις στο internet) το οποίο είναι το HTC IME Με παραπάνω επιλογές και πολύ καλύτερο.(Πχ λιγότερο vibration όταν πατάς γράμμα)

Απο τις επιλογές του HTC_IME βάζεις γλώσσα ελλήνικά και έχεις κανονικά ελληνικά και πρόβλεψη και διόρθωση παντού.Ακόμα και στα ελληνικά μηνύματα με 7bit

Link to comment
Share on other sites

Παντως και γω απο handtech το ειχα παρει και ειχε φουλ ελληνικα κανονικα οταν εβαλα τη σιμ
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω...κατ'αρχας το περιμενω σημερα!!!! μηπως μπορουμε να συνδεσουμε εξωτερικο bluethooth πληκτρολογιο? να πεζουμε κανενα παιχνιδι?

 

μια μια μου ρχονται οι ερωτησεις.....μαζεμενες ιστοσελιδες οπως androidmarket εχουμε να κατεβαζουμε ???:D

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ολες τις εφαρμογες θα τις βρεις στο android market που ειναι εγκατεστημενο στη συσκευη , υπαρχουν και τα γνωστα μαγαζακια αν δεν μπορεις να βρεις καποια εφαρμογη

 

 

Σημερα ειδα ενα φυλλαδιο του Γερμανου και το ειχε σε τιμη 500 αλλα ηρθε επισημως λοιπον ε ? Και εγω το εχω απο Απριλη ;P xD

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Τελικα γιατι καποιος να αγορασει το εν λογω κινητο?

Εννοω ποια ειναι τα πλεονεκτηματα και ποια τα μειονεκτηματα του?

Συγγνωμη εκ των προτερων αν εχει ξαναερωτηθει, απλα δεν μπορω να διαβαζω 90+

σελιδες...

:)

http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι σαν νεος με το κινητο?πρεπει να αποφορτισω την μπαταρια του πρωτα ή να το βαλω κατευθειαν για φορτιση και μολις φορτισει το χρησιμοποιω?τι ειναι καλυτερο?
Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι ειδικός,όμως σε κάθε καινούργιο κινητό εγώ προσωπικά αποφορτίζω πρώτα και μετά φορτίζω :)

ερώτηση:είμαι σε τεράστιο δίλημμα desire ή wave;;;

παρακαλώ βοηθειααααά :D

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι ειδικός,όμως σε κάθε καινούργιο κινητό εγώ προσωπικά αποφορτίζω πρώτα και μετά φορτίζω :)

ερώτηση:είμαι σε τεράστιο δίλημμα desire ή wave;;;

παρακαλώ βοηθειααααά :D

 

desire με τα χιλια!σε ευχαριστω φιλε μου για τη συμβουλη!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...