Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σε παρακαλέσω να κάνεις λίγο υπομονή. Δεν πέρασε ούτε ώρα από τότε που έκανες το προηγούμενο post.

 

Για να απαντήσω στην ερώτησή σου, εάν η HTC αποφασίσει να δώσει το froyo στο Desire (το θεωρώ αρκετά πιθανό, γιατί είναι από τα high class κινητά της), αυτό θα είναι δωρεάν και θα γίνει είτε OTA είτε τρέχοντας κάποιο αρχείο RUU, που θα κατεβάζεις από το site της.

το χω αυτο μερικες φορες..

σορρυ και ειλικρινα ευχαριστω για την απαντηση σου!

δε ξερω κατα ποσο εγκυρο λινκ ειναι το παρακατω αξιζει ομως μια ματια

 

http://androidgreece.gr/2010/05/23/%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-htc-%CE%B8%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BD/

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είπαν ότι όποιες συσκευές παρουσιάστηκαν το 2010 θα πάρουν την 2.2;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους....το πηρα και εγωωωωωω!!!!!

καποιες μικοερωτησουλες θελω....οταν το ανοιξατε ειχε memory sd card?

 

τα συναισθηματα μου ειναι λιγο αναμεικτα παντως....θα εξηηγησω παρακατω τι εννοω καθως επισησ θελω να καταγειλω κατι...προσοχη σε οσουσ θα το αγορασουν...να χουν το νου τουσ στουσ μεταπωλητες

 

δεν κανει συγχρονισμο με το pc...αφου δεν εχω τη σωστη εκδοση μαλλον...αλλα δεν εχω και sd για να βαλω το δικο του.....χμ!!!

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους....το πηρα και εγωωωωωω!!!!!

καποιες μικοερωτησουλες θελω....οταν το ανοιξατε ειχε memory sd card?

 

τα συναισθηματα μου ειναι λιγο αναμεικτα παντως....θα εξηηγησω παρακατω τι εννοω καθως επισησ θελω να καταγειλω κατι...προσοχη σε οσουσ θα το αγορασουν...να χουν το νου τουσ στουσ μεταπωλητες

 

δεν κανει συγχρονισμο με το pc...αφου δεν εχω τη σωστη εκδοση μαλλον...αλλα δεν εχω και sd για να βαλω το δικο του.....χμ!!!

 

Το δικό μου αγορασμένο τον Μάιο απο play247 είχε κάρτα 4GB

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχε αναφερθει,για να κανω ρυθμισεις ε-μαιλ,ενα λινκ απο yahoo,που ελεγε για χειροκινητες ρυθμισεις,εβαζες δηλ τα pop,κτλ που ζηταει,αλλα δεν το βρισκω,μπορει να μου το ποσταρει καποιος?

Α,εχω wind

 

edit:Το βρηκα.........

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους....το πηρα και εγωωωωωω!!!!!

καποιες μικοερωτησουλες θελω....οταν το ανοιξατε ειχε memory sd card?

 

τα συναισθηματα μου ειναι λιγο αναμεικτα παντως....θα εξηηγησω παρακατω τι εννοω καθως επισησ θελω να καταγειλω κατι...προσοχη σε οσουσ θα το αγορασουν...να χουν το νου τουσ στουσ μεταπωλητες

 

δεν κανει συγχρονισμο με το pc...αφου δεν εχω τη σωστη εκδοση μαλλον...αλλα δεν εχω και sd για να βαλω το δικο του.....χμ!!!

 

απο που το πηρες? προχτες απο vnp εγω και ειχε μεσα κανονικα την 4αρα

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι μπορει να ακουστει χαζο αλλα η καρτα μνημης ειναι ηδη μεσα στο τηλεφωνο , οποτε μηπως ψαχνεις σε αλλο μερος ? :)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι μπορει να ακουστει χαζο αλλα η καρτα μνημης ειναι ηδη μεσα στο τηλεφωνο , οποτε μηπως ψαχνεις σε αλλο μερος ? :)

 

χαχα! σωστο και αυτο.. και εγω οταν το ανοιξα στην αρχη ψιλοφρικαρα

 

μπορει να μου πει καποιος αν η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ειναι συμβατη με το κινητο μας και αν ειναι καλη σαν μαρκα? επισης, class 6 δεν ειναι καλα απο πλευρας ταχυτητας?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

χαχα! σωστο και αυτο.. και εγω οταν το ανοιξα στην αρχη ψιλοφρικαρα

 

μπορει να μου πει καποιος αν η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ειναι συμβατη με το κινητο μας και αν ειναι καλη σαν μαρκα? επισης, class 6 δεν ειναι καλα απο πλευρας ταχυτητας?

 

To Desire υποστηρίζει microSD™ (SD 2.0 compatible) μέχρι 32 GB, οπότε είναι συμβατή η κάρτα για την οποία ρωτάς. Επίσης, είναι class 6 που σημαίνει ότι είναι αρκετά γρήγορη. Απ' όσο έχω διαβάσει, υπάρχουν και class 10 που είναι οι γρηγορότερες αυτή τη στιγμή. Ωστόσο, δεν ξέρω αν, σε πρακτικό επίπεδο, υπάρχει μετρήσιμη διαφορά στη χρήση τους στο Desire.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη σκφτομαι να το αγορασω θελω να κανω μια ερωτηση....διαβασα οτι οι εφαρμογες αποθηκευονται μονο στη μνημη του τηλεφωνου ή λαθος καταλαβα?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη σκφτομαι να το αγορασω θελω να κανω μια ερωτηση....διαβασα οτι οι εφαρμογες αποθηκευονται μονο στη μνημη του τηλεφωνου ή λαθος καταλαβα?

 

Ναι σωστα...αλλα στην επομενη εκδοση (frOYO η 2.2) θα μπορεις να τις αποθηκευεις και στην memory card.

Link to comment
Share on other sites

1) Θα μπορούσατε να μου προτείνετε μια καλή screen protector ?

2) Για το κινητό αυτό, πρεπει να είναι full body (δηλαδή και από πίσω) ή δεν είναι απαραίτητο?

3) Επίσης, η απεικόνιση της οθόνης, αλλοιώνεται από τη screen protector ? Εννοώ, φαίνονται πιο "μουντά", πιο "ξεθωριασμένα"?

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν αποκτησω προσβαση root στο desire και μετα θελω να αναβαθμισω σε froyo μεσω επισημης htc θα πρεπει να εχω πρωτα γυρισει στη stock rom?
Link to comment
Share on other sites

1) Θα μπορούσατε να μου προτείνετε μια καλή screen protector ?

2) Για το κινητό αυτό, πρεπει να είναι full body (δηλαδή και από πίσω) ή δεν είναι απαραίτητο?

3) Επίσης, η απεικόνιση της οθόνης, αλλοιώνεται από τη screen protector ? Εννοώ, φαίνονται πιο "μουντά", πιο "ξεθωριασμένα"?

 

Το κινητακι το εχω πιασει στα χερια μου. Πραγματικα δεν χρειαζετε films!

Ειναι φτιαγμενο απο ανθεκτικα υλικα και η οθονη του δεν χαραζετε ευκολα!

Αν κακομεταχειριζεσαι αρκετα τα κινητα σου παρε καλυτερα μια θηκουλα τυπου punch.

Ενας απ τους λογους που ακομα σκεφτομαι το desire σαν αγορα εναντι του Galaxy S ειναι τα υλικα κατασκευης του.:O

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι το εχω πιασει στα χερια μου. Πραγματικα δεν χρειαζετε films!

Ειναι φτιαγμενο απο ανθεκτικα υλικα και η οθονη του δεν χαραζετε ευκολα!

Αν κακομεταχειριζεσαι αρκετα τα κινητα σου παρε καλυτερα μια θηκουλα τυπου punch.

Ενας απ τους λογους που ακομα σκεφτομαι το desire σαν αγορα εναντι του Galaxy S ειναι τα υλικα κατασκευης του.:O

 

επιτελους εχω 1 κινητο χωρις θηκη,αν κ ειμαι πολυ προσεχτικος.....:worry:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

αν ευθυνεται το ημερολογιο δε μπορεις απλα να το "σκοτωσεις" και να μην τρεχει καθολου σα διεργασια;

 

δεν είναι πάντα το ημερολόγιο μπορεί να είναι και κάποιο άλλο, δεν θυμάμαι τώρα ποιο, αλλα και να το βρείς και να το κλείσεις μπορεί να ξανακολλήσει και αν δεν το πάρεις χαμπάρι να σου τσακίσει την μπαταρία, σε εμενα πάντως δεν δούλευε πάντα κλείνοντας το και για αυτό έψαξα να βρω μόνιμη λύση και όχι προσωρινή.

και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το τηλέφωνο το μονο που του λείπει για εμενα είναι η υποστήριξη Xvid και Divx

Link to comment
Share on other sites

και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το τηλέφωνο το μονο που του λείπει για εμενα είναι η υποστήριξη Xvid και Divx

Πρόκειται να αλλάξει κατι σχετικά με αυτό όταν ερθει η Froyo 2.2 ??

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη προκαλεσα λιγη συζητηση και δεν μπορεσα να την παρακολουθησω (μου χαλασε το λαπτποπ, απο τη μια το κινητο απο την αλλη το λαπτοπο..τι να πω:mad:) το κινητο το πηρα απο χανια, γιατι λεει οτι θα ηταν πιο γρηγορα εδω στο ηρακλειο...τελικα ενω το παραγγειλα παρασκευη αυτο ηρθε χτες τεταρτη(5 μερες μετα). μαλιστα αυτο που ηρθε ειναι λεει το λαθος και θα καθυστερουσε κιαλλο. του ζητησα να μου το στειλει και μου ειπε οτι εχει μονο αγγλικα μεσα....τελος παντων σκεφτηκα (και κατοπιν ερωτηση μου προσ το vman και τον ευχαριστω για αυτο) ειπε οτι μπαινει ελληνικο μενου μετα. εν τελει το κινητο το ανοιξα και εκει μου ρθε η κρυολουσια...γραφει κατα την εκκινηση μετα το htc

t-mobile

το κινητο ειναι στα αγγλικα(μενου) αλλα εχει μεσα γλωσσες οπου μια απο αυτες ειναι και ελληνικη...δλδ ειναι στα αγγλικα το μενου αλλα μπορω να γραφψ και ελληνικα και αγγλικα!!!!

πηρα τηλ, να δω αν ειναι μεσα στην εγγυηση και με διαβαιβεωνει οτι ειναι μεσα παρολο που χει ερθειι απο γερμανια...τωρα θα παρω την ace hellas να δω τι παιζει!!!!

 

κατα τα αλλα το κινητο φυσαει...ισως να εχω ενα μικρο παραπονο γιατι οταν κινηται στο μενου μεσα κανει ενα μικρο delay αλλα περιμενουμε το froyo 2.2 και βλεπουμε

 

για το θεμα τησ sd οχι δεν ειχε μεσα τιποτα. εβγαλα απο το παλιο το νοκια μου την 2gb και την εβαλα...κατ'επεκατησ δεν δουλευει η και το htc sycr..αλλα το συνεδεσα με το γμαιλ μου οποτε ολατα τηλ ηρθανε

 

αυτα συγνωμη αν σας κουρασα με τη μικρη μου-μεγαλη ιστορια!

 

μολις πηρα το μαγαζι και θα μου στειλουν και μια sd 4gb καθως επισησ και το τιμολογιο που ξεχασαν να μου στειλουν...αυτα:X

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα photos-video ειστε ικανοποιημενοι?

 

Κατι αντιστοιχο για Desire παιζει?

http://www.androidpolice.com/2010/06/08/nexus-one-gets-720p-hd-video-recording-in-a-patch-to-cyanogenmod/

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη προκαλεσα λιγη συζητηση και δεν μπορεσα να την παρακολουθησω (μου χαλασε το λαπτποπ, απο τη μια το κινητο απο την αλλη το λαπτοπο..τι να πω:mad:) το κινητο το πηρα απο χανια, γιατι λεει οτι θα ηταν πιο γρηγορα εδω στο ηρακλειο...τελικα ενω το παραγγειλα παρασκευη αυτο ηρθε χτες τεταρτη(5 μερες μετα). μαλιστα αυτο που ηρθε ειναι λεει το λαθος και θα καθυστερουσε κιαλλο. του ζητησα να μου το στειλει και μου ειπε οτι εχει μονο αγγλικα μεσα....τελος παντων σκεφτηκα (και κατοπιν ερωτηση μου προσ το vman και τον ευχαριστω για αυτο) ειπε οτι μπαινει ελληνικο μενου μετα. εν τελει το κινητο το ανοιξα και εκει μου ρθε η κρυολουσια...γραφει κατα την εκκινηση μετα το htc

t-mobile

το κινητο ειναι στα αγγλικα(μενου) αλλα εχει μεσα γλωσσες οπου μια απο αυτες ειναι και ελληνικη...δλδ ειναι στα αγγλικα το μενου αλλα μπορω να γραφψ και ελληνικα και αγγλικα!!!!

πηρα τηλ, να δω αν ειναι μεσα στην εγγυηση και με διαβαιβεωνει οτι ειναι μεσα παρολο που χει ερθειι απο γερμανια...τωρα θα παρω την ace hellas να δω τι παιζει!!!!

 

κατα τα αλλα το κινητο φυσαει...ισως να εχω ενα μικρο παραπονο γιατι οταν κινηται στο μενου μεσα κανει ενα μικρο delay αλλα περιμενουμε το froyo 2.2 και βλεπουμε

 

για το θεμα τησ sd οχι δεν ειχε μεσα τιποτα. εβγαλα απο το παλιο το νοκια μου την 2gb και την εβαλα...κατ'επεκατησ δεν δουλευει η και το htc sycr..αλλα το συνεδεσα με το γμαιλ μου οποτε ολατα τηλ ηρθανε

 

αυτα συγνωμη αν σας κουρασα με τη μικρη μου-μεγαλη ιστορια!

 

μολις πηρα το μαγαζι και θα μου στειλουν και μια sd 4gb καθως επισησ και το τιμολογιο που ξεχασαν να μου στειλουν...αυτα:X

 

Θα σου πρότεινα να το επιστρέψεις αμέσως και να ζητήσεις μια non-branded έκδοση ή ακόμα καλύτερα να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω και να το αγοράσεις από κάπου αλλού. Το να σου πουλάει tmobile κινητό στην Ελλάδα σίγουρα θεωρείται παραεισαγωγή. Εκτός και αν σου δώσει το τιμολόγιο της tmobile και όχι το δικό του.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να αλλάξει κατι σχετικά με αυτό όταν ερθει η Froyo 2.2 ??

 

δυστυχώς όχι αλλα παραμένω αισιόδοξος πάνω σε αυτό και ελπίζω στην επομενη αναβάθμιση να είναι μέσα αν όχι νωρίτερα μέσο κάποιου media player

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς όχι αλλα παραμένω αισιόδοξος πάνω σε αυτό και ελπίζω στην επομενη αναβάθμιση να είναι μέσα αν όχι νωρίτερα μέσο κάποιου media player

 

yzplayer έχετε δοκιμάσει??

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη προκαλεσα λιγη συζητηση και δεν μπορεσα να την παρακολουθησω (μου χαλασε το λαπτποπ, απο τη μια το κινητο απο την αλλη το λαπτοπο..τι να πω:mad:) το κινητο το πηρα απο χανια, γιατι λεει οτι θα ηταν πιο γρηγορα εδω στο ηρακλειο...τελικα ενω το παραγγειλα παρασκευη αυτο ηρθε χτες τεταρτη(5 μερες μετα). μαλιστα αυτο που ηρθε ειναι λεει το λαθος και θα καθυστερουσε κιαλλο. του ζητησα να μου το στειλει και μου ειπε οτι εχει μονο αγγλικα μεσα....τελος παντων σκεφτηκα (και κατοπιν ερωτηση μου προσ το vman και τον ευχαριστω για αυτο) ειπε οτι μπαινει ελληνικο μενου μετα. εν τελει το κινητο το ανοιξα και εκει μου ρθε η κρυολουσια...γραφει κατα την εκκινηση μετα το htc

t-mobile

το κινητο ειναι στα αγγλικα(μενου) αλλα εχει μεσα γλωσσες οπου μια απο αυτες ειναι και ελληνικη...δλδ ειναι στα αγγλικα το μενου αλλα μπορω να γραφψ και ελληνικα και αγγλικα!!!!

πηρα τηλ, να δω αν ειναι μεσα στην εγγυηση και με διαβαιβεωνει οτι ειναι μεσα παρολο που χει ερθειι απο γερμανια...τωρα θα παρω την ace hellas να δω τι παιζει!!!!

 

κατα τα αλλα το κινητο φυσαει...ισως να εχω ενα μικρο παραπονο γιατι οταν κινηται στο μενου μεσα κανει ενα μικρο delay αλλα περιμενουμε το froyo 2.2 και βλεπουμε

 

για το θεμα τησ sd οχι δεν ειχε μεσα τιποτα. εβγαλα απο το παλιο το νοκια μου την 2gb και την εβαλα...κατ'επεκατησ δεν δουλευει η και το htc sycr..αλλα το συνεδεσα με το γμαιλ μου οποτε ολατα τηλ ηρθανε

 

αυτα συγνωμη αν σας κουρασα με τη μικρη μου-μεγαλη ιστορια!

 

μολις πηρα το μαγαζι και θα μου στειλουν και μια sd 4gb καθως επισησ και το τιμολογιο που ξεχασαν να μου στειλουν...αυτα:X

 

θα συμφωνήσω και εγώ με τον manten123456 αν έχεις την δυνατότητα να περιμένεις λίγο ακόμα και να έχεις μια unbranded συσκευή είναι το καλύτερο αφού ότι και να σου λένε τώρα μπορεί μετά να το αλλάξουν και δεύτερον και κυριότερο έχουν παρουσιαστεί προβλήματα με branded συσκευές με την νέα αναβάθμιση που βγήκε την περασμένη βδομάδα και δεν τους δουλεύει το wi-fi οι περισσότεροι ήταν με orange αλλα καλλίτερα να είσαι σίγουρος.

όσο για την sd που έλειπε εγώ θα ήμουν πολύ επιφυλακτικός γιατί όπως ανέφερε και κάποιος άλλος είναι μέσα στη συσκευή και αν λείπει κάποιος το είχε ανοίξει πριν από εσένα άρα δεν μπορείς να ξέρεις αν αυτό που έχεις δεν είναι από δεύτερο χέρι και στο πούλησαν για καινούργιο με ότι αυτό συνεπάγεται.

συγγνώμη για την καχυποψία μου και αν σε ξενέρωσα

Edited by Multymech
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν αποκτησω προσβαση root στο desire και μετα θελω να αναβαθμισω σε froyo μεσω επισημης htc θα πρεπει να εχω πρωτα γυρισει στη stock rom?

 

κανείς να το γνωρίζει αυτό;το λέω αν είναι για να μην το κάνω root!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...