Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φαντάζομαι θα είναι απο τις τελευταίες. Δηλαδή θα πάνε πρώτα οι aosp roms, μετά θα βγουν και με sense unofficial και μετά η miui.

Έτσι υποθέτω. Ίσως βάλουν όμως μερικά στοιχεία απο την 2.3 σχετικά πιο νωρίς, έτσι κι αλλιώς έχουν αλλάξει μεγάλο μέρος του κώδικα.

Και εγώ όμως με lcd είμαι, με oxygen hboot και χωρίς ext στην sd. Πάντα μετά απο wipe+flash τρέχει κανονικά η oxygen, απο τότε που βγήκε η 0.2.2 beta με froyo.

 

εγω δεν ειμαι soff κατα συνεπεια δεν ειμαι με oxygen hboot .

εχω ext στην sd. δεν ξερω τι να πω & να φανταστεις ειμαι με adw launcher ex που ειναι πολυ γρηγορος :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ λέω όσο είναι RC ας μη τη ξαναδοκιμάσεις μη χάνεις χρόνο, μόνο γι' αυτό. Και όταν βγει κάποια final, ξαναδοκιμάζεις. Θα σου έλεγα να κάνεις s-off και πέρασμα του hboot, αλλά δεν ξέρω, όχι γιατί είναι δύσκολο και επικίνδυνο, αντιθέτως, αλλά αν πάλι σου βγάζει προβλήματα και θες να πας σε άλλη rom, ενδεχομένως να ξαναχρειαστείς άλλο hboot, pertition sd ξανά κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω όσο είναι RC ας μη τη ξαναδοκιμάσεις μη χάνεις χρόνο, μόνο γι' αυτό. Και όταν βγει κάποια final, ξαναδοκιμάζεις. Θα σου έλεγα να κάνεις s-off και πέρασμα του hboot, αλλά δεν ξέρω, όχι γιατί είναι δύσκολο και επικίνδυνο, αντιθέτως, αλλά αν πάλι σου βγάζει προβλήματα και θες να πας σε άλλη rom, ενδεχομένως να ξαναχρειαστείς άλλο hboot, pertition sd ξανά κτλ.

 

το ξερω ημουν ετοιμος να κανω αλλα μετα σκεφτηκα οτι αμα θελω να παω σε αλλη ρομ τι γινεται ? & ετσι δεν εκανα

τωρα σκετο soff τοσκεφτομαι αλλα εχει νοημα?

επισεις θα ανεβασω screenshots απο τις οθονες για να δειτε τα widgets μηπως καποιο απο αυτα δημιουργει το προβλημα

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Σκέτο s-off δεν έχει πολύ νόημα να κάνεις. Όταν χρειαστείς κάτι, και πεις είναι επειδή δεν έχω s-off τότε κάντο.

Βέβαια και να το έκανες δε πειράζει. Θα μπορούσες να το κάνεις, απλά για να φύγει απο το μυαλό σου, και όταν είναι να αλλάξεις hboot να λες έχω να κάνω μόνο αυτό. partition sd ξανά σε όλο fat32 και μετά flash hboot. Απο αυτή την άποψη, ίσως έχει κάποιο νόημα.

 

Edit: Περίμενε. Το πρόβλημα σου δεν εμφανίζεται πάντα στον adw launcher στην Oxygen; Εγώ αυτό που προτείνω, είναι κάνε ένα nadroid backup, κατέβασε και βάλε το zip της rom στην sd σου, κάνε 2-3 wipe all, και μετά flash το zip. Εγώ, ενώ πάντα απο κάθε zip βγάζω τα ίδια apks, στην τελευταία O2 δεν ξεκινούσε το τηλέφωνο. Και με το αρχικό zip ξεκίνησε κανονικά. Άρα κάνε αυτό, και άσε τη rom για λίγο χωρίς χρήση, πέραν του πρώτου boot. Μετά ξεκίνα να χρησιμοποιείς τον zeam launcher, μετά τα widgets που έχει μέσα, ένα ένα και σιγά σιγά. Να δεις τι φταίει. Και θυμήσου αυτό που σου είπα για τα πρώτα 10-20 λεπτά.

Μετά αν (αν λέω) δεις οτι δεν υπάρχει κόλλημα πουθενά με ότι θα ήθελες και έχεις δοκιμάσει, ξεκίνα με αντικατάσταση του zeam launcher με τον adw αν αυτόν χρησιμοποιείς. Εγώ πάντα έχω μόνο έναν Launcher. Για να τους έχω και στην internal μνήμη, σβήνω απο τον υπολογιστή μου απο το /system/data/app το apk του zeam και αντιγράφω μέσα το apk του adw ex. Και βάζω και το titanium backup pro μέσα. Ή μπορείς να το κάνεις με το root explorer. Αλλά εγώ προτιμώ με adb, σύμφωνα με αυτό:

http://www.careace.net/2010/05/12/how-to-remove-android-apps-through-adb/

Κάνω το remount, και μετά ανοίγω το android commander και κάνω απο εκεί εύκολα τις αλλαγές στα αρχεία μου.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

το ξερω ημουν ετοιμος να κανω αλλα μετα σκεφτηκα οτι αμα θελω να παω σε αλλη ρομ τι γινεται ? & ετσι δεν εκανα

τωρα σκετο soff τοσκεφτομαι αλλα εχει νοημα?

επισεις θα ανεβασω screenshots απο τις οθονες για να δειτε τα widgets μηπως καποιο απο αυτα δημιουργει το προβλημα

 

αυτα ειναι τα widgets μου μαζι με τα πιο πανω ,μπορουσα να ανεβασω μονο5 καθε φορα

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Σκέτο s-off δεν έχει πολύ νόημα να κάνεις. Όταν χρειαστείς κάτι, και πεις είναι επειδή δεν έχω s-off τότε κάντο.

Βέβαια και να το έκανες δε πειράζει. Θα μπορούσες να το κάνεις, απλά για να φύγει απο το μυαλό σου, και όταν είναι να αλλάξεις hboot να λες έχω να κάνω μόνο αυτό. partition sd ξανά σε όλο fat32 και μετά flash hboot. Απο αυτή την άποψη, ίσως έχει κάποιο νόημα.

 

Edit: Περίμενε. Το πρόβλημα σου δεν εμφανίζεται πάντα στον adw launcher στην Oxygen; Εγώ αυτό που προτείνω, είναι κάνε ένα nadroid backup, κατέβασε και βάλε το zip της rom στην sd σου, κάνε 2-3 wipe all, και μετά flash το zip. Εγώ, ενώ πάντα απο κάθε zip βγάζω τα ίδια apks, στην τελευταία O2 δεν ξεκινούσε το τηλέφωνο. Και με το αρχικό zip ξεκίνησε κανονικά. Άρα κάνε αυτό, και άσε τη rom για λίγο χωρίς χρήση, πέραν του πρώτου boot. Μετά ξεκίνα να χρησιμοποιείς τον zeam launcher, μετά τα widgets που έχει μέσα, ένα ένα και σιγά σιγά. Να δεις τι φταίει. Και θυμήσου αυτό που σου είπα για τα πρώτα 10-20 λεπτά.

Μετά αν (αν λέω) δεις οτι δεν υπάρχει κόλλημα πουθενά με ότι θα ήθελες και έχεις δοκιμάσει, ξεκίνα με αντικατάσταση του zeam launcher με τον adw αν αυτόν χρησιμοποιείς. Εγώ πάντα έχω μόνο έναν Launcher. Για να τους έχω και στην internal μνήμη, σβήνω απο τον υπολογιστή μου απο το /system/data/app το apk του zeam και αντιγράφω μέσα το apk του adw ex. Και βάζω και το titanium backup pro μέσα. Ή μπορείς να το κάνεις με το root explorer. Αλλά εγώ προτιμώ με adb, σύμφωνα με αυτό:

http://www.careace.net/2010/05/12/how-to-remove-android-apps-through-adb/

Κάνω το remount, και μετά ανοίγω το android commander και κάνω απο εκεί εύκολα τις αλλαγές στα αρχεία μου.

οχι το προβλημα εμφανιζεται με ολους τους λαντσερ

τωρα η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα την ρομ & πεταγα τα widgets κατευθειαν ,

παντως wipe εκανα τουλαχιστον 3 φορες την καθε φορα που εβαζα την ρομ

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια !!:)

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κάποιο πρόβλημα που διορθώνεται, τότε διορθώνεται με αυτό που σου είπα. Μόνο το αρχικό zip, αναμονή, ηρεμία, πρώτα δουλεύεις καλά το τηλέφωνο, δεν βιάζεσαι να κάνεις titanium backup ούτε να βάλεις καμία εφαρμογή. Πρέπει να δεις αν φταίει η rom αυτή καθαυτή.
Link to comment
Share on other sites

παιζει το setcpu να ευθυνεται για κατι σκαλωματα που τρωει το κινητο?

απο τοτε που το εβαλα αρχισαν να φαινονται..

η εφαρμογη δουλευει μονο με screen off profile..

 

τις τελευταιες ωρες που το εβγαλα, φαινονται καλυτερα τα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

Μπες http://greekandroid.blogspot.com/ και δες στα δεξιά ότι πρέπει να ξέρετε για το android!

 

Ωραίος!!!! Ευχαριστώ......

 

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος με τον οποίο να αναγνωρίζεται η συσκευή μας από άλλα Bluetooth χωρίς να υπάρχει η πίεση του χρόνου???

Μετά από ορισμένα δευτερόλεπτα κλείνει.....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παιδιά και καλή χρονιά.

έχω το εξής θέμα. όταν με παίρνει κάποιος τηλ. και το τηλ δεν πιάνει πολλές μου στέλνει μήνυμα που λέει οτι το τάδε νούμερο σε πήρε τηλεφωνο. ωστόσο πολλές φορές το μήνυμα αυτό δεν έρχεται παρά μόνο όταν στείλω εγώ κάποιο sms σε κάποιο άλλο τηλ οπότε τότε μου έρχονται και τα μηνύματα. πολλές φορές λαμβάνω μήνυμα μετά απο μία ή δυο μέρες. τι γίνεται με αυτό το θέμα? το έχει αντιμετωπίσει κανείς? υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

ευχαριστώ.

να πω οτι έχω official rom froyo 2.2

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παιδιά και καλή χρονιά.

έχω το εξής θέμα. όταν με παίρνει κάποιος τηλ. και το τηλ δεν πιάνει πολλές μου στέλνει μήνυμα που λέει οτι το τάδε νούμερο σε πήρε τηλεφωνο. ωστόσο πολλές φορές το μήνυμα αυτό δεν έρχεται παρά μόνο όταν στείλω εγώ κάποιο sms σε κάποιο άλλο τηλ οπότε τότε μου έρχονται και τα μηνύματα. πολλές φορές λαμβάνω μήνυμα μετά απο μία ή δυο μέρες. τι γίνεται με αυτό το θέμα? το έχει αντιμετωπίσει κανείς? υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

ευχαριστώ.

να πω οτι έχω official rom froyo 2.2

 

Αν ειχες το samsung H1/M1 θα σου λεγα οτι φταιει το κινητο, αλλα τωρα μαλλον φταιει το δικτυο. Δοκιμασες αλλο κινητο?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιζει το setcpu να ευθυνεται για κατι σκαλωματα που τρωει το κινητο?

απο τοτε που το εβαλα αρχισαν να φαινονται..

η εφαρμογη δουλευει μονο με screen off profile..

 

τις τελευταιες ωρες που το εβγαλα, φαινονται καλυτερα τα πραγματα..

 

To έχω ακούσει και από άλλους. Πολύ πιθανο. Βασικά αν θυμάμαι έλεγαν ότι έφταιγες το widget του setcpu και όχι το app

 

 

φαντάζομαι θα είναι απο τις τελευταίες. Δηλαδή θα πάνε πρώτα οι aosp roms, μετά θα βγουν και με sense unofficial και μετά η miui.

Έτσι υποθέτω. Ίσως βάλουν όμως μερικά στοιχεία απο την 2.3 σχετικά πιο νωρίς, έτσι κι αλλιώς έχουν αλλάξει μεγάλο μέρος του κώδικα.

Και εγώ όμως με lcd είμαι, με oxygen hboot και χωρίς ext στην sd. Πάντα μετά απο wipe+flash τρέχει κανονικά η oxygen, απο τότε που βγήκε η 0.2.2 beta με froyo.

 

Σχετικά με το ext partition: με το νεο hboot διαβάζω ότι το internal storage για user apps γίνεται 330 mb και ότι σβήνετε το ext για να αποθηκεύονται όλες οι εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη και να τρέχουν πιο γρήγορα. Η ερώτησή μου είναι, οτι αφου απο τη μια εγώ δεν βλέπω κανενα lag στις εφαρμογές μου με oxygen και app2sd+ και απο την άλλη τα 330 mb δεν είναι πια και τόσα πολλά για να έχεις τα έχεις όλα σε internal (είδη στο app2sd τα έχω ξεπεράσει) , λογικά θα πρέπει να κάνεις και move to sd (fat) για να χωρέσουν, γιατί να μην κρατήσεις λοιπον και το ext partition μαζί με το νέο hboot ώστε να έχεις απεριόριστο χώρο στην ουσία? Ρωτάω γιατί δεν καταλαβαίνω το λόγο που το νεο hboot παει πακέτο όπου και να διαβάσω με τη διαγραφή του ext partition.. Ευχαριστώ :)

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Help...

Το τηλέφωνο έφαγε ένα κόλλημα, ενώ χαζολογούσα στο app του applanet... Κόλλησε και αναγκάστηκα να αφαιρέσω την μπαταρία για να ξεκολλήσει. Έβγαλα την partitioned κάρτα από μέσα (4άρα) για να κάνω copy την ROM εκ νέου και να ξαναφλασάρω. Εντελώς αφηρημένος (sic) αντί να βάλω στον card reader την 4άρα, έβαλα την unpartitioned 8άρα μου. Αντέγραψα σε αυτή την ROM (Reflex TSense HD v1.5.1) και την φλάσαρα, μετά από wipe. Έκτοτε, εδώ και 40 λεπτά, το τηλέφωνο κάνει reboot, κολλάει στο boot animation του "quietly brilliant" και ξανακάνει reboot και πάει λέγοντας. Και ερωτώ: μπορώ να αφαιρέσω μπαταρία και να φαναφλασάρω την ROM από την partitioned κάρτα, ή θα τουβλοποιήσω τη συσκευή? Μήπως υπάρχει καμία άλλη λύση???

Ευχαριστώ

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Help...

Το τηλέφωνο έφαγε ένα κόλλημα, ενώ χαζολογούσα στο app του applanet... Κόλλησε και αναγκάστηκα να αφαιρέσω την μπαταρία για να ξεκολλήσει. Έβγαλα την partitioned κάρτα από μέσα (4άρα) για να κάνω copy την ROM εκ νέου και να ξαναφλασάρω. Εντελώς αφηρημένος (sic) αντί να βάλω στον card reader την 4άρα, έβαλα την unpartitioned 8άρα μου. Αντέγραψα σε αυτή την ROM (Reflex TSense HD v1.5.1) και την φλάσαρα, μετά από wipe. Έκτοτε, εδώ και 40 λεπτά, το τηλέφωνο κάνει reboot, κολλάει στο boot animation του "quietly brilliant" και ξανακάνει reboot και πάει λέγοντας. Και ερωτώ: μπορώ να αφαιρέσω μπαταρία και να φαναφλασάρω την ROM από την partitioned κάρτα, ή θα τουβλοποιήσω τη συσκευή? Μήπως υπάρχει καμία άλλη λύση???

Ευχαριστώ

μπορεις αλλα δε νομιζω οτι χρειαζοταν να την ξαναφλασαρεις. εκτος αν ειχες κανει data2ext οποτε μαλλον χρειαζεται να ξαναφλασαρεις το script αν δεν το εχει η ρομ. δοκιμασες απλα να ξαναπερασεις τη ρομ;

επισης αντι να βγαλεις τη μπαταρια μπορεις να πατησεις volume down+trackpad+power για να κανει restart.

Link to comment
Share on other sites

Help...

Το τηλέφωνο έφαγε ένα κόλλημα, ενώ χαζολογούσα στο app του applanet... Κόλλησε και αναγκάστηκα να αφαιρέσω την μπαταρία για να ξεκολλήσει. Έβγαλα την partitioned κάρτα από μέσα (4άρα) για να κάνω copy την ROM εκ νέου και να ξαναφλασάρω. Εντελώς αφηρημένος (sic) αντί να βάλω στον card reader την 4άρα, έβαλα την unpartitioned 8άρα μου. Αντέγραψα σε αυτή την ROM (Reflex TSense HD v1.5.1) και την φλάσαρα, μετά από wipe. Έκτοτε, εδώ και 40 λεπτά, το τηλέφωνο κάνει reboot, κολλάει στο boot animation του "quietly brilliant" και ξανακάνει reboot και πάει λέγοντας. Και ερωτώ: μπορώ να αφαιρέσω μπαταρία και να φαναφλασάρω την ROM από την partitioned κάρτα, ή θα τουβλοποιήσω τη συσκευή? Μήπως υπάρχει καμία άλλη λύση???

Ευχαριστώ

Πριν περάσεις την ROM πήγες στο Recovery για wipe data/factory reset,wipe cache partition ,format sd-ext(μέσα στο mounts & storage) και wipe dalvik cache(από το advanced) ;

Link to comment
Share on other sites

1ον. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!!

2ον. Ναι, δοκίμασα απλά να ξαναφλασάρω την ROM.

3ον. Έκανα ένα vol.down + trackpad + power, έκανα restart αλλά εν ματαίω... Βγάλω μπαταρία, βάζω την άλλη [partitioned] κάρτα και επανέρχομαι...

 

Πριν περάσεις την ROM πήγες στο Recovery για wipe data/factory reset,wipe cache partition ,format sd-ext(μέσα στο mounts & storage) και wipe dalvik cache(από το advanced) ;

Ναι... όλα και μάλιστα με αυτή τη σειρά... :-)

 

EDIT: I am saved !!! Έβγαλα μπαταρία, άλλαξα κάρτα στην οποία είχα αντιγράψει την ROM, έκανα reboot into recovery --} wipe/fact.reset --} wipe cache και φλασάρισμα της ROM (αυτό δεν ξέρω αν ήταν τελικά απαραίτητο) και όλα παίζουν ρολόι... ουφφφ... :O

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Help...

Το τηλέφωνο έφαγε ένα κόλλημα, ενώ χαζολογούσα στο app του applanet... Κόλλησε και αναγκάστηκα να αφαιρέσω την μπαταρία για να ξεκολλήσει. Έβγαλα την partitioned κάρτα από μέσα (4άρα) για να κάνω copy την ROM εκ νέου και να ξαναφλασάρω. Εντελώς αφηρημένος (sic) αντί να βάλω στον card reader την 4άρα, έβαλα την unpartitioned 8άρα μου. Αντέγραψα σε αυτή την ROM (Reflex TSense HD v1.5.1) και την φλάσαρα, μετά από wipe. Έκτοτε, εδώ και 40 λεπτά, το τηλέφωνο κάνει reboot, κολλάει στο boot animation του "quietly brilliant" και ξανακάνει reboot και πάει λέγοντας. Και ερωτώ: μπορώ να αφαιρέσω μπαταρία και να φαναφλασάρω την ROM από την partitioned κάρτα, ή θα τουβλοποιήσω τη συσκευή? Μήπως υπάρχει καμία άλλη λύση???

Ευχαριστώ

Βασικά πήγες να περάσεις rom από το HD στο απλό αλλά επειδή δεν χωράει στην εσωτερική μνήμη χρειάζεται ext partition στο οποίο αντιγράφει αρχεία. Γι' αυτό δεν σου ξεκινούσε.

Οπότε τώρα βάλε μια rom στην κάρτα με το ext κάνε όλα τα wipe και πέρνα την κανονικά και θα ανάψει το τηλέφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν περάσεις την ROM πήγες στο Recovery για wipe data/factory reset,wipe cache partition ,format sd-ext(μέσα στο mounts & storage) και wipe dalvik cache(από το advanced) ;

 

Βασικά αν προσέξεις λίγο στο log που βγάζει κατά τα wipe θα δεις ότι δεν χρειάζονται όλα.

Κι αυτό γιατί όταν κάνεις wipe data/factory reset στην ουσία διαγράφει το data "partition", την cache και το ext.

Οπότε μετά μένει η dalvik-cache κι εγώ κάνω και wipe battery stats ειδικά όταν αλλάζω βάση στη rom (πχ από απλή σε HD).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά παιδιά.

 

Κάτοχος κι εγώ του Desire εδώ και λίγες ημέρες και προσπαθώ να εξοικειωθώ με ένα διαφορετικό του Symbian λειτουργικού.

Απ'ότι κατάλαβα από τα post δεν νοείται κάτοχος Adroid κινητού χωρίς να "παίξει" με διάφορες ROM.

 

Θα γίνει και αυτό αλλά σιγά σιγά.

 

Ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις:

1) Υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία να ψάχνει σε όλα τα πεδία των επαφών? Εννοώ ακόμα και στα notes της όποιας επαφής. Όσο κι αν έψαξα δε βρήκα κάτι στο market.

 

2) Επειδή έχω δει τρελλή κατανάλωση μπαταρίας, υπάρχει κάποιος τρόπος έτσι όπως είναι τώρα το κινητό unrooted, είτε μέσω εφαρμογής είτε κάτι άλλο που να κρατάει περισσότερο?

Είναι πολύ σπαστικό να το φορτίζω κάθε βράδυ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by mpierettis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά με υγεία. Απο αυτό το blog http://greekandroid.blogspot.com που έδωσε ο φίλος jastonas βρήκα τον DSP Equalizer με τον οποίο πειράζουμε τον ήχο του τηλεφώνου. Το έχει δοκιμάσει κάποιος υπάρχει διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους

 

Χθες ''εφτιαξα'' κι εγω το desire αφου τοσο καιρο δεν ειχα βρει χρονο,και περασα την τελευταια leedroid.Aυτο που παρατηρησα ειναι οτι πλεον στα εισερχομενα μηνυματα δεν εμφανιζεται η εικονα του αποστολεα,ουτε σε αυτα που ειχα κανει backup ουτε σε αυτα που παρελαβα μετα το φλασαρισμα.Ετυχε σε καποιον αλλο αυτο?????

 

απανταω μονος μου γιατι εχω αρχισει να πιστευω οτι κατι παιζει με το συγχρονισμο που εκανα στην καινουργια ρομ.Το ιδιο επαθε και η γυναικα μου χθες με official rom σε αλλο καινουργιο τηλεφωνο.Ξερει κανεις κατι παραπανω?

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

To έχω ακούσει και από άλλους. Πολύ πιθανο. Βασικά αν θυμάμαι έλεγαν ότι έφταιγες το widget του setcpu και όχι το app

 

αν και δεν χρησιμοποιουσα το widget, επιβεβαιωθηκαν οι υποψιες μου...

ο launcherpro φταιει τελικα.. τον ξηλωσα και το κινητο παει παλι σφαιρα..

 

γιατι ομως ρε γμτ?

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν χρησιμοποιουσα το widget, επιβεβαιωθηκαν οι υποψιες μου...

ο launcherpro φταιει τελικα.. τον ξηλωσα και το κινητο παει παλι σφαιρα..

 

γιατι ομως ρε γμτ?

θα το ξαναπω αλλα ηταν η μονη περιπτωση που ειδα καθυστερησεις στον launcher pro, οταν ειχα πειραξει τις advanced ρυθμισεις για memory usage κλπ. απο οταν το αφησα αυτο χωρις να πειραξω τιποτα(δηλαδη απεγκατασταση και ξανα απο την αρχη), παει αψογα.

μετα εβλεπα διαφορες μονο απο τους kernel. τωρα χρησιμοποιω τον vork xmas και ειναι αψογο.

 

δοκιμασα και την Redux ρομ, ειναι μια μιξη cyanogen με πραγματα απο oxygen, ωραια ειναι, γρηγορη, εχει και status bar power widget.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=896213

Link to comment
Share on other sites

στην leedroid υπαρχουν καποιες εφαρμογες apk που μπορουν να αφαιρεθουν χωρις προβλημα απο το zip πριν το φλασαρισμα..

το εκανα αλλα με το πρωτο boot μου εκανε ενα loop με μη αναμενομενο τερματισμο καποιας εφαρμογης συστηματος με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω τιποτα απολυτως και να αναγκαστω να περασω ξανα τη rom..

 

εψαχνα ουσιαστικα με αυτο τον τροπο να ξεφορτωθω περιττες εφαρμογες, ωστε να συμμαζευτει η κατασταση στο μενου εφαρμογων..

Link to comment
Share on other sites

στην leedroid υπαρχουν καποιες εφαρμογες apk που μπορουν να αφαιρεθουν χωρις προβλημα απο το zip πριν το φλασαρισμα..

το εκανα αλλα με το πρωτο boot μου εκανε ενα loop με μη αναμενομενο τερματισμο καποιας εφαρμογης συστηματος με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω τιποτα απολυτως και να αναγκαστω να περασω ξανα τη rom..

 

εψαχνα ουσιαστικα με αυτο τον τροπο να ξεφορτωθω περιττες εφαρμογες, ωστε να συμμαζευτει η κατασταση στο μενου εφαρμογων..

 

Στο site που έχει ο leedroid αναφέρει όσα apks μπορούν να αφαιρεθούν. Ειδικά στις sense roms είναι μια διαδικασία που βοηθάει. Στις aosp ειδικά στην oxygen δεν έχει και τίποτα να βγάλεις. Μόνο τα livewallpapers και το mms.apk για τα μηνύματα, γιατί μετά βάζω handcent.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...