Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εχουμε πει εκατο φορες εδω μεσα ΟΧΙ OTA UPDATES ΣΕ ROOTED ΣΥΣΚΕΥΕΣ! Δεν γινεται! Τωρα το κινητο σου ανοιγει κανονικα? Αν θες την αναβαθμιση θα τη βρεις απο xda κατ θα την εγκαταστησεις

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

:O

Δεν το ηξερα, σε ευχαριστω φιλε μου!

Ναι ευτυχως ανοιγει!

 

Εψαξα λιγο, αλλα δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να βρω, μπορει να με βοηθησει κανεις;; Σορρυ ρε παιδες, αλλα ειμαι καινουργιος και εγω στο αθλημα!

Edited by DarkLord888
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τιςτελευταιεσ τρεισ μερεσ χρησιμοποιω την rc4. Σημερα ομως μου πεταει συνεχεια

"υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη τησ διαδικασιας android.process.media" εχει κανεισ καμοια ιδεα σε τι οφειλετε η" πωσ αντιμετωπιζετε γιατι κατα ταλλα η rc4 τα σπαει!!!!!!!!

καμοια ιδεα για εμενα?????

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνει εγκατάσταση το SDK manager και έχω κατεβάσει tools, platform tools και api 9 android 2.3.Η ερώτηση μου ειναι το fastboot.exe και το adb.exe πρέπει να είναι στον φάκελο tools?Το fastboot ειναι αλλά το adb είναι στον φάκελο platform-tools
Link to comment
Share on other sites

καμοια ιδεα για εμενα?????

 

Δοκιμασε clean cashe, ή απο τις ρυθμισεις εκει που λεει εφαρμογες, ή με quick app clean cashe μηπως γλιτωσεις το φλασαρισμα παλι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπερδευομαι έχω leedroid τώρα. οποτε αν βάλω μια άλλη πώς θα γίνει με το tittanium αφού έχω βάλει τη νέα rom, με τον τρόπο που μου είπες; Δηλαδή κάνω τα βήματα πριν τη rom στο Τittanium pro που έχω. Όταν μπει η νέα rom μετά πως τα τοποθετώ στο τηλ από το tittanium ;

 

Με το ίδιο τρόπο απλά επιλέγεις επαναφορά εφαρμογών αυτή τη φορά.

Απλά στο τονίζω και πάλι μην δοκιμάσεις να περάσεις official rom γιατί το τηλέφωνο θα ξανακλειδώσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

whatever123 τι γινεται με το update της oxygen εχεις μαθει τπτ?:)

 

Απ οτι λεει ο adam στο twitter καθυστερησε γιατι κανει κατι διορθωσεις.. Λογικα σημερα? Αν δω κατι θα στο γραψω

 

:O

Δεν το ηξερα, σε ευχαριστω φιλε μου!

Ναι ευτυχως ανοιγει!

 

Εψαξα λιγο, αλλα δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να βρω, μπορει να με βοηθησει κανεις;; Σορρυ ρε παιδες, αλλα ειμαι καινουργιος και εγω στο αθλημα!

 

Πρεπει να αποφασισεις αρχικα εαν θελεις να μεινεις σε stock rom η να πας σε custom.. διαβασε αρχικα τη 1η σελιδα του thread και μερικες απο τις τελευταιες για να βοηθηθεις και μετα μιλαμε. Παντως με αυτο το update μην αγχωνεσαι, αχρηστο ειναι..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πάω να περάσω το hboot της oxygen και οταν γράφω την εντολή fastboot flash hboot bravo_alphaspl-oxygen.img στην γραμμή εντολών μου λέει waiting for device.Eχω περάσει κανονικά τους drivers, τι μπορεί να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Πάω να περάσω το hboot της oxygen και οταν γράφω την εντολή fastboot flash hboot bravo_alphaspl-oxygen.img στην γραμμή εντολών μου λέει waiting for device.Eχω περάσει κανονικά τους drivers, τι μπορεί να φταιει?

 

Αν είσαι με linux, ίσως χρειάζεσαι sudo πρώτα. Σε windows όταν γράφεις fastboot devices σου βγάζει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με linux, ίσως χρειάζεσαι sudo πρώτα. Σε windows όταν γράφεις fastboot devices σου βγάζει τίποτα;

 

windows έχω

το fastboot devices το γράφω ενώ εχω συνδεδεμένο το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Με συνδεδεμένο το κινητό αλλά σε fastboot mode.

Μάλλον δεν θα το έβαλες σε fastboot. Με το back+power μπαίνει. Και αν έχεις συνδεδεμένο το τηλέφωνο θα σου βγάλει οθόνη που θα λέει κάπου fastboot usb.

Τότε το κινητό απο τη μεριά του είναι οκ. Μένει να το δει ο υπολογιστής. Πάτα fasboot devices να δεις αν θα σου βγάλει το κινητό σου απο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά έγινε, έλειπε απο τον φάκελο tools εκτός απο το adb.exe και 2 dll αρχεία τα πέρασα και έγινε κανονικά η διαδικασία.. :D

 

edit

 

Βλέπω ότι hboot γραφει 0.93.0001, δεν θα έπρεπε να γράφει κάτι άλλο?

Edited by Dimitriss19
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινούργιος κάτοχος της συσκευής και με τόσες ορολογίες που βλέπω καθημερινά από τους χρήστες, έχω μπερδευτεί..... :wacko::wacko:

Μου φαίνεται ότι τα windows mobile 6.5 που είχα είναι πιο εύκολο ή είναι ιδέα μου...????

Ελπίζω να τα μάθω σιγά-σιγά....:p

 

Καλή χρονιά σε όλους!!

 

 

Υ.Γ: το κινητό το έχω 2 μέρες και η πρώτη μου εντύπωση είναι άριστη!!!:)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινούργιος κάτοχος της συσκευής και με τόσες ορολογίες που βλέπω καθημερινά από τους χρήστες, έχω μπερδευτεί..... :wacko::wacko:

Μου φαίνεται ότι τα windows mobile 6.5 που είχα είναι πιο εύκολο ή είναι ιδέα μου...????

Ελπίζω να τα μάθω σιγά-σιγά....:p

 

Καλή χρονιά σε όλους!!

 

 

Υ.Γ: το κινητό το έχω 2 μέρες και η πρώτη μου εντύπωση είναι άριστη!!!:)

 

εξαρταται ποσο θες να ασχοληθεις-πειραξεις το κινητο :P

παντως ειναι πολυ απλο πλεον, παλια τα πραγματα ηταν πιο δυσκολα :D

υπαρχει γνωση που την κατεχουν πολλοι ενω τοτε, 1,5 χρονο πριν λιγοι γνωριζαν πως να πειραζουν το κινητο ασφαλες με αποτελεσμα να ειασμτε ολοι στο σκοταδη. πλεον αυτο δεν ισχυει, και μεσα σε λιγες μερες θα τα εχεις συνηθισει.

 

Μη μπεις στο κοπο να συγκρινεις το android και ειδικα to desire με windows mobile ειναι σαν να κλεβεις εκκλησια ενα πραγμα :P

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινούργιος κάτοχος της συσκευής και με τόσες ορολογίες που βλέπω καθημερινά από τους χρήστες, έχω μπερδευτεί..... :wacko::wacko:

Μου φαίνεται ότι τα windows mobile 6.5 που είχα είναι πιο εύκολο ή είναι ιδέα μου...????

Ελπίζω να τα μάθω σιγά-σιγά....:p

 

Καλή χρονιά σε όλους!!

 

 

Υ.Γ: το κινητό το έχω 2 μέρες και η πρώτη μου εντύπωση είναι άριστη!!!:)

 

Μπες http://greekandroid.blogspot.com/ και δες στα δεξιά ότι πρέπει να ξέρετε για το android!

Link to comment
Share on other sites

Περασα την oxygen 1.0.4 επειδη θελω να λειτουργει η καμερα, με Datawhatever

:D

http://img638.imageshack.us/img638/3548/20101231200117.jpg

 

Το μονο προβλημα, οταν εκανα τα partitions με gparted, πριν ακομα περασω την rom, αργουσε πααααρα πολυ να αντιγραψω παλι τα αρχεια στην καρτα μνημης. Μιλαμε για 10πλασιο χρονο!Κατι μικρα αρχειακια μεγεθους kb, τα μετραγε ενα ενα.

Και γενικα τρωει κατι σκαλωματακια τωρα, και δεν ξερω τι φταιει. Mε

ΑdwLauncher EX, μετα απο reboot κολλαει λιγο στις εναλλαγες των home screens, και τωρα πηγα στο Quadrant να δω τι θα δειξει, και εχει κολλησει στα μισα.. στο Ι/Ο εχει μεινει στα 2/4.

 

Τεσπα. Θα το κοιταξω απο αυριο, μπορει στο restore απο titanium να επανεφερα και πραγματα που δεν χρειαζοντουσαν.

Καλη χρονια να εχουμε!!! :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακολουθω τισ οδιγιες για s-off κ περναω το iso στο usb κ τρεχω το προγραμμα μπουταρω τον υπολογιστη κ μενει κολλημενος κ δεν μπουταρει ειναι μαυρη η οθονη με την παυλα να αναβοσβηνει...:(
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακολουθω τισ οδιγιες για s-off κ περναω το iso στο usb κ τρεχω το προγραμμα μπουταρω τον υπολογιστη κ μενει κολλημενος κ δεν μπουταρει ειναι μαυρη η οθονη με την παυλα να αναβοσβηνει...:(

 

Δεν bootarei το usb δηλαδή ε..; Δοκίμασες άλλη θύρα; Αν δεν τα καταφέρεις δοκίμασε με CD ή virtual machine.

Link to comment
Share on other sites

Δεν bootarei το usb δηλαδή ε..; Δοκίμασες άλλη θύρα; Αν δεν τα καταφέρεις δοκίμασε με CD ή virtual machine.

 

δεν δοκιμασα με αλλη θυρα θα το κανω τωρα ευχαριστω..

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμασα με αλλη θυρα θα το κανω τωρα ευχαριστω..

 

Καλά, δεν νομίζω να είναι αυτό, εκτός αν έχεις κάποια προβληματική ή κάποια που να μην τρέχει σε 2.0 και να σου δημιουργεί κολλήματα.. αλλά κάντο μπας και!

 

 

Περασα την oxygen 1.0.4 επειδη θελω να λειτουργει η καμερα, με Datawhatever

:D

 

Mε ΑdwLauncher EX, μετα απο reboot κολλαει λιγο στις εναλλαγες των home screens, και τωρα πηγα στο Quadrant να δω τι θα δειξει, και εχει κολλησει στα μισα.. στο Ι/Ο εχει μεινει στα 2/4.

 

Εγώ με datawhatever τα ίδια προβλήματα είχα. Έβγαζα τρελά σκορ στο quadrant αλλά ήταν χάλια τα πράγματα :/ Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν νομίζω να φταίνε τα προγράμματα σου. Ίσως είναι αργή η sd κάρτα σου οπότε σε βλέπω να το γυρνάς σε a2sd+...

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλη χρονια ευχομαι

λοιπον περασα για ακομα μια φορα την oxygen2RC4 & τον adw ex για να δω αν μου κολλαει ξανα οπως & το εκανε ρε γμτ

το προβλημα ομως ειναι αλλο ,πηγα να κανω restore την miui που ειχα πριν & μολις επελεγα restore μου εβγαζε ενα ""mdκατι" δεν προλαβα να το συγκρατησω Και δεν εβρισκε κανενα back up ετσι περασα ξανα install frm sd την miui το εχει τσεκαρει κανεις αυτο?

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμασα με αλλη θυρα θα το κανω τωρα ευχαριστω..

παιδια το εκανα ειμαι s-off :lol::lol:

τωρα τι κανω?πωσ μπορω να κοιταξω την μεμορυ

 

EDIT:τα 300μβ που λεει οτι εχουμε δεν τα βλεπω απλα ειδα οτι απο 50mb εχω 75mb

 

αυτο ειναι καλο?λογικα ναι...

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...