Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

vaggelis_grg

Σου προτείνω να κάνεις full wipe και να περάσεις την 1.0.4 και να δεις αν δουλεύει το a2sd+. Αν όχι τότε έχεις πρόβλημα με τα partition και κάτι δεν πήγε καλά άρα θα πρέπει να τα ξανακάνεις.

 

Αν στην 1.0.4. δουλεύει, ίσως φταίει η oxygen rc5 πράγμα που έχει ακουστεί γενικά στο xda για το a2sd+ bug αλλά με κανά wipe και όλα από την αρχή συνήθως δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

vaggelis_grg

Σου προτείνω να κάνεις full wipe και να περάσεις την 1.0.4 και να δεις αν δουλεύει το a2sd+. Αν όχι τότε έχεις πρόβλημα με τα partition και κάτι δεν πήγε καλά άρα θα πρέπει να τα ξανακάνεις.

 

Αν στην 1.0.4. δουλεύει, ίσως φταίει η oxygen rc5 πράγμα που έχει ακουστεί γενικά στο xda για το a2sd+ bug αλλά με κανά wipe και όλα από την αρχή συνήθως δουλεύει.

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα τα δοκιμασώ και θα σου πω.

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου είπες όμως, ήσουν root; Μάλλον όχι ε;

Δοκίμασες να περάσεις μια official rom ξανά όπως αυτήν εδώ;

 

 

 

Ανοίγεις το setcpu και εκεί που λέει scaling επιλέγεις ;) Έτσι απλά!

 

 

 

 

 

Γενικά όποια ρομ είναι aosp (android open source project) χάνει το sense*.. αλλά βρίσκει το νόημα* της στην ταχύτητα της και στα customizations της :)

 

Το πιάσατε το αστείο;; Sense=Νόημα (σε ελεύθερη μετάφραση).

 

Φίλε το κινητό ήταν ROOT, πλέον δεν το αναγνωρίζει το PC!!!!!!

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το κινητό ήταν ROOT, πλέον δεν το αναγνωρίζει το PC!!!!!!

 

Αν μπορείς μάθε τι ακριβώς έκαναν στα service που πήγε το τηλέφωνο γιατί κάτι μου λέει ότι στο έκαναν χειρότερα απ' ότι ήταν.

Με τα 4 θαυμαστικά πιστεύω ότι ήταν εύκολο να επανέλθει αλλά τώρα δεν ξέρω.

Εκτός κι αν έχει μείνει τελείως από μπαταρία κ γι αυτό δεν ανάβει. Δοκίμασε να δεις αν φορτίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο μου το αποτελείωσαν!

Αχχχχ, τι να κάνω;;;

Τώρα όσο αφορά την φόρτιση, το κινητό όταν συνδεθεί στο φορτιστή απλά δονείται στιγμιαία.

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο μου το αποτελείωσαν!

Αχχχχ, τι να κάνω;;;

Τώρα όσο αφορά την φόρτιση, το κινητό όταν συνδεθεί στο φορτιστή απλά δονείται στιγμιαία.

 

Άσχετα από τη δόνηση δείχνει ότι φορτίζει ή είναι νεκρό? Ανάβει το λαμπάκι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα από τη δόνηση δείχνει ότι φορτίζει ή είναι νεκρό? Ανάβει το λαμπάκι?

Όχι δεν ανάβει το λαμπάκι.

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ανάβει το λαμπάκι.

 

Νομίζω ότι τα έπαιξε το κινητό... :/ Μάλλον πας για επιστροφή/αλλαγή/σερβις κτλ κτλ...

Πως την έπαθες έτσι;;!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει περιπτωση να αλλαχθει η προσοψη του κινητου μολις μου επεσε κατω κ γδαρθηκε ρε γα**** :(:shock::shock:
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα έπαιξε το κινητό... :/ Μάλλον πας για επιστροφή/αλλαγή/σερβις κτλ κτλ...

Πως την έπαθες έτσι;;!

 

Αρχικά το πρόβλημα ήταν άναβε και έδειχνε το λογότυπο της HTC και τέσσερα θαυμαστικά, το πήγα για service, και μου το επέστρεψαν σε χειρότερη κατάσταση.

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει περιπτωση να αλλαχθει η προσοψη του κινητου μολις μου επεσε κατω κ γδαρθηκε ρε γα**** :(:shock::shock:

 

πως τα καταφερες??δυο φορες μου χε πεσει με την οθονη σε πλακακι και μια σε ασφαλτο ουτε γρατζουνια δεν εκανε!

Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

πως τα καταφερες??δυο φορες μου χε πεσει με την οθονη σε πλακακι και μια σε ασφαλτο ουτε γρατζουνια δεν εκανε!

 

μου επεσε σε χαλικια κ ευτυχως ειχα k screen protector αλλα γδαρδηκε αρκετα στην πανω μερια κοντα στο ακουστικο(στην γωνια):fool:

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

αν και μπορείς να βρεις πρόσοψη σε καλή τιμή η αλλαγή δεν είναι πολύ εύκολη δύστυχώς. Βλέπεις το digitizer είναι κολλημένο πάνω στην πρόσοψη και θέλει αρκετό κόπο αλλά και τρόπο για να το βγάλεις. Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Που το πηγες αν επιτρεπεται;

 

στην αντιπροσωπεία της HTC στην Κύπρο!

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

αν και μπορείς να βρεις πρόσοψη σε καλή τιμή η αλλαγή δεν είναι πολύ εύκολη δύστυχώς. Βλέπεις το digitizer είναι κολλημένο πάνω στην πρόσοψη και θέλει αρκετό κόπο αλλά και τρόπο για να το βγάλεις. Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ.

 

Δεν γινεται να παρω την προσοψη και να βρω καποιο καταστημα να μου την τοποθετησει? ξερετε μηπως καποιο?

Edited by Villis
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Την πρόσοψη την αγοράζεις από το ebay. Αν την βάλεις μόνος σου όμως είσαι εκτός εγγύησης και με αμφίβολα αποτελέσματα.

 

Τέλος μην γράφεις με τύπου sms, απαγορεύεται βάσει των κανονισμών του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, για τα παιδιά που ρωτανε για τις HD ROMs, να ενημερώσω οτι εδώ και τρεις ημέρες "παίζω" με την Reflex TSense HD 1.5.1 και δεν έχω δει ούτε ένα fc, ούτε ενα ξαφνικό κόλλημα, τίποτα το ανησυχητικό... θα την έλεγα σχεδόν τέλεια! Σημειωτέον, είναι η πρώτη φορά που ΔΕΝ εχω βάλει σε λειτουργία κάποιον task killer, όπως έχει κατά καιρούς γραφτεί, και πράγματι το τηλέφωνο δεν δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα διαχείρισης πόρων...

 

Posted from my HTC Desire via Tapatalk...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω βάλει τη 0.4 DHD ROM του badnewz και την 1.4 του ιδίου μετά απο κάποια περίοδο η ROM lagάρει απίστευτα..Δεν ξέρω αν φταίνε οι εφαρμογές που έχω βάλει (δεν είναι πολλές πάντως) αλλα καταντάει αηδία... :(
Link to comment
Share on other sites

Για να γνωρίζουμε τι περίπου παίζεται ...

 

http://twitter.com/adamg_xda

 

@adamg_xda

 

RC6 will be the final release until Google release an OTA for the Nexus, expect it to contain the features you are all wanting!

Link to comment
Share on other sites

αν και μπορείς να βρεις πρόσοψη σε καλή τιμή η αλλαγή δεν είναι πολύ εύκολη δύστυχώς. Βλέπεις το digitizer είναι κολλημένο πάνω στην πρόσοψη και θέλει αρκετό κόπο αλλά και τρόπο για να το βγάλεις. Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ.

 

πολύ καλός οδηγός με αρκετή λεπτομέρεια, ελπίζω να μη χρειαστεί ποτε και σε κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος μην γράφεις με τύπου sms, απαγορεύεται βάσει των κανονισμών του forum.

 

Δεν καταλαβαινω τι εννοεισ...απο το κινητο μου στελνω απο τον browser αν κανω κατι λαθος με συχγωρεις.

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι οθόνες έχετε στα κινητά σας? AMOLED or SLCD? Προτείνει κάποιος μια απ'τις δύο ως καλύτερη?
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι οθόνες έχετε στα κινητά σας? AMOLED or SLCD? Προτείνει κάποιος μια απ'τις δύο ως καλύτερη?

 

Κάνε μία αναζήτηση στο θέμα θα βρες πολύ "υλικό" πιστέυω .

 

Εγώ έχω AMOLED, από εκεί και πέρα σε όσες ιστοσελίδες έχω διαβάσει γι'αυτό το θέμα υποστηρίζουν ότι η AMOLED είναι καλύτερη από την SLCD, επίσης από διάφορα σχόλια χρηστών έχω συμπεράνει ότι η AMOLED απο κοντά δείχνει καλύτερα.(Δεν είναι σωστό να βγάζουμε συμπεράσματα μόνο μέσα απο τεστς ,βίντεο και φωτογραφίες)

 

Βέβαια μπορεί να είμαι και λίγο προκατελειμένος καθώς έχω AMOLED αλλά αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει . Απλά περίμενε και καμιά απάντηση απο άτομο που έχει SLCD ή τις έχει δεί και τις δύο από κοντά .

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω διαβάσει πολλά στο διαδίκτυο κλπ...μεγάλη διαφορά δεν είδα...απλά κάποιο λένε ότι η ΑΜΟLED είναι πιο οικονομική στην μπαταρία από την SLCD και κάποιοι το αντίθετο γι'αυτό δεν ξέρω τι να πιστέψω..
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...