Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως ακριβώς το κάνω αυτό?

 

πας διαχειριση εφαρμογων- ολα. πατα το μαρκετ και κανε καθαρισμο προσωρινης μνημης και δοκιμασε, αλλιως εκκαθαριση δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

πας διαχειριση εφαρμογων- ολα. πατα το μαρκετ και κανε καθαρισμο προσωρινης μνημης και δοκιμασε, αλλιως εκκαθαριση δεδομενων

 

Τα έκανα κ τα 2 αλλά πάλι δεν βλέπω προκοπη.. Thanks για τη βοηθεια πάντως

Link to comment
Share on other sites

Και Πάλι έχεις δίκιο!! Έπρεπε να είχα κάνει backup από το recovery. Έτσι; αυτό δεν εννοείς; Aλλά με έφαγε ο ενθουσιασμος!!

 

Ναι αυτό εννοώ. Θα είχες γλιτώσει μερικές ώρες από το στήσιμο του κινητού!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

και ο vplayer παίζει πλέον σε gingerbread :D

 

Σε ποιο ''screen on" animation αναφέρονται όλοι και γω δεν το βλέπω στην RC6? :confused:

Link to comment
Share on other sites

και ο vplayer παίζει πλέον σε gingerbread :D

 

Σε ποιο ''screen on" animation αναφέρονται όλοι και γω δεν το βλέπω στην RC6? :confused:

εχει ρυθμιση στις ρυθμισεις οθονης, ειναι απενεργοποιημενο απο default.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει αρκετός καιρός απ' το τελευταίο μου flashαρισμα rom, σήμερα είδα ότι μου έχει μείνει ελεύθερος χώρος στην internal memory 22mb.

Θα ήθελα να σβήσω τα πάντα και να ξαναστησω το κινητό χωρίς να αλλάξω rom, να παραμείνω με τη ίδια. Αρκεί το full wipe και reboot system ή χρειάζεται/απαιτείται να κάνω ξανά setup το .zip με τη rom;

Και κάτι τελευταίο: το ext partition της sd κάρτας γίνεται αυτόματα format με κάποιο από τα wipe ή πρέπει να το κάνω με κάποια εφαρμογή;

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειτε να ξαναπεράσεις την Z του robocik θα σου πρότεινα να κατεβάσεις την 06_test που έβγαλε πριν τα Χριστούγεννα και βασίζεται στην Froyo FRG83 (2.2.1) που είναι πιο γρήγορη από αυτή που έχεις τώρα.

Για να την περάσεις κλασικά από recovery wipe data/factory reset, wipe Dalvik-cache και battery stats μιας και τώρα πας σε νέα βάση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εχει ρυθμιση στις ρυθμισεις οθονης, ειναι απενεργοποιημενο απο default.

 

Νόμιζα και γω τι θα ναι και χαίρονται τόσο, πάντως πετάει και αυτή και με τον vork kernel απογειώνεται!Άντε να βγει και η ΟΤΑ για το Nexus

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την rc6 χωρίς wipe πάνω στην rc5;

Θέλω να κάνω wipe αφού δεν έρχεται άλλη αναβάθμιση σύντομα αλλά δεν θέλω να ξαναστηνω τη Rom από την αρχή.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειτε να ξαναπεράσεις την Z του robocik θα σου πρότεινα να κατεβάσεις την 06_test που έβγαλε πριν τα Χριστούγεννα και βασίζεται στην Froyo FRG83 (2.2.1) που είναι πιο γρήγορη από αυτή που έχεις τώρα.

Για να την περάσεις κλασικά από recovery wipe data/factory reset, wipe Dalvik-cache και battery stats μιας και τώρα πας σε νέα βάση.

 

Απλά έλεγα να ξανασχοληθω με αλλαγή/δοκιμή rom, μια και καλή όταν βγάλει την 2.3 η HTC.

Οπότε αύριο πηγαίνω για την 0.6. Για να το λες εσύ... :)

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα και γω τι θα ναι και χαίρονται τόσο, πάντως πετάει και αυτή και με τον vork kernel απογειώνεται!Άντε να βγει και η ΟΤΑ για το Nexus

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Τη δοκιμασες καθολου με τον μαμα kernel? Δεν αλλαξα ακομα και παει καλα, αλλα λογικα με τον vork θα ναι ακομα καλυτερα.

 

@multymech δε χρειαζεται wipe. απο πανω την περασα χωρις κανενα προβλημα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, έχω ένα Desire ρουταρισμένο και επειδή θέλω να το πουλήσω θέλω να το γυρίσω σε καθαρό στοκ. Το κινητό τώρα έχει clockword και rom oxygen 2.0 rc5 . Τι πρέπει να κάνω? άμα τρέξω το αρχείο που είναι στην πρώτη σελίδα θα του threat θα είμαι οκ?
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την rc6 χωρίς wipe πάνω στην rc5;

Θέλω να κάνω wipe αφού δεν έρχεται άλλη αναβάθμιση σύντομα αλλά δεν θέλω να ξαναστηνω τη Rom από την αρχή.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Εγώ το έκανα και όλα είναι άψογα!

 

Έκανα wipe μόνο τα battery stats, cache partition και dalvik cache και όπως είπα είναι όλα άψογα!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την rc6 χωρίς wipe πάνω στην rc5;

Θέλω να κάνω wipe αφού δεν έρχεται άλλη αναβάθμιση σύντομα αλλά δεν θέλω να ξαναστηνω τη Rom από την αρχή.

 

Εγώ την πέρασα χωρίς κανένα wipe και όλα καλά :)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και DEsire χωρις AMOLED? Επειδη σκοπευω να παρω ενα τωρα να προσεξω να παρω το καλυτερο. Επισης σε μερικα site αναφερεται και ως A8181. ειναι γενικος κωδικος, ή αυτο σημαινει οτι ειναι εισαγωγης?

 

Το HD, περα απο κατι καμερες και μεγαλυτερη οθονη, και καλυτερη μπαταρια εχει καποια ουσιαστικη διαφορα? Μονο η μπαταρια για μενα ξεχωρισε...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα:lol::lol:

 

πριν λιγο περασα την miui Au 12.24 R2 απο τον s-murphy.εχει ενσωματωμενα τα ελληνικα απο τον finn μια χαρα.η ρομ παει σφαιρα εχω να πω.ενα προβλημα μονο εχω οταν περναω το twitter κ βαζω τον κωδικο μου μου λεει οτι υπηρξε ενα προβλημα δικτυου κ δεν μ βαζει μεσα...:mad:

το διεγραψα κ το ξαναπερασα κ παλι τα ιδια...:(

καμια ιδεα κανεις η μηπως ειναι καποιο bug της ρομ ισως??

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια εκανα install την Oxygen v2.0-RC6 με το rom manager και το κινητο εχει κολλησει ενα τεταρτο στιν λευκη οθονη που λεει htc
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που δεν έχει ενθουσιαστεί καθόλου με την Oxygen;

Την πέρασα χθες, και από την πρώτη στιγμή μου έλλειψε το Sense, αλλά πιο κύρια, είχα αρκετό lag στο scroll down/up...

παιδια μια βοηθεια εκανα install την Oxygen v2.0-RC6 με το rom manager και το κινητο εχει κολλησει ενα τεταρτο στιν λευκη οθονη που λεει htc

Wipe κι όλα τα συναφή έκανες;

Κι εμένα πάντως στο πρώτο boot με την Oxygen έκανε αρκετή ώρα (όχι όμως τέταρτο) να ανοίξει...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και DEsire χωρις AMOLED? Επειδη σκοπευω να παρω ενα τωρα να προσεξω να παρω το καλυτερο. Επισης σε μερικα site αναφερεται και ως A8181. ειναι γενικος κωδικος, ή αυτο σημαινει οτι ειναι εισαγωγης?

 

Το HD, περα απο κατι καμερες και μεγαλυτερη οθονη, και καλυτερη μπαταρια εχει καποια ουσιαστικη διαφορα? Μονο η μπαταρια για μενα ξεχωρισε...

 

Το Desire πλεον βγαινει ΜΟΝΟ με S-LCD οθονη και οχι με Amoled

Με Amoled θα βρεις μονο παλια Desire...οσο για το πιο εχει την καλυτερη οθονη αυτο απο οτι βλεπω ειναι καθαρα υποκειμενικο στον καθενα.....

Οσο για τη διαφορα σε Desire και Desire HD φοραει λιγο πιο συγχρωνο επεξεργαστη με πιο συχρωνη υποδομη στο Software.....και μεγαλυτερη ram

Οι διαφορες ειναι ελαχιστες μεταξυ τους(λιγο πιο γρηγορο το HD)..απλα υπαρχουν καποια θεματακια με το ηχιακη του HD(οχι οτι του απλου ειναι κατα πολυ καλυτερο) και την ποιοτητα πλαστικων του που πιθανον να διορθωθηκε

Απο εκει και περα εκτος την καλυτερη καμερα που εχει 8Μpx εναντι 5Mpx και το λιγο καλυτερο βιντεο που τραβαει ειναι καθαρα θεμα μεγεθους του τηλεφωνου το οποιο εαν δε σε πειραζει πηγαινεις προς τα εκει...

Εμενα π.χ δεν με βολεψε καθολου το μεγεθος και εμεινα στο απλο Desire

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που δεν έχει ενθουσιαστεί καθόλου με την Oxygen;

Την πέρασα χθες, και από την πρώτη στιγμή μου έλλειψε το Sense, αλλά πιο κύρια, είχα αρκετό lag στο scroll down/up...

 

Wipe κι όλα τα συναφή έκανες;

Κι εμένα πάντως στο πρώτο boot με την Oxygen έκανε αρκετή ώρα (όχι όμως τέταρτο) να ανοίξει...

 

τελικα ανοιξε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που δεν έχει ενθουσιαστεί καθόλου με την Oxygen;

Την πέρασα χθες, και από την πρώτη στιγμή μου έλλειψε το Sense,

 

εγω παντωσ επειδη ειμαι φαν του sense δεν τρελαθηκα αλλα ν σου πω την αληθεια παει σφαιρα αλλα προτιμησα να βαλω την miui au 12.24 r2 που εχει κ ελληνικα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος..δεν εχει sense αλλα πιστευω ειναι πιο ωραια ρομ που υπαρχει χωρις sense χωρις να θελω να μειωσω τος υπολοιπες...παντα δοκιμαζεις κ οτι σε βολευει.δοξα το θεο ρομ υπαρχουν αρκετες για ολα τα γουστα αρκει να βρεις μια που σ ταιριαζει....:happy::happy:

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

και ο vplayer παίζει πλέον σε gingerbread :D

 

Σε ποιο ''screen on" animation αναφέρονται όλοι και γω δεν το βλέπω στην RC6? :confused:

 

Ο καφρος ο developer ελεγε οτι η εφαρμογη θα ειναι δωρεαν για παντα και τωρα με το update γινεται Trial.. απαραδεκτη κινηση παρολο που τα αξιζει τα λεφτα της η εφαρμογη.. εγω γυρναω σε rockplayer...

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...