Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συγνώμη για το άσχετο της συνέχειας του παραπάνω θέματος, αλλά να ρωτήσω αν παίζει καμία μέθοδος ή έστω αν προβλέπεται στο μέλλον να γιάνει κάτι με το θέμα της εσωτερικής μνήμης που τελειώνει συνέχεια στο κινητό και δεν σε αφήνει να μεταφέρεις τα πάντα στην εξωτερική μνήμη?

Γιατί αν δεν παίζει κάτι με βλέπω να το αλλάζω σύντομα το Desire, γιατί μου την έχει δώσει το όλο θέμα με τα 147ΜΒ, που έχει ελεύθερα μόνο.

 

Υπάρχουν 2 τρόποι. Ο ένας είναι να περάσεις μια rom που υποστηρίζει a2sd+ (ή data2ext) το οποίο απαιτεί root και μια μικρή διαδικασία για να προετοιμάσεις την κάρτα (πολύ εύκολο).

 

EDIT: μια ερωτηση ακομα πρωτα περνσαμε τον κερνελ κ μετα το πραγραματακι setupcpu?

 

Το setcpu μπορείς να το βάλεις και πριν.. να δεις τι δυνατότητες έχει ο κέρνελ που έχεις τώρα και τι θα έχει ο καινούριος. Μπορεί π.χ. ο αυτός που έχεις τώρα να μην υποστηρίζει overclocking αλλά να έχει περισσότερους governors.

 

Φίλοι μου, δυστυχώς το htc desire τα έπαιξε. Κάτι πήγε λάθος σε ένα φλασάρισμα ROM και έτσι το κινητό όταν άνοιγε εμφάνιζε μόνο το λογότυπο της HTC και τέσσερα θαυμαστικά(!) στις τέσσερεις γωνιές της οθόνης.

Πλέον όταν ανοίγω το κινητό δεν αντιδράει καθόλου, δονείται απλά στιγμιαία.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω εγώ;;;;;;;;;;

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

Είσαι root; Αν ναι.. βγάλε μπαταρία, φύσα το λίγο ή κάνε καμιά άλλη τελετουργία, βάλε μπαταρία, κράτα το back button πατημένο, πάτα για 1 δευτερόλεπτο το power button και περίμενε λίγο.. όταν ανοίξει και αν ανοίξει άσε το back button. Γίνεται κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε jastonas, λες ότι υπάρχουν 2 μέθοδοι, αλλά αναφέρεις μόνο την μια και αν την κάνω μια από τις δυο θα κρατάει καθόλου στην εσωτερική μνήμη τις εφαρμογές, έστω και τα ψίχουλα (kbytes) ή καθόλου. Να υποθέσω ότι χάνω και εγγύηση, ε?

Και τέλος έχεις κανένα πρόχειρο λινκ με την διαδικασία, όπως και με την ρομ, που να είναι όμως δοκιμασμένη, μην φάω καμία ήτα?

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί μαλακιζ@νται έτσι οι εταιρίες και δεν το επιτρέπουν αυτό επίσημα!!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα ο kernel :)

 

ολα οκ ειχε kernel μεσα τον ziggy471 αν θυμαμαι καλα κ περασα το αρχειο απο το αστρο...:rolleyes:

 

τωρα το εχω βαλει minimum 128 maximum 1036...

γιατι διαβασα στο xda οτι ειναι πιο σωστο να το κανεις σιγα σιγα το overcloking οποτε ειπα να μην το διακινδυνευσω...:lol::lol:

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης να ρωτήσω κάτι ακόμα, η κάρτα μου είναι 16GB class2, αν πάρω classs4 ή 6 ή 10, θα δω διαφορά στην ανταπόκριση του κινητού, πχ όταν βλέπω φωτογραφίες ή άπλα δεν διαβάζει πιο γρήγορες κάρτες και τζάμπα θα πάνε τα παραπάνω λεφτά για την κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ ειχε kernel μεσα τον ziggy471 αν θυμαμαι καλα κ περασα το αρχειο απο το αστρο...:rolleyes:

 

τωρα το εχω βαλει minimum 128 maximum 1036...

γιατι διαβασα στο xda οτι ειναι πιο σωστο να το κανεις σιγα σιγα το overcloking οποτε ειπα να μην το διακινδυνευσω...:lol::lol:

 

Αν φοβάσαι, καλό θα ήταν να μην βάλεις το set on boot ώστε σε περίπτωση που σου κολλήσει, στο επόμενο bootάρισμα να μην κάνει oc το setcpu.

Πάντως εγώ προσωπικά περισσότερες αλλαγές βλέπω αλλάζοντας governor παρά τα mhz.

 

Και επίσης να ρωτήσω κάτι ακόμα, η κάρτα μου είναι 16GB class2, αν πάρω classs4 ή 6 ή 10, θα δω διαφορά στην ανταπόκριση του κινητού, πχ όταν βλέπω φωτογραφίες ή άπλα δεν διαβάζει πιο γρήγορες κάρτες και τζάμπα θα πάνε τα παραπάνω λεφτά για την κάρτα?

 

Κάτι μου λέει πως ότι και να σου πούμε είσαι ήδη ψημένος να την πάρεις. Όπως και εγώ που ρώταγα πριν ένα μήνα, δεν πήρα κάποια απάντηση πολύ θετική αλλά τελικά παρήγγειλα :Ρ Δεν μου έχει έρθει ακόμα οπότε δεν μπορώ να σου πω αλλά γενικά σκέψου κατά πόσο αξίζει να δώσεις 50-80 ευρώ για να βλέπεις λίιιγο πιό γρήγορα τις φωτογραφίες σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 τρόποι. Ο ένας είναι να περάσεις μια rom που υποστηρίζει a2sd+ (ή data2ext) το οποίο απαιτεί root και μια μικρή διαδικασία για να προετοιμάσεις την κάρτα (πολύ εύκολο).

 

 

 

Το setcpu μπορείς να το βάλεις και πριν.. να δεις τι δυνατότητες έχει ο κέρνελ που έχεις τώρα και τι θα έχει ο καινούριος. Μπορεί π.χ. ο αυτός που έχεις τώρα να μην υποστηρίζει overclocking αλλά να έχει περισσότερους governors.

 

 

 

Είσαι root; Αν ναι.. βγάλε μπαταρία, φύσα το λίγο ή κάνε καμιά άλλη τελετουργία, βάλε μπαταρία, κράτα το back button πατημένο, πάτα για 1 δευτερόλεπτο το power button και περίμενε λίγο.. όταν ανοίξει και αν ανοίξει άσε το back button. Γίνεται κάτι;

 

 

Nothing my friend!!!!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Αν φοβάσαι, καλό θα ήταν να μην βάλεις το set on boot ώστε σε περίπτωση που σου κολλήσει, στο επόμενο bootάρισμα να μην κάνει oc το setcpu.

Πάντως εγώ προσωπικά περισσότερες αλλαγές βλέπω αλλάζοντας governor παρά τα mhz.

 

κ πως αλλαζουμε governor αν μπορεις να μ δωσεισ καποιες οδηγιες σε παρακαλω;)

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε jastonas υποθέτω ότι τα λινκ είναι στο κάτω μέρος του προφίλ σου, αλλά από ότι είδα αλλάζει τελείως το πρόσωπο του κινητού και χάνεται το HTC Sence, που δεν μου αρέσει, εκτός αν κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Nothing my friend!!!!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Δεν μου είπες όμως, ήσουν root; Μάλλον όχι ε;

Δοκίμασες να περάσεις μια official rom ξανά όπως αυτήν εδώ;

 

κ πως αλλαζουμε governor αν μπορεις να μ δωσεισ καποιες οδηγιες σε παρακαλω;)

 

Ανοίγεις το setcpu και εκεί που λέει scaling επιλέγεις ;) Έτσι απλά!

 

ondemand - Available in most kernels, and the default governor in most kernels. When the CPU load reaches a certain point (see "up threshold" in Advanced Settings), ondemand will rapidly scale the CPU up to meet demand, then gradually scale the CPU down when it isn't needed.

 

conservative - Available in some kernels. It is similar to the ondemand governor, but will scale the CPU up more gradually to better fit demand. Conservative provides a less responsive experience than ondemand, but can save battery.

 

performance - Available in most kernels. It will keep the CPU running at the "max" set value at all times. This is a bit more efficient than simply setting "max" and "min" to the same value and using ondemand because the system will not waste resources scanning for the CPU load. This governor is recommended for stable benchmarking.

 

powersave - Available in some kernels. It will keep the CPU running at the "min" set value at all times.

 

userspace- A method for controlling the CPU speed that isn't currently used by SetCPU. For best results, do not use the userspace governor.

 

Φίλε jastonas υποθέτω ότι τα λινκ είναι στο κάτω μέρος του προφίλ σου, αλλά από ότι είδα αλλάζει τελείως το πρόσωπο του κινητού και χάνεται το HTC Sence, που δεν μου αρέσει, εκτός αν κάνω λάθος.

 

Γενικά όποια ρομ είναι aosp (android open source project) χάνει το sense*.. αλλά βρίσκει το νόημα* της στην ταχύτητα της και στα customizations της :)

 

Το πιάσατε το αστείο;; Sense=Νόημα (σε ελεύθερη μετάφραση).

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεισ παιδια καποια rom απο HD να μας πει την γνωμη του...:lol:

Εγώ δουλεύω μόνο με HD rom από τον Σεπτέμβρη που πρωτοκυκλοφόρησαν, τι θέλεις να μάθεις?

Φίλε jastonas, λες ότι υπάρχουν 2 μέθοδοι, αλλά αναφέρεις μόνο την μια και αν την κάνω μια από τις δυο θα κρατάει καθόλου στην εσωτερική μνήμη τις εφαρμογές, έστω και τα ψίχουλα (kbytes) ή καθόλου. Να υποθέσω ότι χάνω και εγγύηση, ε?

Και τέλος έχεις κανένα πρόχειρο λινκ με την διαδικασία, όπως και με την ρομ, που να είναι όμως δοκιμασμένη, μην φάω καμία ήτα?

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί μαλακιζ@νται έτσι οι εταιρίες και δεν το επιτρέπουν αυτό επίσημα!!

Ευχαριστώ

Για να "μεγαλώσεις" την μνήμη της συσκευής χρειάζεσαι custom rom άρα αυτομάτως χάνεις την εγγύηση γιατί για να βάλεις custom rom

πρέπει να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο. Οι τρόποι είναι 2, όπως είπε και ο jastonas ο ένας λέγεται a2sd+ και ο άλλος data2sd.

Τώρα ποιόν θα επιλέξεις και ποια rom θα βάλεις δεν θα σου το πω, εγώ προσωπικά, γιατί πρώτα πρέπει να μάθεις να ψάχνεις στο net

και να διαβάζεις και μετά ν' αρχίσεις να πειράζεις κάτι που δεν καταλαβαίνεις. Google is your friend, use it!

κ πως αλλαζουμε governor αν μπορεις να μ δωσεισ καποιες οδηγιες σε παρακαλω;)

 

Εξαρτάται από το αν η rom που έχεις περασμένη στο κινητό έχει screenstate_scaling script ή όχι.

Αν έχει τότε πρέπει να πειράξεις το script, αν δεν έχει πας στο setcpu και βάζεις τα ανάλογα profile που θες.

Δηλαδή ποιός governor θα χρησιμοποιείτε ανάλογα με την κατάσταση που βρίσκεται η συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

βοηθατε για χανομαστε..

πηρα διαζυγιο με τον launcherpro plus γιατι ξαναειχα συνεχεια τεραστια lag..

 

με zeam ολα φαινονται καλα.. ομως.δεν βρηκα επιλογη για αποκρυψη εφαρμογων απο το μενου οπως ειχε ο launcherpro..

εχετε να προτεινετε καποιον αλλο με αυτη τη δυνατοτητα και να ειναι ελαφρυς?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω μόνο με HD rom από τον Σεπτέμβρη που πρωτοκυκλοφόρησαν, τι θέλεις να μάθεις?

 

 

Εξαρτάται από το αν η rom που έχεις περασμένη στο κινητό έχει screenstate_scaling script ή όχι.

Αν έχει τότε πρέπει να πειράξεις το script, αν δεν έχει πας στο setcpu και βάζεις τα ανάλογα profile που θες.

Δηλαδή ποιός governor θα χρησιμοποιείτε ανάλογα με την κατάσταση που βρίσκεται η συσκευή.

 

Περασα την rcmixhd μεχρι τωρα σουπερ ειναι.το kernel που εχει μεσα ειναι ziggy471 νομιζω περασα το setcpu ακολουθησα τα βηματα του jastona βαζω στο προφιλ που εχει το ondenmad αλλα στο advanged option εχει κατι αριθμουσ που μπορεισ ν τουσ αλλαξεισ...:blink:

Τουσ αλλαζουμε?

Tο set boot τι θα γινει αν το τσεκαρω?

Κ το profil πριν που το κοιταξα ειχε μπει στο smartass.

Ετσι πρεπει ν αλλαζει?

 

Σας ζαλισα παιδια χιλια συγνωμη...:O:X

 

EDIT:αν περασω το kapykernel vb333 θα γινει τιποτα στο cite την προτεινει

Κ μερικες φορεσ μου βγαζει το welcome to vodafone μηοως να αλλαξω το radio?

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θέλω να αλλάξω την sd μου και ρωτάω: πρέπει να ξανακάνω ap2sd+ ή θα το κάνει η oxygen που θα βάλω; Απλά θα βάλω το zip αρχείο και θα το φλασάρω μέσω recovery; Δεν το έχω ξανακάνει και δεν είμαι σίγουρος τί ενέργειες πρέπει να κάνω.

 

Ευχαριστώ.

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θέλω να αλλάξω την sd μου και ρωτάω: πρέπει να ξανακάνω ap2sd+ ή θα το κάνει η oxygen που θα βάλω; Απλά θα βάλω το zip αρχείο και θα το φλασάρω μέσω recovery; Δεν το έχω ξανακάνει και δεν είμαι σίγουρος τί ενέργειες πρέπει να κάνω.

 

Ευχαριστώ.

 

To a2sd+ έχει σαν βασικές προϋποθέσεις να λειτουργείσει δύο:

α) Η ρομ να υποστηρίζει a2sd+ που πλέον σχεδόν όλες το υποστηρίζουν

β) Η sd να έχει δύο partition, ένα fat32 που θα χρησιμοποιείς για την "νορμάλ" χρήση της sd, φωτογραφίες, βίντεο, κατέβασμα αρχείων κτλ και ένα ext partition το οποίο δουλεύει το a2sd+.

 

Καλημέρα. Για να περάσουμε μια HD rom από μια άλλη κανονική ΠΧ από AuraxTSence χρειάζεται να κάνουμε κάτι παραπάνω ή το κάνουμε όπως όλες τις άλλες; ποια είναι η πιο καλή;

 

Την περνάς όπως κάθε άλλη ρομ. Κάνεις τα απαραίτητα wipes και την περνάς.

Την πιό καλή θα την κρίνεις μόνος σου καλύτερα οπότε μπες στο xda και διάβασε τα χαρακτηρηστικά της κάθε hd που έχει και δοκίμασε 2-3..

Link to comment
Share on other sites

To a2sd+ έχει σαν βασικές προϋποθέσεις να λειτουργείσει δύο:

α) Η ρομ να υποστηρίζει a2sd+ που πλέον σχεδόν όλες το υποστηρίζουν

β) Η sd να έχει δύο partition, ένα fat32 που θα χρησιμοποιείς για την "νορμάλ" χρήση της sd, φωτογραφίες, βίντεο, κατέβασμα αρχείων κτλ και ένα ext partition το οποίο δουλεύει το a2sd+.

 

 

Το ext partition το κάνω με το rom mmanager από το market ή πρέπει να κάνω κάτι από το pc;

:D
Link to comment
Share on other sites

Το ext partition το κάνω με το rom mmanager από το market ή πρέπει να κάνω κάτι από το pc;

 

Είτε με rom manager> partition sd card> ext size 512mb> swap 0

Είτε με linux.

Αν το κάνεις με rom manager, επειδή θα σβήσει όλη την κάρτα σου, φρόντισε να κάνεις α) ένα backup, β) μετά το partition, πάτα στο rom manager το Flash ClockworkMod Recovery για να σου ξαναπεράσει το update.zip.

Link to comment
Share on other sites

Περασα την rcmixhd μεχρι τωρα σουπερ ειναι.το kernel που εχει μεσα ειναι ziggy471 νομιζω περασα το setcpu ακολουθησα τα βηματα του jastona βαζω στο προφιλ που εχει το ondenmad αλλα στο advanged option εχει κατι αριθμουσ που μπορεισ ν τουσ αλλαξεισ...:blink:

Τουσ αλλαζουμε?

Tο set boot τι θα γινει αν το τσεκαρω?

Κ το profil πριν που το κοιταξα ειχε μπει στο smartass.

Ετσι πρεπει ν αλλαζει?

 

Σας ζαλισα παιδια χιλια συγνωμη...:O:X

 

EDIT:αν περασω το kapykernel vb333 θα γινει τιποτα στο cite την προτεινει

Κ μερικες φορεσ μου βγαζει το welcome to vodafone μηοως να αλλαξω το radio?

Η τελευταία RCMixHD έχει τον kernel του ziggy471 γιατί εκείνη την περίοδο θεωρούσαμε όλοι ότι ήταν ο καλύτερος που υπήρχε.

Η συγκεκριμένη rom έχει screenstate_scaling που σημαίνει ότι καθορίζει μόνη της τους governor που θα χρησιμοποιεί

και πιο συγκεκριμένα όταν η οθόνη είναι αναμμένη χρησιμοποιείτε ο smartass σε συχνότητες από 245-998,

ενώ με την οθόνη σβηστή γυρνάει σε powersave governor με μέγιστο χρονισμό τα 245.

Γνώμη μου είναι να ξεχάσεις το setcpu και να χαρείς τη rom όπως είναι. Εξάλλου από τόσα πειράματα που έχω κάνει μέχρι τώρα

θεωρώ ότι ο smartass είναι ο καλύτερος και πιο σπιρτόζος governor ειδικά όταν το κινητό ξυπνάει.

Α κι επουδενί μην αλλάξεις τον kernel με αυτό του cappy, είναι χειρότερος. Αν δεν σου αρέσει αυτός που έχεις τώρα δοκίμασε του coutts ή του richardtrip.

Το ext partition το κάνω με το rom mmanager από το market ή πρέπει να κάνω κάτι από το pc;

 

Καλύτερα κάν' το από το pc και τσέκαρε το Align to ΜιΒ αν το κάνεις μέσω gparted.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!! Βρήκα Alex-V 1.5 HD data2sd[ext]) και Alex-V 1.5 HD A2SD+

Τι διαφορα εχει η μία από την άλλη και ποια από τις δύο; H διαφορά του data2sd και του A2SD ποια είναι; Aν Βάλω τη data2sd θα πρέπει να αλλάξω κάτι ή κανονικά να περάσω την A2sd κανονικα όπως καθε άλλη rom;

 

Το a2sd+ μεταφέρει μόνο τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης (βασικά το μεγαλύτερο μέρος τους),

ενώ το data2sd μεταφέρει όλο το data partition στην κάρτα μνήμης οπότε και μεγαλώνει ο εσωτερικός

χώρος ανάλογα με το πόσο μεγάλο είναι το ext partition.

Πχ εγώ τώρα έχω εσωτερικό χώρο ελεύθερο 1.1gb αν και δεν έχω πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αρχηγέ, περνάω αυτή με το data2Ext κανονικά; δε θα χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο στις ext ετσι; Θέλω να είμαι σίγουρος μια και δεν τα κατέχω και τόσο καλά. Ακόμα τη γνώμη σου γι αυτή τη rom.Αν μου πεις όχι δε θα την περάσω!!! Και ποια προτείνεις εσύ χωρις να χρειαστεί να χρειαστεί να κάνω πραγματα που δεν κατεχω; -Alex-V 1.5 HD Rom αυτή είναι η rom! Tι λες; το radio που έχω είναι το 32.49.0032U_5.11.05.27. δεν το έχω αλλάξει αν και έχω βάλει 3 roms απο τότε. Να το αλλάξω;

 

Για data2ext υπάρχει περίπτωση να χρειαστείς περισσότερο από 512. Διάβασε και τις οδηγίες στο xda... θα μάθεις πολλά από εκεί.

 

Πάντως από προσωπική εμπειρία, με το data2ext έβγαζα απίστευτα σκορ στο quadrant αλλά η ταχύτητα ήταν χάλια! Οπότε το γύρισα στο a2sd+ και πλέον στο τίποτα :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αρχηγέ, περνάω αυτή με το data2Ext κανονικά; δε θα χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο στις ext ετσι; Θέλω να είμαι σίγουρος μια και δεν τα κατέχω και τόσο καλά. Ακόμα τη γνώμη σου γι αυτή τη rom.Αν μου πεις όχι δε θα την περάσω!!! Και ποια προτείνεις εσύ χωρις να χρειαστεί να χρειαστεί να κάνω πραγματα που δεν κατεχω; -Alex-V 1.5 HD Rom αυτή είναι η rom! Tι λες; το radio που έχω είναι το 32.49.0032U_5.11.05.27. δεν το έχω αλλάξει αν και έχω βάλει 3 roms απο τότε. Να το αλλάξω;

Γνώμη μου είναι να βάλεις την RCMixHD_0.14_OF εκτός αν θέλεις να γυρνάει το Sense οπότε επέλεξε την Z 0.6_test.

Και οι 2 είναι του robocik τον οποίο θεωρώ αυθεντία στο cooking. Στην Alex-V, όπως και στην baadnewz υπάρχουν πράγματα που δεν μου αρέσουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί βάζοντας oxygen RC5 και αφού πέρασα απο backup τις εφαρμογές το internal storage είναι στα 24mb; Μέχρι και το system cache είναι 6.85gb όσα δηλαδή και η κάρτα μου :worry:
:D
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί βάζοντας oxygen RC5 και αφού πέρασα απο backup τις εφαρμογές το internal storage είναι στα 24mb; Μέχρι και το system cache είναι 6.85gb όσα δηλαδή και η κάρτα μου :worry:

 

aouch! 24mb μόνο ε;

Σε άλλες ρομ είχες το ίδιο πρόβλημα; *Ext παρτίσιον έχεις; Έκανες όλα τα wipe πριν την περάσεις;;

 

*Αν ναι, πως το έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι κάποιο bug της oxygen. Το έκανε και σε εμένα την πρώτη φορά. Απλά έκανα full wipe, την ξαναπέρασα και όλα καλά.

 

Δες στο titanium backup βλέπει το SD-ext partition; Λογικά όχι.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

aouch! 24mb μόνο ε;

Σε άλλες ρομ είχες το ίδιο πρόβλημα; *Ext παρτίσιον έχεις; Έκανες όλα τα wipe πριν την περάσεις;;

 

*Αν ναι, πως το έκανες;

 

Είχα την κάρτα μου άδεια. Από το 0 και της πέρασα μέσα το zip της oxygen και την εκανα apply από recovery με wipe όπως λεει στην 1η σελίδα. Πήγα να κάνω partition από rom manager αλλά δεν μου κατέβαζε το recovery όπως έγραφε το παράθυρο που μου έβγαλε. Ανοιξα το quick system info και έλεγε κανονικα το app2sd 480mb και τα υπόλοιπα όπως τα έγραψα. Στην 1.0.4 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

 

Μάλλον είναι κάποιο bug της oxygen. Το έκανε και σε εμένα την πρώτη φορά. Απλά έκανα full wipe, την ξαναπέρασα και όλα καλά.

 

Δες στο titanium backup βλέπει το SD-ext partition; Λογικά όχι.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Αν το λες για μένα, όχι δεν λεει SD-ext partition. Μόνο internal, SD card, SD card (a2sd)

Edited by jastonas
:D
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...