Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι LCD με τις AMOLED είναι διαφορετική τεχνολογία, η LCD δεν χρησιμοποιούν ρεύμα για το λευκό και οι AMOLED για το μαύρο άρα αν θες μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας κάνεις τις ανάλογες ρυθμίσεις στα θέματα μου χρησιμοποιείς

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια,εχω ενα μικρο προβλημα με τη συσκευη.

Χθες,οπως ημουν στο ιντερνετ,ξαφνικα η συσκευη κλεινει,ανοιγει παλι μονη της αλλα κολλαει στο αρχικο HTC.

Βγαζω μπαταρια,το ξανανοιγω,τιποτα.Κολλαει συνεχως στην αρχικη εικονα.

Καμια ιδεα??Απλα να σας πω οτι το κινητο δεν ειναι root.

Link to comment
Share on other sites

Οι LCD με τις AMOLED είναι διαφορετική τεχνολογία, η LCD δεν χρησιμοποιούν ρεύμα για το λευκό και οι AMOLED για το μαύρο άρα αν θες μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας κάνεις τις ανάλογες ρυθμίσεις στα θέματα μου χρησιμοποιείς

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Thanks a lot...!

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,εχω ενα μικρο προβλημα με τη συσκευη.

Χθες,οπως ημουν στο ιντερνετ,ξαφνικα η συσκευη κλεινει,ανοιγει παλι μονη της αλλα κολλαει στο αρχικο HTC.

Βγαζω μπαταρια,το ξανανοιγω,τιποτα.Κολλαει συνεχως στην αρχικη εικονα.

Καμια ιδεα??Απλα να σας πω οτι το κινητο δεν ειναι root.

 

Βγάλε την κάρτα μνήμης και άναψέ το, αν δεν ανάψει τότε κράτα πατημένο το volume down και άναψέ το.

Μόλις ανάψει επέλεξε το clear storage και θα στρώσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει πολλα εδω μέσα!μολις πηρα το desire ....ποσες ωρες να το φορτισω την πρωτη φορα;;

 

thanks

 

το ανοιγεις εξαντλεις την μπαταρια του (μεχρι να σβησει μονο του)..

μετα το αφηνεις κλειστο να φορτισει 3-4 ωρες μεχρι το λαμπακι απο πορτοκαλι να γινει πρασινο..

 

μετα ξανα το ιδιο απο την αρχη για 4-5 φορες ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς με Ο2 RC5 τώρα και RC3 πριν να τρώει κόλλημα το τηλέφωνο;

Το εχω βάλει να φορτίζει ενώ κοιμάμαι και το βρίσκω σε μαύρη οθόνη με το logo της oxygen και για να επανέλθει θέλει να του βγάλεις την μπαταρία. Δεν ξέρω αν κάνει κανένα ηχω αλλά και τις δύο φορές που μου το έκανε ξύπνησα, και κοιμάμαι πολύ βαριά, και παλευα να του κάνω επανεκκίνηση, ευτυχώς η νέα θήκη βγαίνει ποιο εύκολα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς με Ο2 RC5 τώρα και RC3 πριν να τρώει κόλλημα το τηλέφωνο;

Το εχω βάλει να φορτίζει ενώ κοιμάμαι και το βρίσκω σε μαύρη οθόνη με το logo της oxygen και για να επανέλθει θέλει να του βγάλεις την μπαταρία. Δεν ξέρω αν κάνει κανένα ηχω αλλά και τις δύο φορές που μου το έκανε ξύπνησα, και κοιμάμαι πολύ βαριά, και παλευα να του κάνω επανεκκίνηση, ευτυχώς η νέα θήκη βγαίνει ποιο εύκολα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Απ 'οτι ειδα και στους xda έχει συμβεί σε πολλούς(και σε μένα) στην RC5 μάλλον κάτι παίζει όταν βρίσκεται σε αδράνεια για πολύ ώρα, όχι πάντα όμως

Εγώ προχθες το πρωί που ξύπνησα το βρήκα κολλημένο στο logo της oxygen και χθες που το φόρτιζα πάλι το ίδιο.

Δεν χρειαζεται να βγάλεις την μπαταρία, πάτα το volume down - trackball και power ταυτοχρονα και κάνει επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω την 2.2 απο την htc και θελω να κανω root την συσκευη θα πρεπει να αλλαξω rom?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω την 2.2 απο την htc και θελω να κανω root την συσκευη θα πρεπει να αλλαξω rom?

 

μπορεις να κανεις μονο root... δεν ειναι απαραιτητο να αλλαξεις και rom...

αλλα λογικα θα ψηθεις και θα αλλαξεις..

Link to comment
Share on other sites

ωραια,και κατι αλλο μολις το κανω root θα μπωρο να μεταφερω τα παντα στην sd ετσι δεν ειναι?και αν υπαρχει καποιος ευκολος τροπος να το κανω γιατι δεν σκαμπαζω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τα παιδία εδώ που έχουν γνώσεις ειδικές ας απαντήσουν. Χθες άφησα το κινητό σπίτι και η κόρη μου έπαιξε μαζί του με αποτέλεσμα να σβήσει την sdcard όλη και να καταφέρει να μπει σε recovery!!!!!! Τα έπαιξα όταν γύρισα σπίτι!! ευτυχώς έκανα rebbot system και άνοιξε κανονικά! Εμφάνισε το market και μετά το έχασε!! πέρασα μια νέα rom και όλα εντάξει!! Τώρα πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Tο κινητό έχασε μήπως σημαντικά πράγματα; Εκτός από το market δεν είδα κάτι άλλο να λείπει. οπότε όλα καλά ή όχι; Την sd την έχω κάνει αντιγραφή στο pc πριν αλλά και μετά το root

 

 

Πως τα κατάφερε ολα αυτα? :lol:

Δεν έγινε τιποτα αφού έχεις κάνει αντιγραφή την κάρτα στο pc είσαι μια χαρά, πέρνα τα αρχεία που θες ξανά στην κάρτα.Εγώ ας πούμε κρατάω στο pc τα backups μου(titanium - nandroid..) σε περίπτωση που διαγραφούν τα αρχεία της κάρτας

Link to comment
Share on other sites

το ανοιγεις εξαντλεις την μπαταρια του (μεχρι να σβησει μονο του)..

μετα το αφηνεις κλειστο να φορτισει 3-4 ωρες μεχρι το λαμπακι απο πορτοκαλι να γινει πρασινο..

 

μετα ξανα το ιδιο απο την αρχη για 4-5 φορες ακομα..

A'όσο έχω ακούσει, δεν είναι καλό για τις μπαταρίες λιθίου να εξαντλούνται τελείως. καλύτερα μην το αφήσεις να σβήσει μόνο του, αλλά βάλ'το λίγο πρίν ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Απλά, απ' ότι μου είπε ήθελε να κάνει ότι κι εγώ βλέποντάς με!!! Εφηβεία βλέπεις!! που μυαλό!! απλά, εσύ που ξέρεις περισσότερα, όταν έβαλα μέσα στην κάρτα όλα όσα είχα στο pc ,που τα αντέγραψα πριν το root και πάλι δεν έβγαζε το market. Κατά τα άλλα όλα δούλευαν καλα. Οπότε;

 

Είπες οτι πέρασες καινούρια rom έτσι?Ποια είχες και ποια πέρασες?Εκανες τα απαραίτητα wipe πρώτα?Δε νομίζω να έχει σχέση το μαρκετ με την sd

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, για τα παιδιά που ρωτανε για τις HD ROMs, να ενημερώσω οτι εδώ και τρεις ημέρες "παίζω" με την Reflex TSense HD 1.5.1 και δεν έχω δει ούτε ένα fc, ούτε ενα ξαφνικό κόλλημα, τίποτα το ανησυχητικό... θα την έλεγα σχεδόν τέλεια! Σημειωτέον, είναι η πρώτη φορά που ΔΕΝ εχω βάλει σε λειτουργία κάποιον task killer, όπως έχει κατά καιρούς γραφτεί, και πράγματι το τηλέφωνο δεν δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα διαχείρισης πόρων...

 

Posted from my HTC Desire via Tapatalk...

 

Κι εγώ ήμουν ενθουσιασμένος στην αρχή με την 1.5.1, αλλα μετα απο 10-15 μέρες άρχισε να λαγκάρει απίστευτα. Χοντρά κολλήματα. Έβαλα την RCMix 0.14 και το κινητο ειναι πιο καλό σε αίσθηση. Θα την κρατήσω και θα δω πως θα πάει.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

για την Oxygen βαλτε τον Vork kernel xmas, δεν εχω δει επανεκκινηση και επισης ειναι ποοοολυ smooth.
Link to comment
Share on other sites

για την Oxygen βαλτε τον Vork kernel xmas, δεν εχω δει επανεκκινηση και επισης ειναι ποοοολυ smooth.

 

Αυτόν έχω βάλει και γω και πράγματι είναι αισθητή η διαφορά, 0 lag

Πάντως δεν κάνει επανεκκίνηση απλά πετάει ξαφνικά την μαυρη εικόνα με το logo της oxygen, δεν σβήνει καν το κινητό και κάνει και unmount την sd

Link to comment
Share on other sites

vork και τέλος τα κολλήματα :)

 

Ε-Ε-Έρχεται!

 

@adamg_xda Adam Green

RC6 tonight...

 

Με notification power widget σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Eίχα την Z06_test που μου είχε πει ο kollatos, να είναι καλά!!! Οπότε περασα πάλι αυτή. Βέβαια για καλό και για κακό έκανα και ολα τα wipe και πάλι όλα καλα! Μόνο αυτό με το market είχα πρόβλημα!

 

Κι εδώ έρχομαι ξανά να σου πω, γιατί δεν κράτησες ένα nandroid backup; Για να έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο;

Όπως και να έχει πάντως δεν έχασες τίποτα από το κινητό αφού του ξαναπέρασες την Rom.

Στην ουσία όταν αλλάζουμε Rom αυτό κάνουμε, σβήνουμε τα πάντα και τα περνάμε σπό την αρχή.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα κι εγώ σήμερα μια θηκούλα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, όσο ήσυχο γίνεται αν σκεφτεί κανείς ότι δεν καλύπτει όλο το κινητό αλλά τέλος πάντων...:lol:

Εμφανισιακά είναι πολύ ωραία (για τα γούστα μου τουλάχιστον), αλλά και στο χέρι σου αφήνει μία αίσθηση ότι δεν πρόκειται να σου γλιστρήσει ποτέ...:p

 

Πάντως, να αναφέρω κι εγώ, ότι όντως το screen protector είναι απαράδεκτο, ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι το set κοστίζει 20€.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία όταν παώ να κατεβάσω μεγάλες εφαρμογές από το market δεν με αφήνει. Βγάζει το σχετικό βελάκι στο notification οτι κατεβαίνει η εφαρμογή και μετα απο 2 δευτερόλεπτα εξαφανίζεται. Αρχικά μου είχε συμβεί μόνο στο crazy snowboard και νόμιζα οτι θα είναι πρόβλημα του αρχείου αλλα σήμερα προσπάθησα να κατεβάσω το mega jump και έγινε το ίδιο (και τα 2 games είναι ανω των 20 mb). Χώρο στη μνήμη έχω σίγουρα. Εχει τύχει σε κανέναν αλλο? Έχω leedroid 2.3b και market enabler.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία όταν παώ να κατεβάσω μεγάλες εφαρμογές από το market δεν με αφήνει. Βγάζει το σχετικό βελάκι στο notification οτι κατεβαίνει η εφαρμογή και μετα απο 2 δευτερόλεπτα εξαφανίζεται. Αρχικά μου είχε συμβεί μόνο στο crazy snowboard και νόμιζα οτι θα είναι πρόβλημα του αρχείου αλλα σήμερα προσπάθησα να κατεβάσω το mega jump και έγινε το ίδιο (και τα 2 games είναι ανω των 20 mb). Χώρο στη μνήμη έχω σίγουρα. Εχει τύχει σε κανέναν αλλο? Έχω leedroid 2.3b και market enabler.

 

δεν ειναι τιποτα το κανει και σε μενα που και που με και σε μικρα αρχεια και με οποιαδηποτε ρομ απλα τα ξανακατεβαζω και οκ

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τιποτα το κανει και σε μενα που και που με και σε μικρα αρχεια και με οποιαδηποτε ρομ απλα τα ξανακατεβαζω και οκ

 

Thanks για την απάντηση. Το θέμα είναι ότι έχω δοκιμάσει να κατεβάσω πολλές φορές τα ίδια αρχεία και πάντα συμβαίνει το ίδιο.:(

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση. Το θέμα είναι ότι έχω δοκιμάσει να κατεβάσω πολλές φορές τα ίδια αρχεία και πάντα συμβαίνει το ίδιο.:(

 

για καθαρισε την cache λογικα θα στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...