Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εγω ειμαι ο μονος που βλεπω την διαχειρηση της μπαταριας βελτιωμενη?

 

Ούτως ή άλλως μετά από μερικούς κύκλους φόρτισης παρατηρείται βελτίωση στην απόδοση της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω ειμαι ο μονος που βλεπω την διαχειρηση της μπαταριας βελτιωμενη?

 

Νομίζω ότι και εγώ το ίδιο διαπίστωσα αλλά κάτσε να το λειτουργήσω μερικές μέρες και βλέπουμε....

Σήμερα που το σκάλισα αρκετά έπεσε λιγότερο από τις φορές που ήταν 2.1

 

 

 

Επίσης παρατήρησα ότι στο 2.2 δεν ξεκλειδώνει με Power Button & Menu όπως γινόταν στο 2.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρατηρώ να ρουφάει περισσότερη μπαταρία με την FroYo δίχως να έχω ενεργοποιημένο gps, mobile internet, wifi, bluetooth.

Άμα ενεργοποιήσω αντίο ζωή, πέφτει πολύ γρήγορα σε σχέση με την 2.1.

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γράφω από το κινητό. Είδα ότι το είπαν κι άλλοι, αλλά αυτό με τον browser είναι πολύ σπαστικό.10 ώρες κάνω να κατεβώ... Δεν φτιάχνετε??

 

Σε ποιο αναφέρεσαι ακριβώς;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο αναφέρεσαι ακριβώς;

Αν και το WiFi είναι πιο σταθερό και ο browser γρήγορος, χάνει πολύ στο scrolling. Σαν να μην μου αποκρίνεται καλά η οθόνη...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κ εγω εχω δει μεγαλη διαφορα στον browser προς το χειροτερο δυστυχως. Το scrolling εχει αρκετα hickups. Επιπλεον κ η μπαταρια πεφτει σαφως πιο γρηγορα.

 

Επαναφορα στο 2.1 ξερουμε αν γινεται (στην μαμα rom εννοω)?

 

Το froyo με rom απο xda ειχε τα ιδια προβληματα στον browser?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω θα περιμενω λιγο πριν κανω την αναβαθμιση...παιδια το desire εχει δυνατοτητα βιντεοκλησης? αν ναι πως γινεται? επισης μπορει καποιος να μου πει ποια αρχεια πρεπει να υπαρχουν στην sd? εχω κατεβασει και απεγκαταστησει αρκετες εφαρμογες και μετα ειδα οτι καποιοι φακελοι εμειναν στην καρτα...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τεράστια διαφορά στην μπαταρία. στο δικο μου τουλαχιστον

 

Κι εγώ το ίδιο νομίζω.

Το έχω ξετινάξει το κινητό.Το έχω αυτή τη στιγμή 24 ώρες στη μπαταρία και είναι στο 40%

 

Αν και το WiFi είναι πιο σταθερό και ο browser γρήγορος, χάνει πολύ στο scrolling. Σαν να μην μου αποκρίνεται καλά η οθόνη...

 

Μου το έκανε κι εμένα.Μετά από επανεκκίνηση έστρωσε.Πριν λίγο κατέβασα ενημέρωση του browser για το 2.2.

Edited by Nikos_s3

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε κι εμένα.Μετά από επανεκκίνηση έστρωσε.Πριν λίγο κατέβασα ενημέρωση του browser για το 2.2.

Από που την κατέβασες?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χτες ήμουν έτοιμος αν και σε διακοπές να βρω WiFi για να κάνω την αναβάθμιση αλλά τελικά δε με βλέπω να την κάνω. Εγώ πήρα το Desire για 3 πράγματα. 1) Να χρησιμοποιώ το GPS στη δουλειά, 2) να σερφάρω στο Net και 3) να παίζω με το κινητό ξαπλωμένος. Όμως διάβασα ότι και στα 3 υπάρχει πρόβλημα με το Froyo. 1) Τα περισσότερα (σπασμενα) GPS δε δουλεύουν, 2) ο browser γίνεται αργός, 3) η οθόνη γυρίζει ανάποδα όταν είσαι ξαπλωμένος. Οπότε Eclair μέχρι νεωτέρας. :(

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χτες ήμουν έτοιμος αν και σε διακοπές να βρω WiFi για να κάνω την αναβάθμιση αλλά τελικά δε με βλέπω να την κάνω. Εγώ πήρα το Desire για 3 πράγματα. 1) Να χρησιμοποιώ το GPS στη δουλειά, 2) να σερφάρω στο Net και 3) να παίζω με το κινητό ξαπλωμένος. Όμως διάβασα ότι και στα 3 υπάρχει πρόβλημα με το Froyo. 1) Τα περισσότερα (σπασμενα) GPS δε δουλεύουν, 2) ο browser γίνεται αργός, 3) η οθόνη γυρίζει ανάποδα όταν είσαι ξαπλωμένος. Οπότε Eclair μέχρι νεωτέρας. :(

 

Το sygic mobile δουλεύει μια χαρά, ο browser δεν έχει κανένα πρόβλημα όσο για το τρίτο... είναι θέμα συνήθειας

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το sygic δουλεύει κανονικά, τον browser δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα, κ για το τρίτο... μπορείς να απενεργοποιήσεις την αυτόματη περιστροφή από τις ρυθμίσεις!
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσατε να απαντήσετε και σε μένα κανα - δύο πραγματάκια στα οποία δεν είδαν να τα αναφέρει κανένας, μόνο σε μένα συμβαίνουν ???

1. Με την νέα έκδοση δεν μπορώ να τραβήξω βίντεο σε καμία ανάλυση, ξεκινάει κανονικά αλλά μετά παγώνει το σύμπαν, χρειάζεται επανεκίνηση το κινητό.

2. Προσπάθησα να βάλω άλλη ROM αλλά δεν μου εκτελεί το recovery-windows.bat να υποθέσω ότι αυτό γίνεται επειδή δεν είναι πλέον root η συσκευή?)

Link to comment
Share on other sites

Εεεε.... κάτι που παρατήρησα τώρα...

Υπάρχει νέο εικονίδιο "ΒΙΝΤΕΟ" στο μενού?

( γιατί στην 2.1 δεν μου έχει αυτή τη επιλογή )

( και οι "φωτογραφίες" έγιναν... "Γκαλερι"? )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρατηρώ να ρουφάει περισσότερη μπαταρία με την FroYo δίχως να έχω ενεργοποιημένο gps, mobile internet, wifi, bluetooth.

Άμα ενεργοποιήσω αντίο ζωή, πέφτει πολύ γρήγορα σε σχέση με την 2.1.

 

Μάλλον βρέθηκε ο ύποπτος. Αφού διάβασα διάφορα στο xda σούταρα το LED light [που προκαλεί και άλλα προβλήματα από ότι διαβάζω] και η μπαταρία παραμένει βράχος (για την ώρα).

Edited by MaterialDefender
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Από που την κατέβασες?

 

Τη βρήκε μόνο του μόλις τον ανοιξα και μπήκα στο market.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει καποιος να στειλει ενα screenshot απο την εφαρμογη gallery του froyo?

 

Eιναι σαν το gallery 3d του n1 ή οπως ηταν και στο eclair?

 

thx

 

Είναι όπως ηταν στο eclair.

Link to comment
Share on other sites

Τη βρήκε μόνο του μόλις τον ανοιξα και μπήκα στο market.

 

Μηπως εννοεις τον dolphin browser? Γιατι ο android broswer δεν κανει update απ'το market.

 

 

Κατι ασχετο να ρωτησω.. Αν κανω επαναφορα εργοστ. ρυθμησεων θα σβηστει τιποτα?

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανει root το desire μου.Για να περασω την καινουρια εκδοση απλως το κατεβαζω η' πρεπει να κανω κατι αλλο πρωτα????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά! Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: εχω κατεβάσει και σετάρει κανονικά την καινούργια αναβάθμιση, αλλά όταν πάω να φορτώσω μια καινούργια εφαρμογή μου λέει ότι η μνήμη του τηλεφώνου είναι πλήρης (και όντως είναι αφού οτι εφαρμογές έχω είναι στην μνήμη του κινητού). Δεν μου την φορτώνει κατευθείαν στην sd και δεν ξέρω γιατί...Τα 3.5 απο τα 4 gb της sd είναι ελέυθερα. Χρειάζεται να κάνουμε κάτι στις ρυθμίσεις?? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις .. εφαρμογές .. διαχείριση εφαρμογών και θα μεταφέρεις όσες εφαρμογές το υποστηρίζουν στην κάρτα μνήμης.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα μετά από καιρό.

έχοντας διαβάσει όλες τις απόψεις και όλα τα προβλήματα έχω να πω τα έξεις.

πολλοί λένε για προβλήματα του browser καλό χρυσό το android αλλά ακριβώς επειδή είναι ανοιχτού κώδικα έχεις την επιλογή, όχι σαν μερικούς άλλους, να βάλεις ένα άλλο πρόγραμμα που δεν σε περιορίζει στις 4 σελίδες, εγώ έχω τον dolphin και πραγματικά είναι η μέρα με τη νύχτα, και τώρα που έχει full flash είναι χάρμα οφθαλμών.

με την μπαταρία αν και το έχω μόνο μια μέρα έχω δει διαφορά, προς το καλύτερο.

αυτό με την περιστροφή της οθόνης εμένα μου άρεσε, και ναι και εγώ παίζω με το κινητό στο κρεβάτι, αλλά έχεις την επιλογή να απενεργοποίησης την αυτόματη περιστροφή, άρα δεν υπάρχει πρόβλημα.

εγώ είμαι από τους τυχερούς και το βίντεο παίζει. η δυνατότητα να ανάβεις και να σβήνεις το flash ενώ γράφεις είναι πολύ καλή.

και πριν προλάβετε να πείτε ότι τα βλέπω όλα καλά και να πω ότι το gps δεν δουλεύει, απαράδεκτο, δεν το έχω ψάξει αρκετά αλλα δεν βρήκε στίγμα από το google maps και το cardio trainer που δουλεύω.

το χαρακτηριστικό που περίμενα πως και πως ήταν το aps2sd αλλα δυστυχώς λίγες εφαρμογές σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα, αυτό δεν είναι πρόβλημα της αναβάθμισης αλλα του εκάστοτε προγραμματιστεί, για να μη παρεξηγούμαστε.

ελπίζω να μη σας κούρασα.

καληνύχτα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...