Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το gps ειναι στα ιδια επιπεδα με το hd2 που ειχα λοκαρει ταχυτατα με οποια ρομ και αν εχω βαλει για κοιταξε το καλυτερα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά εμένα είναι ό,τι να ναι το κινητό... Λέει δεν υπάρχουν ενημερώσεις και ότι είναι ενημερωμένο ενώ είναι καράτσεκαρισμενο ότι εχω την 2.1 update1 ... Είναι Orange branded , λέτε να φταίει αυτό ;;; Edited by dimitrismpower
Link to comment
Share on other sites

αφού το έχουμε πει ρε συ ότι οι branded συσκευές παίρνουν το update όταν το βγάλουν οι εταιρίες που το έχουν κάνει branded, στην περίπτωση σου orange.

δεν νομίζω να αργήσεις και πολύ να την πάρεις αλλα δεν μπορώ να σου δώσω και χρονοδιάγραμμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι Orange branded , λέτε να φταίει αυτό ;;;

 

Όπως ορθώς αναφέρεται παραπάνω, αυτό όντως φταίει. Σε γενικές γραμμές για τους υποψήφιους αγοραστές... μακρυά από branded συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι νέος χρήστης του forum και κάτοχος HTC Desire (v.2.1) αγορασμένο απο τον Γερμανό (399 euro) εδω και 10 μέρες.

Θέλω να ρωτήσω πως βλέπουμε αν η συσκευή ειναι branded διοτι δεν μου δίνει ενημέρωση λογισμικού v. 2.2.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Από την ώρα που έβαλα την 2.2 σταμάτησαν να δουλεύουν το NDrive και δεν μου ανοίγει καν την εγράφη video. Έκανα soft reset, απεγκατάσταση όλα τα apps αλλά τπτ. Τώρα format την SD να φύγουν τα άχρηστα και βλέπουμε. Καμία λύσει κάνεις?

 

Στο μενού ρυθμίσεις είχαν μαζί ήχος οθόνη και τώρα με την 2.2 τα έχουν χωρίσει…

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι νέος χρήστης του forum και κάτοχος HTC Desire (v.2.1) αγορασμένο απο τον Γερμανό (399 euro) εδω και 10 μέρες.

Θέλω να ρωτήσω πως βλέπουμε αν η συσκευή ειναι branded διοτι δεν μου δίνει ενημέρωση λογισμικού v. 2.2.

 

Ευχαριστώ.

Εχεις ελεγξει και χειροκινητα για ενημερωση?μενου-ρυθμισεις-σχετικα με το τξλεφωνο-ενημερωσεις λογισμικου-ελεγχος τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ελεγξει και χειροκινητα για ενημερωση?μενου-ρυθμισεις-σχετικα με το τξλεφωνο-ενημερωσεις λογισμικου-ελεγχος τωρα..

 

Ναι και αφου συνδεθεί και κάνει έλεγχο δινει μύνημα οτι δεν υπάρχουν ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους.

Είμαι νέος χρήστης του forum και κάτοχος HTC Desire (v.2.1) αγορασμένο απο τον Γερμανό (399 euro) εδω και 10 μέρες.

Θέλω να ρωτήσω πως βλέπουμε αν η συσκευή ειναι branded διοτι δεν μου δίνει ενημέρωση λογισμικού v. 2.2.

 

Ευχαριστώ.

 

Αφού το αγόρασες από Γερμανό, δύσκολο να είναι branded. Κάτι άλλο φταίει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους σας,

αναβαθμισα κι εγω την συσκευη μου σε froyo και οι πρωτες εντυπωσεις μπορω να πω οτι μονο θετικες ειναι...το μονο που με προβληματιζει ειναι το σερφαρισμα διοτι πλεον τωρα το scrollαρισμα του ειναι πιο αργο απο οτι πριν...τα υπολοιπα τρεχουν αρκετα γρηγοροτερα...ελπιζω με την νεα εκδοση να εχουμε και καλυτερη αυτονομια..οσον αφορα το gps το νεο εικονιδιο που προστεθηκε ''πλοηγηση'' μονο πλοηγηση που δεν ειναι αφου δεν κλειδωνει με τιποτα δορυφορους..με το sygic ομως εχω το κεφαλι μου ησυχο....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Χθες ελαβα την MicroSDHC της Transcend 16GB.

Κοστος 28λιρες/34 ευρω τελικη με μεταφορικα...

Μια χαρα μου κανει προς το παρόν, ειναι ιδιας κλάσης με τη ''μαμα''' (2 class) αλλα για mp3 νομιζω οτι ειναι οκ! :)

Στην συσκευασία ειχε και ανταπτορα για usb που ειναι αρκετα χρήσιμος για μεταφορα δεδομενων απο pc...

Link to comment
Share on other sites

Όλοι λέτε για το scrollαρισμα στο Browser αλλα εγω δεν το βλέπω καθόλου αρνητικό αυτό. Το αντίθετο. Πριν ήταν πολύ ευαίσθητο και με το πρωτο αγγιγμα εφευγε αρκετά κατω. Τώρα είναι μια χαρά.

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως αμα το κανω γρηγορα

τραβαει κολληματα με αποτελεσμα να περιμενω

και να μην ανταποκρινεται.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλοι λέτε για το scrollαρισμα στο Browser αλλα εγω δεν το βλέπω καθόλου αρνητικό αυτό. Το αντίθετο. Πριν ήταν πολύ ευαίσθητο και με το πρωτο αγγιγμα εφευγε αρκετά κατω. Τώρα είναι μια χαρά.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Τώρα είναι ποιό αξιόπιστο. Πιστεύω ότι το κινητό με την αναβάθμιση απέκλεισε υπεραξία περίπου 150 € λόγω του ότι μετατρέπεται σε WiFi modem και κάπου τόσο το κοστολογεί η Vodafone για κάτι ανάλογο.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι λέτε για το scrollαρισμα στο Browser αλλα εγω δεν το βλέπω καθόλου αρνητικό αυτό. Το αντίθετο. Πριν ήταν πολύ ευαίσθητο και με το πρωτο αγγιγμα εφευγε αρκετά κατω. Τώρα είναι μια χαρά.

 

Συμφωνω τωρα ειναι καλυτερα! :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού το αγόρασες από Γερμανό, δύσκολο να είναι branded. Κάτι άλλο φταίει.

 

Εχετε κάπoια άλλη ιδέα ή να επικοινωνησω με την ACE

Προσπαθώ μέσω σύνδεσης 3G.

Μήπως φταίει οτι δεν έχω σύνδεση WiFi.

Edited by mike1969
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.. Ελπιζω να βγει γρηγορα η αναβαθμιση απο την Orange.. Δεν ξαναπερνω branded συσκευη.. Νομιζα οτι δεν θα ειχα κανενα προβλημα αλλα τελικα ολο προβληματα μου εμφανιζονται.. Δεν βγαινουν αναβαθμισεις , το rooting ειναι πιο δυσκολο κτλ..
Link to comment
Share on other sites

Μολις βρηκα τον τροπο για να μπορουμε να μεταφερουμε ολες τις εφαρμογες στη sd σε froyo χωρις να χρειαζεται root.

http://thegreencodeblog.com/2010/06/12/how-to-force-apps-to-move-to-the-sd-card-on-froyo/

Link to comment
Share on other sites

Μολις βρηκα τον τροπο για να μπορουμε να μεταφερουμε ολες τις εφαρμογες στη sd σε froyo χωρις να χρειαζεται root.

http://thegreencodeblog.com/2010/06/12/how-to-force-apps-to-move-to-the-sd-card-on-froyo/

 

Μα η 2.2 υποστηρίζει το apps2sd.

Η 2.1 δεν το υποστηρίζει, και γι αυτό χρειαζόταν το ρούτ για να το κάνουμε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο μάρκετ υπάρχει η εφαρμογή SDmove που βρίσκει τις εφαρμογες που μπορούν να μεταφερθούν στην κάρτα, ώστε να μη χρειάζεται να ψάχνει κάποιος μια μια τις εφαρμογές.

Όσο για κάποια παράπονα που διάβασα για καθυστερήσεις στο scrolling... ακόμα προσπαθώ να το καταφέρω σε site που πήγαιναν κανονικα, αλλά συνεχίζουν να πηγαίνουν κανονικά... Αν προσπαθείτε να κάνετε scroll σε site με flash βίντεο που είναι βαρειά και βλέπετε καθυστερηση, ε τότε τι να πω...

Και πραγματικά αν δεν υπάρχει θέμα με προγράμματα πλοήγησης (τα οποία μπορεί να λειτουργούν ελλιπώς για λόγους που δεν μπορώ να αναφέρω εδώ για ευνόητους λόγους) τότε δεν μπορώ να βρω τον παραμικρό λόγο που να μπορεί να οδηγήσει κάποιον στο να επιστρέψει σε παλιότερη έκδοση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν το ειπα σωστα! Μεταφερει ολες τις εφραμογες στην sd ακομα και αυτες που δεν μπορουμε τωρα!
Link to comment
Share on other sites

και ενας φιλος το πηρε απο γερμανο και χτες του δειξα πως να κανει update. με πηρε σημερα και μου πε οτι δεν του κανει...δεν ξερω τι γινεται!!!!

 

παντως υπαρχουν γενικα εφαρμογες που το μπολκαρουν και δεν το αφηνουν να αναδειχθει οπως πρπει....δλδ εμεναδεν μου κολαει πουθενα...ουτε βιντεο ουτε τπτ...ολα δουλευουν οκ...και το gps και το navigon. ειναι θεμα ποσο εχει μπλοκαρει απο τριτες εφαρμογες...μαλλον oi developers θα πρπε να ειναι πιο προσεκτικοι στο τι διανεμουν!!!

 

να κανω τωρα μια ερωτηση..εαν κανουμε unistall ολα τα htc sence θα δουλεψει???

Link to comment
Share on other sites

επειδη πολλα διαβαζω θα σας πω την δικη μου εμπειρια.

1. gps sygic συνεχιζει να δουλευει ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ

2. Βιντεο τραβαει οπος πριν κανονικα

3. ιντερνετ το ιδιο με πριν χορις κοληματα, αλλα με πιο γρηγορο φορτομα σελιδών

4. Μπαταρια...εδω ειμαστε. πριν την αναβαθμιση την φορτιζα νύχτα και το αλλο βραδυ ξαναήθελε. Αμεσως μετα την αναβαθμιση 2 μερες γεματες με πολυ πειραγμα στο κινητο.

5. ο καιρος κατω απο το ρολοι μου χαθηκε μια φορα και το ρολοι κολησε , αλλα μετα απο λιγα λεπτα επανήλθε μονο του.

Παιδια το κινητο ειναι ενα θαυμα. μη φερνετε την καταστροφη. και οσοι θελετε να το αγορασετε.....ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ, θα σας ξετρελανει (κοντευει να με χωρισει η κοπελα μου).

τελειωνοντας. αυτο που με τρελενει ειναι, οτι καθε φορα που το σκαλιζω βρισκω ολο και κατι καινουριο και με τρελενει ολο και περισοτερο (θετικα παντα)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό είναι σχετικό.

Εαν το wifi είναι ανοιχτό όλη τη μέρα και μπαίνεις βγάινεις σε δίκτυο τότε καταναλώνει περισσότερη μπαταρία. Πόσο συχνά ελέγχει για email;

 

Προσωπικά δε μου βγάζει τη μέρα.

Έχω κλειστό gps και παρακάτω ρυθμίσεις

1. Bluetooth συνέχεια On (BT hands free)

2. Μουσική 2-3ώρες +

3. Wifi συνέχεια On. Διαφορά: επείδη κινούμε σε δύο δίκτυα, και το ένα έχει wifi. Συνδέομαι και αποσυνδέομαι, πολλές φορές σε άλλο κτίριο έχω ισχό σήμα με αποτέλεσμα να ξοδεύει περισσότερη μπαταρία

4. Ομιλία: περίπου 1hr τη μέρα

5. Browsing πάνω από ώρα

6. Check email ανά 15Min/30 λεπτά και μερικές φορές reply

7. widget FB και twitter (το οποίο ανανεώνεται).

8. IM+ ανοιχτό (background)

 

γι' αυτό το λόγο έχω παραγγείλει και 2η μπαταριούλα από ebay. Είναι πολύ ελαφρία και ούτως ή άλλως κουβαλώ και άλλα πραγματα.

 

Για smartphone η μπαταρία είναι κακή (είχα και iphone με ίδια περίπου χρήση σημ. δεν είχε widgets αλλά push notifications)

 

 

υ.γ. παίζει ρόλο πόσα widgets έχεις;

 

Με τη χρήση αυτή μου ακούγεται λογικό να θέλει το απόγευμα φόρτιση. Εκτός και με αντίστοιχη χρήση το iphone κραταγε πολύ περισσότερο. Γενικώς η αυτονομία νομίζω είναι λίγο ριγμένη στα smartphones. Προσωπικά δε θα είχα πρόβλημα για 10-20 γραμμάρια και λίγα χιλιοστά παραπάνω αν μου έδινε παραπάνω ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει ποια αρχεια πρεπει να υπαρχουν στην sd? αφου κατεβασα και μετα εσβησα διαφορες εφαρμογες ειδα οτι εχουν μεινει καποια αρχεια στην καρτα και καποια απο αυτα ειναι αδεια...πως μπορω να σβησω οτι δεν χριεαζεται? επισης πως γινεται η βιντεοκληση?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...