Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασε τα προηγούμενα post και θα βρεις την απάντηση για γυρίσεις στην 2.1

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

μήπως είναι εύκολο να μου πείς σε ποιο ποστ αναφέρεσαι για να μην τα ψάχνω όλα .... ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν το έχει άλλος παρατηρήσει αλλά μετά την αναβάθμιση σε froyo στην εφαρμογή dialer one όταν πληκτρολογώ τα πρώτα γράμματα της επαφής δεν αντιλαμβάνεται καθόλου το μικρό "σ" για να βρεί τις αντίστοιχες επαφές.

Το έχει κανείς άλλος αντιληφθεί??

Link to comment
Share on other sites

Το Sygic μου εκανε κι εμενα κολπα,απεγκατεστησε το και ξανακατεβασε το trial απο εδω αντεγραψε οπως ειναι τον φακελο στην sd και τρεξε το android setup, θα εισαι οκ

 

το εκανα και δεν δουλεψε παλι...ξεζιπαρα το αρχειο και το εβαλα στην sd σε ενα φακελο που ονομασα sygic...ετρεξα το αρχειο και οταν πηγα να ανοιξω την εφαρμογη μου εγραψε λυπουμαστε υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης κτλ...κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς καμιά βοήθεια για το πώς θα ξαναγυρίσω σε 2.1-update1 που είχα πριν?

Υπόψη ότι το κινητό δεν είναι λειτουργικό... κάνει συνέχεια reboot μόνο του μετά από κάποια λεπτά... δεν αναγνωρίζει την sd κάρτα ούτε την SIM...

Λίγη βοήθεια ρε παιδιά γιατί δεν έχω άλλη συσκευή και το χρειάζομαι στην δουλειά μου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι επιβεβαιωμένο... δεν εχει κάτσει καλά το update... κάνει συνέχεια reboot ( μέχρι τώρα έχει κάνει 20 φορές..) πετάει συνέχεια το μύνημα : Η διαδικασία system δεν αποκρίνεται !

 

Το θέμα είναι τι κάνω τώρα... Έχω ήδη βγαλει όλες τις εφαρμογές μήπως και κάνει καμια conflict αλλά και πάλι τίποτα ... τα ίδια προβληματα.

Πως μπορώ να ξανακάνω update ? γίνεται να γυρίσω στην προηγούμενη version που είχα? ( 2.1-update1)

 

Σβήσε το τηλέφωνο (βγάλε την μπαταρία αν χρειαστεί) και μετά κρατώντας πατημένο το volume down πάτα στιγμιαία το power.

Μόλις ανάψει το κινητό άσε το vol down και πες μας τι γράφει στο HBOOT, το radio και την έκδοση του software.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εκανα επιτυχημενα την αναβαθμιση!!!!!!!!!!Τωρα ακολουθει στησιμο και ψαξιμο!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Κανείς καμιά βοήθεια για το πώς θα ξαναγυρίσω σε 2.1-update1 που είχα πριν?

Υπόψη ότι το κινητό δεν είναι λειτουργικό... κάνει συνέχεια reboot μόνο του μετά από κάποια λεπτά... δεν αναγνωρίζει την sd κάρτα ούτε την SIM...

Λίγη βοήθεια ρε παιδιά γιατί δεν έχω άλλη συσκευή και το χρειάζομαι στην δουλειά μου...

 

Είσαι USB bricked. Διάβασε αυτό http://android.modaco.com/content/htc-desire-desire-modaco-com/309939/usb-brick-rickrolled-b0rked-fixed/ για να το επαναφέρεις, ή στείλε το στην HTC

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το τηλέφωνο (βγάλε την μπαταρία αν χρειαστεί) και μετά κρατώντας πατημένο το volume down πάτα στιγμιαία το power.

Μόλις ανάψει το κινητό άσε το vol down και πες μας τι γράφει στο HBOOT, το radio και την έκδοση του software.

 

Λοιπόν γράφει τα εξής:

 

BRAVO PVT1 SHIP S-ON

HBOOT-0.80.0000

MICROP-031d

TOUCH PANEL-SYNW0101

RADIO-4.06.00.02_2

Mar 29 2010,21:34:33

 

HBOOT

 

<VOL UP> to previous item

<VOL down> to next item

<POWER> to select item

 

FASTBOOT

RECOVERY

CLEAR STORAGE

SIMLOCK

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και δεν δουλεψε παλι(sygic)...ξεζιπαρα το αρχειο και το εβαλα στην sd σε ενα φακελο που ονομασα sygic...ετρεξα το αρχειο και οταν πηγα να ανοιξω την εφαρμογη μου εγραψε λυπουμαστε υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης κτλ...κανω κατι λαθος?

 

ααα το καταφερα...ηθελε ταρζανιες για να μπει...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γράφει τα εξής:

 

BRAVO PVT1 SHIP S-ON

HBOOT-0.80.0000

MICROP-031d

TOUCH PANEL-SYNW0101

RADIO-4.06.00.02_2

Mar 29 2010,21:34:33

 

HBOOT

 

<VOL UP> to previous item

<VOL down> to next item

<POWER> to select item

 

FASTBOOT

RECOVERY

CLEAR STORAGE

SIMLOCK

 

Λοιπόν κατ' αρχάς δεν έχεις περάσει το update είσαι ακόμα με τη 1.21 και τον παλιό bootloader.

Δοκίμασε να κάνεις ένα CLEAR STORAGE να δούμε τι θα γίνει.

Αλλιώς μετά κατέβασε από εδώ την official 1.21, μπες σε fastboot και τρέξε την.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα... μπουταρε, μετά με πήγε στον αρχικό οδηγό παρεμετροποίησης .. και κάπου στην μέση μου ξαναπέταξε το μύνημα για την διαδικασία που έχει κολήσει... το αγνόησα αλλά πάλι τίποτα...

δεν αναγνωρίζει την sd κάρτα... κ.τ.λ ..από δώ και τώρα τι κάνουμε ?

Μπήκα να κάνω αυτό που είπες με το fastboot ... κατέβασα την έκδοση, που μου είπες. μετά πάω στο μενού του fastboot και τι κάνω μετά?

Edited by skumix
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΟ ΠΑΙΔΙΑ, ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ROOT ΔΥΣΤΥΧΩΣ

 

Παιδάκια σας έχω ένα απίστευτο δωράκι :X:X

Καθώς κι εγώ, όπως και πολλοί άλλοι, πέρασα την official 2.2 και άρα έχασα το root (εν γνώση μου) δεν έχω τρόπο να δω τις paid εφαρμογές στο Market.

 

Μέχρι σήμερα όμως γιατί μόλις ανακάλυψα αυτό:

 

P a i d A p p s E n a b l e r

 

Αρκεί λοιπόν απλά να κατεβάσετε την εφαρμογή και όλο το market βρίσκεται πλέον στα χέρια σας!

 

Enjoy:!::!:

 

 

PS: Άσχετο αλλά καλό θα ήταν όσοι κάνατε την αναβάθμιση και δεν βλέπετε διαφορά

στην μπαταρία να ξανακάνετε το κολπάκι που αναφέρω στην πρώτη σελίδα!

Edited by kollatos
Ενημέρωση

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα... μπουταρε, μετά με πήγε στον αρχικό οδηγό παρεμετροποίησης .. και κάπου στην μέση μου ξαναπέταξε το μύνημα για την διαδικασία που έχει κολήσει... το αγνόησα αλλά πάλι τίποτα...

δεν αναγνωρίζει την sd κάρτα... κ.τ.λ ..από δώ και τώρα τι κάνουμε ?

 

Ποιο έκανες από τα 2? Δεν με βοηθάς!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο έκανες από τα 2? Δεν με βοηθάς!!

 

Σόρρυ... έκανα πρώτα αυτό με το clear storage... μετά έκανε boot κανονικά και με πήγε στην αρχική οθόνη που επιλέγεις γλώσσα και τις λοιπές ρυθμίσεις... κάπου στην μέση του οδηγού αυτού ξαναέβγαλε το μύνημα λάθους σχετικά με το service που δεν τρέχει.. το αγνόησα ολοκλήρωσα τον οδηγό αλλά και πάλι φαίνεται να μην έχει αλλάξει τίποτα... πάλι δεν αναγνωρίζει την sd κάρτα και πάλι κάνει τα προηγούμενα προβλήματα...

Τώρα προσπαθώ να κάνω αυτό που είπες με το fastboot και το αρχείο που κατέβασα... εκεί είμαι τώρα.. πώς συνεχίζω...

Ευχαριστώ για την βοήθεια παντως και την υπομονή σου....

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το κινητό με κρατημένο το vol down μετά συνδέεις το καλώδιο usb και περιμένεις για λίγο (μέχρι να βγάλει δίπλα στο HBOOT κάτι για usb, δεν το θυμάμαι ακριβώς).

Μόλις γίνει κι αυτό πας στο FASTBOOT και μετά τρέχεις το RUU που κατέβασες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια σας έχω ένα απίστευτο δωράκι :X:X

Καθώς κι εγώ, όπως και πολλοί άλλοι, πέρασα την official 2.2 και άρα έχασα το root (εν γνώση μου) δεν έχω τρόπο να δω τις paid εφαρμογές στο Market.

 

Μέχρι σήμερα όμως γιατί μόλις ανακάλυψα αυτό:

 

P a i d A p p s E n a b l e r

 

Αρκεί λοιπόν απλά να κατεβάσετε την εφαρμογή και όλο το market βρίσκεται πλέον στα χέρια σας!

 

Enjoy:!::!:

 

ΑΚΥΡΟ ΠΑΙΔΙΑ, ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ROOT ΔΥΣΤΥΧΩΣ

 

 

PS: Άσχετο αλλά καλό θα ήταν όσοι κάνατε την αναβάθμιση και δεν βλέπετε διαφορά

στην μπαταρία να ξανακάνετε το κολπάκι που αναφέρω στην πρώτη σελίδα!

Αντρεα γραψε τερμα πανω το ακυρο γιατι διαβαζωντας την ιστορια και αμεσως μετα βλεπωντας "ΑΚΥΡΟ" ξενερωσα http://metropolisradio.gr/forum/images/smilies/sex4qb.gif

 

Ευχαριστω παντως για το Trick με την μπαταρια δεν ηξερα οτι επρεπε να το ξανακανω ! :D

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα γραψε τερμα πανω το ακυρο γιατι διαβαζωντας την ιστορια και αμεσως μετα βλεπωντας "ΑΚΥΡΟ" ξενερωσα http://metropolisradio.gr/forum/images/smilies/sex4qb.gif

 

Ευχαριστω παντως για το Trick με την μπαταρια δεν ηξερα οτι επρεπε να το ξανακανω ! :D

 

Ok Θάνο, το έβαλα πάνω πάνω.

 

Αν θες δώσε λίγο τα φώτα σου με το fastboot γιατί δεν το έχω τρέξει ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΟ ΠΑΙΔΙΑ, ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ROOT ΔΥΣΤΥΧΩΣ

 

Παιδάκια σας έχω ένα απίστευτο δωράκι :X:X

Καθώς κι εγώ, όπως και πολλοί άλλοι, πέρασα την official 2.2 και άρα έχασα το root (εν γνώση μου) δεν έχω τρόπο να δω τις paid εφαρμογές στο Market.

 

Μέχρι σήμερα όμως γιατί μόλις ανακάλυψα αυτό:

 

P a i d A p p s E n a b l e r

 

Αρκεί λοιπόν απλά να κατεβάσετε την εφαρμογή και όλο το market βρίσκεται πλέον στα χέρια σας!

 

Enjoy:!::!:

 

 

PS: Άσχετο αλλά καλό θα ήταν όσοι κάνατε την αναβάθμιση και δεν βλέπετε διαφορά

στην μπαταρία να ξανακάνετε το κολπάκι που αναφέρω στην πρώτη σελίδα!

 

Λέει ότι θέλει root όμως

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το κινητό με κρατημένο το vol down μετά συνδέεις το καλώδιο usb και περιμένεις για λίγο (μέχρι να βγάλει δίπλα στο HBOOT κάτι για usb, δεν το θυμάμαι ακριβώς).

Μόλις γίνει κι αυτό πας στο FASTBOOT και μετά τρέχεις το RUU που κατέβασες.

 

Βγάζει όντως HBOOT USB PLUG ... μετά πατάω με power την επιλογή FASTBOOT ... μετά γράφει FASTBOOT USB (και ακούω τους ανάλογους ήχους στο PC) και έχει 4 επιλογές...

 

BOOTLOADER (με ξαναπηγαινει στην προηγούμενη οθόνη)

REBOOT ( μάλλον κάνει αυτό που λέει...)

REBOOT BOOTLOADER

POWER DOWN

 

Όταν τρέχω το αρχείο exe στην οθόνη του FASTBOOT που κατέβασα δεν κάνει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

@skumix: φίλε μου μίλα λίγο με τον Thanos47 που έχει τρέξει το update σε fastboot να σου πει τι ακριβώς έκανε γιατί εγώ δεν το έχω τρέξει.

 

Υποθέτω ότι έχει εγκατεστημένο στο pc το HTCSync και τους drivers?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

@skumix: φίλε μου μίλα λίγο με τον Thanos47 που έχει τρέξει το update σε fastboot να σου πει τι ακριβώς έκανε γιατί εγώ δεν το έχω τρέξει.

 

Υποθέτω ότι έχει εγκατεστημένο στο pc το HTCSync και τους drivers?

 

ναι το HTCSync(2.0.33) το έχω εγκατεστημένο... για ποιούς drivers αναφέρεσαι ?

 

@Thanos47 ... μπορείς να με βοηθήσεις ως προς την διαδικασία του τρεξίματος update σε fastboot???

Edited by skumix
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει όντως HBOOT USB PLUG ... μετά πατάω με power την επιλογή FASTBOOT ... μετά γράφει FASTBOOT USB (και ακούω τους ανάλογους ήχους στο PC) και έχει 4 επιλογές...

 

BOOTLOADER (με ξαναπηγαινει στην προηγούμενη οθόνη)

REBOOT ( μάλλον κάνει αυτό που λέει...)

REBOOT BOOTLOADER

POWER DOWN

 

Όταν τρέχω το αρχείο exe στην οθόνη του FASTBOOT που κατέβασα δεν κάνει τίποτα...

 

Με παρεμβαση του kollatou παιρνω εγω την μπαλα , λοιπον..!

 

1)Kατεβαζουμε αυτο

http://shipped-roms.com/shipped/Bravo/RUU_Bravo_HTC_WWE_1.21.405.2_Radio_32.36.00.28U_4.06.00.02_2_release_126984_signed.exe

Λογικα το εχεις ειδη ,ετσι ?

 

2)Τρεχεις αυτο που κατεβασες

 

3)Στην πρωτη σελιδα που θα σου βγαλει "checkαρεις" το "I understand the caution indicated above and have reviewed the ReadMe" και πατας "Next"

 

4)ΣΒΗΝΕΙΣ το κινητο και πατας το Volume Down και το power

 

5)Με το Volume Down -Volume Up πας πανω απο το Fastboot (Νομιζω δεν χρειαζετε γιατι με το που μπαινεις ειναι ειδη πανω απο το Fastboot)

 

6)Αφου πας ΠΑΝΩ απο το Fastboot Πατας το "Power" (Το κουμπακι στο κινητο)

 

 

7)Πλεον εισαι στο Menu του Fastboot.Τερμα πανω εχει τα πρασινα γραμματα εμας μας ενδιαφερουν τα αμεσως επομενα δηλαδη τα ΚΟΚΚΙΝΑ

Τωρα συνδεσε Το κινητο με τον υπολογιστη θα δεις οτι το "FASTBOOT" (το γραμμενο με ΚΟΚΚΙΝΑ Γραμματα) Θα αλλαξει και θα γινει "FASTBOOT USB" παλι με ΚΟΚΚΙΝΑ Γραμματα .

Αυτο σημαινει οτι το κινητο συνδεθηκε με το PC.

 

8)Τωρα γυρνας παλι στον υπολογιστη , στον Installer και πρεπει παλι να "checkαρεις"αυτη την φορα "I have completed the steps indicated above"

 

9)Θα βρει το κινητο ,πατας "Update" δεν ξερω αν υπαρχει κατι στην συνεχεια αν βγει τιποτα ... "Next"

 

10)Στην συνεχεια Η οθονη θα γινει μαυρη με το λογοτυπο της "HTC" στην συνεχεια γινετε το Install

 

Καλη τυχη και να προσπαθεις να εισαι συγκεντρωμενος σε αυτο που κανεις .

Edited by Thanos47
Τροποποιηση για καλυτερη επεξηγηση.
Link to comment
Share on other sites

Με παρεμβαση του kollatou παιρνω εγω την μπαλα , λοιπον..!

 

1)Kατεβαζουμε αυτο

http://shipped-roms.com/shipped/Bravo/RUU_Bravo_HTC_WWE_1.21.405.2_Radio_32.36.00.28U_4.06.00.02_2_release_126984_signed.exe

Λογικα το εχεις ειδη ,ετσι ?

 

2)Τρεχεις αυτο που κατεβασες

 

3)Στην πρωτη σελιδα που θα σου βγαλει "checkαρεις" το "I understand the caution indicated above and have reviewed the ReadMe" και πατας "Next"

 

4)ΣΒΗΝΕΙΣ το κινητο και πατας το Volume Down και το power

 

5)Με το Volume Down -Volume Up πας πανω απο το Fastboot (Νομιζω δεν χρειαζετε γιατι με το που μπαινεις ειναι ειδη πανω απο το Fastboot)

 

6)Αφου πας ΠΑΝΩ απο το Fastboot Πατας το "Power" (Το κουμπακι στο κινητο)

 

 

7)Πλεον εισαι στο Menu του Fastboot.Τερμα πανω εχει τα πρασινα γραμματα εμας μας ενδιαφερουν τα αμεσως επομενα δηλαδη τα ΚΟΚΚΙΝΑ

Τωρα συνδεσε Το κινητο με τον υπολογιστη θα δεις οτι το "FASTBOOT" (το γραμμενο με ΚΟΚΚΙΝΑ Γραμματα) Θα αλλαξει και θα γινει "FASTBOOT USB" παλι με ΚΟΚΚΙΝΑ Γραμματα .

Αυτο σημαινει οτι το κινητο συνδεθηκε με το PC.

 

8)Τωρα γυρνας παλι στον υπολογιστη , στον Installer και πρεπει παλι να "checkαρεις"αυτη την φορα "I have completed the steps indicated above"

 

9)Θα βρει το κινητο ,πατας "Update" δεν ξερω αν υπαρχει κατι στην συνεχεια αν βγει τιποτα ... "Next"

 

10)Στην συνεχεια Η οθονη θα γινει μαυρη με το λογοτυπο της "HTC" στην συνεχεια γινετε το Install

 

Καλη τυχη και να προσπαθεις να εισαι συγκεντρωμενος σε αυτο που κανεις .

 

Έχω απογοητευθεί... δεν τρέχει το αρχείο που κατέβασα... δεν ανοίγει κανένα παραθυρο.... τι να πώ.. ειμαι ο απόλυτος γκαντέμης...

Link to comment
Share on other sites

Έχω απογοητευθεί... δεν τρέχει το αρχείο που κατέβασα... δεν ανοίγει κανένα παραθυρο.... τι να πώ.. ειμαι ο απόλυτος γκαντέμης...

 

το κινητό γενικά ανοίγει? έστω και με το μήνυμα που έλεγες ότι βγάζει.

αν ναι τότε άνοιξέ το, σύνδεσε το καλώδιο και τσέκαρε ότι είναι στο HTC Sync και μετά τρέξε το RUU.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...