Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου είναι αγορασμένο απο Γερμανό με P/N 99HKZ017-00 και δεν βρίσκει κανένα update!

Καμμιά ιδέα γιατί;

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με HTC/Ace-Hellas μήπως και γνωρίζουν κάτι παραπάνω, αλλα δεν λειτουργεί κανένα τηλέφωνο (απο αυτά που βρήκα στο site)!

Γνωρίζετε κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας που να λειτουργεί?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πρώτα πρώτα αφού έχεις πρόβλημα με το ασύρματο στο σπίτι σου, πήγαινε σε κάποιον γνωστό με ασύρματο ή κανένα hotspot για να το κάνεις και να δοκιμάσεις.

το θεωρώ πολύ πιθανό να φταίει το τοπικό δίκτυο!

επίσης υποθέτω μπορείς να απευθυνθείς και στην ace hellas για να στο αναβαθμίσουν και οι ίδιοι :)

@BHacker, δεν καταλαβαίνω, όταν προσπάθησες να το ανοίξεις και δεν άνοιγε είχες βάλει sim μέσα;

επίσης, έχεις δοκιμάσει να κάνεις wipe τα πάντα από recovery;

 

EDIT: ρουφιάνε χρόνια πολλά! :P

Κάνει συνέχεια restart! Έκανα format και το etx, αλλά πάλι τα ίδια.

Όταν μπαίνω σε recovery mode δεν κάνει κανένα restart μόνο όταν είναι να ανοίξει κανονικά.

 

Και μία ερώτηση. Πρέπει να περάσω πρώτα την rom ή το radio;

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Κάνει συνέχεια restart! Έκανα format και το etx, αλλά πάλι τα ίδια.

Όταν μπαίνω σε recovery mode δεν κάνει κανένα restart μόνο όταν είναι να ανοίξει κανονικά.

 

Και μία ερώτηση. Πρέπει να περάσω πρώτα την rom ή το radio;

 

Καλημέρα, αφού μπαίνει στο recovery μπες και κάνε wipe τα πάντα ακόμα και την dalvik-cache και μετά δοκίμασε να δεις αν ξεκινήσει.

Αν πάλι κάνει τα ίδια πέρνα του κάποια άλλη rom από το recovery.

 

Δεν παίζει ρόλο πιο θα περάσεις πρώτο (rom ή radio) αρκεί να τα περάσεις και τα 2, δηλαδή για rom με το Froyo πρέπει να έχεις radio 5.xx.xx.xx και απ' ότι διαβάζω καλύτερα παίζει το 5.09.00.20

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό. Επειδή την πάτησα ήδη με το TouchPro θα ήθελα αν υπάρχει κάποιος χρήστης του HTC Desire που να κάνει Push Mail μέσω Microsoft Exchange Mail (server) να επιβεβαιωσει οτι το εχει δοκιμασει και δουλεύει απροβλημάτιστα.

 

Ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έλαβα ένα MMS και μου δείχνεί 2 φωτογραφίες αλλά μόλις τις ανοίξω και πατήσω save έχω το εξής: "Cannot Be Saved". Ξερει κανείς τι κάνω λάθος;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είδα στο gizmodo

http://smarterware.org/wp-content/uploads/2010/05/03-camera.png

αυτή την εικόνα που αναφέρεται στις ρυθμίσεις της κάμερας και ότι πια δε χρειάζεται να κάνεις slide.

Έχω περάσει την 2.2 (το τσέκαρα και από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου)

και δεν έχει αλλάξει κάτι στην κάμερα. Πρέπει πάλι να κάνω slide για να μπω στο μενού.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αφού μπαίνει στο recovery μπες και κάνε wipe τα πάντα ακόμα και την dalvik-cache και μετά δοκίμασε να δεις αν ξεκινήσει.

Αν πάλι κάνει τα ίδια πέρνα του κάποια άλλη rom από το recovery.

 

Δεν παίζει ρόλο πιο θα περάσεις πρώτο (rom ή radio) αρκεί να τα περάσεις και τα 2, δηλαδή για rom με το Froyo πρέπει να έχεις radio 5.xx.xx.xx και απ' ότι διαβάζω καλύτερα παίζει το 5.09.00.20

 

Τα έχω παίξει!!!

Recovery μπαίνει όποτε του καπνίσει τώρα.

Αν ενδιάφερεται κάποιος να το αγοράσει ας μου στείλει ενα πμ, δεν αντέχω άλλο.:(

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είδα στο gizmodo

http://smarterware.org/wp-content/uploads/2010/05/03-camera.png

αυτή την εικόνα που αναφέρεται στις ρυθμίσεις της κάμερας και ότι πια δε χρειάζεται να κάνεις slide.

Έχω περάσει την 2.2 (το τσέκαρα και από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου)

και δεν έχει αλλάξει κάτι στην κάμερα. Πρέπει πάλι να κάνω slide για να μπω στο μενού.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Μήπως ο κύριος έχει κάποια custom rom περασμένη;

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο κύριος έχει κάποια custom rom περασμένη;

αυτή η εφαρμογή της κάμερας φαίνεται να είναι της μαμάς google.

πρέπει να έχει βάλει μια rom χωρίς sense ui

Link to comment
Share on other sites

αυτή η εφαρμογή της κάμερας φαίνεται να είναι της μαμάς google.

πρέπει να έχει βάλει μια rom χωρίς sense ui

 

Πάντως στα specs του 2.2 είναι και η αμεσότητα χειρισμού της κάμερας. Γιατί η HTC να επιλέξει να την κρύψει;

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω παίξει!!!

Recovery μπαίνει όποτε του καπνίσει τώρα.

Αν ενδιάφερεται κάποιος να το αγοράσει ας μου στείλει ενα πμ, δεν αντέχω άλλο.:(

 

Χαλάρωσε και στείλε μου PM για να το επαναφέρουμε βήμα-βήμα :)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με HTC/Ace-Hellas μήπως και γνωρίζουν κάτι παραπάνω, αλλα δεν λειτουργεί κανένα τηλέφωνο (απο αυτά που βρήκα στο site)!

Γνωρίζετε κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας που να λειτουργεί?

Αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα όπως έγραψα και στην προηγούμενη σελίδα. Έχω αγοράσει το Desire πριν 2 βδομάδες από το Γερμανό και με διαβεβαίωσαν ότι δεν είναι branded. Μάλιστα στις 2 και 3 Αυγούστου μου έβρισκε κανονικά την ενημέρωση του FroYo αλλά δεν την έκανα γιατί ήμουν με δίκτυο 3G. Από χτες που γύρισα Αθήνα προσπαθώ συνεχώς κάνοντας τον ίδιο ακριβώς έλεγχο σε 2 διαφορετικά WiFi δίκτυα και με 3G αλλά μου λέει δεν υπάρχει ενημέρωση για το τηλέφωνό σας... Τι να πω; Πριν 2 μέρες μου έβρισκε το Froyo και σήμερα δεν το βρίσκει... Πρέπει να είμαι μοναδικό φαινόμενο. Επικοινώνησα με την ACE Hellas (210 6068600) και με παρέπεμψαν στην Υποστήριξη της HTC (211 1980955) όπου ένας αλλοδαπός (!!!) ονόματι Κρίστο μου είπε ότι επειδή με βάση το IMEI που του έδωσα η συσκευή μου είναι multilanguage, η ενημέρωση θα βγει σε 1-2 βδομάδες. Όταν τον ρώτησα πώς γίνεται να βλέπει την ενημέρωση πριν 2 μέρες και σήμερα να μην τη βλέπει μου είπε ότι και να πάταγα εγκατάσταση θα άρχιζε αλλά θα την ακύρωνε μόνο του (!!!) :blink: . Πολύ βρωμάει η δουλειά... :mad:

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό. Επειδή την πάτησα ήδη με το TouchPro θα ήθελα αν υπάρχει κάποιος χρήστης του HTC Desire που να κάνει Push Mail μέσω Microsoft Exchange Mail (server) να επιβεβαιωσει οτι το εχει δοκιμασει και δουλεύει απροβλημάτιστα.

 

Ευχαριστώ!

 

Σαν επιλογή το έχει, αλλά δεν το έχω τσεκαρισμένο γατί δεν θέλω να παίρνω συνέχεια τα μαιλ της δουλειάς :) επόμενος δεν το έχω τσεκάρει αν δουλεύει σωστά.

από ότι έψαξα στο google η απάντηση είναι ότι δουεύει, δες εδώ > http://www.avforums.com/forums/htc-mobile-phone-discussions/1291893-how-quick-htc-desire-push-email.html

 

Αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα όπως έγραψα και στην προηγούμενη σελίδα. Έχω αγοράσει το Desire πριν 2 βδομάδες από το Γερμανό και με διαβεβαίωσαν ότι δεν είναι branded. Μάλιστα στις 2 και 3 Αυγούστου μου έβρισκε κανονικά την ενημέρωση του FroYo αλλά δεν την έκανα γιατί ήμουν με δίκτυο 3G. Από χτες που γύρισα Αθήνα προσπαθώ συνεχώς κάνοντας τον ίδιο ακριβώς έλεγχο σε 2 διαφορετικά WiFi δίκτυα και με 3G αλλά μου λέει δεν υπάρχει ενημέρωση για το τηλέφωνό σας... Τι να πω; Πριν 2 μέρες μου έβρισκε το Froyo και σήμερα δεν το βρίσκει... Πρέπει να είμαι μοναδικό φαινόμενο. Επικοινώνησα με την ACE Hellas (210 6068600) και με παρέπεμψαν στην Υποστήριξη της HTC (211 1980955) όπου ένας αλλοδαπός (!!!) ονόματι Κρίστο μου είπε ότι επειδή με βάση το IMEI που του έδωσα η συσκευή μου είναι multilanguage, η ενημέρωση θα βγει σε 1-2 βδομάδες. Όταν τον ρώτησα πώς γίνεται να βλέπει την ενημέρωση πριν 2 μέρες και σήμερα να μην τη βλέπει μου είπε ότι και να πάταγα εγκατάσταση θα άρχιζε αλλά θα την ακύρωνε μόνο του (!!!) :blink: . Πολύ βρωμάει η δουλειά... :mad:

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ, δεν βρίσκει την αναβάθμιση, η πλάκα είναι ότι έκανα unroot εχθές για να βάλω την original 2.2, όταν είχα ξανά κάνει unroot πριν λίγο καιρό θυμάμαι είχε βρει κάποια αναβάθμιση και την είχε εγκαταστήσει (όχι την 2.2 φυσικά).

Μήπως βρήκανε τίποτα bug και κόψανε τις αναβαθμίσεις μέχρι να βγάλουν νέα έκδοση ;

Link to comment
Share on other sites

Σαν επιλογή το έχει, αλλά δεν το έχω τσεκαρισμένο γατί δεν θέλω να παίρνω συνέχεια τα μαιλ της δουλειάς :) επόμενος δεν το έχω τσεκάρει αν δουλεύει σωστά.

από ότι έψαξα στο google η απάντηση είναι ότι δουεύει, δες εδώ > http://www.avforums.com/forums/htc-mobile-phone-discussions/1291893-how-quick-htc-desire-push-email.html

 

 

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ, δεν βρίσκει την αναβάθμιση, η πλάκα είναι ότι έκανα unroot εχθές για να βάλω την original 2.2, όταν είχα ξανά κάνει unroot πριν λίγο καιρό θυμάμαι είχε βρει κάποια αναβάθμιση και την είχε εγκαταστήσει (όχι την 2.2 φυσικά).

Μήπως βρήκανε τίποτα bug και κόψανε τις αναβαθμίσεις μέχρι να βγάλουν νέα έκδοση ;

 

παιδια και εγω ειχα το ιδιο προβλημα και η συσκευη ειναι απο γερμανο...ειχε βρει την ενεημερωση και επειδη δεν ηθελα να τη βαλω ακομα πατησα ακυρο...μετα που πηγα να τη βαλω δεν την εβρισκε...ομως μετα απο μιση μερα που το ξαναπροσπαθησα την βρηκε και ολα μια χαρα...καντε υπομονη και συχνα search...ισως εχουν προβλημα οι servers...

Link to comment
Share on other sites

Update από το μέτωπο των developers: κατάφεραν με inside help να ρίξουν τον bootloader στην έκδοση 0.80!

οπότε όσοι κάνατε ota update και το μετανιώσατε, η htc μας αγαπάει! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Update από το μέτωπο των developers: κατάφεραν με inside help να ρίξουν τον bootloader στην έκδοση 0.80!

οπότε όσοι κάνατε ota update και το μετανιώσατε, η htc μας αγαπάει! :lol:

 

Αυτό πρακτικά τι σημαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρακτικά τι σημαίνει?

ότι όλοι όσοι έχουν desire μπορούν να βάλουν root :p

Link to comment
Share on other sites

Πως περναω τις επαφες απο το τηλ στη sim?γιατι τις εγραψα χειροκινητα κ ειναι στο τηλ αποθηκευμενες .Σημερα το πηρα κ εγω απο cosmote κ δεν βρησκει την αναβαθμηση...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κι εγώ κάποια πράγματα.....

 

Πως μπορώ να κάνω hard reset που έκανα και στα wm? Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι η επιλογή στις Ρυθμίσεις > Κάρτα SD και αποθηκευ.... > Εργοστασ.ρυθμίσεις > Επαναφορά τηλεφώνου ?

 

Πως μπορώ να κάνω φορμάτ την SD κάρτα; Θα υπάρξει πρόβλημα αν το κάνω;

 

Μπορώ να βγάλω το HTC Sense (να το καταργήσω τελείως) και να βάλω κάτι άλλο; Το android από μόνο του δεν έχει κάποιο shell; (έτσι δεν λέγεται;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κι εγώ κάποια πράγματα.....

 

Πως μπορώ να κάνω hard reset που έκανα και στα wm? Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι η επιλογή στις Ρυθμίσεις > Κάρτα SD και αποθηκευ.... > Εργοστασ.ρυθμίσεις > Επαναφορά τηλεφώνου ?

 

Πως μπορώ να κάνω φορμάτ την SD κάρτα; Θα υπάρξει πρόβλημα αν το κάνω;

 

Μπορώ να βγάλω το HTC Sense (να το καταργήσω τελείως) και να βάλω κάτι άλλο; Το android από μόνο του δεν έχει κάποιο shell; (έτσι δεν λέγεται;)

ναι αυτη ειναι η επιλογη.

 

η HTC το εχει αντικαταστησει τελειως, ωστοσο μπορεις να βαλεις οποιον launcher θες απο το market και να το "αντικαταστησεις" κι εσυ και δε θα το βλεπεις σχεδον πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μηπως ξερετε πως μπορει να δουλεψει το ξυπνητηρι οταν το τηλ ειναι κλειστο?

 

Τι εννοεις κλειστο; κλεινεις την συσκευη τελειως; για ποιο λογο; το τηλεφωνο κλεινουμε συνηθως.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν βλέπω πόλους που δεν μπορούν να βρούν το update, εγώ κατάφερα να κάνω update με κινητό αγορασμένο από αγγλία, unbranded, και όλα καλά, εκτος από το GPS αλλα δεν το έχω ψάξει ακόμα.

συμπέρασμα όσοι δεν σας βρίσκει το update, και δεν έχετε branded σύσκεψη, θα το βρει κάποια στιγμή κάποιο κώλυμα με τους servers παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια.

 

Πηγαινετε στα προσωπα, και οταν ειστε στο "ολα" ανοιξτε το keyboard πατωντας το menu παρατεταμενα, και γραψτε κατι. Θα εμφανιστει ενα overlay παραθυρο με αυτο που πληκτρολογησατε.

 

Πειτε μου τωρα πως να το εξαφανισω...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...