Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Όταν προσπαθω να στείλω τα στοιχεία μιας επαφής μέσω μηνύματος στο άλλο κινητό εμφανίζεται κάτι που λέει vcard και μετά αλλαμπουρνεζικα. Τι φταίει?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ίσως να θέλει wipe τότε.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να θέλει wipe τότε.

Μην του λες τέτοια γιατί μπορεί να μπλέξει.

τι ειναι το wipe???

Φίλε μου άστο το update καλύτερα. Αφού δεν στο περνάει περίμενε την επίσημη αναβάθμιση της HTC.

Λογικά κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει και γι' αυτό την εξαφάνισε.

 

Εκτός αν την θέλεις τόσο πολύ οπότε ακολούθα τον οδηγό στην πρώτη σελίδα για να ρουτάρεις το κινητό

και μετά πέρνα αυτήν Official HTC Froyo with root ή όποια άλλη 2.2 θέλεις.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα τωρα το τηλ υπαρχει πιθανοτητα να χασω εγγυηση η ολα διορθονοντε και με αυτο τον τροπο η συσκευη μου θα γινει και root kai θα εχω την official 2.2 εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

εγγύηση σαφώς και χάνεις αλλά το τηλέφωνο μπορεί να επανέλθει πολύ εύκολα στην μαμά κατάσταση.

με τον τρόπο που σου είπα θα έχεις την official 2.2 και το root, τίποτα παραπάνω ούτε πειράγματα ούτε επιπλέον software.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καθαρα ενημερωτικα... επειδή μου έκανε αρκετή εντυπωση η λίγη μνήμη διαθέσιμη ακόμα και μετά το Froyo... το εριξα ένα hard reset και τα ξαναπέρασα ότι είχα και πριν.

 

Πριν το Reset: 30-40mb διαθεσιμα

Μετά το Reset: 100mb διαθέσιμα

 

Πως και γιατι? GO FIGURE....

Link to comment
Share on other sites

εμενα τώρα που μου φαίνεται λογικό πειράζει ??

από τη στιγμή που η αναβάθμιση στη 2.2 ήταν από πάνω στην 2.1 και όχι καθαρή κάποια υπολείμματα θα είχε. τώρα 70 mb είναι παρα πολλά.

συμπέρασμα ένα hard reset μετά από μεγάλη αναβάθμιση κάνει καλο.

είμαι σε διακοπές και δεν ασχολούμαι αρκετά αλλα κάτι μου βρωμάει με το εξαφανισμένο update και μάλλον θα βγει και δεύτερο, δεν έχω διαβάσει τίποτα πουθενά και απλά το υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

εμενα τώρα που μου φαίνεται λογικό πειράζει ??

από τη στιγμή που η αναβάθμιση στη 2.2 ήταν από πάνω στην 2.1 και όχι καθαρή κάποια υπολείμματα θα είχε. τώρα 70 mb είναι παρα πολλά.

συμπέρασμα ένα hard reset μετά από μεγάλη αναβάθμιση κάνει καλο.

είμαι σε διακοπές και δεν ασχολούμαι αρκετά αλλα κάτι μου βρωμάει με το εξαφανισμένο update και μάλλον θα βγει και δεύτερο, δεν έχω διαβάσει τίποτα πουθενά και απλά το υποθέτω.

 

 

30-40mb διαθεσιμα ειχα και με το 2.1...

 

Δεν εχω ιδεα τι ετρωγε τα mb... ακομα και αν αδειαζα τις cache απο τα προγραμματα δλδ, ζητημα να κερδιζα 2-3 mb....

 

Απο εκει και περα, καποιο update απο την HTC το περιμενω σύντομα γιατι κατι ψιλα bugs υπάρχουν... ειδικα δε με κατι widgets καιρου, κλπ...

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ρωτησω κάτι αν ξερει κάποιος. Όταν απεγκαθιστουμε κάποιο πρόγραμμα, αφήνει υπολείματα πίσω? δεν εννοω μόνο κάποιο φάκελο αλλα και αρχεία στο λειτουργικό? Αν ναι, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να καθαρίσει τα υπολείματα?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, είμαι ένας από αυτούς τους άτυχους που πέρνουν το μνμ "No updates available" οταν πάω να κανω update σε froyo. Διαβάζοντας το thread δεν κατάλαβα τελικά εαν το update κατέβηκε προσώρινά από τους servers, αν είναι θέμα τύχης πότε θα το λάβεις ή αν έχει να κάνει με το κινητο.. Ας πούμε έκανε κανείς το update σήμερα η χθές που δοκίμαζα και δεν γινότανε?Επίσης επειδή το έχω πάρει από τη Vodafone και σήμερα πέτυχα αυτό το άρθρο που με αγχωσε λίγο αν και μάλλον δεν ισχύει για τη Vodafone στην ελλάδα σύμφωνα με κάποια από τα σχόλια που διάβασα:

 

http://www.electricpig.co.uk/2010/08/04/htc-desire-froyo-update-vodafone-firmware-leaves-android-fans-fuming/

 

ps1: υπάρχει τρόπος για manual install χωρίς το τηλέφωνο να είναι rooted?

ps2: το hard reset που λέτε είναι το factory data reset? Αν όχι τι παραπάνω προσφέρει και πώς γίνεται?!

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενας ελληνικος οδηγος για την 2.2 δεν υπαρχει????να ρωτησω και κατι αλλο σημα εχω μαξ στις 3 γραμμες και πολλες φορες πεφτει στην μια χωρις να υπαρχει προβλημα στιν περιοχη ..το εχει ξαναδει και αλλοσ αυτο? και βλεπω οτι στην μπαταρια η αναμονη κυψελης ειναι 14%και μολισ το ανοιξα !!επισης το βραδυ το ειχα ανοιχτο και μου κατεβηκε η μπαταρια 20% χωρισ να υπαρχει wifi ανοιχτο η 3g σε stanby mode kaiei τοσο πολυ?μηπωσ θελει αναβαθμιση το radio?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όταν προσπαθω να στείλω τα στοιχεία μιας επαφής μέσω μηνύματος στο άλλο κινητό εμφανίζεται κάτι που λέει vcard και μετά αλλαμπουρνεζικα. Τι φταίει?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω από την αρχή της αγοράς του desire: Όταν μου στέλνουν sms από κινητά sonyericsson δεν μου έρχονται τα μηνύματα 3 στις 4 φορές που θα μου στείλει κάποιος. Το έχω επιβεβαιώσει μόνο με SE κινητά και τουλάχιστον από 3 διαφορετικές περιπτώσεις. Από Νόκια και iphone όλα καλά. Ο αποστολέας μετά από 3 μέρες λαμβάνει αναφορά αποτυχίας παράδοσης. Δεν έχω πειράξει κάτι εκτός από το να εγκαταστήσω το handcent. Στέλνω κανονικά παντού! Έχει συμβεί σε κανέναν; Είναι πολύ σπαστικό γιατί λαμβάνω πολλά sms την ημέρα και χάνω αρκετά...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε εκτος το προγραμμα γιατι εμενα δουλευει μια χαρα,αναφορα μυνυματος πως γινετε.....?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι ασύμβατο το handcent;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

με την 2.2 εκδοση δεν μπορω να καταλαβω γιατι βαλανε τοσο μουφα πληκτρολογιο?πως κατεβαινει δεν εχει επιλογη
Link to comment
Share on other sites

Με τις αναφορες τι θα κανουμε;

 

Ας πουμε οτι στελνεις σε καποιον που εχει το κινητο του κλειστο, και θελεις να δεις ποτε παραδοθηκε. Δηλαδη οταν ερθει η αναφορα να κανει ηχο και να βγαλει ειδοποιηση.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

με την 2.2 εκδοση δεν μπορω να καταλαβω γιατι βαλανε τοσο μουφα πληκτρολογιο?πως κατεβαινει δεν εχει επιλογη

 

Πάτα το πλήκτρο back,δεν είναι και τόσο δύσκολο να το ανακαλύψει κάποιος.Που να είχε και πολλά κουμπιά :wacko:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Με τις αναφορες τι θα κανουμε;

 

Ας πουμε οτι στελνεις σε καποιον που εχει το κινητο του κλειστο, και θελεις να δεις ποτε παραδοθηκε. Δηλαδη οταν ερθει η αναφορα να κανει ηχο και να βγαλει ειδοποιηση.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ναι φιλε οταν στελνεις μυνημα να παρεις αναφορα αμα το.ελαβε ειτε το εχεει κλειστο το κινητο ο αλλος.ειτε ανοιχτο,ελπιζω να εγινα κατανοητος.....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε οταν στελνεις μυνημα να παρεις αναφορα αμα το.ελαβε ειτε το εχεει κλειστο το κινητο ο αλλος.ειτε ανοιχτο,ελπιζω να εγινα κατανοητος.....

 

Δεν εννοω αν εχει γενικα αναφορα. Τις εχω ενεργες. Ρωταω αν γινεται να χτυπαει οταν ερχεται.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Με τους task killers καταληξαμε καπου; εχω διαβασει αυτα που λεγονται, αλλα πιο πολυ αναφερομαι στο auto kill συγκεκριμενων εφαρμογων που δηλωνουμε στο προγραμμα. Σε καποια sites διαβαζω οτι επιμηκυνουν την διαρκεια της μπαταριας επειδη κλεινουν τις εφαρμογες, και σε αλλα οτι οταν τις κλεινουν ειναι χειροτερα γιατι ξανανοιγουν, τις ξανακλεινει και παει λεγοντας,καταναλωνοντας ετσι περισσοτερη μπαταρια

 

 

Sent fromς my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...