Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλε κανείς κάποια 2.2 που να έχει root και να υποστηρίζει ελληνικά;;

Κατά προτίμηση deodexed...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι/όσες έχετε εντυπώσεις απο τη διαχείριση της μπαταρίας με το update, αναμένουμε...

 

Και κάτι ακόμη. Τελικά για το root με τη 2.2 τι ισχύει? Σε απλά ελληνικά pls (χωρίς πολλούς τεχνικούς όρους) γιατί δεν έχω προλάβει να το ψαξω... :O

 

Thx in advance :)

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι ένα βήμα πριν από την απόκτηση του htc desire (yaaaay!!). To μοναδικό χαρακτηριστικό του όμως για το οποίο δεν έχω άποψη είναι η διάρκεια της μπαταρίας του.

 

Η τυπική μου χρήση είναι σαν mp3 player/ραδιο και για wifi browsing.

Mπορεί κάποιος που το έχει να μου πεί λίγα πράγματα για την μπαταρία του και πόσο διαρκεί με τη χρήση που του κάνει;

Με 2-3 ώρες μουσική και καμια ώρα wifi browsing θα βγάζει την ημέρα η θα θέλει φόρτιση το μεσημέρι;

 

Η μπαταρία στο 3gs είναι καλύτερη; Γιατί μόνο αυτό ίσως με κάνει να προτιμήσω το 3gs ενώ πραγματικά δε θέλω.

 

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων, οι βοήθειά σας είναι κάθε φορά χρησιμότατη και κατατοπιστικότατη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψάχνω μία να βάλω.Μάλλον λέω για του ρουφιάνου.

Jastonas εσύ που είσαι fan του pure froyo πως και δε βρήκες κάτι; :)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες ακομα μια πρωινη ερωτηση...ξερει κανεις ενα app που να ανοιγει πορτες.....:lol:(δεν ειμαι κλεφτης)

θελω να φορτωσω να ανοιγει με κοντρολ γκαραζοπορτες???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως δεν τραβάει βιντεο!πατάς δύο δευτερόλεπτα αναμονή αλλά μετά τίποτα απλά περίμενει.....

 

 

update: βλακεία το optical tracball πατάμε όλα ΟΚ

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψάχνω μία να βάλω.Μάλλον λέω για του ρουφιάνου.

Jastonas εσύ που είσαι fan του pure froyo πως και δε βρήκες κάτι; :)

 

Έχω ήδη δοκιμάσει 2.. και τώρα περνάω και του έλληνα την Roufianos... αλλά αργεί πολύ η ρημάδα να κάνει boot. Λες να φάω το πρώτο μου fc σε rom...?

 

Η πρώτη που δοκίμασα ήταν deodexed και είχε 137mb free και με όλα τα σχετικά καλούδια αλλά δεν είχε facebook sync.

 

Η δεύτερη είναι απλή 2.2 με root και όλα καλά με facebook sync.

 

Τώρα δοκιμάζω την roufianos αλλά έφαγε Χ γιατί δεν μου αρέσει καθόλου η στρογγυλή μπαταρία :ΡΡΡ

Link to comment
Share on other sites

Το να περάσεις την Froyo είναι πραγματικά αγχώτικο. Με επανεκινήσεις κτλ...

Τελικά την πέρασα και εγώ. Αλλαγές τρελές δεν είδα. Ταχύτητα ίδια αλλά και κανένα bug.

Βίντεο γυρίζει κανονικότατα αλλά θα ήθελά περισσότερα frame rate.

Αλλά οκ, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας... Το τέλειο έγινε λίίίίγο τελειότερο....:D

 

 

( α... είδα και μικροδιαφορές στα sms )

Edited by PRATINAS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα ειμαι μεταξυ του desire και του legend τα ειδα στο πλαισιο και το legend εχει πιο φωτεινη οθονη απο του desire η διαφορα στην τιμη ειναι μικρη 499desire 467legend αλλα μου αρεσε πιο πολυ το legend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα ειμαι μεταξυ του desire και του legend τα ειδα στο πλαισιο και το legend εχει πιο φωτεινη οθονη απο του desire η διαφορα στην τιμη ειναι μικρη 499desire 467legend αλλα μου αρεσε πιο πολυ το legend

 

Δεν το εχει ο Γερμανος ακομα 399;Εγω τοσο το πηρα...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,,,,καταφερα και κατεστρεψα το καλωδιο usb...δεν κανει καλη συνδεση...που μπορω να βρω αμεσα αλλο ?

 

Ευχαρισω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,,,,καταφερα και κατεστρεψα το καλωδιο usb...δεν κανει καλη συνδεση...που μπορω να βρω αμεσα αλλο ?

 

Ευχαρισω

 

Από καμιά φωτογραφική μηχανή...;

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά στην 2.1 γίνεται; και αν ναι πως; εγώ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από την αναβάθμιση πάντως

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχει ο Γερμανος ακομα 399;Εγω τοσο το πηρα...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Γερμανο δεν πηγα μονο media markt και πλαισιο

και τα εβαλα διπλα διπλα και μου αρεσε πιο πολυ το Legend λετε λογω επεξεργαστη να μην υποστηριζει την 3.0 οπως λενε γιατι η 3.0 θελει 1.0Ghz :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχει ο Γερμανος ακομα 399;Εγω τοσο το πηρα...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/devices.eg?selectedCategoryId=93&attributeToSort=5&427=on&434=1542_434&428=on&435=on&436=on

 

499 το εχει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,προσπαθώ απο χθές να κάνω το update αλλα συνεχίζει να μου λέει οτι δεν υπάρχουν ενημερώσεις.Το κινητό το πήρα πριν 3 μέρες απο Vodafone και δεν το έχω πειράξει.Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Δεν είναι branded της Vodafone. Εμενα έκανε την αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα. Για κοίτα μηπως το κινητό σου είχε ήδη την καινούργια έκδοση

Link to comment
Share on other sites

 

μεχρι τελη αυγουστου θα το εχει 399...τρεχατε ν προλαβετε.....

Link to comment
Share on other sites

Είναι τελικά νόμος και για την HTC. Δεν υπάρχει περίπτωση να φτιάξουν κάτι χωρίς να χαλάσουν κάτι άλλο. Αυτό το ριμάδι τον συγχρονισμό των contacts με το το fb πόσο δύσκολο είναι να το φτιάξουν? Το έχουν σαν καμάρι τους το Sense αλλά δεν μπορούν να το κάνουν να δουλέψει με τίποτα. Τις φωτογραφίες των επαφών που είχε φωρτώσει όταν τις είχα κάνει asign με το fb πριν κανα 2μήνο τις ίδιες μου εμφανίζει άσχετα αν οι περισσότεροι τις έχουν αλλάξει 10 φορές από τότε. Το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό? Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να διαχειριζεται τα Contacts και να τα συγχρονίζει χωρίς πρόβλημα? Επίσης όταν πάω σε μια επαφή και επιλέγω View Facebook profile μου κρασάρει και με πετάει έξω. Το άλλο τρελό είναι όταν ανοίγω την κάμερα. Πλεόν τα δείχνει όλα υπερφωτισμένα σαν να κεντράρω στον ήλιο.. :mad:

 

Κατέβασε το SyncMyPix

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...