Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα μια χαρά και σε μένα...

Σημαντική προσθήκη που δεν αναφέρθηκε και η δυνατότητα να ανάβεις και να σβήνεις το flash στο βίντεο , ακόμα και ενώ κάνεις λήψη ! ;)

 

Επίσης , πάρα πολύ καλή και η εφαρμογή Ειδήσεις και Καιρός που προστέθηκε!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Γιαννη ναι... εκεινο ηταν CABLE hotspot. Αυτο ειναι WiFi hotspot...

 

doh

 

Ευχαριστω.Προϋποθετει ασυρματη καρτα στο pc ετσι ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

paid απο που και ως που?

 

Α..μου είχε κολλήσει ότι με τη 2.2 θα τις βλέπαμε όλες.. Από όταν πήρα το Desire είμαι σε μετακ9μιση κ τρέξιμο κ σε mobile internet οπότε επικρατεί μάλλον μια σύγχυση..Sorry!:)

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές.. Έχουν γίνει κ πολλές μικροβελτιώσεις πέρα από τα χτυπητά που περιμέναμε.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή κάνω το process της εγκατάστασης του FroYo....

Ελπίζω να πάνε όλα ΟΚ....

Αφού κατέβασα το αρχείο, επέλεξα να κάνω εγκατάσταση τώρα και το τηλέφωνο έσβησε και επανεκκίνησε με μια μαύρη οθόνη και όπου στο κέντρο έχει ένα πράσινο recycle με βελάκι down

και process bar

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή κάνω το process της εγκατάστασης του FroYo....

Ελπίζω να πάνε όλα ΟΚ....

Αφού κατέβασα το αρχείο, επέλεξα να κάνω εγκατάσταση τώρα και το τηλέφωνο έσβησε και επανεκκίνησε με μια μαύρη οθόνη και όπου στο κέντρο έχει ένα πράσινο recycle με βελάκι down

και process bar

 

Μια χαρά απλώς περίμενε.. Παίρνει κανένα δεκάλεπτο κ κάνει 2 (νομίζω) επανεκκινήσεις.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας γράφω από το Desire με 3G από την παραλία. Εδώ που είμαι δεν παίζει WiFi. Ο μόνος τρόπος να περάσω την Froyo είναι από τις Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο -

Έλεγχος ενημερωσεων ή μπορώ να την περάσω και συνδέοντας το τηλέφωνο σε PC και κατεβάζοντας την ενημερωση από το site της HTC; Ευχαριστώ.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ρουτάρει το κινητό κατά πάσα πιθανότητα ΔΕΝ θα μπορέσετε να περάσετε την νέα έκδοση Froyo, θα σας εμφανιστεί ένα μικρό τριγωνάκι και η διαδικασία θα σταματήσει.

Για να προχωρπησετε με την αναβάθμιση θα πρέπει να κάνετε unroot τη συσκευή σας! Τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε είναι τα παρακάτω:

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Η επαναφορά της stock ROM ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΑΣ.

 

-Δημιουργήστε ένα αντιγραφο ασφαλείας των εφαρμογών σας/ρυθμίσεων με το mybackup pro.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Η επαναφορά της stock ROM ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΑΣ.

 

-Κατεβάστε την stock ROM από ΕΔΩ

-Συνδέστε το κινητό με το καλώδιο USB και το καλώδιο ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ σε μια έξοδο USB στη μητρική σας.

-Βεβαιωθείτε ότι δεν τρέχετε άλλα προγράμματα στον υπολογιστή σας που μπορεί να διακόψουν την ενημέρωση (όπως πχ κάποιο firewall).

-Τρέξετε με δικαιώματα διαχειριστή το αρχείο που κατεβάσατε από το παραπάνω βήμα.

-Ακολουθήστε τις οδηγίες και μετά από κάποια λεπτά θα έχετε και πάλι τη stock ROM περασμένη στο κινητό σας.

-Επιλέξτε, Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο > Ενημερώσεις λογισμικού συστήματος > Έλεγχος τώρα για να κατεβάσετε το Froyo 2.09.405.

-Μετά την επιτυχή αναβάθμιση επαναφέρετε το αντίγραφο ασφαλείας που δημιουργήσατε με το mybackup pro.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε froyo δεν δουλευει το sygic 10. Για τσεκαρετε λιγο τα gps προγραμματα σας και πειτε μου παρακαλω .

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε froyo δεν δουλευει το sygic 10. Για τσεκαρετε λιγο τα gps προγραμματα σας και πειτε μου παρακαλω .

 

 

Copilot dead

 

Navigon ok

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε froyo δεν δουλευει το sygic 10. Για τσεκαρετε λιγο τα gps προγραμματα σας και πειτε μου παρακαλω .

 

Τι εννοείς δεν δουλεύει; Δεν ξεκινάει καθόλου; Εγώ έχω το γνήσιο και τώρα που πέρασα την αναβάθμιση σε froyo βλέπω ότι ξεκινάει κανονικά. Δεν βλέπω αν μπορεί να βρει στίγμα γιατί είμαι μέσα στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε froyo δεν δουλευει το sygic 10. Για τσεκαρετε λιγο τα gps προγραμματα σας και πειτε μου παρακαλω .

 

Αυτό είναι σχετικό.

 

Δηλ. ανοίγει βρήκε θέση/ έκανε δρομολόγηση

πήγα ρυθμίσεις άλλαξα σε 2d με πέταξε έξω

 

Ξαναμπήκα, πήγα να βάλω διεύθυνση, με πέταξε έξω.

Ξαναμπήκα, έβαλα διεύθυνση τκ κλπ έκανε δρομολόγηση κανένα πρόβλημα.

Αυτά στο μπαλκόνι. Δεν ξέρω τικ άνει κατά τη διάρκεια της διαδρομής.

Link to comment
Share on other sites

το sygic 10 ειναι συμβατο απο την εκδοση 8.14 και πανω,εστειλα pm

 

edit και η 8.12 δουλευει μολις τη δοκιμασα σε δρομολογιο

Edited by sardas

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να είναι κ καλύτερη η διαχείριση της μνήμης αρχικά κ όντως πιο γρήγορη η 2.2

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

το sygic 10 ειναι συμβατο απο την εκδοση 8.14 και πανω,εστειλα pm

 

Και εμένα δε δουλεύει το Sygic.

 

Η ταχύτητα με το 2.2 είναι καλύτερη, ελπίζω αυτό να μην οφείλεται στον ψυχολογικό παράγοντα της αλλαγής

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ πατάω για να κάνει update και μου λέει ότι είναι ενημερωμένο. Ξέρει κανείς τι παίζει;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

@tetra1982, Μήπως η συσκευή σου είναι branded;

Δοκιμάσες να κάνεις και μια επανεκκίνηση;

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

το sygic 10 ειναι συμβατο απο την εκδοση 8.14 και πανω,εστειλα pm

 

Μπηκα στην σελιδα που μου εστειλες κατεβασα την εκδοση (2ο στην λιστα για froyo 2,2 ...ακολουθησα πιστα τις οδηγειες και παο να το τρεξω και μου βγαζει ...

 

Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογής mobile Maps 10 *διαδικασια com.sygic.drive) προσπαθηστε ξανα.

 

Αναγκαστικο κλείσιμο ....

 

Τελικα ούτε αυτο δουλευει ..

 

Το αρχειο που κατεβασα ειναι το Sygic10_Android.v8.14

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

@tetra1982, Μήπως η συσκευή σου είναι branded;

Δοκιμάσες να κάνεις και μια επανεκκίνηση;

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Όχι είναι unlocked αγορασμένη απο handtech και ναι εκανα επανεκίνηση :(

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ πατάω για να κάνει update και μου λέει ότι είναι ενημερωμένο. Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

απι που το αγορασες?

 

αντε παιδια γιαουρτωθηκα και εγω, αλλα το ευχαριστηθηκα...

περισσοτερα προσεχως...

 

τι θα μπορει αραγε να προστεθει στην 3.0 και που να λειπει απο 2.2? ας χαρω το froyo και βλεπουμε...:D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...