Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει μετρητή πλέον στα μηνύματα από την αρχή αλλά δεν εχω βρει τις ρυθμίσεις πληκτρολογίου. Δεν λειτουργεί το παρατεταμένο πάτημα της αλλαγής γλώσσας.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι πρωτοειδα:

 

1) 720p video

2) Wifi hotspot

3) αισθητικες αλλαγες σε καποια εικονιδια

4) Led φακος

 

και το ψαξιμο συνεχιζεται... ομρφα πραγματα... πολυ ομορφα... :)

 

Led φακος ??? Δηλαδη ?

 

Συμφωνω για τα αλλα 3.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

στο ημερολογιο πλεον εχουν μπει αυτοματα τα γενεθλια επαφων του facebook

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

στο ημερολογιο πλεον εχουν μπει αυτοματα τα γενεθλια επαφων του facebook

 

Μηπως πρεπει να κανω κατι ? Δεν τα βλεπω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που εβαλα την froyo δεν ανοιγει η εφαρμογη καμερα ουτε η εγγραφη βιντεο,εκανα 2 restart παλι τπτ εχει κανεις αλλος τετοιο προβλημα?
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

νομιζω μπορεις να χρησιμοποιησεις το φλας σαν φακο με την 2.2

 

Πως γινεται αυτο ? Ευχαριστω.

 

Απο την στιγμη που εβαλα την froyo δεν ανοιγει η εφαρμογη καμερα ουτε η εγγραφη βιντεο,εκανα 2 restart παλι τπτ εχει κανεις αλλος τετοιο προβλημα?

 

Εμενα δουλευουν κανονικα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όντως..

Έχει δοκιμάσει κανείς εγκατάσταση στην sd; Σε μένα είναι απενεργοποίημενη η δυνατότητα σε όσες εφαρμογές κοίταξα.. Ενεργοποιησα και το usb debugging αλλά τιποτα.. Κάτι χάνω ακόμα αλλά θα το βρω που θα παει??!

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μπορεις να χρησιμοποιησεις το φλας σαν φακο με την 2.2

 

Υπήρχε έτσι κι αλλιώς το Led Light που έκανε αυτή ακριβώς τη δουλεία και στο 2.1.

 

 

Απο την στιγμη που εβαλα την froyo δεν ανοιγει η εφαρμογη καμερα ουτε η εγγραφη βιντεο,εκανα 2 restart παλι τπτ εχει κανεις αλλος τετοιο προβλημα?

 

Κι εμένα δεν ανοίγει!!!Με το που πατάω να ανοίξει με πετάει στη κεντρική...:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

γιαννη δεν εχω κανει την αναβαθμιση ακομα, αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει προστεθει κ αυτη η δυνατοτητα...

 

σχετικα με την εγκατασταση εφαρμογων στην sd, θυμιζω οτι ο developer της εφαρμογης πρεπει να την εχει αναβαθμισει με αυτη τη δυνατοτητα αλλιως παει αναγκαστικα στην μνημη του τηλεφωνου..

Link to comment
Share on other sites

εμενα δουλευουνε ολα κανονικα,

και τα πιο πολλα apps μπορω να τα βαλω στην καρτα sd.

περισσοτερα αργοτερα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το WiFi hotspot τι κανει παιδια ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οσες εφαρμογες εχουν φτιαχτει για να μπορουν να μετακινηθουν στην καρτα σου δινουν τη δυνατοτητα να το κανεις μεσω της διαχειρισης εφαρμογων.

Για τα γενεθλια που ειπα πριν σε εμενα εμφανιστηκαν αυτοματα στο widget.

Με καμερα και βιντεο δεν εχω καποιο προβλημα

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

το βαλα και στο xda το προβλημα της καμερας και φαινεται οτι υπαρχουν κιαλλοι με προβλημα στη καμερα κ το βιντεο μετα την αναβαθμιση......
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

γιαννη δεν εχω κανει την αναβαθμιση ακομα, αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει προστεθει κ αυτη η δυνατοτητα...

 

σχετικα με την εγκατασταση εφαρμογων στην sd, θυμιζω οτι ο developer της εφαρμογης πρεπει να την εχει αναβαθμισει με αυτη τη δυνατοτητα αλλιως παει αναγκαστικα στην μνημη του τηλεφωνου..

 

Thanks..Αυτή τη.. λεπτομέρεια την είχα ξεχάσει! Έχεις δίκιο. Τσέκαρα το msn talk που θυμουν ότι έγραφε σε ένα update για μετακίνηση στην sd και δίνει κανονικά τη δυνατότητα.

 

Το μόνο θέμα που έμεινε είναι η πρόσβαση στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου κατά το γράψιμο.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Λέεει τι κάνει το wi-fi hotspot. Σου επιτρέπει να μοιραστείς με pc τη σύνδεση του κινητού σου.

 

Μια παρατήρηση είναι ότι μετά την αναβάθμιση έχω καλύτερο σήμα στο wifi. Από το ίδιο σημείο του σπιτιού που πάντα ειχε 2/3 τώρα βλέπω να πιάνει 3/3.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι !@$%% αηδίες τις google είναι αυτές.

Κανονικά πρέπει

1. να σου εμφανίζει διαθέσιμο το χώρο των 25mb (δεν είναι δυνατό να βάζεις/βγάζεις)

2. να ελέγχει για τον ελεύθερο χώρο πρίν γίνει όλη η διαδικασία

3. Να μπορείς να κάνεις install από την sd και όχι να ξανακατεβάσεις το πρόγραμμα εαν επιλέξεις ακύρωση.

 

έλεος... έχουν τον καλύτερο αλγόριθμο για search και άλλα πολλά....

 

έχει κανένας link με επίσημη λίστα των αλλαγών?

Edited by blekos
Link to comment
Share on other sites

Λέεει τι κάνει το wi-fi hotspot. Σου επιτρέπει να μοιραστείς με pc τη σύνδεση του κινητού σου.

 

Μια παρατήρηση είναι ότι μετά την αναβάθμιση έχω καλύτερο σήμα στο wifi. Από το ίδιο σημείο του σπιτιού που πάντα ειχε 2/3 τώρα βλέπω να πιάνει 3/3.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Αυτο δεν γινοταν και πριν με καλωδιο ???? Το αναποδο βλεπω να μην γινεται ακομα.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε έτσι κι αλλιώς το Led Light που έκανε αυτή ακριβώς τη δουλεία και στο 2.1.

 

 

 

 

Κι εμένα δεν ανοίγει!!!Με το που πατάω να ανοίξει με πετάει στη κεντρική...:wacko::wacko::wacko:

 

Μηπως εχετε κανει restore απο backup με εφαρμογη;

 

Sent from my Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν γινοταν και πριν με καλωδιο ???? Το αναποδο βλεπω να μην γινεται ακομα.

 

Ευχαριστω.

 

 

Ναι ρε Γιαννη ναι... εκεινο ηταν CABLE hotspot. Αυτο ειναι WiFi hotspot...

 

doh

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και γω το παγωμένο γιαουρτάκι μέσα στη ζέστη του Αυγούστου. Όλα δουλέψαν καλά, πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Υπέροχο βίντεο 720p, μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα (όσων το υποστήριζαν), φακός κλάσεις ανώτερος από αυτόν που κατεβάσαμε από το μάρκετ, αλλαγές στα μενού οι πρώτες παρατηρήσεις. Έπεται σερφάρισμα και Flash 10.1. Νάσαι καλά htc, δε χρειάστηκε να περιμένουμε μέχι το Φθινόπωρο που λέγανε μερικοί.
Link to comment
Share on other sites

Ααα.. βλέπετε paid εφαρμογές; Γιατί από ότι βλέπω μόνο τις free βλέπω ακόμα!

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...