Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορουμε να αλλαξουμε τον τροπο ξεκλειδωματος πχ να ειναι σαν του iphone? η καποιο αλλο?

 

και εμενα θα με ενδιεφερε κατι τετοιο αν ξερεις καποιος κατι...

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το bluex μπορώ να στείλω αλλά όχι να λάβω..Με όλες τις συσκευές που δοκίμασα δεν βρίσκουν τη συσκευή..Ξέρει κανείς κάτι;!
Link to comment
Share on other sites

Με το bluex μπορώ να στείλω αλλά όχι να λάβω..Με όλες τις συσκευές που δοκίμασα δεν βρίσκουν τη συσκευή..Ξέρει κανείς κάτι;!

 

πρεπει να ειναι η συσκευη rooted διαφορετικα δεν γινετε και εγω πηγα να κανω το κινητο μου root αλλα δεν μου ανοιγουν τα win to προγραμμα :(

Link to comment
Share on other sites

Κάντο από τις επαφές του GMail και συγχρόνισε

 

Τις επαφές μου από GMail τις έχω συγχρονίσει, αλλά ενώ όταν πηγαίνω σε κάποια επαφή στο GMail βλέπω τα γενέθλια, στο κινητό βλέπω μόνο τηλέφωνα, email. Κάνω κάτι λάθος;

Edited by andreas78
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι η συσκευη rooted διαφορετικα δεν γινετε και εγω πηγα να κανω το κινητο μου root αλλα δεν μου ανοιγουν τα win to προγραμμα :(

 

Ωχ,ναι; Μάλιστα.. thanks για την απάντηση :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές μου από GMail τις έχω συγχρονίσει, αλλά ενώ όταν πηγαίνω σε κάποια επαφή στο GMail βλέπω τα γενέθλια, στο κινητό βλέπω μόνο τηλέφωνα, email. Κάνω κάτι λάθος;

 

Για κοίτα στο calendar αλιώς φτιάξε ένα birthday calendar στο google calendar

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα στο calendar αλιώς φτιάξε ένα birthday calendar στο google calendar

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

ok! Το έβαλα και μου τα εμφανίζει στο ημερολόγιο τώρα..

Αλλά είναι λίγο άκυρο να μη μπορείς να βάλεις σε μία επαφή στο address book γενέθλια..

Link to comment
Share on other sites

ok! Το έβαλα και μου τα εμφανίζει στο ημερολόγιο τώρα..

Αλλά είναι λίγο άκυρο να μη μπορείς να βάλεις σε μία επαφή στο address book γενέθλια..

 

τα εφτιαξες χειροκίνητα, μια μια επαφή ή τα πήρε αυτόματα απο τις επαφές σου...

Εαν το έκανες αυτόματα μπορείς να βοηθήσεις πως στο έκανες;;;

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

μιας και έπεσε στην αντίληψη μου βρήκα αυτό

 

http://getandroidstuff.com/rotate-screen-unlock-android-download/

 

το εχει δοκιμασει κανείς? Εγω το εβαλα και τώρα δεν μπορο να το ξεκλιδόσω

Link to comment
Share on other sites

το εχει δοκιμασει κανείς? Εγω το εβαλα και τώρα δεν μπορο να το ξεκλιδόσω
εγω το εβαλα και δουλευει μια χαρα..
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις οταν κανουμε εγκατασταση το chompSMS πως βλεπουμε αν εχει παραδοθει το sms? το εχει δοκιμασει κανεις? ποιο χρησιμοποιειτε για μηνυματα? ποιο ειναι ποιο καλο το Handcent SMS η το chompSMS? η να το αφησω οπως ειναι τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά είναι τα ίδια. Οι λειτουργίες που προσφέρουν είναι πανομοιότυπες. Εγώ προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει μόνο το chompSMS αλλά θα σου πω τι έχω ακούσει και για τα 2 από φίλους:

 

Το chompSMS:

  1. Έχει σχετικά καλύτερα γραφικά.
  2. Ελληνικό μενού/υπομενού/επιλογές.

 

Το HandcentSMS:

  1. Μπορεί και στέλνει μηνύματα 160 ελληνικών χαρακτήρων.
  2. Είναι ελάχιστα πιο ελαφρύ και πιο γρήγορο.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το chompSMS για την καλύτερη ποιότητα graphic design και για το widget που του έβαλαν να σου εμφανίζει προεπισκόπηση του μηνύματος στην οθόνη και να μπορείς να απαντήσεις από 'κει χωρίς να χρειάζεται να μπεις στην εφαρμογή (αν και αυτό νομίζω το έχει και το Handcent τέσπα). Βέβαια δεν μπορώ να στείλω 160 ελληνικούς χαρακτήρες (με περιορίζει στους 70 και μετά πάει σε 2ο SMS) αλλά βολεύομαι με τα Greeklish προς το παρόν. :)

Link to comment
Share on other sites

εγω το εβαλα και δουλευει μια χαρα..

 

μπορεις να μου το στειλεις? εγω κατεβασα το lockbot απο το μαρκετ αλλα δεν δουλευει σωστα για την ακριβεια μονο οποτε θελει.το εχει βαλει κανεισ???

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο για την καινουργια εκδοση του android εχουμε? Επισης ψαχνω να βρω τις ρυθμισεις για την καμερα. Υπαρχουν ή οχι?
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω ρε παιδια.....μπορει καποιος να με βοηθησει με τα αρχεια που λαμβανω???

Κατεβασα απο το MARKET το "Bluetooth file transfer" κι ενω μια χαρα τα παω, καταφερα να μπορω να στειλω τα παντα,οταν προσπαθω να παρω ενα αντικειμενο (εικονα-ηχο) απο αλλη συσκευη,το παιρνει μια χαρα εκεινη την στιγμη και το ακουω η το βλεπω αν ειναι οικονα,μετα ομως οταν το ψαξω πχ μια οικονα τοτε αυτη ειναι αληωμενη οταν παταω το "Αλμπουμ" (βγαζει ενα οικονιδιο και δεν εμφανιζεται καν η προεπισκοπηση της οικονας) και δεν φενεται......τα παει λεει και τα ονομαζει καπως περιεργα ειτε αυτο ειναι οικονα ητε ηχος!:wacko:

Αυτο το προγραμμα που αποθηκεθει τα αρχεια που λαμβανει δλδ???????

Δεν ανοιγω αλλο θεμα και συγνωμη που ρωταω απο εδω μεσα αλλα το αλλο θεμα που ανοιξα μου το μεταφερανε και ενω μου δειξανε που ειναι παλι δεν το βρησκω...μου ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβω το foroum καθως δεν σκαμπαζω μια απο υπολογιστες.......

Επισεις κατεβασα κι αλλες εφαρμογες και κανα 2 απο τις πολλες που κατεβασα δεν τις βλεπω στο μενου ενα με το "Bluetooth file transfer" τις βλεπει για να τισ στειλει.....δε ξερω.....εκει που ελεγα μια χαρα σαν να μπερδευτικα τωρα που τα δουλεψα.....Θα το εκτιμουσα αν παρω απαντηση....

Ευχαρηστω οπως και να εχει...

Edited by kounelis
Link to comment
Share on other sites

Γειά και από εμένα, κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα του mini pro. Εντυπώσεις θετικές. Συγχαρητήρια και για το FAQ. Δύο ερωτησεις θα ηθελα να κάνω.

-Οταν απεγκαθιστώ μια εφαρμογή, η θέση που βρισκόταν στην οθόνη παραμένει κενή και ετσι εχω οθόνες με δυο -τρια εικονίδια. Μπορώ να αναδιατάξω τα εικονίδια ;

-Για το Ndrine χρειάζεται να κάνω την συσκευή rooted; Μπορώ να βρώ κάπου τον Ελληνικό χάρτη ξεκλείδωτο; (Εχω εγκαταστήσει την trial version).

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά είναι τα ίδια. Οι λειτουργίες που προσφέρουν είναι πανομοιότυπες. Εγώ προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει μόνο το chompSMS αλλά θα σου πω τι έχω ακούσει και για τα 2 από φίλους:

 

Το chompSMS:

  1. Έχει σχετικά καλύτερα γραφικά.
  2. Ελληνικό μενού/υπομενού/επιλογές.

 

Το HandcentSMS:

  1. Μπορεί και στέλνει μηνύματα 160 ελληνικών χαρακτήρων.
  2. Είναι ελάχιστα πιο ελαφρύ και πιο γρήγορο.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το chompSMS για την καλύτερη ποιότητα graphic design και για το widget που του έβαλαν να σου εμφανίζει προεπισκόπηση του μηνύματος στην οθόνη και να μπορείς να απαντήσεις από 'κει χωρίς να χρειάζεται να μπεις στην εφαρμογή (αν και αυτό νομίζω το έχει και το Handcent τέσπα). Βέβαια δεν μπορώ να στείλω 160 ελληνικούς χαρακτήρες (με περιορίζει στους 70 και μετά πάει σε 2ο SMS) αλλά βολεύομαι με τα Greeklish προς το παρόν. :)

 

Thanks φιλε με την αναφορα παραδοσης του μηνυματος πως το βλεπουμε?

Link to comment
Share on other sites

Γειά και από εμένα, κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα του mini pro. Εντυπώσεις θετικές. Συγχαρητήρια και για το FAQ. Δύο ερωτησεις θα ηθελα να κάνω.

-Οταν απεγκαθιστώ μια εφαρμογή, η θέση που βρισκόταν στην οθόνη παραμένει κενή και ετσι εχω οθόνες με δυο -τρια εικονίδια. Μπορώ να αναδιατάξω τα εικονίδια ;

-Για το Ndrine χρειάζεται να κάνω την συσκευή rooted; Μπορώ να βρώ κάπου τον Ελληνικό χάρτη ξεκλείδωτο; (Εχω εγκαταστήσει την trial version).

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

-Με παρατεταμένο πάτημα πάνω σε κάποιο εικονίδιο μπορείς να το "σύρεις" οπουδήποτε πάνω στην οθόνη για να το αλλάξεις θέση , να το "σύρεις" στον κάδο για να διαγραφεί η συντόμευση ή τέλος αν το "κολλήσεις συρτά" στο άκρο κάποιας οθόνης αυτή θα αλλάξει και θα το περάσει στην παραδιπλανή. Ελπίζω να έγινα κατανοητός. Για περισσότερη βοήθεια δες το πρώτο 1:30

[/b].

 

-Για το nDrive δεν χρειάζεσαι rooted συσκευή και η εφαρμογή είναι επί πληρωμή. Χάρτες αν δεν κάνω λάθος μπορείς να κατεβάσεις μέσω της ίδιας της εφαρμογής (προφανώς αφού την αγοράσεις ολόκληρη - δε γνωρίζω). Υπάρχουν και διάφορα "μαγαζάκια" που μπορείς να κοιτάξεις για εφαρμογές και να εξοικονομήσεις αρκετά στην τσέπη σου... :shifty:

 

Thanks φιλε με την αναφορα παραδοσης του μηνυματος πως το βλεπουμε?

 

Για το chompSMS: Μενού > Ρυθμίσεις > SMS & MMS Δίκτυο > Ρυθμίσεις Δικτύου Παρόχου > Αναφορές Παράδοσης [CHECK]

- Αυτό θα προσθέτει ένα πράσινο ΤΙΚ δίπλα από κάθε μήνυμα που παραδόθηκε ή 3 κίτρινες τελίτσες δίπλα από κάθε μήνυμα που εκρεμμεί.

 

Επίσης:

Μενού > Ρυθμίσεις > Ειδοποιήσεις > Play Sound [CHECK]

- Αυτό κάνει έναν προκαθορισμένο ήχο (κάτι σαν "Vroom") όταν παραδίδεται ένα μήνυμα.

Μενού > Ρυθμίσεις > Ειδοποιήσεις > Δόνηση [CHECK]

- Αυτό δονείται όταν παραδίδεται ένα μήνυμα.

 

Φυσικά ενεργοποιείς ότι σε βολεύει από όλα τα παραπάνω.

 

Για το HancentSMS:

 

Options > Receive message details > Delivery reports [CHECK]

-Δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί γιατί δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή αλλά φαντάζομαι αντίστοιχα με το chompSMS. :)

Edited by SniFiSniF
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω την εξης χαζη ερωτηση : με περνουνε τηλ σερνω στην οθονη την μπαρα και απαντο ολα οκ, οταν περνω εγω ομως τηλ η οθονη κλειδωνει και δεν βλεπω καποιο κουμπη για να τερματησω αμεσα την κληση πρεπει να ξεκλειδωσω την οθονη και μετα να το κλεισω με αποτελεσμα να χανεται χρονος.

καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...