Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι full body. για αυτό και τόσο ακριβή. πιστεύω άχρηστο το full body για αυτό το κινητό. μόνο το μπροστά μέρος σε ενδιαφέρει. το άλλο είναι πλαστικό. νομιζω την συγκεκριμένη μπορείς να την βρεις πολύ πιο φθηνά στο ebay.

 

η άλλη καλύπτει μόνο την οθόνη σαν και την δικιά μου. την παρήγγειλα 5 του μηνός και μου ήρθε σήμερα από σιγκαπούρη. not bad! 3 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. έχω πάρει και θήκη από το media markt αλλά κακά τα ψέματα, οι γρατζουνιές παραμονεύουν παντού.. και η εφαρμογή είναι τόσο καλή που ο κολλητός μου και ο αδερφος μου δεν το έβλεπαν ότι έχει ζελατίνα. δύσκολα το διακρίνει κανεία αν έχει τοποθετηθεί σωστα. πάντως τώρα με την ζελατίνα 2-3 γερες γρατζουνιές που είχα και έκαναν μπαμ, δεν φαίνονται καθόλου. όσοι έχουν γρατζουνιές, θα σας σώσει μια ζελατινα. ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω. Μονο με paypal ή χρηση πιστωτικης γινονται οι αγορες στο ebay σωστα?
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω. Μονο με paypal ή χρηση πιστωτικης γινονται οι αγορες στο ebay σωστα?

paypal μονο

Link to comment
Share on other sites

στην ουσια το ίδιο πράγμα είναι. εγώ έχω βάλει τα στοιχεία της πιστωτικής μου στο paypal και ψωνίζω έτσι. βλακεία μου έπρεπε να πάρω αυτή που είναι full front cover και έκανε ή 7 ή 13. δεν θυμάμαι.
Link to comment
Share on other sites

στην ουσια το ίδιο πράγμα είναι. εγώ έχω βάλει τα στοιχεία της πιστωτικής μου στο paypal και ψωνίζω έτσι. βλακεία μου έπρεπε να πάρω αυτή που είναι full front cover και έκανε ή 7 ή 13. δεν θυμάμαι.

 

Εγώ την πήρα απο το e-bay λέγεται screen protector και καλύπτει όλη την πρόσοψη. Μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος για την τιμή της γύρω στα 8 ευρώ. Καλή αγορά, αλλά ήταν απο αμερική και έκανε 2 εβδομάδες για να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια επιβεβαίωση θέλω.. αυτό θα μπορέσει να φορτίσει το κινητό μας αν το συνδέσω με το καλώδιο του; μην μας κάψει καμια μπαταρία! :P
Link to comment
Share on other sites

για ScreenProtector δειτε και ΑΥΤΟ που εχω βαλει

μαζι με μια θHKH που εχω το SP δεν φαινεται καν και ειναι full προστατευμενο...

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

εφαρμόζει ωραία η μεμβράνη που πηρες ή έχεις δει τπτ ατέλειες; από ποιότητα πως τα πάει;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια επιβεβαίωση θέλω.. αυτό θα μπορέσει να φορτίσει το κινητό μας αν το συνδέσω με το καλώδιο του; μην μας κάψει καμια μπαταρία! :P

 

Ναι δεν θα έχεις πρόβλημά, αλλά αυτά είναι πολύ μουφιά, 1/10 λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ευκολη η διαδικασια πανω απο ενα λεπτο δεν παιρνει, εχεις αρκετα πλεονεκτηματα συν οτι μπορεις να να βγαλεις τις μαμα εφαρμογες που ειναι αχρηστες και να μπαινεις και στο market για εφαρμογες paid.

 

εχει αγορασει κανεις απο το μαρκετ?εγω δεν το εχω καταφερει καθως δεν δεχεται την πιστωτικη μου.υποθετω γιατι δεν εχει επιλογη χωρας ελλαδα.γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω?

 

Μην ανησυχείς για τις διαφημισεις. Δεν σημαινει απολυτως τιποτα. :)

 

προσοχη με τις διαφημισεις: οταν βλεπεις διαφημισεις σημαινει πως το κινητο ειναι συνδεδεμενο στο ιντερνετ. ειτε με wifi (δεν χρεωνεται), ειτε επειδη η κινηση δεδομενων ειναι ενεργη (εδω χρεωνομαστε). αν βγαζει διαφημισεις λοιπον ενω εσεις νομιζεται οτι δεν ειστε στο ιντερνετ, ψαξτε το μηπως χρεωνεστε

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

προσοχη με τις διαφημισεις: οταν βλεπεις διαφημισεις σημαινει πως το κινητο ειναι συνδεδεμενο στο ιντερνετ. ειτε με wifi (δεν χρεωνεται), ειτε επειδη η κινηση δεδομενων ειναι ενεργη (εδω χρεωνομαστε). αν βγαζει διαφημισεις λοιπον ενω εσεις νομιζεται οτι δεν ειστε στο ιντερνετ, ψαξτε το μηπως χρεωνεστε

 

Ρε παιδια τις διαφημησεις που μπορει να της δει εκτος απο το market?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τις διαφημησεις που μπορει να της δει εκτος απο το market?

 

σχεδόν όλες οι free εφαρμογές έχουν διαφημήσεις στο πάνω ή κάτω μέρος της οθόνης. αν συνδεθείτε απο wifi ή μέσω 3G/gprs, θα τις δείτε. χαρακτηριστική εφαρμογή το astro. στο κάτω μέρος της... ;-)

Link to comment
Share on other sites

σχεδόν όλες οι free εφαρμογές έχουν διαφημήσεις στο πάνω ή κάτω μέρος της οθόνης. αν συνδεθείτε απο wifi ή μέσω 3G/gprs, θα τις δείτε. χαρακτηριστική εφαρμογή το astro. στο κάτω μέρος της... ;-)

 

το ξεκινησα σαν χαζη ερωτηση, αλλα εννοεις οτι μπορει να χρεωνη ακομα και οταν εχεις κατεβασει μια εφαμοργη που σπαμαρη στο κατω μερος με διαφημησεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

το ξεκινησα σαν χαζη ερωτηση, αλλα εννοεις οτι μπορει να χρεωνη ακομα και οταν εχεις κατεβασει μια εφαμοργη που σπαμαρη στο κατω μερος με διαφημησεις;;;;

 

εννοείται! από που νομίζετε βρίσκει τις διαφημίσεις; τις κατεβάζει εκείνη την ώρα απο το νετ. καλά είναι πολύ λίγα bytes η κάθε διαφήμιση αλλά σημασία έχει ότι χρεώνεσαι για αυτά... κάπου διάβασα ότι υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπλοκάρει τις διαφημήσεις του adsense (είναι οι διαφημίσεις που χρησιμοποιεί η google στις free εφαρμογές). νομίζω το adblock είναι. δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

εννοείται! από που νομίζετε βρίσκει τις διαφημίσεις; τις κατεβάζει εκείνη την ώρα απο το νετ. καλά είναι πολύ λίγα bytes η κάθε διαφήμιση αλλά σημασία έχει ότι χρεώνεσαι για αυτά... κάπου διάβασα ότι υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπλοκάρει τις διαφημήσεις του adsense (είναι οι διαφημίσεις που χρησιμοποιεί η google στις free εφαρμογές). νομίζω το adblock είναι. δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος.

Νομιζα η οτι η διαφημησεις ειναι σε στυλ gif. στης εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα η οτι η διαφημησεις ειναι σε στυλ gif. στης εφαρμογες.

αν ήταν gif θα ήταν ακόμη χειρότερα απο άποψη data! τώρα είναι απλά λινκς που μας παραπέμπουν σε σελιδες μόλις τα πατήσουμε. λιγα bytes δλδ. :happy:

Link to comment
Share on other sites

αν ήταν gif θα ήταν ακόμη χειρότερα απο άποψη data! τώρα είναι απλά λινκς που μας παραπέμπουν σε σελιδες μόλις τα πατήσουμε. λιγα bytes δλδ. :happy:

 

Οχι λεω οτι ειναι μαζι με την εφαρμογη, standar χωρις να απαιτει ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι λεω οτι ειναι μαζι με την εφαρμογη, standar χωρις να απαιτει ιντερνετ.

 

δυστυχως δεν ειναι ετσι... :)

Link to comment
Share on other sites

τ1 τ2 τ3 τ4 τ5 τ6 τ7 τ8 τ9ααα::: ζητητε πληκτρολογιο τ9 για την αποφυγη της μπλε οθονης... (οταν πχ γραφουμε στο ιντερνετ μας βγαζει απο την σελιδα το μαμα... εχουμε καμια λυση η τσαμπα καιει η λαμπα; :P
Link to comment
Share on other sites

προσοχη με τις διαφημισεις: οταν βλεπεις διαφημισεις σημαινει πως το κινητο ειναι συνδεδεμενο στο ιντερνετ. ειτε με wifi (δεν χρεωνεται), ειτε επειδη η κινηση δεδομενων ειναι ενεργη (εδω χρεωνομαστε). αν βγαζει διαφημισεις λοιπον ενω εσεις νομιζεται οτι δεν ειστε στο ιντερνετ, ψαξτε το μηπως χρεωνεστε

 

Φυσικα και ενοουσα να μη ανυσηχει για τις διαφημισεις εφοσον συνδεεται μεσω wifi. Sorry που δεν το ξεκαθαρισα αλλα επειδη παντα συνδεομαι με wifi ξεχαστηκα. Η δυναμη της συνηθειας...

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

τα πήρε αυτόματα από τις επαφές μου. είχα πριν to SE k800i και πέρασα τον κατάλογο στο gmail (είχα στις επαφές που ήθελα τα γενέθλια τους). Μετά στο google calendar, στην μπάρα αριστερά έχει κάτω κάτω "add" -> "Interesting Calendars". Μετά στη επόμενη σελίδα πατάς το tab "more" και έχει εκεί "Contacts' birthdays and events" και πατάς από δεξία "subscribe". Αυτό είναι. Μετά συγχρονίζεις με το κινητό σου και βλέπεις τα γενέθλια των επαφών σου στο ημερολόγιο. Λιγο κουλό ομολογώ...

 

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!πολύ ενδιαφέρον το ημερολόγιο!.πρόσθεσα με τον ίδιο τρόπο φάσεις σελήνης και ανατολή-δύση

 

ας μου απαντήσει κανένας αν γνωρίζει... μέχρι τώρα όταν συγχρόνιζα το κινητό με τις επαφές του gmail, το τηλέφωνο έπαιρνε όσα είχα στο google και έχανε τα δικά του δεδομένα.Δηλαδή αν με καλούσε κάποιος και τον καταχωρούσα στο κινητό χωρίς να πάω στο ιντερνετ από τον υπολογιστή να τον γράψω και εκεί, σε περίπτωση συγχρονισμού θα τον έχανα. Πριν από λίγο συγχρόνισα. Είχα περάσει στο τηλέφωνο και τις επαφές από την sim. μου έκανε εντύπωση πως αυτές οι επαφές φάνηκαν και στο gmail! υπάρχει περίπτωση να το διόρθωσαν και η επικοινωνία πλέον να είναι αμφίδρομη? είναι πολύ σημαντικό να το γνωρίζουμε

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αμφιδρομη ήταν πάντα, γι'αυτο λέγεται συγχρονισμός
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το buetooth file transfer.

Δεν μπορώ να το κατεβάσω απο το market γιατί δεν έχω wifi στην περιοχή μου.

Έχω το xperia x10 πως μπορώ να το περάσω στο κινητό μέσω του υπολογιστή και αν είναι συμβατο το b.f.t με το x10

Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι το led της καμερας δεν ειναι ισχυρο...τη νυχτα δηλαδη βγαζει κακες φωτο?

 

Δυστυχώς απο καμερα η συγκεκριμενη συσκευη ειναι πολυ κατωτερη των περιστασεων (συμπεριλαμβανομένου και του φλας)... Δεν ξερω αν συμφωνουν οι υπολοιποι αλλα εγω το πιστευω. Η προηγουμενη συσκευη μου ηταν το SE C902 παλι με 5mp camera αλλα οι δυνατοτητες της δεν συγκρινονται με αυτες του mini. Το mini το μονο που μπορει ειναι να βγαλει μια απλη φοτο χωρις να μπορεις να αλαξεις ουτε τον φωτισμο ουτε την εστιαση ουτε τπτ. Ουτε χρονοδιακοπτη δεν εχει... Βεβαια υποθετω πως θα υπαρχει καποια εφαρμογη για να δουλευει σοβαρα η καμερα ομως αυτο πιστευω πως ηταν δουλεια της SE να ειχε ενα αξιοπρεπες προγραμμα (προεγκατεσημενο στη συσκευη) για να βγαζει φοτο και οχι να ψαχνουμε εμεις μετα...

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...