Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα θέμα με το wifi.

Όταν το έχω στο ρεύμα το wifi μένει ζωντανό κανονικά, είτε έχω ανοιχτή είτε κλειστή την οθόνη.

Όταν είναι σε μπαταρία μετά από λίγο χάνει το router και πρέπει να ανοιγοκλείσω το wifi για να τα δει πάλι.

Έχω το wifi always on και το έχω δοκιμάσει σε 3 routers.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας!!!ειμαι νεος στο forum και διαβασα για το ndrive και μ'ενδιαφερει πολυ.αν μπορει καποιος να μου το στειλει,γιατι δεν μπορω να το βρω καπου.ευχαριστω για τη βοηθεια σας και σε αλλα θεματα που δωθηκαν λυσεις μεσα απο το φορουμ. :) επισης,το bluex λυνει το προβλημα με το blt? as μου το στιελει καποιος plz!!!! Edited by makispap1
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω προβλημα με τα mms, δεν κατεβαζει αυτοματα τις ρυθμιζεις, ειχα βαλει τις ρυθμισεις manual στο apn επαιξε to 3g για τα mms, αλλα τωρα σταματησε, ξερει κανεις αν εχει το ιδιο προβλημα η αν κανω κατι λαθος στις ρυθμισεις;
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τέλος η ταλαιπωρία βρήκα το απόλυτο προγραμμα Gps.Παιδια το ndrive ειναι πολυ καλυτερο απο οτιδηποτε αλλο.οποιος θελει ας μου πει να του στειλω...:X :lol: Εκανα και rout την συσκευη οποτε ολα καλα.Βεβαια για να πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει διαφορα πλυν του οτι μπορω να απεγκαταστησω οτι θελω αλλα anyway.:p

Στείλτο και σε μένα,αν δεν είναι κόπος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε δοκιμάσει κανένα πρόγραμμα για φωνητική κλήση?

Ευχαριστώ

 

Με ενδιαφερει και εμενα κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω κανει εγκατασταση το live home. και οταν μπαινω στο μενου μου εμφανιζει μια μπαρα με καποιεσ λειτουργιες ξερει κανεις πως βγαινει πιστευω ειναι αχριαστη και καταλαμβανει χωρο στην οθονη
Link to comment
Share on other sites

Στείλτο και σε μένα,αν δεν είναι κόπος

 

στειλε το και σε μένα εαν μπορεις

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει λύση για το κλείδωμα της οθόνης όταν μιλάω στο τηλ. Χρησιμοποιώ handsfree και το τηλεφωνο το κρατάω στο χέρι μου. παίρνω τηλ και κλειδώνει η οθόνη, ούτε το μεγάφωνο μπορώ να ενεργοποιήσω ούτε το πληκτρολόγιο για να στείλω κάποιον τόνο, ούτε μπορώ να κλείσω το τηλέφωνο με το κουμπί στην οθόνη...

Καμία βοήθεια κανείς;;;

Edited by nikolaos_l

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

χθες αγορασα το κινητο κ επειδη η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω και τισ 160 σελιδεσ,αν εχει την καλοσυνη να μου γραψει μαζεμενα καποιος ποια κατα την γνωμη του προγραμματα χρειαζονται και σε τι χρησιμευει το καθενα.ευχαριστω εκ των προτερων για οποιον ασχοληθει
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει λύση για το κλείδωμα της οθόνης όταν μιλάω στο τηλ. Χρησιμοποιώ handsfree και το τηλεφωνο το κρατάω στο χέρι μου. παίρνω τηλ και κλειδώνει η οθόνη, ούτε το μεγάφωνο μπορώ να ενεργοποιήσω ούτε το πληκτρολόγιο για να στείλω κάποιον τόνο, ούτε μπορώ να κλείσω το τηλέφωνο με το κουμπί στην οθόνη...

Καμία βοήθεια κανείς;;;

Εμένα δεν τα κάνει αυτά.

Link to comment
Share on other sites

χθες αγορασα το κινητο κ επειδη η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω και τισ 160 σελιδεσ,αν εχει την καλοσυνη να μου γραψει μαζεμενα καποιος ποια κατα την γνωμη του προγραμματα χρειαζονται και σε τι χρησιμευει το καθενα.ευχαριστω εκ των προτερων για οποιον ασχοληθει

 

:) <- click!

Link to comment
Share on other sites

εισαι πολυ μπροστα να σαι καλα .μηπως ξερεισ και κανενα καλο navigator που να μην χρειαζεται συνδεση στο internei?αμα το ξερεισ και αυτο εισαι θεος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

ενδιαφέρομαι να πάρω και εγώ το συγκεκριμένο. Δεν έχω αποφασίσει αν είναι η έκδοση με το πληκτρολόγιο ή όχι. Έχω 3 ερωτήσεις να κάνω, σε όποιον γνωρίζει:

- η έξυπνη γραφή στη συγγραφή των sms δουλεύει σωστά ή δεν εμφανίζει τις σωστές λέξεις; Επίσης, έχει περασμένες πολλές λέξεις στα ελληνικά;

- το λειτουργικό πως είναι από άποψη ταχύτητας και κολλημάτων;

- αν κατάλαβα έρχεται με πάνω από 1 καπάκια, οπότε αλλάζει χρώματα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εισαι πολυ μπροστα να σαι καλα .μηπως ξερεισ και κανενα καλο navigator που να μην χρειαζεται συνδεση στο internei?αμα το ξερεισ και αυτο εισαι θεος

 

Όποιο Navigator και να δοκιμάσεις από τα γνωστά δεν απαιτεί σύνδεση στο ίντερνετ. Δοκίμασε ποιο σε βολεύει από τα :

Navigon , nDrive , coPilot , Sygic

 

Καλησπέρα

 

ενδιαφέρομαι να πάρω και εγώ το συγκεκριμένο. Δεν έχω αποφασίσει αν είναι η έκδοση με το πληκτρολόγιο ή όχι. Έχω 3 ερωτήσεις να κάνω, σε όποιον γνωρίζει:

- η έξυπνη γραφή στη συγγραφή των sms δουλεύει σωστά ή δεν εμφανίζει τις σωστές λέξεις; Επίσης, έχει περασμένες πολλές λέξεις στα ελληνικά;

- το λειτουργικό πως είναι από άποψη ταχύτητας και κολλημάτων;

- αν κατάλαβα έρχεται με πάνω από 1 καπάκια, οπότε αλλάζει χρώματα;

Ευχαριστώ.

 

-η έξυπνη γραφή λειτουργεί αρκετά καλά. Σου βγάζει 3 λέξεις συνήθως ως προτεινόμενες ενώ πληκτρολογείς (και έχει βελάκι για να σου βγάλει περισσότερες σε ξεχωριστό παράθυρο). Αφού κάνεις την επιλογή σου το απομνημονεύει και έτσι την επόμενη φορά που θα πατήσεις αυτό τον συνδυασμό γραμμάτων θα στην έχει έτοιμη τη λέξη. Επίσης έχει και λεξικό-χρήστη στο οποίο μπορείς να εισάγεις δικές σου λέξεις από την καθομιλουμένη που δεν υπάρχουν επίσημα. Γενικώς δεν θα σε προβληματίσει και θα το συνηθίσεις σε χρόνο 0.

-το λειτουργικό είναι πολύ γρήγορο και αυτό οφείλεται στο ότι καμιά εφαρμογή δεν κλείνει ποτέ εντελώς. Όλες οι εφαρμογές για Android είναι έτσι γραμμένες προγραμματιστικά που αν ανοίξεις κάποια ακόμα και αν την τερματίσεις αυτή παραμένει σε μια κατάσταση αδράνειας , έτσι ώστε όταν την ξαναχρειαστείς να ανοίξει πιο γρήγορα , από το σημείο που την άφησες και να μην σπαταλήσει επεξεργαστική ισχύ τσάμπα και κατ' επέκταση και μπαταρία! Μη σε φοβίσει αυτό με το ενδεχόμενο να σου τελειώσει η μνήμη. Στο Android σε αντίθεση με τα άλλα λειτουργικά (βλέπε Windows Mobile π.χ.) αυτός είναι ο σκοπός - να είναι πάντα γεμάτη η μνήμη. Αν υπάρξει ανεπάρκεια μνήμης για κάποια εφαρμογή το Android θα τερματίσει κατά την κρίση του (βάσει κριτηρίων - όπως π.χ. ώρα αδράνειας , ποσοστό χρήσης κλπ.) κάποια άλλη προκειμένου να εξασφαλίσει την απαραίτητη μνήμη για την νέα εφαρμογή! Φυσικά κολλήματα από κακογραμμένες εφαρμογές ή από υπερθέρμανση του επεξεργαστή (ειδικά τις ζεστές μέρες ή σε μέρη με ανεβασμένη θερμοκρασία) υπάρχουν και είναι τα λεγόμενα forceclose. Απλά το λειτουργικό σε ενημερώνει ότι κάποια εφαρμογή έκλεισε βίαια , αλλά δεν έχεις καμιά επίπτωση στο λειτουργικό (όπως π.χ. να θέλει επανεκκίνηση ή κάτι τέτοιο) απλά ξανανοίγεις την εφαρμογή αυτή και όλα καλά.

-Απ' όσο ξέρω διαφορετικά καπάκια υπάρχουν μόνο για το mini και όχι για το pro και αλλάζει μόνο το πίσω μέρος του κινητού ενώ ο βασικός σκελετός (δηλαδή το μπροστινό μέρος και το εσωτερικό) παραμένει μαύρος ότι και να κάνεις.

 

Αυτά! :)

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικότατος, ευχαριστώ. Έβλεπα και το mini pro αλλά επειδή δεν γράφω τόσο μεγάλα κείμενα (email ουσιαστικά) που να αξίζει το QWERTY πληκτρολόγιο μάλλον θα κινηθώ προς το απλό, που είναι και μικρότερο:D. Ούτως ή άλλως για γραφή sms νομίζω θα είναι βολικότερο να γράφω σε εικονικό πληκτρολόγιο κινητού (όπως έχω συνηθίσει τόσα χρόνια), παρά σε QWERTY.

Θα σταθώ λίγο στην έξυπνη γραφή και πάλι καθώς είχα καεί από ένα YARI που είχα πάρει πριν κανένα χρόνο (το οποίο δεν έβγαζε τις ελληνικές λέξεις σωστά, έβγαζε κάτι ακαταλαβίστικες). Εδώ δεν τίθεται τέτοιο θέμα, ότι απλή λέξη υπάρχει στη γλώσσα μας - όχι στην καθομιλουμένη- υπάρχει και στο λεξικό του, σωστά;

Ευχαριστώ και για τις υπόλοιπες πληροφορίες σχετικά με το λειτουργικό και τη συγγραφή μηνυμάτων. Για το 2ο βρήκα και ένα αναλυτικό βίντεο στο youtube και νομίζω ότι είναι πράγματι εύκολη.

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικότατος, ευχαριστώ. Έβλεπα και το mini pro αλλά επειδή δεν γράφω τόσο μεγάλα κείμενα (email ουσιαστικά) που να αξίζει το QWERTY πληκτρολόγιο μάλλον θα κινηθώ προς το απλό, που είναι και μικρότερο:D. Ούτως ή άλλως για γραφή sms νομίζω θα είναι βολικότερο να γράφω σε εικονικό πληκτρολόγιο κινητού (όπως έχω συνηθίσει τόσα χρόνια), παρά σε QWERTY.

Θα σταθώ λίγο στην έξυπνη γραφή και πάλι καθώς είχα καεί από ένα YARI που είχα πάρει πριν κανένα χρόνο (το οποίο δεν έβγαζε τις ελληνικές λέξεις σωστά, έβγαζε κάτι ακαταλαβίστικες). Εδώ δεν τίθεται τέτοιο θέμα, ότι απλή λέξη υπάρχει στη γλώσσα μας - όχι στην καθομιλουμένη- υπάρχει και στο λεξικό του, σωστά;

Ευχαριστώ και για τις υπόλοιπες πληροφορίες σχετικά με το λειτουργικό και τη συγγραφή μηνυμάτων. Για το 2ο βρήκα και ένα αναλυτικό βίντεο στο youtube και νομίζω ότι είναι πράγματι εύκολη.

 

Αν θελεις να βαζεις εφαρμογες οπως ebuddy για chack ειναι αρκετα βολικο το πληκτρολογιο ενω με την αφη θα κουραστης αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικότατος, ευχαριστώ. Έβλεπα και το mini pro αλλά επειδή δεν γράφω τόσο μεγάλα κείμενα (email ουσιαστικά) που να αξίζει το QWERTY πληκτρολόγιο μάλλον θα κινηθώ προς το απλό, που είναι και μικρότερο:D. Ούτως ή άλλως για γραφή sms νομίζω θα είναι βολικότερο να γράφω σε εικονικό πληκτρολόγιο κινητού (όπως έχω συνηθίσει τόσα χρόνια), παρά σε QWERTY.

Θα σταθώ λίγο στην έξυπνη γραφή και πάλι καθώς είχα καεί από ένα YARI που είχα πάρει πριν κανένα χρόνο (το οποίο δεν έβγαζε τις ελληνικές λέξεις σωστά, έβγαζε κάτι ακαταλαβίστικες). Εδώ δεν τίθεται τέτοιο θέμα, ότι απλή λέξη υπάρχει στη γλώσσα μας - όχι στην καθομιλουμένη- υπάρχει και στο λεξικό του, σωστά;

Ευχαριστώ και για τις υπόλοιπες πληροφορίες σχετικά με το λειτουργικό και τη συγγραφή μηνυμάτων. Για το 2ο βρήκα και ένα αναλυτικό βίντεο στο youtube και νομίζω ότι είναι πράγματι εύκολη.

 

Καθότι δεν έχει πλήκτρα αλλά είναι με αφή η οθόνη κουράζει και δεν έχεις και την αίσθηση αλλαγής πλήκτρου.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τους προλαλλήσαντες. έχει μεγάλη διαφορά όταν χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις το πληκτρολόγιο για να γράψεις κάτι. ειδικά σε μυνήματα ή σε κανα τσατ.
Link to comment
Share on other sites

samy_roula7 στειλε μου και σε εμενα σε παρακαλω αν μπορεις στο vasiakok@yahoo.gr το ndrive. Ή οποιος αλλος το εχει ας μου το στειλει..........!!!!!!!!!:)

 

Ευχαριστω ποοοοολυυυυ!!!!!!

Edited by katsarida

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να αλλαξουμε τον τροπο ξεκλειδωματος πχ να ειναι σαν του iphone? η καποιο αλλο?

 

μιας και έπεσε στην αντίληψη μου βρήκα αυτό

 

http://getandroidstuff.com/rotate-screen-unlock-android-download/

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικότατος, ευχαριστώ. Έβλεπα και το mini pro αλλά επειδή δεν γράφω τόσο μεγάλα κείμενα (email ουσιαστικά) που να αξίζει το QWERTY πληκτρολόγιο μάλλον θα κινηθώ προς το απλό, που είναι και μικρότερο:D. Ούτως ή άλλως για γραφή sms νομίζω θα είναι βολικότερο να γράφω σε εικονικό πληκτρολόγιο κινητού (όπως έχω συνηθίσει τόσα χρόνια), παρά σε QWERTY.

Θα σταθώ λίγο στην έξυπνη γραφή και πάλι καθώς είχα καεί από ένα YARI που είχα πάρει πριν κανένα χρόνο (το οποίο δεν έβγαζε τις ελληνικές λέξεις σωστά, έβγαζε κάτι ακαταλαβίστικες). Εδώ δεν τίθεται τέτοιο θέμα, ότι απλή λέξη υπάρχει στη γλώσσα μας - όχι στην καθομιλουμένη- υπάρχει και στο λεξικό του, σωστά;

Ευχαριστώ και για τις υπόλοιπες πληροφορίες σχετικά με το λειτουργικό και τη συγγραφή μηνυμάτων. Για το 2ο βρήκα και ένα αναλυτικό βίντεο στο youtube και νομίζω ότι είναι πράγματι εύκολη.

 

το t9 στο μινι δουλευει παρα πολυ καλα. παρ' ολα αυτα καθε φορα που θελω να γραψω κατι και εχω την ανεση να χρησιμοποιησω και τα 2 χερια, παντα χρησιμοποιω το εξαιρετικο πληκτρολογιο του μινι προ. και μην ξεχνας οτι ενα αλλο πλεονεκτημα του προ ειναι οτι η μπαταρια αφαιρειται.οποτε μπορεις να εχεις μια δευτερη (εγω εχω ιμιτατιον)η αν χαλασει δεν χρειαζεται να το πας στο σερβις για αντικατασταση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...