Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάνε το απεγκατάσταση με το titan και μπες με τον root explorer και διάγραψε το από το φάκελο του συστήματος

 

φίλε μου συγνώμη αλλά τί είναι το root explorer και που το βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα το μεσημερι εμφανιστηκε ενα περιεργο σμβολο πανω δεξια στην οθονη διπλα απο το συμβολο που μετραει το σημα του δικτύου. Ειναι δυο μικρα καθετα βελακια, το ενα κοιταει επανω και το αλλο κατω και πανω απο τα βελακια στο κεντρο υπαρχει ενα Ε το οποιο αργοτερα εγινε G και εκτοτε τη μια γινεται Ε και την αλλη αλλαζει παλι σε G. Τι μπορει να ειναι?
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

3(G) και (Ε)dge, το Ε το βγαζει μερικές φορές η κοσμοτε
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

3(G) και (Ε)dge, το Ε το βγαζει μερικές φορές η κοσμοτε

 

Το θεμα ειναι οτι α) δεν εχω cosmote αλλα vodafone, β) εχω απενεργοποιημενο το 3g (χρησημοποιω μονο gsm) και γ) Δεν μου το ειχε ξαναεμφανισει ποτε πριν αυτο το συμβολο...

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!

εχω το lg gt540 καλη η φαση με το λειτουργικο αλλα η συσκευη μου οπως και πολλεσ αλλες κανουνε κλησεις μονο οταν θελουνε αυτες και λεψ να την αλλαξω με το μινι.μπορει καποιος να μου αναφερει καποια προβληματα της συσκευης?ειχα διαβασει για εφαρμογες που δεν ειναι συμβατες με την συσκευη λογο αναλησης αλλα οκ. ασ με βοηθησει καποιος μην δωσω τσαμπα λεφτα

please..........

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες μου μπηκα στην διαδικασια να κανω root το κινητο μου αλλα δεν μου ανοιγει το προγραμμα androidsdk εκανα ολη την διαδικασια που αναφερατε αλλα οταν ενοιγω το προγραμμα μου βγαζει σφαλμα στο path, μπορειτε να μου πειτε τι γραφουμε ακριβως εκει στο path? αν μπορειτε να το γραψετε να το κανω αντιγραφει επικολληση μηπως και δεν βαζω κατι σωστα, θελω ολο το path (τιμη μεταβλητης) απο την αρχη το τι γραφουμε, ευχαριστω εκ των προτερων..................
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος εδω και μου ειπαν οτι το περιβαλλον και οι συντελεστες εδς μεσα ειναι εξερετικοι και δεινουν λυσεις.....

Αγορασα πριν καμια βδομαδα καινουργιο κινητο ενα x10mini και θελω να μαθω αν μπορω να κανω φακελους στις φωτογραφιες και στα τραγουδια....

Δλδ αν θελω να ακουσω ενα κοματι πρεπει να περασω πρωτα ολα τα υπολοιπα το ιδιο και με τις φωτογραφιες.Με ξενερωσε πιο πολυ απ ολα αυτο......

Ευχαρηστω οπως κ να εχει και sorry αν το θεμα εχει "ξαναπαιχτει"......

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες μου μπηκα στην διαδικασια να κανω root το κινητο μου αλλα δεν μου ανοιγει το προγραμμα androidsdk εκανα ολη την διαδικασια που αναφερατε αλλα οταν ενοιγω το προγραμμα μου βγαζει σφαλμα στο path, μπορειτε να μου πειτε τι γραφουμε ακριβως εκει στο path? αν μπορειτε να το γραψετε να το κανω αντιγραφει επικολληση μηπως και δεν βαζω κατι σωστα, θελω ολο το path (τιμη μεταβλητης) απο την αρχη το τι γραφουμε, ευχαριστω εκ των προτερων..................

 

γράφεις ";C:\androidsdk\tools" χωρίς "\"

Link to comment
Share on other sites

γράφεις ";C:\androidsdk\tools" χωρίς "\"

 

μπα τιποτα φιλε μου :( εχω win7 μπορω να εχω ολο το path μηπως και εκανα κατι λαθος και αποθηκευτηκε??????????

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι α) δεν εχω cosmote αλλα vodafone, β) εχω απενεργοποιημενο το 3g (χρησημοποιω μονο gsm) και γ) Δεν μου το ειχε ξαναεμφανισει ποτε πριν αυτο το συμβολο...

 

Τότε:

 

α) Η vodafone υποστηρίζει και αυτή πλέον (E)dge :yahoo:

β) Το ότι χρησιμοποιείς μόνο GSM δε σημαίνει ότι δεν έχεις σήμα για mobile internet. Για να κόψεις εντελώς την σύνδεση πρέπει να απενεργοποιήσεις το "MMS & Δεδομένα". Λαμβάνεις κανονικά internet απλά είναι ταχύτητας 2(G) (εξού και το G που βλέπεις).

γ) Ή η σύνδεση σου δεν υποστήριζε ίντερνετ και στο ενεργοποιήσαν τώρα ή εσύ άθελα σου τίκαρες την επιλογή "MMS & Δεδομένα"....

Link to comment
Share on other sites

μπα τιποτα φιλε μου :( εχω win7 μπορω να εχω ολο το path μηπως και εκανα κατι λαθος και αποθηκευτηκε??????????

 

και εγω win7 εχω. το φακελο "androidsdk" πρεπει να τον βαλεις χύμα στο "C:\" και τον μετονομάζεις σε androidsdk

Link to comment
Share on other sites

και εγω win7 εχω. το φακελο "androidsdk" πρεπει να τον βαλεις χύμα στο "C:\" και τον μετονομάζεις σε androidsdk

 

ναι το εχω κανει αυτο αλλα τιποτα, μπορεις να μου πεις τι γραφει εκει στο path το δικο σου? απο την αρχη μεχρι τελους κανε μια αντιγραφη επικολιση και γραψτο εδω να το περασω και εγω ετσι

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω κανει αυτο αλλα τιποτα, μπορεις να μου πεις τι γραφει εκει στο path το δικο σου? απο την αρχη μεχρι τελους κανε μια αντιγραφη επικολιση και γραψτο εδω να το περασω και εγω ετσι

 

"%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static;C:\Program Files (x86)\Panda Security\Panda Antivirus Pro 2011;C:\androidsdk\tools"

Link to comment
Share on other sites

"%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static;C:\Program Files (x86)\Panda Security\Panda Antivirus Pro 2011;C:\androidsdk\tools"

 

μπα παλι τιποτα τλπν σ ευχαριστω φιλε μου για τον κοπο σου, το μηνυμα που βγαζει ειναι το εξης: WARNING: java not found in your path, checking it it's installed in c:\ program files\java instead

 

edit αν γνωριζει κατι αλλο κανεις ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

μπα παλι τιποτα τλπν σ ευχαριστω φιλε μου για τον κοπο σου, το μηνυμα που βγαζει ειναι το εξης: WARNING: java not found in your path, checking it it's installed in c:\ program files\java instead

 

edit αν γνωριζει κατι αλλο κανεις ας μου πει

 

 

καταλαβα λοιπον βρες και κατεβασε το "jdk-6u21-windows-x64" και καντο install στο path "c:\ program files\"

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα λοιπον βρες και κατεβασε το "jdk-6u21-windows-x64" και καντο install στο path "c:\ program files\"

 

αυτο δεν ειναι συμβατο με τα win τα δικα μου , εμενα ειναι 32 bit και οχι 64, ετσι μου λεει το συστημα δεν μπορει να το κανει εγκατασταση, δεν πειραζει σ ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ειναι συμβατο με τα win τα δικα μου , εμενα ειναι 32 bit και οχι 64, ετσι μου λεει το συστημα δεν μπορει να το κανει εγκατασταση, δεν πειραζει σ ευχαριστω :)

 

κατεβασε αυτο για 32bit

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ο φίλος μου πήρε ένα mini και βάζοντάς το κλειστό στην πρίζα για φόρτιση, αυτό ανοίγει.

Συμβαίνει σε όλα ή να τρέξει για αντικατάσταση;

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

ετσι γινεται...λογω android...αν θελει να φαινεται κλειστο να το βαζει σε flight mode

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα..πηρα και εγω εχθες το sony ericsson x10 mini απο καποιο ηλεκτρονικο καταστημα, εχοντας στο παρελθον ένα nokia 5800 xpress music..

με το που το εβαλα να φορτιζει παρατηρησα ότι δεξια και αριστερα απο την οθονη ειχε δυο γκρίζες χοντρες γραμμες , σαν ξεθώριασμα, σαν να μην ειχε κατσει καλα η βαφή...το επεστρεψα στο καταστημα και αφου ο πωλητης διαπίστωσε ότι όντως ηταν καποιο κατασκευαστικό λαθος και όχι υπαιτιος εγω, τηλεφωνησε στην sony ericcson για αμεση αντικατασταση...η sony προφανως ηθελε καποιοα οπτικη επαφη με το κινητο ωστε να το διαπιστωση και επεται συνεχεια....

 

το συμπερασμα ειναι οτι δοκιμαζω το service της sony πριν καν δοκιμασω το ιδιο το κινητο...

 

υποψην το κινητο δεν εχει κλείσει 24 ωρες στα χέρια μου...

Link to comment
Share on other sites

γιατι? τι εχει το ξεκλειδωμα του που δεν σε αρεσει?

 

Αν παρολαυτα θελεις, καπου ειχα διαβασει (καμια πενηνταρια σελιδες πιο πισω!) οτι γινεται...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...