Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα εσενα σου ειπε στις τελευταιες 10 και διαβασες ακριβως 10? Τεσπα...

Στο post #1988 θα βρεις λυση στο προβλημα με το +30.

Και αν διαβασεις και λιγο παρακατω θα δεις και πως απενεργοποιεις τις διπλες υπενθυμησεις

Καλα...ημουν καπως υπερβολικος!:D ... απλα δεν ειχα χρονο να ψαξω!

Το προβλημα μου δεν ηταν στα SMS αλλα στην αναγνωριση κλησης...το οποιο το διορθωσα παραπανω.

βεβαια παλι υπαρχει ενα θεματακι...τωρα αν πληκτρολογησω ενα νουμερο που το ξερω απ'εξω, δεν με βγαζει το ονομα του στην οθονη οταν τον καλω για να ειμαι σιγουρος οτι το πηρα σωστα.Πρεπει να το πληκτρολογησω με +30...anyway, λεπτομερειες, που ελπιζω να λυθουν με την 2.1

 

Αλλη ερωτηση τωρα (θα με βαρεθειτε) :

Εχω φερει το κινητο στα μετρα μου. Ειναι root, εβγαλα οτι δεν ηθελα, εβαλα οτι ηθελα, ειναι οπως θελω να ειναι το spartphone μου τελως παντων. Υπαρχει τροπος καθολικου backup? Τα παντα δηλαδη, να μπορω να ερθω σε αυτο ακριβως το σημειο σε περιπτωση καποιας στραβης αργοτερα αφου τωρα θα ξεκινησω τους πειραματισμους.

 

κ εγω παιδιά το εχω περιπου κανα μήνα το κινητό κ τωρα εστρωσε η μπαταρία.αυτη τη στιγμη ειναι στη τεταρτη μέρα κ ειναι στο 33%.με normal χρηση βεβαια.πολυ ευχαριστημένος!

περιεγραψε μας λιγο την "normal χρηση" !!!!

Εγω που μπαινω καμια ωρα wifi την ημερα, παιζω-πειραματιζομαι αλλη μια ωρα και κανω και καμια 20αρια κλησεις του λεπτου με παει 24h+

Και εκανα και καλες πρωτες φορτισεις.

Και εκανα οτι προτεινεται στο forum για ελαχιστοποιηση της καταναλωσης.

 

Ξερει κανεις αν η μπαταρια του ταιριαζει με καποιου αλλου SE? Εχω μερικα καπου στο παταρι, να ξερω αν αξιζει να ψαξω...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εναλλακτικό contact list, έχετε βρει κανενα καλό;
Link to comment
Share on other sites

περιεγραψε μας λιγο την "normal χρηση" !!!!

Εγω που μπαινω καμια ωρα wifi την ημερα, παιζω-πειραματιζομαι αλλη μια ωρα και κανω και καμια 20αρια κλησεις του λεπτου με παει 24h+

Και εκανα και καλες πρωτες φορτισεις.

Και εκανα οτι προτεινεται στο forum για ελαχιστοποιηση της καταναλωσης.

 

Ξερει κανεις αν η μπαταρια του ταιριαζει με καποιου αλλου SE? Εχω μερικα καπου στο παταρι, να ξερω αν αξιζει να ψαξω...

μεσα στη μέρα θα μπω κανα 2 φορές ιντερνετ γυρω στο τεταρτο τη φορα και κλησεις κάνω αρκετές τη μερα.μηνυτα ελαχιστα.αυτα!για τη μπαταρια δεν εχω ιδεα αν ταιριάζει με αλλα SE

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο που μου έστειλε το Bluex! μπορώ να δεχομαι αρχεία με bluetooth ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!! Μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο το κινητο πλέον! xD

 

ξαναθέτω την ερωτηση μου που έκανα πιο πάνω. δοκιμασα το aContacts και είχε ψιλοπροβλήματα. δοκιμασα και ένα άλλο που λεγόταν TAKEonePHONE (αν θυμαμαι καλα) και αν και τα σπάει σαν εφαρμογή, δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες. εχετε βρει κάποιο πρόγραμμα να αντικαταστήσετε το ενσωματομένο contact list;

 

edit. εμενα πάντως με αρκετουτσικη χρήση, κρατάει κάπου 48 ώρες. αν και συνηθως το αφηνω μιση ωριτσα την μερα στο ρεύμα και φορτίζει φουλ το κινητό. αυτό μου αρεσει πολύ. φορτίζει παααρα πολυ γρήγορα!

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

πως το κάνεις; με το ενσωματωμένο πρόγραμμα ή κάποιο άλλο; γιατί σε όλους εμάς μέχρι τώρα δεν έχουμε μπορέσει να λάβουμε αρχείο αλλιώς πέρα του κουλού τρόπου του bluetooth file transfer...

 

καλησπέρα φίλε μου. δεν κάνω κάποια ιδιαίτερη διαδικασία. απλώς επειδή δε μπορώ να αποθηκεύσω κανένα mp3 με το να κάνω περιήγηση στους φακέλους άλλου κινητού, απλώς με βρίσκουν τα άλλα κινητά και κάνουν αποστολή. να ενημερώσω πως εμένα δε μου δέιχνει πως λαμβάνω κάτι αλλά με ένα file browser μπαίνω στην sd και είναι εκεί ό,τι και αν έχω λάβει.

Link to comment
Share on other sites

μεσα στη μέρα θα μπω κανα 2 φορές ιντερνετ γυρω στο τεταρτο τη φορα και κλησεις κάνω αρκετές τη μερα.μηνυτα ελαχιστα.αυτα!για τη μπαταρια δεν εχω ιδεα αν ταιριάζει με αλλα SE

και εγω το εχω φορτισει 4 φορες ωσ τωρα, και αυτην την φορα , με χρηση κλησεων καθεμερα γυρω στηυν 1 ωρα, οχι wi-fi, και με καμια 25 μυνηματα,

η μπαταρια βρισκεται στο 66% , σημερα τριτη, και το φορτισα σαββατο, προς ξημερωματα κυριακης,..

ειδα μεγαλη διαφορα , οταν επιλεξης στα δικτυα , μονο gsm, , και ο φωτιμος οθονης στην μεση ακριβως, δεν εχω φορτωσει καποιο προγραμμα ακομα ,

γενικα κραταει πολυ καλα ως τωρα,

ΥΓ=ΣΤΑ ΥΠΕΡ επισης η πολυ καλη ικανοτητα να μιλας χωρις, διακοπες, μιας και εδω που βρισκομαι δεν εχει πολυ καλο σημα η κοτε,

και με ταλλα τηλ, που εχω [νοκια], κανει κατι διακοπες η σπασιματα, ενω με αυτο αποτι μου εχουν πει οχι,

και ακουγομε καθαρα πολυ...

ως τωρα .. θετικα το βλεπω, το τηλεφωνακι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου. δεν κάνω κάποια ιδιαίτερη διαδικασία. απλώς επειδή δε μπορώ να αποθηκεύσω κανένα mp3 με το να κάνω περιήγηση στους φακέλους άλλου κινητού, απλώς με βρίσκουν τα άλλα κινητά και κάνουν αποστολή. να ενημερώσω πως εμένα δε μου δέιχνει πως λαμβάνω κάτι αλλά με ένα file browser μπαίνω στην sd και είναι εκεί ό,τι και αν έχω λάβει.

 

παραξενο αυτό γιατί εγώ όσες φορές είχα δοκιμάσει είτε χωρίς κάποιο εγκατεστημένο πρόγραμμα, είτε με το bluetooth file transfer, όταν δοκίμαζαν να μου στείλουν, τους έβγαζε ότι ήταν αδύνατη η αποστολή. ό,τι κινητό και αν είχα δοκιμάσει.

 

Anyway! Τώρα με το bluex βρήκα την υγειά μου. το bluetooth λειτουργεί ΑΨΟΓΑ! Ενεργοποιώ απλώς το πρόγραμμα, πατάει αποστολή αρχείου ο άλλος και μου βγάζει notification στο πάνω μέρος. πατάω απλώς αποδοχή και μετά αποθηκεύεται στο φάκελο που έχω ορίσει στο κινητό μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Λεβεντες εχω κατεβασει το προγραμμα Handcent SMS , στελνω μηνυμα αλλα δεν μπορω να δω αν παραδοθηκε, πως γινετε? πατω πανω στο μηνυμ που εστειλα (παρατεταμενα) και μου βγαζει 2-3 επιλογες στα αγγλικα, ποιο παταμε και τι κανουμε? θελω και εγω το bluex που θα το βρω??????

 

edit. να προσθεσω και εγω κατι για την μπαταρια, ειμαι ευχαριστημενος κρατα παρα πολυ, στην αρχη δε μου κρατουσε ουτε μια μερα και ειχα τρελαθει, για να μην φτασετε και εσεις σε αυτο το σημειο μη βαζετε προγραμματα τα οποια διχνουν την καταναλωση της μπαταριας και οταν το φορτιζετε εγω το φορτιζω περιπου 2 ωρες δεν χρειαζετε παραπανω να κανετε μια επανεκινηση στο κινητο σας δηλ κλειστε το και ανοιξτε το παλι θα δειτε τεραστια διαφορα στην μπαταρια σας

Link to comment
Share on other sites

Καλα...ημουν καπως υπερβολικος!:D ... απλα δεν ειχα χρονο να ψαξω!

Το προβλημα μου δεν ηταν στα SMS αλλα στην αναγνωριση κλησης...το οποιο το διορθωσα παραπανω.

βεβαια παλι υπαρχει ενα θεματακι...τωρα αν πληκτρολογησω ενα νουμερο που το ξερω απ'εξω, δεν με βγαζει το ονομα του στην οθονη οταν τον καλω για να ειμαι σιγουρος οτι το πηρα σωστα.Πρεπει να το πληκτρολογησω με +30...anyway, λεπτομερειες, που ελπιζω να λυθουν με την 2.1

 

Αλλη ερωτηση τωρα (θα με βαρεθειτε) :

Εχω φερει το κινητο στα μετρα μου. Ειναι root, εβγαλα οτι δεν ηθελα, εβαλα οτι ηθελα, ειναι οπως θελω να ειναι το spartphone μου τελως παντων. Υπαρχει τροπος καθολικου backup? Τα παντα δηλαδη, να μπορω να ερθω σε αυτο ακριβως το σημειο σε περιπτωση καποιας στραβης αργοτερα αφου τωρα θα ξεκινησω τους πειραματισμους.

 

Ναι (επίσης έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες αλλά και στο thread με τα FAQ) μπορείς να κρατήσεις υπέρ-πλήρες backup όλων των εφαρμογών , επαφών , μηνυμάτων , ρυθμίσεων , μέχρι και το Wallpaper του κινητού με το Titanium Backup το οποίο απαιτεί όμως root access.

Link to comment
Share on other sites

Ναι (επίσης έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες αλλά και στο thread με τα FAQ) μπορείς να κρατήσεις υπέρ-πλήρες backup όλων των εφαρμογών , επαφών , μηνυμάτων , ρυθμίσεων , μέχρι και το Wallpaper του κινητού με το Titanium Backup το οποίο απαιτεί όμως root access.

Τhanx...ειμαι root και εχω το Titanium...θα το κοιταξω τωρα!

 

θελω και εγω το bluex που θα το βρω??????

 

στο στελνω τωρα με πμ.

Με το εστειλε πριν λιγο ο Kallair (thanx)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

ειχα ενεργοποιησει την κινηση δεδομενων κ μου βγαλε σημερα το εικονιδιακι του gprs και μου εδειχνε οτι κατι στελνει.

απερνεργοποιηση την κινηση δεδομενων.

 

μπορει καποιος να μου πει τη ακριβως κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ! Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει και εμένα το bluex. Ευχαριστώ πολύ !!!!

 

Μια ερώτηση... το bluex θέλει root συσκευή?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... το bluex θέλει root συσκευή?

 

..και πως καταλαβαίνουμε αν είναι rooted η συσκευή μας?

 

..επίσης.. Ποια έκδοση του ADW.Launcher δουλεύει στο x10 mini? Δοκίμασα 3 διαφορετικές και δεν γίνεται εγκατάσταση καμιά!

Το μαρκετ δε δουλεύει γιατί δε συχρονιζει με τίποτα το gmail.

 

 

ΥΓ Θα ήθελα κι εγώ το bluex :)

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες μου περασα το bluex αλλα μπορω μονο να στειλω να παρω δεν γινετε δεν με βρισκουν οταν κανουν αναζητηση συσκευων, τι να συμβαινει αραγε? μηπως θελει η συσκευη root? να προσθεσω οτι βαζω ανιχνευσιμη την συσκευη αλλα παλι τα ιδια, αν καταφερω να λαμβανω θα ειναι ενα απο τα καλυτερα προγραμματα που περασα μεχρις στιγμης
Link to comment
Share on other sites

ego pali oute na steilo mporo oute na labo otidipote me bluetooth !! tora pira to kinito !!!! kai den to gnorizo kalla mporei kapoios na mou pei an tha mporeso kapos mexri na ananeothi to programma na steilo h na labo otidipote???

 

κοιτα ολοι στην αρχη ειχαμε το προγραμμα oi file manager που με αυτο μπορουσαμε να μπαινουμε σε διαφορα κινητα και να περνουμε η να δινουμε διαφορα αρχεια, αυτο το προγραμμα το κατεβαζουμε απο το μαρκετ δωρεαν, το bluex που λεμε τωρα ειναι οτι καλυτερο αλλα δεν μπορουν να με στειλουν δε ξερω γιατι

 

κοιτα ολοι στην αρχη ειχαμε το προγραμμα oi file manager που με αυτο μπορουσαμε να μπαινουμε σε διαφορα κινητα και να περνουμε η να δινουμε διαφορα αρχεια, αυτο το προγραμμα το κατεβαζουμε απο το μαρκετ δωρεαν, το bluex που λεμε τωρα ειναι οτι καλυτερο αλλα δεν μπορουν να με στειλουν δε ξερω γιατι

 

sorry to bluetooth file transfer ειναι το προγραμμα εκανα λαθος :(

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

sorry to bluetooth file transfer ειναι το προγραμμα εκανα λαθος :(
Πρεπει να εισαι rooted για το bluex.

 

..και πως καταλαβαίνουμε αν είναι rooted η συσκευή μας?

 

..επίσης.. Ποια έκδοση του ADW.Launcher δουλεύει στο x10 mini? Δοκίμασα 3 διαφορετικές και δεν γίνεται εγκατάσταση καμιά!

Το μαρκετ δε δουλεύει γιατί δε συχρονιζει με τίποτα το gmail.

 

 

ΥΓ Θα ήθελα κι εγώ το bluex :)

Aν δεν κανεις root την συσκευη σου δεν γινεται να το χρησιμοποιησεις το bluex.

Το adw launcher δεν το βρισκεις στο μενου σαν εφαρμογη,απλα οταν το κανεις εγκατασταση πατας το κεντρικο πληκτρο για να το επιλεξεις.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εισαι rooted για το bluex.

 

δυσκολα φιλε μου χαμπαρι δεν εχω, πρεπει να βρω καποιον που να γνωριζει καλα για να το κανω rooted, να μην κανω καμια πατατα....

Link to comment
Share on other sites

δυσκολα φιλε μου χαμπαρι δεν εχω, πρεπει να βρω καποιον που να γνωριζει καλα για να το κανω rooted, να μην κανω καμια πατατα....
Δες εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3289083#post3289083
Link to comment
Share on other sites

όπως είπε και ο bmw116i και άλλοι, πρέπει να έχεις κάνει root την συσκευη για να μπορείς να πάρεις αρχείο από άλλον. είναι απλή διαδικασία παιδια. μην σας φοβίζει. και δεν μπορείτε να κάνετε κακό στην συσκευή σας.. ;-)

 

παιδια καλησπερα.

ειχα ενεργοποιησει την κινηση δεδομενων κ μου βγαλε σημερα το εικονιδιακι του gprs και μου εδειχνε οτι κατι στελνει.

απερνεργοποιηση την κινηση δεδομενων.

 

μπορει καποιος να μου πει τη ακριβως κανει αυτο?

 

το είχα αναφέρει και σε άλλον που ρωτούσε μερικές σελίδες πριν. με ενεργοποιημένη την κίνηση δεδομένων, συνδέεσαι μεσω 3g/gprs στο ιντερνετ. με απενεργοποιημένη την κίνηση δεδομένων, μπορείς να συνδεθείς ΜΟΝΟ με wifi στο νετ. είναι δικλείδα ασφαλείας για να αποφεύγονται ανεπιθυμητες χρεώσεις αν δεν έχεις αγορασει κάποιο πακέτο data ιντερνετ στο κινητό σου.

 

edit. καλό θα ήταν να προστεθεί το κομμάτι για το "κινηση δεδομένων" στον οδηγό. είναι απ τις ερωτήσεις που τις ρωτάνε συνέχεια.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...