Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε έχω ζαλίσει αλλά ήθελα να σου πω ότι στο δικό μου τηλέφωνο δεν δουλεύει σωστά η αλλαγή μεταξύ των γραμμών, ούτε όταν ορίζω και τις δύο ανοιχτές.

Βέβαια η "προώθηση πάντα" είναι μόνιμα απενεργοποιημένη κι όταν πάω να της ενεργοποιήσω μου βγάζει το μήνυμα "Μη αναμενόμενη απάντηση από το δίκτυο."

Τι θα μπορούσα να κάνω; :wacko:

 

Από ότι διάβαζα στο xda, δεν βρίσκω το θέμα τώρα αλλά ψάξτε το, όταν κάνεις root οι 2 γραμμές δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα μπορούσε κάποιος να στείλει και σε μένα το bluex?

Thx!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ήμουν Vodafone branded στην αρχή.

Μετά Flashaρα την 1.1.A.0.8 Generic (αναφέρεται και σαν CUSTOMIZE) CE3/BLACK WORLD-1-8.

Επειδή σε λίγο καιρό βγήκε η 1.2.A.1.174 για UK generic και επειδή στο Twitter στην SE UK διάβασα ότι την αναβάθμιση σε 2.1, τα κινητά με UK firmware θα είναι από τα πρώτα που θα την πάρουν, πήγα σε Uk Generic 1.0.A.1.36 και μετά μέσω S.E.U.S πέρασα στην 1.2.A.1.174.

 

1. πηγες σε 2.1;

2. ήταν δύσκολη η διαδικασία;

3. τι λέει η 2.1 σε σχέση με τη 1.6 στο μινι μας;

4. έχει τα μενού στα ελληνικά ή στα αγγλικά;

5. το bluetooth λειτουργεί σωστά στην 2.1;

6. η ανταπόκριση του touch και στην κύλιση του μενου είναι καλή; θυμάμαι ότι στο x10 είχαν παράπονα.

7. υπάρχει περίπτωση εμείς με το mini να πάμε σε 2.2 ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

1. πηγες σε 2.1;

2. ήταν δύσκολη η διαδικασία;

3. τι λέει η 2.1 σε σχέση με τη 1.6 στο μινι μας;

4. έχει τα μενού στα ελληνικά ή στα αγγλικά;

5. το bluetooth λειτουργεί σωστά στην 2.1;

6. η ανταπόκριση του touch και στην κύλιση του μενου είναι καλή; θυμάμαι ότι στο x10 είχαν παράπονα.

7. υπάρχει περίπτωση εμείς με το mini να πάμε σε 2.2 ποτέ;

 

Παρεξήγησες , δεν είπε ότι πήγε σε 2.1.

Απλά πέρασε Generic firmware (σε έκδοση 1.6) το οποίο ανήκει γεωγραφικά στο Ηνωμένο Βασίλειο (UK) γιατί αυτής της περιοχής το firmware θα είναι από τα πρώτα που θα αναβαθμιστούν σε 2.1 over-the-air (δηλαδή μέσω Wi-Fi) σε αντίθεση με το δικό σου που γεωγραφικά κατά πάσα πιθανότητα είναι Ελλάδα και θα αργήσει λίγο παραπάνω. Οπότε όλες σου οι ερωτήσεις θα πρέπει να περιμένουν λίγο ακόμα! :)

Link to comment
Share on other sites

:) αν και βασικά δεν παίζει να κάνω αναβάθμιση αν δεν βγει root για την νέα έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο mini μιας φίλης μου δε λειτουργεί το ένα από τα δύο ακουστικά του handsfree της συσκευασίας. Μούφικο ήταν ή χρειάζεται καμια ρύθμιση; Λόγω android ρωτάω!
Link to comment
Share on other sites

Μούφικο...? :lol:

Ναι για μούφικο το κόβω , δεν έχει επιλογή το Android για να περιορίζεται ο ήχος σε left ή right ακουστικό...

Πάντε για αλλαγή!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως έχει χρόνο κάποιος να μου πεί που είναι τα settings στο Droid stats? Θέλω να ορίσω τα λεπτά και τα μηνύματα που έχω δωρεάν και δεν τα βρίσκω! :O:worry:

 

Καλησπέρα! Μήπως έχει χρόνο κάποιος να μου πεί που είναι τα settings στο Droid stats? Θέλω να ορίσω τα λεπτά και τα μηνύματα που έχω δωρεάν και δεν τα βρίσκω! :O:worry:

 

 

 

το βρηκααααααααααααααα!:p

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι για τα θεματα.Εχω βαλει adw launcher και εχω επιλεξει απο εκει ενα θεμα που λεγεται indroid adw theme.Η κατω μπαρα εχει στο screenshot 5 εικονιδια(η μπαρα που βρισκεται το κουμπι για πας στο μενου).Ομως εμενα μου εμφανιζει μονο το κουμπι για το μενου και για ενα αλλο για το ιντερνετ.Ξερετε πως μπορω να προσθεσω καπια εικονιδια;
Link to comment
Share on other sites

αν την συρεις προς τα κάτω, αν θυμαμαι καλά, εξαφανίζεται και εμφανίζεται η μπάρα που μπορείς να βάλεις τα εικονίδια που θες.
Link to comment
Share on other sites

Μούφικο...? :lol:

Ναι για μούφικο το κόβω , δεν έχει επιλογή το Android για να περιορίζεται ο ήχος σε left ή right ακουστικό...

Πάντε για αλλαγή!

 

..μούφα δηλαδή!

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος δοκιμάσει αυτόν τον οδηγό; http://208.100.42.21/showthread.php?t=709000

 

Προσπάθησα αλλά μου συμβαίνει το εξής: Όταν φτάνω στο βήμα 12 <<Run Update Service and update your phone again. >> το SEUS κατεβάζει ΞΑΝΑ τα 2 αρχεία και τα αντικαθιστά με αυτά που κατέβασα από τα link που δίνει, με αποτέλεσμα το update να γίνεται με την έκδοση της Ελλάδας.

Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

http://http//cdn-2.androidzoom.com/screenshots/65399-2.jpg

http://cdn-2.androidzoom.com/screenshots/65399-2.jpg

 

Παιδια ξερετε πως μπορω να τα κανω καπως ετσι;Εγω κατεβασει το συγκεκριμενο θεμα αλλα δεν μου εμφανιζει την πανω μπαρα με το wifi kai to bluetooth

Link to comment
Share on other sites

http://http//cdn-2.androidzoom.com/screenshots/65399-2.jpg

http://cdn-2.androidzoom.com/screenshots/65399-2.jpg

 

Παιδια ξερετε πως μπορω να τα κανω καπως ετσι;Εγω κατεβασει το συγκεκριμενο θεμα αλλα δεν μου εμφανιζει την πανω μπαρα με το wifi kai to bluetooth

 

Η πάνω μπάρα νομίζω είναι widget και λέγεται Extended Controls.

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα στο μαρκετ αλλα δεν βρηκα τιποτα.Επισης πως αλλαζει η γλωσσα;Ψαχνω μια ωρα και δεν το βρισκω.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι , όπως βλέπεις από την σελίδα που σου έδωσα η εφαρμογή κοστίζει 0.79€ άρα είναι επί πληρωμή και γι' αυτό δεν εμφανίζεται στο Ελληνικό Market.

 

Για ποια γλώσσα μιλάς ? Του κινητού? Δεν επέλεξες εξ αρχής τα Ελληνικά? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβαζα στο xda, δεν βρίσκω το θέμα τώρα αλλά ψάξτε το, όταν κάνεις root οι 2 γραμμές δουλεύουν κανονικά.

 

Όντως εμένα είναι rooted, αλλά το ίδιο δούλευε και πριν… Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως η Vodafone έχει βγάλει κατά καιρούς διαφορετικές 2σε1 sims που ίσως να τρέχουν διαφορετικά scriptάκια (αν και το τελευταίο το κόβω λίγο απίθανο). Την δική μου sim την πήρα τον Μάιο του 2008.

Link to comment
Share on other sites

kalhspera!!!to exw kai egw kamia evdomada einai arketa kalo... ths apories mou tis elisa diavazondas poles apantiseis sas kai efxaristooooo...vrika pos stelneis me bluetooth ala oxi pos sou stelnoun. efxaristo polu kanete kalh douleia giati poloi opos egw eimaste asxeti

ειτε με το bluetooth file transfer απο το market οπου στην ουσια μπαινεις εσυ στην καρτα του αλλου και κανεις "download" το αρχειο που θες, ειτε με το bluex που σε ερχεται με pm σε λιγα δευτερολεπτα...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά τί στο καλό συμβαίνει με αυτό το peggle; προπαθώ να το κάνω απεγκατάσταση το titan λέει πως απεγκατεστάθει αλλά ακόμα μέσα στο μενού είναι και μάλιστα παίζει.ξέρει κάτι κανείς;
Link to comment
Share on other sites

ειτε με το bluetooth file transfer απο το market οπου στην ουσια μπαινεις εσυ στην καρτα του αλλου και κανεις "download" το αρχειο που θες, ειτε με το bluex που σε ερχεται με pm σε λιγα δευτερολεπτα...

 

Θα το ηθελα και εγω εαν θα μπορουσες να μου το στειλεις ....

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος δοκιμάσει αυτόν τον οδηγό; http://208.100.42.21/showthread.php?t=709000

 

Προσπάθησα αλλά μου συμβαίνει το εξής: Όταν φτάνω στο βήμα 12 <<Run Update Service and update your phone again. >> το SEUS κατεβάζει ΞΑΝΑ τα 2 αρχεία και τα αντικαθιστά με αυτά που κατέβασα από τα link που δίνει, με αποτέλεσμα το update να γίνεται με την έκδοση της Ελλάδας.

Κάνω κάτι λάθος;

 

οταν η προοδος φτασει στο 90% τοτε αντικατεστησε γρηγορα τα δυο αρχεια ;)

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά τί στο καλό συμβαίνει με αυτό το peggle; προπαθώ να το κάνω απεγκατάσταση το titan λέει πως απεγκατεστάθει αλλά ακόμα μέσα στο μενού είναι και μάλιστα παίζει.ξέρει κάτι κανείς;

κάνε το απεγκατάσταση με το titan και μπες με τον root explorer και διάγραψε το από το φάκελο του συστήματος

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...