Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3289083#post3289083

 

ok φιλε μου thanks, δηλ για να περασω και το gps θελει rooted να κανω ε? θα το δοκιμασω καποια στιγμη και ας ελπισουμε να πανε ολα καλα :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok φιλε μου thanks, δηλ για να περασω και το gps θελει rooted να κανω ε? θα το δοκιμασω καποια στιγμη και ας ελπισουμε να πανε ολα καλα :D

 

Ναι με τον οδηγο που εχουν βαλει τα παιδια ειναι πανευκολο ακομα κι αν δεν το πετυχης με την πρωτη η συσκευη δεν παθαινει τιποτα απολυτος εγω το πετυχα με την τεταρτη μπερδευτικα λιγο με το wifi αλλα κατ τα αλλα ξεφορτωθηκα την σαβουρα ειδα και μια βελτιωση στην μπαταρια δουλευει και το bluetooth και ολα καλα root root root root παιδες:cool:

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ναι με τον οδηγο που εχουν βαλει τα παιδια ειναι πανευκολο ακομα κι αν δεν το πετυχης με την πρωτη η συσκευη δεν παθαινει τιποτα απολυτος εγω το πετυχα με την τεταρτη μπερδευτικα λιγο με το wifi αλλα κατ τα αλλα ξεφορτωθηκα την σαβουρα ειδα και μια βελτιωση στην μπαταρια δουλευει και το bluetooth και ολα καλα root root root root παιδες:cool:

 

εμένα μου πέτυχε ή στην δευτερη ή στην τρίτη.. :) δεν είχα κάνει σωστά αυτό με το wifi και έπρεπε να ξαναδώσω τις εντολές. :-)

Link to comment
Share on other sites

Τhanx...ειμαι root και εχω το Titanium...θα το κοιταξω τωρα!

 

 

 

στο στελνω τωρα με πμ.

Με το εστειλε πριν λιγο ο Kallair (thanx)

 

Kallair ή Diamandis αν θα μπορούσατε να μου στείλετε με pm το bluex?

Link to comment
Share on other sites

Με το root το "μικρο" μπορει να τραβηξει φωτο με touch focus ή ειναι θεμα αναβαθμισης firmware μελλοντικα?:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω αν είναι rooted το κινητό μου?

Επίσης, έχει βρεθεί λύση για όσους έχουν πρόβλημα με το gmail και το market?

Έχω δοκιμάσει τα πάντα και συνεχίζει να μου λέει κάτι για ασφαλή σύνδεση... :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια χαζη ερωτηση αν δεν εχουμε καποιον explorer οπως τον astro π.χ, με τα μανισια προγραμματα που πωλητε το mini pro πως μπορει να δει καποιος τους φακελους της SD καρτας?
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δοκιμάσει κάρτα SIM VODAFONE 2GETHER σε Xperia mini pro;

Στο δικό μου πάντως δεν λειτουργεί σωστά. :(

Αποτυγχάνει να κάνει την μετάβαση από τη μια γραμμή στην άλλη. Πρέπει να το κάνω σε άλλη συσκευή και μετά να βάζω στην κάρτα SIM στο Xperia για να λειτουργήσει σωστά.

Καμιά ιδέα; :)

 

Όταν έχεις και τις δύο γραμμές ανοιχτές (κάνοντας προώθηση τη μια στην άλλη), η μετάβαση από τη μία γραμμή στην άλλη γίνεται κανονικά και μάλιστα χωρίς να κάνει restart το κινητό. Το πρόβλημα υπάρχει αν θέλεις να γυρίσεις στην μια γραμμή και θέλεις να κρατήσεις την άλλη κλειστή. Σε αυτή την περίπτωση οι εξερχόμενες κλήσεις λειτουργούν κανονικά, οι εισερχόμενες όμως δεν «περνούν» στο κινητό, γιατί το script που τρέχει η κάρτα ΔΕΝ απενεργοποιεί την προώθηση. Μπορείς να το κάνεις χειροκίνητα. Πήγαινε Ρυθμίσεις – Ρυθμίσεις κλήσης – Ρυθμίσεις κλήσης GSM – προώθηση κλήσης και εκεί που λέει «προώθηση πάντα», πατάς παρατεταμένα και επιλέγεις «Απενεργοποίηση».

Αυτό που βρίσκω σπαστικό είναι ότι όταν μου έρχεται κλήση στην γραμμή που προωθώ δεν βγάζει πουθενά στην οθόνη (ούτε στην αρχή της κλήσης) ότι η κλήση έρχεται από προώθηση και έτσι δεν ξέρω σε ποιο νούμερο με παίρνουν όταν έχω ανοιχτά και τα δύο…

Link to comment
Share on other sites

Στο firmware 1.2.A.1.174 λύνεται το πρόβλημα με το ευρετήριο και τα Ελληνικά γράμματα. Όταν διατρέχουμε το ευρετήριο προς τα κάτω ή προς τα πάνω, φαίνονται κανονικά στο πλάι.

Επίσης μπορεί κάποιος να φορτίζει το κινητό κλειστό. Εμφανίζεται στη οθόνη μια τεράστια μπαταρία που δείχνει την πρόοδο της φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Στο firmware 1.2.A.1.174 λύνεται το πρόβλημα με το ευρετήριο και τα Ελληνικά γράμματα. Όταν διατρέχουμε το ευρετήριο προς τα κάτω ή προς τα πάνω, φαίνονται κανονικά στο πλάι.

Επίσης μπορεί κάποιος να φορτίζει το κινητό κλειστό. Εμφανίζεται στη οθόνη μια τεράστια μπαταρία που δείχνει την πρόοδο της φόρτισης.

Τι εκανες εσυ την αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Τι εκανες εσυ την αναβαθμιση?

 

Ναι, ήμουν Vodafone branded στην αρχή.

Μετά Flashaρα την 1.1.A.0.8 Generic (αναφέρεται και σαν CUSTOMIZE) CE3/BLACK WORLD-1-8.

Επειδή σε λίγο καιρό βγήκε η 1.2.A.1.174 για UK generic και επειδή στο Twitter στην SE UK διάβασα ότι την αναβάθμιση σε 2.1, τα κινητά με UK firmware θα είναι από τα πρώτα που θα την πάρουν, πήγα σε Uk Generic 1.0.A.1.36 και μετά μέσω S.E.U.S πέρασα στην 1.2.A.1.174.

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζοντας το bluex εχει μεσα ενα σορο αρχεια,πως το κανω εγκατασταση στην συσκευη μου,μπορει να μου πει αναλυτικα καποιος παρακαλω?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζοντας το bluex εχει μεσα ενα σορο αρχεια,πως το κανω εγκατασταση στην συσκευη μου,μπορει να μου πει αναλυτικα καποιος παρακαλω?

Το αρχείο που κατέβασες ΔΕΝ το ανοίγεις. Έτσι όπως είναι το περνάς στην κάρτα μνήμης του κινητού σου και μετά με έναν file manager που έχεις εγκαταστήσει από το market στο κινητό σου (πχ τον astro), βρίσκεις το αρχείο αυτό μέσα στην κάρτα σου και το εγκαθιστάς... Έτσι γίνεται πάντα η εγκατάσταση των προγραμμάτων που κατεβάζουμε από το pc και όχι απ ευθείας από το market στο κινητό.

 

Sent from my E10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις και τις δύο γραμμές ανοιχτές (κάνοντας προώθηση τη μια στην άλλη), η μετάβαση από τη μία γραμμή στην άλλη γίνεται κανονικά και μάλιστα χωρίς να κάνει restart το κινητό. Το πρόβλημα υπάρχει αν θέλεις να γυρίσεις στην μια γραμμή και θέλεις να κρατήσεις την άλλη κλειστή. Σε αυτή την περίπτωση οι εξερχόμενες κλήσεις λειτουργούν κανονικά, οι εισερχόμενες όμως δεν «περνούν» στο κινητό, γιατί το script που τρέχει η κάρτα ΔΕΝ απενεργοποιεί την προώθηση. Μπορείς να το κάνεις χειροκίνητα. Πήγαινε Ρυθμίσεις – Ρυθμίσεις κλήσης – Ρυθμίσεις κλήσης GSM – προώθηση κλήσης και εκεί που λέει «προώθηση πάντα», πατάς παρατεταμένα και επιλέγεις «Απενεργοποίηση».

Αυτό που βρίσκω σπαστικό είναι ότι όταν μου έρχεται κλήση στην γραμμή που προωθώ δεν βγάζει πουθενά στην οθόνη (ούτε στην αρχή της κλήσης) ότι η κλήση έρχεται από προώθηση και έτσι δεν ξέρω σε ποιο νούμερο με παίρνουν όταν έχω ανοιχτά και τα δύο…

 

Σ' ευχαριστώ για τις υποδείξεις. :)

Μια ερώτηση ακόμα: Όταν η προώθηση είναι ενεργοποιημένη, σε ποιον τηλεφωνικό αριθμό πρέπει να γίνεται η προώθηση ώστε να λειτουργεί σωστά η κάρτα;

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ήμουν Vodafone branded στην αρχή.

Μετά Flashaρα την 1.1.A.0.8 Generic (αναφέρεται και σαν CUSTOMIZE) CE3/BLACK WORLD-1-8.

Επειδή σε λίγο καιρό βγήκε η 1.2.A.1.174 για UK generic και επειδή στο Twitter στην SE UK διάβασα ότι την αναβάθμιση σε 2.1, τα κινητά με UK firmware θα είναι από τα πρώτα που θα την πάρουν, πήγα σε Uk Generic 1.0.A.1.36 και μετά μέσω S.E.U.S πέρασα στην 1.2.A.1.174.

Φιλε μπορεις να μου εξηγησεις πως το εκανες το debrand??Υπαρχει οδηγος??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορεις να μου εξηγησεις πως το εκανες το debrand??Υπαρχει οδηγος??

 

http://208.100.42.21/showthread.php?t=743800 ακολούθα τις οδιγιες. εγω ετσι το εκανα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ήμουν Vodafone branded στην αρχή.

Μετά Flashaρα την 1.1.A.0.8 Generic (αναφέρεται και σαν CUSTOMIZE) CE3/BLACK WORLD-1-8.

Επειδή σε λίγο καιρό βγήκε η 1.2.A.1.174 για UK generic και επειδή στο Twitter στην SE UK διάβασα ότι την αναβάθμιση σε 2.1, τα κινητά με UK firmware θα είναι από τα πρώτα που θα την πάρουν, πήγα σε Uk Generic 1.0.A.1.36 και μετά μέσω S.E.U.S πέρασα στην 1.2.A.1.174.

μία ερώτηση να σου κάνω; εγώ όταν μπαίνω στο update service μου βγάζει πως δεν υπάρχει ενημέρωση λογισμικού επειδή το δικό μου έχει όπωσ λέει το τελευταίο λογισμικό. η έκδοση που έχω εν τω μεταξύ είναι η 1.1.Α.0.8.. Πώς να κάνω ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω γιατι το ξυπνητηρι δεν χτυπαει οταν ειναι κλειστο το τηλεφωνο και αν γινεται να χτυπαει με καποιο προγραμμα οταν ειναι κλειστο;Κοιταξα τις προηγουμενες σελιδες αλλα δεν βρηκα κατι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω γιατι το ξυπνητηρι δεν χτυπαει οταν ειναι κλειστο το τηλεφωνο και αν γινεται να χτυπαει με καποιο προγραμμα οταν ειναι κλειστο;Κοιταξα τις προηγουμενες σελιδες αλλα δεν βρηκα κατι.

 

Έτσι είναι δυστυχώς το android σύστημα. Το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί όταν το κινητό είναι κλειστό. Μπορείς όμως να το βάλεις σε flight mode.Εκεί λειτουργεί.

Edited by zxr
Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για τις υποδείξεις. :)

Μια ερώτηση ακόμα: Όταν η προώθηση είναι ενεργοποιημένη, σε ποιον τηλεφωνικό αριθμό πρέπει να γίνεται η προώθηση ώστε να λειτουργεί σωστά η κάρτα;

 

Όταν έχεις ανοιχτές και τις 2 γραμμές και χρησιμοποιήσεις την γραμμή 1, τότε η γραμμή 2 προωθείται στην γραμμή 1. Όταν έχεις την άλλη γραμμή κλειστή πχ την γραμμή 2, τότε η γραμμή 2 προωθείται ανάλογα που έχεις ορίσει εσύ πχ ή στον τηλεφωνητή ή στην ειδοποίηση κλήσεων. Όμως δεν χρειάζεται να ασχοληθείς καθόλου με το να βάζεις τις προωθήσεις. Αυτό το κάνει καλά η κάρτα, χρειάζεται να τις απενεργοποιείς στην περίπτωση που σου είπα…

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις ανοιχτές και τις 2 γραμμές και χρησιμοποιήσεις την γραμμή 1, τότε η γραμμή 2 προωθείται στην γραμμή 1. Όταν έχεις την άλλη γραμμή κλειστή πχ την γραμμή 2, τότε η γραμμή 2 προωθείται ανάλογα που έχεις ορίσει εσύ πχ ή στον τηλεφωνητή ή στην ειδοποίηση κλήσεων. Όμως δεν χρειάζεται να ασχοληθείς καθόλου με το να βάζεις τις προωθήσεις. Αυτό το κάνει καλά η κάρτα, χρειάζεται να τις απενεργοποιείς στην περίπτωση που σου είπα…

 

Σε έχω ζαλίσει αλλά ήθελα να σου πω ότι στο δικό μου τηλέφωνο δεν δουλεύει σωστά η αλλαγή μεταξύ των γραμμών, ούτε όταν ορίζω και τις δύο ανοιχτές.

Βέβαια η "προώθηση πάντα" είναι μόνιμα απενεργοποιημένη κι όταν πάω να της ενεργοποιήσω μου βγάζει το μήνυμα "Μη αναμενόμενη απάντηση από το δίκτυο."

Τι θα μπορούσα να κάνω; :wacko:

Edited by Bill Mathioudaki

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...