Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια φορα στις τελευταιες 11 σελιδες για την ακριβεια...

Εξαιρουμε φυσικα την λυση που εδωσε ενας φιλος, να αλλαξουμε χειροκινητα δηλαδη ολους τους αριθμους των επαφων μας! Αυτη ειναι η αυτονοητη λυση την οποια προσπαθουμε να αποφυγουμε

 

Σας παρακαλω αν γνωριζει καποιος πως θα εχω αναγνωριση κλησης (και στα νουμερα χωρις το +30 μπροστα) ας το γραψει εδω ή ας το κανει ενα copy paste απο εκει που το λεει ή ας μου δωσει ενα λινκ.

 

Ευχαριστω πολυ!

δυστυχως δεν υπαρχει αλλος τρόπος. σε καποιους providers εμφανιζεται αυτό το bug. στην 1.6 δεν το έχουν διορθώσει. είτε διορθωσε τα χειροκίνητα, είτε περίμενε όοοοταν βγει η 2.1 αναβαθμιση που απ οτι έχω διαβάσει, δεν έχει αυτό το πρόβλημα. και δεν είναι και σίγουρο ότι θα λυθεί όταν βγει και η αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια...εχω ηδη διαβασει τισ περισσότερες σελιδες σε αυτο το forum και ιθελα να γράψω και εγώ την γνώμη μου... προσφατα αγόρασα και εγώ ένα xperia x10 mini pro και ειμαι παρα πολύ ευχαριστημενος για όσα προσφέρει στην τιμη που πωλείται...βέβαια δυσαρεστηθηκα στο θεμα του bluetooth καθώς είναι ενα μειονεκτημα να μην μπορουν να σου στειλουν...προς το παρόν με το bluetooth file transfer 8α στελνω εγώ αρχεια στους φιλους μου και δεν θα λεω σε κανεναν να μου στειλει τιποτα για να μην κατηγορησουν το κινητο μου :P :P Σε σχέση με ότι αφορά το 8εμα που ολο αναφερουν για την μπαταρία.. από όσο γνωρίζω το θεμα διαρκεια μπαταριας δεν οφειλεται και τοσο στο κινητο αλλα στην πρώτη φόρτιση και το είδος της μπαταρίας...όπως διάβασα σε ενα site του εξωτερικου ο διεθνης χρόνος φόρτισης καθε καινουριας μπαταριας ειναι ενα 12ωρο+.... αυτό συμβένει γιατι μια καινούρια μπαταρια ειναι σαν μια πετρα που δεν εχει σκαλιστει...στην πρωτη φορτιση γεμιζει γρηγορα γρηγορα στο 100%..και σταματαει να φορτιζει..απο καπιο σημειο και μετα όμως αρχιζει να απο φορτιζεται λογο της μειομενης χωριτικοτητας της...ετσι μπορει να λεει 100% αν ομως την χρησιμοποιησεισ ενα λεπτο πεφτει στο 60%...γι αυτο στην πρωτη φορτιση η μπαταρια φορτιζει ξανα και ξανα ..ετσι κατα καποιο τροπο το ρευμα σκαλιζει ολο και περισσοτερο χωρο στην μπαταρια για να αποκτα περισσοτερη αυτονομια...οι περισσοτεροι, ακομη και εγω :P :P τουσ πιανει μια λαχταρα να πιασουν στα χερια τους το καινουριο τους κινητο οσο πιο γρηγορα γινεται σταματωντας την πρωτη φορτιση πανω στο 8ωρο που λενε στα καταστηματα...ετσι και στο x10 mini / mini pro.. δεν φτεει η μπαταρια αλλα ο τροπος φορτισης..... to mini βεβαια εχει ενσωματομενη μπαταρια προκειμενου να μειωσει τον ογκο ου κινητου γεγονος που βλάπτει τον χρονο λειτουργειας της μπαταριας... οσο για το mini pro φοραει την μπαταρια BST-38 (OXI ΕΝΣΩΜΑΤΟΜΕΝΗ) ΙΔΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟΥ (W995, C905 , K770i) ΠΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΜΕΝΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΕΡΕΣ.... ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Ι ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 12ΩΡΟ + ΚΑΙ Ι ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΝΑ 8ΩΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ....ΕΤΣΙ 8Α Ε3ΑΣΦΑΛΙΣΕΤΕ ΜΕΓΑΛΙΤΕΡΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΖΩΗΣ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ :) ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΣ,,, ΤΟ XPERIA MINI /PRO EXEI ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΑ ΣΥΝΙΘΙΣΜΕΝΑ ΚΙΝΗΤΑ ΑΦΗΣ ΟΠΩΣ ΤΟ Ι-PHONE ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΙΝΙ8ΙΣΜΕΝΟ ΚΙΝΙΤΟ ΑΦΗΣ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΟΝΤΕΛΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ 8Α ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ :!:

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ. Αφαιρέθηκαν επίσης όσα ήταν γραμμένα σε greeklish

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν υπαρχει αλλος τρόπος. σε καποιους providers εμφανιζεται αυτό το bug. στην 1.6 δεν το έχουν διορθώσει. είτε διορθωσε τα χειροκίνητα, είτε περίμενε όοοοταν βγει η 2.1 αναβαθμιση που απ οτι έχω διαβάσει, δεν έχει αυτό το πρόβλημα. και δεν είναι και σίγουρο ότι θα λυθεί όταν βγει και η αναβάθμιση...

 

Ευχαριστω!

ξεκιναω δουλεια δηλαδη...:superman:

Μαλλον θα την κανω την δουλεια στο pc και μετα θα τα ανεβασω ξανα...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...εχω ηδη διαβασει τισ περισσότερες σελιδες σε αυτο το forum και ιθελα να γράψω και εγώ την γνώμη μου... προσφατα αγόρασα και εγώ ένα xperia x10 mini pro και ειμαι παρα πολύ ευχαριστημενος για όσα προσφέρει στην τιμη που πωλείται...βέβαια δυσαρεστηθηκα στο θεμα του bluetooth καθώς είναι ενα μειονεκτημα να μην μπορουν να σου στειλουν...προς το παρόν με το bluetooth file transfer 8α στελνω εγώ αρχεια στους φιλους μου και δεν θα λεω σε κανεναν να μου στειλει τιποτα για να μην κατηγορησουν το κινητο μου :P :P Σε σχέση με ότι αφορά το 8εμα που ολο αναφερουν για την μπαταρία.. από όσο γνωρίζω το θεμα διαρκεια μπαταριας δεν οφειλεται και τοσο στο κινητο αλλα στην πρώτη φόρτιση και το είδος της μπαταρίας...όπως διάβασα σε ενα site του εξωτερικου ο διεθνης χρόνος φόρτισης καθε καινουριας μπαταριας ειναι ενα 12ωρο+.... αυτό συμβένει γιατι μια καινούρια μπαταρια ειναι σαν μια πετρα που δεν εχει σκαλιστει...στην πρωτη φορτιση γεμιζει γρηγορα γρηγορα στο 100%..και σταματαει να φορτιζει..απο καπιο σημειο και μετα όμως αρχιζει να απο φορτιζεται λογο της μειομενης χωριτικοτητας της...ετσι μπορει να λεει 100% αν ομως την χρησιμοποιησεισ ενα λεπτο πεφτει στο 60%...γι αυτο στην πρωτη φορτιση η μπαταρια φορτιζει ξανα και ξανα ..ετσι κατα καποιο τροπο το ρευμα σκαλιζει ολο και περισσοτερο χωρο στην μπαταρια για να αποκτα περισσοτερη αυτονομια...οι περισσοτεροι, ακομη και εγω :P :P τουσ πιανει μια λαχταρα να πιασουν στα χερια τους το καινουριο τους κινητο οσο πιο γρηγορα γινεται σταματωντας την πρωτη φορτιση πανω στο 8ωρο που λενε στα καταστηματα...ετσι και στο x10 mini / mini pro.. δεν φτεει η μπαταρια αλλα ο τροπος φορτισης..... to mini βεβαια εχει ενσωματομενη μπαταρια προκειμενου να μειωσει τον ογκο ου κινητου γεγονος που βλάπτει τον χρονο λειτουργειας της μπαταριας... οσο για το mini pro φοραει την μπαταρια BST-38 (OXI ΕΝΣΩΜΑΤΟΜΕΝΗ) ΙΔΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟΥ (W995, C905 , K770i) ΠΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΜΕΝΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΕΡΕΣ.... ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Ι ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 12ΩΡΟ + ΚΑΙ Ι ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΝΑ 8ΩΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ....ΕΤΣΙ 8Α Ε3ΑΣΦΑΛΙΣΕΤΕ ΜΕΓΑΛΙΤΕΡΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΖΩΗΣ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ :) ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΣ,,, ΤΟ XPERIA MINI /PRO EXEI ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΑ ΣΥΝΙΘΙΣΜΕΝΑ ΚΙΝΗΤΑ ΑΦΗΣ ΟΠΩΣ ΤΟ Ι-PHONE ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΙΝΙ8ΙΣΜΕΝΟ ΚΙΝΙΤΟ ΑΦΗΣ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΟΝΤΕΛΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ 8Α ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ :!: XPERIA MINI/PRO SINEXISE GERA DE SE RIXNEI KANENA KINHTO AΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΙΝΙ SMART PHONE AFIS TIS SONY ERICSSON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PERIMENOUME TIN ANAVA8MISI GIA TO ANDROID GIA NA LI8EI TO 8EMA ME TO BLUETOOTH KAI TOΤE EINAI POU 8A FYGEIS XILIOMETRA BROSTA........................... KALO VRADY..EYXARISTO GIA TON XRONO SAS ,ELPIZO NA SAS FANOUN XRISIMA OSA SAS EIPA...

 

φίλε μου ακριβώς έτσι το φόρτισα την πρώτη φορά (καταλάθος) , 24 ώρες την πρώτη και 8 τη δεύτερη. δεν έχω κανένα πρόβλημα στη διάρκεια τησ μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με την εταιρεία η αναβάθμιση λογισμικού αναμένεται στις 20 με 26 του σεπτέμβρη. πάντωσ να ενημερώσω πως αρχεία μέσω bluetooth λαμβάνω κανονικά αρκεί να μην είναι μέσω bluetooth file transfer.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το astro file manager και μου λεει οτι εγκατασταθηκε αλλα οταν κλεινω το wi-fi δεν εχω την δυνατοτητα να το λειτουργησω.τι κανω λαθος?:confused:

 

δηλαδή τι κάνει? σέρνεται ή δεν δουλεύει καθόλου?

Εμένα στην αρχή όταν έκελινα το data ψιλοσερνότανε γιατί έψαχνε να βριε καινα κατεβάσει τις διαφημίσεις...αλλά νομίζω μετά από λίγη ώρα (που μάλλον το έπαιρνε απόφαση οτι δεν θα βρει data) ξεκόλαγε.... Επίσης να ξέρεις οτι κάνει indexing συχνά, άρα μπορεί να καθυστέρησε για αυτό το λόγο, δωστου λίγο χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

.....

...στην πρωτη φορτιση γεμιζει γρηγορα γρηγορα στο 100%..και σταματαει να φορτιζει..απο καπιο σημειο και μετα όμως αρχιζει να απο φορτιζεται λογο της μειομενης χωριτικοτητας της...

...

 

Έχω την ΕΝΤΥΠΩΣΗ ότι στο X10 mini τα πράγματα δεν είναι ακριβώς όπως τα γράφεις: νομίζω ότι ΠΑΝΤΑ (και όχι μόνο όταν είναι καινούργια η μπαταρία) με το που ολοκληρωθεί η φόρτιση της μπαταρίας σταματάει, και με το που πέσει λίγο η χωρητικότητα της μπαταρίας ξαναρχίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας... Χρεαιζομαι παλι τα φωτα σας!

Λοιπον κατεβασα οπως λεγατε το astro file manager μου ανοιγει μια χαρα ολα καλα απλα εγω μαλλον ειμαι λιγο ασχετη και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω...

Πως μπορω να φτιαξω φακελους ωστε να εχω τις φωτογραφιες μου και τα τραγουδια μου?

κατι εκανα αλλα ο φακελος που εφτιαξα ονομαστηκε αλλιως και περιειχε μεσα ολες τις φωτογραφιες... Και γενικα εχω πολλουσ φακελους μεσα εκει που δεν ξερω τι ειναι :(

Αν μπορειτε βοηθηστε με με καποιες χρησιμες πληροφοριες για την χρηση του!

Σας ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας... Χρεαιζομαι παλι τα φωτα σας!

Λοιπον κατεβασα οπως λεγατε το astro file manager μου ανοιγει μια χαρα ολα καλα απλα εγω μαλλον ειμαι λιγο ασχετη και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω...

Πως μπορω να φτιαξω φακελους ωστε να εχω τις φωτογραφιες μου και τα τραγουδια μου?

κατι εκανα αλλα ο φακελος που εφτιαξα ονομαστηκε αλλιως και περιειχε μεσα ολες τις φωτογραφιες... Και γενικα εχω πολλουσ φακελους μεσα εκει που δεν ξερω τι ειναι :(

Αν μπορειτε βοηθηστε με με καποιες χρησιμες πληροφοριες για την χρηση του!

Σας ευχαριστω προκαταβολικα...

Αν και δεν χρειαστηκε να το κανω αυτο που λες θα σου προτεινω μια λυση που πιστευω πως κατι θα γινει.

Συνδεσε το κινητο με τον υπολογιστη, πατα συνδεση με το τηλεφωνο, μπες στην καρτα μνημης και εκει φτιαξε τους φακελους που θες,ονομασε τους μεσω του υπολογιστη σου και βαλε τα αντιστοιχα στοιχεια που θες μεσα. Μετα βγαλε το καλωδιο απο το κινητο και πηγαινε στο asto file manager και δες αν ειναι οκ.

Για να εχεις φακελους μεσα στο αλμπουμ και στη μουσικη δεν νομιζω να γινεται.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται επειδη δεν εχει ενσωματωμενο flash player και ουσιαστικα streamαρεις το βιντεο απο καποιον server οπου εχουν γινει convert τα περισσοτερα απο τα βιντεο. Αν θες να τα βλεπεις ολα τα βιντεο του youtube δοκιμασε τον Skyfire browser.

 

Γεια χαρα και απο εμενα!

Πραγματικα πολη καλος browser (κατα τη γνωμη μου), αλλα μας απεριψαν σαν χωρα, οταν πας να μπεις γραφει :

''sorru. We regret that as of July 1 2010 skyfire does not provide service in your country.er''

ας ελπισουμε να ανοιξουν την εισοδο καποια στιγμη και στην χωρα μας.

 

Υ.Γ. τον εχω στο satio μου και απλα εχω διαβασει ολο το θεμα για το Mini και mini pro γιατι το θελει ενας φιλος.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν χρειαστηκε να το κανω αυτο που λες θα σου προτεινω μια λυση που πιστευω πως κατι θα γινει.

Συνδεσε το κινητο με τον υπολογιστη, πατα συνδεση με το τηλεφωνο, μπες στην καρτα μνημης και εκει φτιαξε τους φακελους που θες,ονομασε τους μεσω του υπολογιστη σου και βαλε τα αντιστοιχα στοιχεια που θες μεσα. Μετα βγαλε το καλωδιο απο το κινητο και πηγαινεσ το asto file manager και δες αν ειναι οκ.

Για να εχεις φακελους μεσα στο αλμπουμ και στη μουσικη δεν νομιζω να γινεται.

 

+1

και εγω ετσι εκανα...απο το πισι κανω φακελους, ονομασιες, μεταφορες κτλ και μετα χρησιμοποιω το astro για πιο απλες εργασιες (καμια μετακινηση, καμια μετονομασια...τετοια πραγματα)

 

δυστυχως δεν υπαρχει αλλος τρόπος. σε καποιους providers εμφανιζεται αυτό το bug. στην 1.6 δεν το έχουν διορθώσει. είτε διορθωσε τα χειροκίνητα, είτε περίμενε όοοοταν βγει η 2.1 αναβαθμιση που απ οτι έχω διαβάσει, δεν έχει αυτό το πρόβλημα. και δεν είναι και σίγουρο ότι θα λυθεί όταν βγει και η αναβάθμιση...

το εκανα χειροκινητα τελικα.

Πηρα το csv, εκανα ενα copy το "+30" και πηγαινα και το εκανα paste σε καθε νουμερο του csv...

κλικ ctrl-v

κλικ ctrl-v

κλικ ctrl-v

κτλ...

τελειωσα σε 5 λεπτα

μετα εστειλα το csv στο gmail, αδειασα τις επαφες μου, ξανασυγχρονησα και τελος!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου ακριβώς έτσι το φόρτισα την πρώτη φορά (καταλάθος) , 24 ώρες την πρώτη και 8 τη δεύτερη. δεν έχω κανένα πρόβλημα στη διάρκεια τησ μπαταρίας.
\

 

 

και εγώ γι αυτό αναφερθηκα στο θέμα της μπαταρίας γιατί και εγώ που εχω x10 minipro δεν αντιμετοπίζω κανένα πρόβλημα με την διάρκεια της μπαταρίας μου...κραταέι αρκετη ώρα με ανοιχτό wifi..μεγιστο φωτισμό,gps update se facebook, γενικώς δεν κλείνω τίποτα και κρατάει 1-2 μερες....

 

** δεν θυμάμαι αλλά πρέπει να το έγραψα στο πρώτο μου σχόλιο οτι στην πρώτη φόρτιση η μπαταρία φορτίζει ξανά και ξανά (γιατι οι μπαταρίες είναι σαν πέτρες που στην πρώτη φόρτιση το ρεύμα την σκαλίζει όλο και περισσότερο για να ''χωράει ουσιαστικά περισσότερη ενέργεια αρα περισσότερεσ ώρες λειτουργειας'' απλώς είπα αυτό που ξέρεις για τις μπαταρίες με άλλα λόγια ;) είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος από αυτό το κινητό ,το ίδιο πιστευω και για όποιον το αποκτήσει...!!!!

Edited by xperia_mini_pro
Link to comment
Share on other sites

το εκανα χειροκινητα τελικα.

Πηρα το csv, εκανα ενα copy το "+30" και πηγαινα και το εκανα paste σε καθε νουμερο του csv...

κλικ ctrl-v

κλικ ctrl-v

κλικ ctrl-v

κτλ...

τελειωσα σε 5 λεπτα

μετα εστειλα το csv στο gmail, αδειασα τις επαφες μου, ξανασυγχρονησα και τελος!

 

εγώ είχα κάνει συγχρονισμό με το google contacts και μέσω του gmail έκανα όλες τις αλλαγές πολύ απλά και γρήγορα.

 

Καλησπερα σας... Χρεαιζομαι παλι τα φωτα σας!

Λοιπον κατεβασα οπως λεγατε το astro file manager μου ανοιγει μια χαρα ολα καλα απλα εγω μαλλον ειμαι λιγο ασχετη και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω...

Πως μπορω να φτιαξω φακελους ωστε να εχω τις φωτογραφιες μου και τα τραγουδια μου?

κατι εκανα αλλα ο φακελος που εφτιαξα ονομαστηκε αλλιως και περιειχε μεσα ολες τις φωτογραφιες... Και γενικα εχω πολλουσ φακελους μεσα εκει που δεν ξερω τι ειναι :(

Αν μπορειτε βοηθηστε με με καποιες χρησιμες πληροφοριες για την χρηση του!

Σας ευχαριστω προκαταβολικα...

 

έχω την εντυπωση (ειμαι σχεδον σιγουρος) ότι αυτό είναι ένα μειονέκτημα του android. δλδ ότι ακόμη και σε φακέλους να έχεις τα αρχεία, αυτό στα default του προγράμματα, θα στα δείξει σε ένα φάκελο όλα.

 

σύμφωνα με την εταιρεία η αναβάθμιση λογισμικού αναμένεται στις 20 με 26 του σεπτέμβρη. πάντωσ να ενημερώσω πως αρχεία μέσω bluetooth λαμβάνω κανονικά αρκεί να μην είναι μέσω bluetooth file transfer.

πως το κάνεις; με το ενσωματωμένο πρόγραμμα ή κάποιο άλλο; γιατί σε όλους εμάς μέχρι τώρα δεν έχουμε μπορέσει να λάβουμε αρχείο αλλιώς πέρα του κουλού τρόπου του bluetooth file transfer...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα στις τελευταιες 11 σελιδες για την ακριβεια...

Εξαιρουμε φυσικα την λυση που εδωσε ενας φιλος, να αλλαξουμε χειροκινητα δηλαδη ολους τους αριθμους των επαφων μας! Αυτη ειναι η αυτονοητη λυση την οποια προσπαθουμε να αποφυγουμε

 

Σας παρακαλω αν γνωριζει καποιος πως θα εχω αναγνωριση κλησης (και στα νουμερα χωρις το +30 μπροστα) ας το γραψει εδω ή ας το κανει ενα copy paste απο εκει που το λεει ή ας μου δωσει ενα λινκ.

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Καλα εσενα σου ειπε στις τελευταιες 10 και διαβασες ακριβως 10? Τεσπα...

Στο post #1988 θα βρεις λυση στο προβλημα με το +30.

Και αν διαβασεις και λιγο παρακατω θα δεις και πως απενεργοποιεις τις διπλες υπενθυμησεις

Edited by panosdotk
Ορθογραφικο
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας και παλι!!

υπαρχει καποια εφαρμογη για gps που να λειτουργα χωρις να χρειαζετε να ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ και χαρτες για κυπρο??

αν μπορει καποιος να με βοηθησει παρακαλω γιατι το χρειαζομαι επειγον!!

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλησπερα σε ολους.

2 μερες συμβιωσης με το κινητακι κ ολα οκ.

αλλα εχω και μερικες αποριες.

1.θα ηθελα απο καποιον σε pm το ndrive.

2.θελω να συγχρονισω επαφες με gmail και δεν μπορω!!! πως γινεται.δεν εχω καμια επαφη περασμενη κ πρεπει να τισ περασω.ειμαι σαν τυφλος!!!!!

3.για να διαγραψω καποια προγραμματα που δεν τα χρησιμοποιω θα πρεπει να κανω rooted?

4.το adw launcher ενω το κατεβασα οπως αλλα προγραμματακια γιατι δεν το βλεπω πουθενα να το δουλεψω!!!!

5.τα file manager,bt file transfer ειναι ευχρηστο?δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει ή που αποθηκευοντε ολα αυτα που θελω?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλησπερα σε ολους.

2 μερες συμβιωσης με το κινητακι κ ολα οκ.

αλλα εχω και μερικες αποριες.

1.θα ηθελα απο καποιον σε pm το ndrive.

2.θελω να συγχρονισω επαφες με gmail και δεν μπορω!!! πως γινεται.δεν εχω καμια επαφη περασμενη κ πρεπει να τισ περασω.ειμαι σαν τυφλος!!!!!

3.για να διαγραψω καποια προγραμματα που δεν τα χρησιμοποιω θα πρεπει να κανω rooted?

4.το adw launcher ενω το κατεβασα οπως αλλα προγραμματακια γιατι δεν το βλεπω πουθενα να το δουλεψω!!!!

5.τα file manager,bt file transfer ειναι ευχρηστο?δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει ή που αποθηκευοντε ολα αυτα που θελω?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

1. Σου στελνω pm:)

2. Δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα,δεν εχω ασχοληθει με το θεμα.

3. Πρεπει να γινεις rooted για να διαγραψεις.

4. Πατα το κεντρικο πληκτρο :D

5. Δεν ειναι και τοσο ευχρηστο αλλα κουτσα στραβα κανει τι δουλεια του. Κατι θα κανω για σενα ομως...:)

Link to comment
Share on other sites

πως βαζω για ηχο κλησης καποιο mp3 που χω περασμενο?

 

είτε μέσα απ το astro file manager, είτε μέσα από το μενού ρυθμίσεων του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

se euxaristw polu !! kai gia opoion allo endiaferetai gia na ftiaksei ta onomata as valei to prwto gramma agglika kai ta upoloipa ellinika ...... ektos kai an kapoios mporei na mas pei an allazei i glwssa sto euretirio.......
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δοκιμάσει κάρτα SIM VODAFONE 2GETHER σε Xperia mini pro;

Στο δικό μου πάντως δεν λειτουργεί σωστά. :(

Αποτυγχάνει να κάνει την μετάβαση από τη μια γραμμή στην άλλη. Πρέπει να το κάνω σε άλλη συσκευή και μετά να βάζω στην κάρτα SIM στο Xperia για να λειτουργήσει σωστά.

Καμιά ιδέα; :)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δοκιμάσει κάρτα SIM VODAFONE 2GETHER σε Xperia mini pro;

Στο δικό μου πάντως δεν λειτουργεί σωστά. :(

Αποτυγχάνει να κάνει την μετάβαση από τη μια γραμμή στην άλλη. Πρέπει να το κάνω σε άλλη συσκευή και μετά να βάζω στην κάρτα SIM στο Xperia για να λειτουργήσει σωστά.

Καμιά ιδέα; :)

 

μπορει με την αναβαθμιση να λυθεο το θεμεα με τις 2in1 sim

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας και παλι!!

υπαρχει καποια εφαρμογη για gps που να λειτουργα χωρις να χρειαζετε να ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ και χαρτες για κυπρο??

αν μπορει καποιος να με βοηθησει παρακαλω γιατι το χρειαζομαι επειγον!!

 

ευχαριστω!!

 

 

κανεις που μπορει να βοηθησει ??

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με την εταιρεία η αναβάθμιση λογισμικού αναμένεται στις 20 με 26 του σεπτέμβρη. πάντωσ να ενημερώσω πως αρχεία μέσω bluetooth λαμβάνω κανονικά αρκεί να μην είναι μέσω bluetooth file transfer.

 

θα το δοκιμασω και εγω , γιατι δεν εχω καταφερει να παρω κανενα αρχειο απο κινητο παλαιοτερης τεχνολογιας.

 

η αναβαθμιση θα αφορα το νεο λειτουργικο? μηπως θα ειχε τη διαθεση καποιος απο τους φιλους στο φορουμ να μας δωσει οδηγιες πως να κανουμε μπακ απ ειτε οσοι ειμαστε rooted ειτε οχι τα προγραμματα για να μην τα ψαχνουμε ολα απο την αρχη?

 

\

 

 

και εγώ γι αυτό αναφερθηκα στο θέμα της μπαταρίας γιατί και εγώ που εχω x10 minipro δεν αντιμετοπίζω κανένα πρόβλημα με την διάρκεια της μπαταρίας μου...κραταέι αρκετη ώρα με ανοιχτό wifi..μεγιστο φωτισμό,gps update se facebook, γενικώς δεν κλείνω τίποτα και κρατάει 1-2 μερες....

 

** δεν θυμάμαι αλλά πρέπει να το έγραψα στο πρώτο μου σχόλιο οτι στην πρώτη φόρτιση η μπαταρία φορτίζει ξανά και ξανά (γιατι οι μπαταρίες είναι σαν πέτρες που στην πρώτη φόρτιση το ρεύμα την σκαλίζει όλο και περισσότερο για να ''χωράει ουσιαστικά περισσότερη ενέργεια αρα περισσότερεσ ώρες λειτουργειας'' απλώς είπα αυτό που ξέρεις για τις μπαταρίες με άλλα λόγια ;) είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος από αυτό το κινητό ,το ίδιο πιστευω και για όποιον το αποκτήσει...!!!!

 

συμφωνω και επαυξανω! πολλες ωρες οι πρωτες φορτισεις και μαλιστα με αποφορτιση προηγουμενως.εγω χρησιμοποιω μια κινεζικη μπαταρια γιατι την φορτισα περισσοτερο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.αλλα και η μανισια μια χαρα κραταει.μου βγαζει 24 ωρες με βαρυα χρηση! δηλωνω και εγω ξανα ενθουσιασμενος με το κινητο. ταχυτατο, ευκολο στις κλησεις και τα μηνυματα, και το qwerty πληκτρολογιο ειναι εξαιρετικο.αν ειχε και πληκτρο tab....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και επαυξανω! πολλες ωρες οι πρωτες φορτισεις και μαλιστα με αποφορτιση προηγουμενως.εγω χρησιμοποιω μια κινεζικη μπαταρια γιατι την φορτισα περισσοτερο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.αλλα και η μανισια μια χαρα κραταει.μου βγαζει 24 ωρες με βαρυα χρηση! δηλωνω και εγω ξανα ενθουσιασμενος με το κινητο. ταχυτατο, ευκολο στις κλησεις και τα μηνυματα, και το qwerty πληκτρολογιο ειναι εξαιρετικο.αν ειχε και πληκτρο tab....

κ εγω παιδιά το εχω περιπου κανα μήνα το κινητό κ τωρα εστρωσε η μπαταρία.αυτη τη στιγμη ειναι στη τεταρτη μέρα κ ειναι στο 33%.με normal χρηση βεβαια.πολυ ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...