Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω περάσει το Handcent SMS...Πώς μπορώ να έχω σαν 1η επιλογή για μηνύματα αυτό και όχι την προκαθορισμένη του κινητού?Δηλαδή,να μην μου εμφανίζονται ειδοποιήσεις και από την stadar εφαρμογή...

Οτι και κανεις το εικονηδιο απο την default εφαρμογη θα στο βγαζει συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Κακό αυτό...Τεσπά!Ευχαριστώ!!!
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει το Handcent SMS...Πώς μπορώ να έχω σαν 1η επιλογή για μηνύματα αυτό και όχι την προκαθορισμένη του κινητού?Δηλαδή,να μην μου εμφανίζονται ειδοποιήσεις και από την stadar εφαρμογή...

διαβασα λάθος το τι θες να κανεις. με τον παραπανω τρόπο, βάζεις σαν default εφαρμογή το άλλο πρόγραμμα. για να μην παιρνεις καθολου ειδοποιήσεις απο το ενσωματωμένο πρόγραμμα, πήγαινε Ρυθμίσεις->Sony Ericsson->Μηνύματα. Aπο κει το ρυθμίζεις να μην μας ειδοποιεί όταν δέχεσαι μηνύματα απ την ενσωματωμένη εφαρμογή μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα λάθος το τι θες να κανεις. με τον παραπανω τρόπο, βάζεις σαν default εφαρμογή το άλλο πρόγραμμα. για να μην παιρνεις καθολου ειδοποιήσεις απο το ενσωματωμένο πρόγραμμα, πήγαινε Ρυθμίσεις->Sony Ericsson->Μηνύματα. Aπο κει το ρυθμίζεις να μην μας ειδοποιεί όταν δέχεσαι μηνύματα απ την ενσωματωμένη εφαρμογή μηνυμάτων.

 

Σωστο, λαθος δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς πως μπορει να αποθηκετεί μια φωτογραφία που μας εχει σταλεί με μύνημα σε xperia 10 pro

 

Κατέβασε από το market το handcent sms. Είναι πολύ καλό προγραματάκι για sms και mms.

 

Το Handcent Sms δεν αποθηκευει φωτογραφιες απο MMS. Το εχω ηδη κ ψαχνω κ εγω καποιο τροπο/προγραμμα για να μπορω να αποθηκευω τις φωτο απο τα MMS. :(

(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Κατέβασα τελευταία το ADW Launcher μιας και σε ένα post σε ξένο forum (xda) κάποιοι χρήστες υποστηρίζουν οτι βελτιώνει σημαντικά την διάρκεια της μπαταρίας.

 

Σε εμένα προσωπικά είδα μια μικρή βελτίωση. Είναι δυνατόν ένας εναλλακτικός launcher να καταναλώνει λιγότερους ενεργειακούς πόρους από το σύστημα?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το Handcent Sms και πραγματι αποθηκευει φωτογραφιες απο MMS.

 

Παρατεταμενο κλικ πανω στη φωτογραφια που εμφανιζετε στο μύνημα και κλικ

στην επιλογη copy attached to SD card και την αποθηκευει στο αλμπουμ

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με εμπειρια να γραψει ολες τισ εφαρμογες που πιστευει οτι χρειαζοντε......

Να τισ εχουμε ολλεσ μαζι να μην ρωταμε κι εμεισ συνεχεια.....

Ας γραψει ακομα και τις περιτες καλες ειναι εχουν πλακα.......

ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΑΜΕΣΟΣ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ.....

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΤΙΣ ΓΡΑΨΕΙ.....

Θα εκτιμιθει απο μας τους ασχετους πολυ......και δεν θα ρωταμε συνεχεια τα ιδια.....

Ευχαριστω και παλι παιδια το φορουμ και η παρεα εδω πραγματικα δεινει λυσεισ...

Να στε καλα και περημενουμε τον πιο εμπειρο να γραψει τισ μαγικες εφαρμογιεσ.....:D

 

ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΕΙΜΕΝΟ ΥΠΑΡΧΕΙ??????

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με εμπειρια να γραψει ολες τισ εφαρμογες που πιστευει οτι χρειαζοντε......

Να τισ εχουμε ολλεσ μαζι να μην ρωταμε κι εμεισ συνεχεια.....

Ας γραψει ακομα και τις περιτες καλες ειναι εχουν πλακα.......

ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΑΜΕΣΟΣ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ.....

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΤΙΣ ΓΡΑΨΕΙ.....

Θα εκτιμιθει απο μας τους ασχετους πολυ......και δεν θα ρωταμε συνεχεια τα ιδια.....

Ευχαριστω και παλι παιδια το φορουμ και η παρεα εδω πραγματικα δεινει λυσεισ...

Να στε καλα και περημενουμε τον πιο εμπειρο να γραψει τισ μαγικες εφαρμογιεσ.....:D

 

Σου έχω ξαναπαντήσει νομίζω σε ανάλογο ζήτημα. Κοίτα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το market το handcent sms. Είναι πολύ καλό προγραματάκι για sms και mms.

 

εγκατεστησα το Handcent Sms και πραγματι αποθηκευει φωτογραφιες απο MMS.

 

Παρατεταμενο κλικ πανω στη φωτογραφια που εμφανιζετε στο μύνημα και κλικ

στην επιλογη copy attached to SD card και την αποθηκευει στο αλμπουμ

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

:w00t:

 

Επιτελους! Πως κ δεν ειχα δοκιμασει το παρατεταμενο κλικ τοσο καιρο? :O

(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο μαρκετ το ALARM KLOCK (

ακριβως οπως το γραφω,με k μπροστα) θα σου λυσει το θεμα με την ενταση

 

Καλημέρα,

 

είμαι περήφανη (!) κάτοχος του x10 mini pro και η αλήθεια είναι ότι την 1η μέρα μου ήρθε να το πετάξω (πρώτο touch κινητό), τώρα όμως το έχω συνηθίσει και μου αρέσει πολύ. Έχω λοιπόν και εγώ σαν άνθρωπος 2 ερωτησούλες και ελπίζω να μην έχει ήδη απαντηθεί αν και το έψαξα λίγο το θέμα.

1. Έκανα συγχρονισμό χωρίς να ξέρω ακριβώς τι είναι (ακόμα δεν έχω καταλάβει ακριβώς) και τώρα μπήκαν όλοι οι φίλοι μου από το fb στον τηλεφωνικό κατάλογο. Πως μπορώ να τους σβήσω?

2. διάβασα ότι πολλοί έχουν ένα θέμα με το ξυπνητήρι (με κατατρομάζει κάθε πρωί). Κατέβασα το quick settings και παρόλο που έχει ρύθμιση για την έντασή του δεν γίνεται τίποτα. Μήπως υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή?

 

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

κλεισε και ξανα ανοιξε το κινητο και θα συνελθει,

Το εκανα...ουκ ολιγες φορες!!! Thanx anyway!!!

Καμια αλλη ιδεα ρε παιδια?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

:w00t:

 

Επιτελους! Πως κ δεν ειχα δοκιμασει το παρατεταμενο κλικ τοσο καιρο? :O

και το chompSMS και το Handcent το κανει αυτο, συν οτι το Handcent εχει προβλημα οταν σου ερθει ενα mms video δεν μπορει να κανει σωστα την αναπαραγωγη του βιντεο ενω στο chrompSMS νομιζω οτι εχει καλυτερη διαχειρηση στα mms.

 

Καμια καλη εφαρμογη για να βλεπουμε τις φωτογραφιες υπαρχει,

Edited by legion
Link to comment
Share on other sites

τοτε πιο απλό απο τον ενσωματωμένο viewer; εχεις καποιο λινκ για να δω τον resco viewer;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για την καλή δουλειά!!!Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι και αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.Σκοπεύω να αγοράσω το x10 mini pro και θα ήθελα να μου πείτε αν είναι μήπως να περιμένω να πάρει πρώτα την αναβάθμιση στη 2.1 που να μη χρειάζεται αν το πάρω τώρα να το κάνω root και να το ρυθμίσω κτλ κτλ και μετά απο λίγο μου κάνει την αναβάθμιση και τα χάσω όλα?Η μήπως και να το πάρω όταν γίνει η αναβάθμιση κρατάει τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές κτλ και δεν θα χρειάζεται να τα ξανακάνω?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για την καλή δουλειά!!!Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι και αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.Σκοπεύω να αγοράσω το x10 mini pro και θα ήθελα να μου πείτε αν είναι μήπως να περιμένω να πάρει πρώτα την αναβάθμιση στη 2.1 που να μη χρειάζεται αν το πάρω τώρα να το κάνω root και να το ρυθμίσω κτλ κτλ και μετά απο λίγο μου κάνει την αναβάθμιση και τα χάσω όλα?Η μήπως και να το πάρω όταν γίνει η αναβάθμιση κρατάει τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές κτλ και δεν θα χρειάζεται να τα ξανακάνω?

Ευχαριστώ πολύ!

 

xarispgs, που είμαστε και από τα ίδια μέρη, πώς είσαι σίγουρος πως μόλις πάρεις στα χέρια σου το κινητό (και αφού έχει βγει η 2.1) δεν θα έχει είναι stock καταστήματος κινητής τηλεφωνίας με το 1.6 ακόμη?

 

Πέρα από αυτό, η διαδικασία root του 1.6 είναι απίθανο να είναι ίδια με του 2.1 οπότε θέλωντας και μη θα περιμένεις λίγο για root στην 2.1.

 

Γνώμη μου είναι οτι το παίρνεις με το 1.6, κάνεις root κλπ κλπ και όταν με το καλό βγεί το 2.1 κάνεις αναβάθμιση και περιμένεις μετά τα καινούρια καλούδια του market!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

xarispgs, που είμαστε και από τα ίδια μέρη, πώς είσαι σίγουρος πως μόλις πάρεις στα χέρια σου το κινητό (και αφού έχει βγει η 2.1) δεν θα έχει είναι stock καταστήματος κινητής τηλεφωνίας με το 1.6 ακόμη?

 

Πέρα από αυτό, η διαδικασία root του 1.6 είναι απίθανο να είναι ίδια με του 2.1 οπότε θέλωντας και μη θα περιμένεις λίγο για root στην 2.1.

 

Γνώμη μου είναι οτι το παίρνεις με το 1.6, κάνεις root κλπ κλπ και όταν με το καλό βγεί το 2.1 κάνεις αναβάθμιση και περιμένεις μετά τα καινούρια καλούδια του market!

 

DaRk_dOg αυτό για το stock του καταστήματος το υπολόγιζα αλλά λογικά αν έχει βγει η έκδοση και το πάρω και έχει την προηγούμενη πόσο πολύ μπορεί να αργήσει η αναβάθμιση?Αλλά έχεις δίκιο πάντως.Αν κατάλαβα καλά δλδ λές να το πάρω με 1.6 να κάνω root και να το χρησιμοποιήσω όσο καιρό θα κάνει να βγει η αναβάθμιση και όταν γίνει σε 2.1 το χρησιμοποιούμε χωρίς root μέχρι να βγει και για την 2.1?

Link to comment
Share on other sites

DaRk_dOg αυτό για το stock του καταστήματος το υπολόγιζα αλλά λογικά αν έχει βγει η έκδοση και το πάρω και έχει την προηγούμενη πόσο πολύ μπορεί να αργήσει η αναβάθμιση?Αλλά έχεις δίκιο πάντως.Αν κατάλαβα καλά δλδ λές να το πάρω με 1.6 να κάνω root και να το χρησιμοποιήσω όσο καιρό θα κάνει να βγει η αναβάθμιση και όταν γίνει σε 2.1 το χρησιμοποιούμε χωρίς root μέχρι να βγει και για την 2.1?

 

Ναι! Εναλλακτικά δεν κάνεις root, βάζεις τις εφαρμογές που σου χρειάζονται, και με το που γίνει διαθέσιμη στην χώρα μας η 2.1 κάνεις το update.

 

Εγώ προσωπικά το έχω καμιά βδομάδα και το έκανα root μέσα σε 2 ώρες από την αγορά!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Εναλλακτικά δεν κάνεις root, βάζεις τις εφαρμογές που σου χρειάζονται, και με το που γίνει διαθέσιμη στην χώρα μας η 2.1 κάνεις το update.

 

Εγώ προσωπικά το έχω καμιά βδομάδα και το έκανα root μέσα σε 2 ώρες από την αγορά!

 

'Αρα οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις σου τώρα που το έχεις κάνει root μόλις γίνει αναβάθμιση θα χαθούν και δεν θα λειτουργούν.Σωστά?Υπάρχει περίπτωση όταν με το καλό βγει η 2.1 και έρθει και στη χώρα μας κάποιος που είχε την 1.6 και την είχε κάνει root να μην κάνει αμέσως την αναβάθμιση και να περιμένει (χρησιμοποιόντας την 1.6 ακόμα) μέχρι να βγεί τρόπος να κάνει root και την 2.1 και μετά να κάνει την αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

'Αρα οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις σου τώρα που το έχεις κάνει root μόλις γίνει αναβάθμιση θα χαθούν και δεν θα λειτουργούν.Σωστά?Υπάρχει περίπτωση όταν με το καλό βγει η 2.1 και έρθει και στη χώρα μας κάποιος που είχε την 1.6 και την είχε κάνει root να μην κάνει αμέσως την αναβάθμιση και να περιμένει (χρησιμοποιόντας την 1.6 ακόμα) μέχρι να βγεί τρόπος να κάνει root και την 2.1 και μετά να κάνει την αναβάθμιση?

 

Ναι μπορείς να το κάνεις και αυτό προκειμένου να μην χάσεις την "βόλεψή" σου με τις εφαρμογές και τις λειτουργίες που απαιτούν root και να περιμένεις κάποια λύση από τους xda-developers!

Κι εγώ αυτό με βλέπω να κάνω ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...