Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω απο οτι ξερω πηγενε ρυθμησεις ασφαλεια και ενεργοποιησε το μοτιβο! κλειδωνει ολη την συσκευη. για καποια extra εφαρμογη δεν γνωριζω

 

 

Να κλειδώνει όλη τη συσκευή , δε το βρίσκω (εγώ δηλαδή!) τόσο χρήσιμο...θα ήθελα πιο συγκεκριμένα....folders-Τηλ.Κατάλογο...???:worry:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android θα βρεις πεδίο που λεει για κλείδωμα τηλεφώνου και φωτογραφιών.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ την ερώτησή μου:

καθότι το x10mini Μας, έχει και λειτουργικό αξιοπρεπές που τρέχει από πίσω, Υπάρχει εφαρμογούλα που να κλειδώνει φακέλους?Για λόγους ασφαλείας?

Για παράδειγμα εκεί όπου αποθηκεύονται οι φωτογραφίες..ή να ζητάει κωδικό για να ανοίξει τον κατάλογο με τις επαφές???

 

Να κλειδώνει όλη τη συσκευή , δε το βρίσκω (εγώ δηλαδή!) τόσο χρήσιμο...θα ήθελα πιο συγκεκριμένα....folders-Τηλ.Κατάλογο...???:worry:

 

η καλυτερη εφαρμογη για μενα ειναι αυτη..Αpplication Protection!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη εφαρμογη για μενα ειναι αυτη..Αpplication Protection!;)

 

 

στο Market τη βρίσκουμε>???

Αν δε σου κάνει κόπο, δίνεις μερικές πληροφορίες..???:cool:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Tutorial για JIT, cleanup και zipalign

 

Ωραίος! Εγώ βασικά έχω ήδη διώξει ο,τι system app δεν έχεις (είχες) και εσύ, από ένα screenshot σου σε ένα thread, περιμένω να δω τι άλλο μπορούμε να διώξουμε.:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,αντιμετωπίζει κανείς αυτό το πρόβλημα?'Οταν ανοίγω το qwerty για να γράψω μήνυμα φωτίζει για λίγο τα πλήκτρα αλλά μέχρι να ξεκινήσω να πληκτρολογώ έχουν σβήσει.(Αυτό γίνεται και στην εργοστασιακή εφαρμογή των μηνυμάτων αλλά και στο handcent sms).Μήπως είναι καμιά ρύθμιση που δεν έχω βρει για το φωτισμό του?
Link to comment
Share on other sites

στο Market τη βρίσκουμε>???

Αν δε σου κάνει κόπο, δίνεις μερικές πληροφορίες..???:cool:

 

ναι κανονικα στο μαρκετ.φρι ειναι και πολυ ευκολο στη χρηση!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,αντιμετωπίζει κανείς αυτό το πρόβλημα?'Οταν ανοίγω το qwerty για να γράψω μήνυμα φωτίζει για λίγο τα πλήκτρα αλλά μέχρι να ξεκινήσω να πληκτρολογώ έχουν σβήσει.(Αυτό γίνεται και στην εργοστασιακή εφαρμογή των μηνυμάτων αλλά και στο handcent sms).Μήπως είναι καμιά ρύθμιση που δεν έχω βρει για το φωτισμό του?

 

 

Nαι αυτο το κανει γιατι ο σενσορας αντιλαμβανεται οτι υπαρχει φως και επομενως δεν χρειαζεται να φωτιζει το πληκτρολογιο... Για να το δοκιμασεις ανοιξε το πληκτρολογιο και καλυψε με το χερι σου την επανω αριστερα πλευρα του κινητου και θα δεις οτι επειδη του κλεινεις το φως και νομιζει οτι υπαρχει σκοταδι το πληκτρολογιο θα αναψει...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτο το κανει γιατι ο σενσορας αντιλαμβανεται οτι υπαρχει φως και επομενως δεν χρειαζεται να φωτιζει το πληκτρολογιο... Για να το δοκιμασεις ανοιξε το πληκτρολογιο και καλυψε με το χερι σου την επανω αριστερα πλευρα του κινητου και θα δεις οτι επειδη του κλεινεις το φως και νομιζει οτι υπαρχει σκοταδι το πληκτρολογιο θα αναψει...

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο application για κόψιμο τραγουδιών μέσα στο κινητό για να το κάνω ήχο κλήσης.

 

Ringdroid (από την signature του mr_element :p;))

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτο το κανει γιατι ο σενσορας αντιλαμβανεται οτι υπαρχει φως και επομενως δεν χρειαζεται να φωτιζει το πληκτρολογιο... Για να το δοκιμασεις ανοιξε το πληκτρολογιο και καλυψε με το χερι σου την επανω αριστερα πλευρα του κινητου και θα δεις οτι επειδη του κλεινεις το φως και νομιζει οτι υπαρχει σκοταδι το πληκτρολογιο θα αναψει...

 

πολυ σωστος φιλε μου.νομιζα οτι ειχε προβλημα το πληκτρολογιο γτ αναβε οποτε ηθελε...:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε dark δωσε τα φωτα σου ... τι κανουν οι JIT, cleanup και zipalign ....δεν εχω καταλαβει . Αξιζει λες η θα ψαχνουμε το κιν. Προς το παρων οτι οδηγο εχεις φτιαξει δουλευει τελεια στο κινητο μου ...Δεν γλειφω αλλο τελος.......
Link to comment
Share on other sites

θελω την 2.2..:(

 

Kαι εγω!!!! Και δεν νομιζω οτι ζηταμε πολλα...Την τελευταια περιοδο η S.E εχει γεμισει ολα τα Μ.Μ.Ε. με διαφημισεις για την σειρα xperia!!! Aρα δεν τα εχει παρατησει και πονταρει πολυ στις πωλησεις τους, οποτε πρεπει και να τα υποστηριζει!!! Εχεις διαβασει τιποτα για 2.2?:O

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το wifi κανει παρα πολλη ωρα να συνδεθει, μιλαμε για >5', το παθαινει κανενας αλλος? δεν καταλαβαινω το γιατι...
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το wifi κανει παρα πολλη ωρα να συνδεθει, μιλαμε για >5', το παθαινει κανενας αλλος? δεν καταλαβαινω το γιατι...

 

Να συνδεθει σε free wifi η στο δικο σου το ρουτερ που του εχεις αποθηκευσει τον κωδικο κτλ....

Edited by funk
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Να συνδεθει σε free wifi η στο δικο σου το ρουτερ που του εχεις αποθηκευσει τον κωδικο κτλ....

 

και στα 2 το ιδιο αργει. τουλαχιστον στο δικο μου δε θα επρεπε να μπαινει γρηγορα? ασε που αποσυνδεεται μετα απο λιγη ωρα μονο του...

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχεις 3G από που το συμπέρανες; Μήπως πλέον σου εμφανίζεται ένα Η αντί για G; Τις εφαρμογές δεν μπορείς να τις μεταφέρεις γιατί έχεις την 2.1. Από την 2.2 και μετά είναι εφικτό αυτό. Εκτός κι αν κάνεις αυτό

 

οντως μου εμφανιζει ενα Η αντι για G . εξαλλου δοκιμασα πολλες φορες να στειλω MMS και μου λεει οτι η αποστολη δεν ειναι εφικτη.

 

το 3g δεν ενεργοποιειτε οπως στην 1.6, πρεπει να εχεις καποιο widget η βαλε το quick settings και ενεργοποιεισε το απο εκει

 

δοκιμασα ρε φιλε και το quick settings απο οπου ενεργοποιω και τη ρυθμιση για 3G και παλι τιποτα. δεν μπορω να στειλω ενα MMS.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνει εγκατάσταση το script, θέλει να flashαριστεί σε recovery mode (είναι σε μορφή .zip)

 

Εφόσον δεν υπάρχει ακόμα recovery για το X10 mini μπορείς να μοιραστείς μαζί μας τα βήματα εγκατάστασης?

Δεν έκανα τίποτα παραπάνω από την εγκατάσταση του app2sd με τον οδηγό που βρήκα στο xda και μετά να κατεβάσω την εφαρμογή apps2sd από το applanet (αν θυμάμαι καλά και δεν ήταν από το market, αλλά μάλλο το πρώτο). Ούτε άλλα scripts έτρεξα ούτε τίποτα..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

οντως μου εμφανιζει ενα Η αντι για G . εξαλλου δοκιμασα πολλες φορες να στειλω MMS και μου λεει οτι η αποστολη δεν ειναι εφικτη.

 

Αφού βλέπεις το Η σημαίνει ότι έχεις 3G και μάλιστα πολύ καλύτερο από ότι αν σου εμφάνιζε το G. Για τα mms έχεις περάσει τις απαραίτητες ρυθμίσεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

1ον : μήπως έχει βρει κανείς πως απενεργοποιείται ο ήχος της καμερας όταν βγαζουμε φωτό??

2ον : μπορώ να βάλω αυτήν την κάρτα?? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553992&sid=1 είναι πιο γρήγορη ή πιο αργή από την μανήσια???

:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα τίποτα παραπάνω από την εγκατάσταση του app2sd με τον οδηγό που βρήκα στο xda και μετά να κατεβάσω την εφαρμογή apps2sd από το applanet (αν θυμάμαι καλά και δεν ήταν από το market, αλλά μάλλο το πρώτο). Ούτε άλλα scripts έτρεξα ούτε τίποτα..

 

 

Μιχάλης

 

Ναι απλά τα μέχρι τώρα γνωστά tutorial για X10 mini/mini pro, η εγκατάσταση του app2SD script (θέλοντας και μη, η εγκατάσταση με script γίνεται) κάνουν link το directory /data/app στο /system/sd/app, που σημαίνει οτι ΑΥΤΟΜΑΤΑ η εγκατάσταση γίνεται στο ext2 της κάρτας μνήμης. Συνεπώς δεν μπορεί να δουλέψει η εφαρμογή που παραθέτεις (γιατί εξ αρχής υπάρχει το link ανάμεσα στα directories)

 

Αν μπορείς κάνε μας post κάτι πιο αναλυτικό σχετικά με την διαδικασία, ώστε να μπορέσουμε να το δοκιμάσουμε και εμείς.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...