Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια μολις αγορασα το x10 mini pro απο το πλαισιο και μεσα στην συσκευασια εχει τα εξης : 1 συσκευασια 2 μπαταρια 3 καλωδιο usb pc 4 φορτιστης 5 ακουστικα 6 memorycard 7 ενχιριδια χρησης Λειπει κατι ή ειμαι οκ?

 

2ον το εβαλα για φορτιση και ενεργοποιητε η συσκευη (ετσι μ φενετε) την απενεργοποιησα αλλα ξανα ανοιξε μονη της! ετσι γινετε στην φορτηση?

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Ω

Καλησπερα παιδια μολις αγορασα το x10 mini pro απο το πλαισιο και μεσα στην συσκευασια εχει τα εξης : 1 συσκευασια 2 μπαταρια 3 καλωδιο usb pc 4 φορτιστης 5 ακουστικα 6 memorycard! Λειπει κατι ή ειμαι οκ?

 

2ον το εβαλα για φορτιση και ενεργοποιητε η συσκευη (ετσι μ φενετε) την απενεργοποιησα αλλα ξανα ανοιξε μονη της! ετσι γινετε στην φορτηση?

 

Μια χαρα εισαι!

Καλοριζικος!

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Ω

 

Μια χαρα εισαι!

Καλοριζικος!

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Aπαντησε μ στο 2 αν μπορεις :)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

αληθεια ρε παλικαρια για την καμερα-δεν εχει αναφερει κανεις προβλημα...???οτι δεν μεταφερονται αυτες οι φωτο ..στο pc...(χαλια αναλυση....)-οτι η εκδοση της vignette ειναι lite....-οτι στο σκοταδι βγαζει χαλια φωτο....-(απορω πω ςμε τα 5 mpixel και καλα ειστε τοσο ευχαριστημενοι....)μ ε το νοκια που ειχα το 1.3 pixel εβγαζα κλασης ανωτερες φωτο....-λυση εχει βρει κανεις...???
Link to comment
Share on other sites

αληθεια ρε παλικαρια για την καμερα-δεν εχει αναφερει κανεις προβλημα...???οτι δεν μεταφερονται αυτες οι φωτο ..στο pc...(χαλια αναλυση....)-οτι η εκδοση της vignette ειναι lite....-οτι στο σκοταδι βγαζει χαλια φωτο....-(απορω πω ςμε τα 5 mpixel και καλα ειστε τοσο ευχαριστημενοι....)μ ε το νοκια που ειχα το 1.3 pixel εβγαζα κλασης ανωτερες φωτο....-λυση εχει βρει κανεις...???

 

Φωτό τραβηγμένη ΧΩΡΙΣ vignette:

 

http://l.imagefra.me/5f0hw3pj.jpg

 

Την ημέρα τραβάει μια χαρά φωτό.

 

Για τις βραδινές συμφωνώ αλλά το led είναι ψόφιο.

 

 

*EDIT* Συγνώμη για το μέγεθος της φωτό καθώς και για το post. Απλά δεν βρήκα πιο "άμεσο" τρόπο απάντησης. Αν επιβαρύνει την εμφάνιση του thread, μπορεί να διαγραφεί.

Edited by zxr

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αληθεια ρε παλικαρια για την καμερα-δεν εχει αναφερει κανεις προβλημα...???οτι δεν μεταφερονται αυτες οι φωτο ..στο pc...(χαλια αναλυση....)-οτι η εκδοση της vignette ειναι lite....-οτι στο σκοταδι βγαζει χαλια φωτο....-(απορω πω ςμε τα 5 mpixel και καλα ειστε τοσο ευχαριστημενοι....)μ ε το νοκια που ειχα το 1.3 pixel εβγαζα κλασης ανωτερες φωτο....-λυση εχει βρει κανεις...???

 

πλακα κανεις μαλον !!! δεν ειναι και Ν82 αλλα ειναι οι φοτο του καλητερες απ'το S8000 jet στα ιδια Μ.Π και μπορεις να τη; μεταφερεις πανευκολα πατοντας 1 μπουτον με το my phone explorer αν βαλεις στο pc.

Link to comment
Share on other sites

darg dog δες ποιο πανω τι γραφω και απαντησε μου αν γινετε και στα 2! σευχαριστω

 

Για την μπαταρία μιλάς? Αν και δεν έχω X10 mini pro, στο mini pro είναι λογικό να σου έχει μέσα μπαταρία γιατί είναι αποσπώμενη!

 

Στο X10 mini μόνο είναι ενσωματωμένη και δεν βγαίνει.

 

ΥΓ: Δεν μπορείς να φανταστεί πόσο τυχεροί είστε που η μπαταρία βγαίνει! :dash:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία μιλάς? Αν και δεν έχω X10 mini pro, στο mini pro είναι λογικό να σου έχει μέσα μπαταρία γιατί είναι αποσπώμενη!

 

Στο X10 mini μόνο είναι ενσωματωμένη και δεν βγαίνει.

 

ΥΓ: Δεν μπορείς να φανταστεί πόσο τυχεροί είστε που η μπαταρία βγαίνει! :dash:

 

1ον αγορασα το x10 mini pro απο το πλαισιο και μεσα στην συσκευασια εχει τα εξης : 1 συσκευασια 2 μπαταρια 3 καλωδιο usb pc 4 φορτιστης 5 ακουστικα 6 memorycard 7 ενχιριδια χρησης Λειπει κατι ή ειμαι οκ?

 

2ον το εβαλα για φορτιση και ενεργοποιητε η συσκευη (ετσι μ φενετε) την απενεργοποιησα αλλα ξανα ανοιξε μονη της! ετσι γινετε στην φορτηση?

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

1ον αγορασα το x10 mini pro απο το πλαισιο και μεσα στην συσκευασια εχει τα εξης : 1 συσκευασια 2 μπαταρια 3 καλωδιο usb pc 4 φορτιστης 5 ακουστικα 6 memorycard 7 ενχιριδια χρησης Λειπει κατι ή ειμαι οκ?

 

2ον το εβαλα για φορτιση και ενεργοποιητε η συσκευη (ετσι μ φενετε) την απενεργοποιησα αλλα ξανα ανοιξε μονη της! ετσι γινετε στην φορτηση?

 

Όσον αφορα τα περιεχόμενα της συσκευασίας κατά 99% είσαι οκ.

 

Για την φόρτιση, ναι αν είσαι στην 1.6. Με την αναβάθμιση φορτίζει και σβηστό με την διαφορά οτι απλά ενεργοποιείται η οθόνη.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εμενα σε αναλυση ρε πεδες...γιατι ειναι μιση μπουκια φωτο....-κ αναλυση καλη δεν εχει...-κ πολυ-πολυ μικρες μου τις εμφανιζει....
Link to comment
Share on other sites

εμενα σε αναλυση ρε πεδες...γιατι ειναι μιση μπουκια φωτο....-κ αναλυση καλη δεν εχει...-κ πολυ-πολυ μικρες μου τις εμφανιζει....

 

Με το vignette μόνο αν είναι lite παίζει. Και αυτό γιατί είναι κλειδωμένη η ανάλυση εώς ενός σημείου.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορα τα περιεχόμενα της συσκευασίας κατά 99% είσαι οκ.

 

Για την φόρτιση, ναι αν είσαι στην 1.6. Με την αναβάθμιση φορτίζει και σβηστό με την διαφορά οτι απλά ενεργοποιείται η οθόνη.

 

σημερα το αγορασα και ειναι στην 1.6! αρα οκ! ευχαριστωωω:)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα απο τοτε που εκανα update σε 2.1 το album αργει παρα πολυ να φορτωσει τις φωτογραφιες... Ξερει κανεις γιατι μπορει να συμβαινει αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τραβά και βράδυ. πολύ καλύτερα από πααααάρα πολλά κινητά που έχω δει.

να πω και εγώ ότι το ndrive μου έκανε και μένα παααάρα πολλά νερά. ήμουν στην ρώμη το περασμένο σουκου και έκανε 4-5 λεπτά να κλειδώσει ενώ ένα νοκια 5800 κλείδωνε σχεδόν αμέσως. τώρα αν ο άλλος είχε ενεργοποιημένο το a-gps και χρεώθηκε roaming, δεν το ξέρω! :lol::lol::lol: επίσης μου έκανε κ εμένα τα κολήματα όταν άλλαζε απο landscape. :@ ενα κλικ πριν το σουτάρω ήμουν..

 

σορρυ για το μεγεθος των φωτογραφιών.. :)

 

http://img510.imageshack.us/img510/1518/dsc00086x.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/9582/dsc00126u.jpg

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

MaNoS-7- διάβασε το SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ και θα σου λυθούν απορίες όπως το δεύτερο ερώτημα σου. ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν τρώει κολλήματα η συσκευή απ' τις εφαρμογές που έχουμε περάσει τι μπορούμε να κάνουμε για να λειτουργεί κανονικά???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

ειτε πας κ κλεινεις την εφαρμογη που σου εκανε το κολλημα, ειτε κάνεις επανεκκινηση το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

ναι την έχω αλλά δεν έχει τρελή διαφορά ίσως μια μέρα παραπάνω

 

μια μερα και το λες ετσι απλα? σουπερ ειναι! τελικα ομως ποσο ειναι η μπαταρια? 1200 ή 1650mah, γιατι δεν λεει πουθενα, την παρουσιαζει σαν τη μανισια.

Link to comment
Share on other sites

MaNoS-7- διάβασε το SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ και θα σου λυθούν απορίες όπως το δεύτερο ερώτημα σου. ;)

 

Ευχαριστω πολυ! κατι που δεν αναφερετε εκει μεσα! μπορεις να μ πεις τι βηματα κανω για να δω τι λειτουργικο του? (android) :)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! κατι που δεν αναφερετε εκει μεσα! μπορεις να μ πεις τι βηματα κανω για να δω τι λειτουργικο του? (android) :)

 

Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο και τσέκαρε κάτω κάτω...

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μια μερα και το λες ετσι απλα? σουπερ ειναι! τελικα ομως ποσο ειναι η μπαταρια? 1200 ή 1650mah, γιατι δεν λεει πουθενα, την παρουσιαζει σαν τη μανισια.

 

η μπαταρία είναι 1650 .sorry αν σας μπέρδεψα

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αναφέρεται στο "κρυφό μενού" το οποίο δείχνει πληροφορίες σε σχέση με την έκδοση του λειτουργικού που τρέχει η συσκευή...(?!)

 

Αν είσαι σε Android 1.6 με την οθόνη κλειδωμένη πατάς 1 φορά το μεσαίο πλήκτρο για να φωτιστεί αλλά δεν την ξεκλειδώνεις και αμέσως μετά πατάς τον συνδυασμό πλήκτρων:

 

*Menu*Back/Back*Menu*Back*Menu/Menu*Back*

 

Σε Android 2.1 ακολουθείς την ίδια διαδικασία με την διαφορά ότι όπου Menu αντικαθιστάς και πατάς με το κουμπί Home (μεσαίο).

 

Είμαι κοντά ή απλά επανέλαβα 4 γραμμές άχρηστης πληροφορίας?! :O

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...