Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου. Ποια ειναι η σωστη θερμοκρασια που πρεπει να εχει το κινητο ? ευχαριστω

 

Δεν θα σε πω ποια ειναι η σωστη (γιατι δεν ξερω:lol:) αλλα εγω ειμαι παντα αναμεσα απο 20 μεχρι 30 βαθους Celsius.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν θα σε πω ποια ειναι η σωστη (γιατι δεν ξερω:lol:) αλλα εγω ειμαι παντα αναμεσα απο 20 μεχρι 30 βαθους Celsius.

 

Οκ.. Και εγω εκει ειμαι.. :D

 

Πω θα σπασει το κεφαλι μου :mad:

Για πειτε μου ρε παιδια πως ενεργοποιειται το ADW launcher ..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

οχι, αλλα ειναι απλο: Το κανεις αναβαθμιση μεσω SEUS.

Εχω την εντυπωση οτι ολες οι εταιριες την εχουν βγαλει οποτε δεν θα εχεις προβλημα...

 

Με αυτό το τρόπο προσπαθώ, αλλά δεν ολοκληρώνετε ποτέ.

Μου βγάζει οτι υπάρχει update στην 2.1, με βάζει να κάνω τις συνδέσεις με τη σειρά που θέλει και στο τελευταίο βήμα( usb καλώδιο + δεξιό πλήκτρο πατημένο) με ξεκινάει πάλι απο την αρχή. Κάνω συνέχεια κύκλους δηλαδή.

 

Οταν πατάμε το δεξιό πλήκτρο + συνδέουμε το usb πρέπει να κάνει κάτι; πχ δόνηση κτλ; Γιατί σε μένα δε κάνει τίποτα.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Πω θα σπασει το κεφαλι μου :mad:

Για πειτε μου ρε παιδια πως ενεργοποιειται το ADW launcher ..

πατωντας απλα το μεσαιο κουμπι.
Link to comment
Share on other sites

πατωντας απλα το μεσαιο κουμπι.

 

Ενω το εχω κανει εγκατασταση οταν παταω το μεσαιο κουμπι δεν μου το εμφανιζει ... :wacko:

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το τρόπο προσπαθώ, αλλά δεν ολοκληρώνετε ποτέ.

Μου βγάζει οτι υπάρχει update στην 2.1, με βάζει να κάνω τις συνδέσεις με τη σειρά που θέλει και στο τελευταίο βήμα( usb καλώδιο + δεξιό πλήκτρο πατημένο) με ξεκινάει πάλι απο την αρχή. Κάνω συνέχεια κύκλους δηλαδή.

 

Οταν πατάμε το δεξιό πλήκτρο + συνδέουμε το usb πρέπει να κάνει κάτι; πχ δόνηση κτλ; Γιατί σε μένα δε κάνει τίποτα.

Απεγκατάσταση το SEUS και πέρασμα ξανά. Και μετά δοκίμασε πάλι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να σας ρωτησω..! Το android ειναι ετσι ωστε οτι βιντεο,εικονα,ηχο λαμβανεις ή παιρνεις αποθηκευετε στην sd και επησεις οτι εφαρμογη περασεις απο το market παλι στην sd αποθηκευετε. Σωστα??? Την εφαρμογη App2sd τι την θελετε? δεν μπορω να καταλαβω!! :wacko::confused::O:!:
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να σας ρωτησω..! Το android ειναι ετσι ωστε οτι βιντεο,εικονα,ηχο λαμβανεις ή παιρνεις αποθηκευετε στην sd και επησεις οτι εφαρμογη περασεις απο το market παλι στην sd αποθηκευετε. Σωστα??? Την εφαρμογη App2sd τι την θελετε? δεν μπορω να καταλαβω!! :wacko::confused::O:!:

Η εργοστασιακή ρύθμιση δεν σου επιτρέπει να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης στις εκδόσεις 2.1 και κάτω του Android. Με το A2SD ουσιαστικά περνάς ένα σκριπτάκι το οποίο αναλαμβάνει να κάνει αυτή τη δουλεία σε αυτές τις εκδόσεις.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η εργοστασιακή ρύθμιση δεν σου επιτρέπει να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης στις εκδόσεις 2.1 και κάτω του Android. Με το A2SD ουσιαστικά περνάς ένα σκριπτάκι το οποίο αναλαμβάνει να κάνει αυτή τη δουλεία σε αυτές τις εκδόσεις.

 

Δηλαδη οτι εφαρμογη εχω εκτος απο εικονα βιντεο και ηχους ειναι στην μνημη του κινητου? θα βγαλω την sd και θα δω!

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Μετα από αναβάθμιση του x 10 mini proσε 2.1 δεν λειτουργεί κάλα το bluetooth. Στέλνει αρχεία αλλα δεν δέχεται. Βγάζει ενα μήνυμα για έλλειψη αποθηκευτικού χώρου κάτι ομως που δεν ισχύει. Παρακαλώ να με βοηθήσει όποιος μπορεί ή εχει αντιμετωπίσει ανάλογο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οτι εφαρμογη εχω εκτος απο εικονα βιντεο και ηχους ειναι στην μνημη του κινητου? θα βγαλω την sd και θα δω!

 

Ο renesis_87 σου λέει αλήθεια. Η εφαρμογή όταν κατεβαίνει εγκαθίσταται στην εσωτερική μνήμη στο directory /data/app. Το σκριπτ App2SD, χοντρικά, μεταφέρει αυτό το directory σε ένα κομμάτι της sd που "δεν φαίνεται" παρά μόνο μεσω root explorer ή σε κάποια διανομή linux.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο renesis_87 σου λέει αλήθεια. Η εφαρμογή όταν κατεβαίνει εγκαθίσταται στην εσωτερική μνήμη στο directory /data/app. Το σκριπτ App2SD, χοντρικά, μεταφέρει αυτό το directory σε ένα κομμάτι της sd που "δεν φαίνεται" παρά μόνο μεσω root explorer ή σε κάποια διανομή linux.

 

για να κανω αυτην την διαδιακασια να περασω το app2sd πρεπει να κανω root την συσκευη μου και μετα την διαδικασια του app2sd! σωστα?

Αν γινετε απαντησε μου λιγο γρηγορα γιατι πρεπει να φυγω.. :( :/

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

για να κανω αυτην την διαδιακασια να περασω το app2sd πρεπει να κανω root την συσκευη μου και μετα την διαδικασια του app2sd! σωστα?

Αν γινετε απαντησε μου λιγο γρηγορα γιατι πρεπει να φυγω.. :( :/

 

Ναι, πρέπει. Για περισσότερες πληροφορίες δες το αντίστοιχο thread.:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρέπει. Για περισσότερες πληροφορίες δες το αντίστοιχο thread.:)

 

οκ ευχαριστω :)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

SOS

Ενώ έχω την κίνηση δεδομένων απενεργοποιημένη, το Call Meter λέει ότι το μεσημέρι σήμερα είχα κίνηση περίπου 50ΜΒ. Είναι εισερχόμενα πακέτα 4.53ΜΒ κάθε φορά. 19:08, 17:57, 16:45, 15:45, 14:25 κλπ. Τι κανω;

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,να πω και γω την ιστορια μου..

 

Εχω το ndrive στο κινητο μου για gps.

Οταν ειχα την 1.6(τσ τσ τσ αρχαιολογιες)

δουλευε μια χαρα.

Απο τοτε που εκανα κατι απντειτ (update)

Και εβαλα και την 2.1 απανω :) κολαει.

 

Ρε τι φταιει,ρε τι φταιει,απεγκατασταση,ξανα ματαεγκατασταση,τζιφος.

Σημερα παρατηρησα το εξης:

Οταν εχω το κινητο μου ορθιο δουλευει.

Οταν το ξαπλωνω κολαει εκει,μουλαρωνει.

 

Το σκοτωνω με το task manager(kill) :)

Παλι τα ιδια:ορθιο **μαει,ξαπλωτο κολαει.

 

Αμα παω στις ρυθμισεις/ηχος και εικονα/προσανατολισμος και το ξετικαρω(untick)

μια χαρα δουλευει το καθικι ακομα και αν πεσει

απο την ορθια σταση.

 

Ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο?

Υπαρχει λυση για να μην το τρωει το κινητακι μου η ορθοστασια?

 

Για πειτε,ε?

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

 

Φιλε μπακαλεξ καταλαβαινω τον προβληματισμο σου..:ninja:

αλλα εγω παρατηρησα οτι αμα αλλαξεις το σκιν(Skin) απο default σε καποιο αλλο

(π.χ. balanced) δεν κολλαει σε καμμια θεση(οριζοντια η καθετη).

Ακομα επαιξα λιγο με τις συντεταγμενες gps και βλεπω οτι στο DMM δεν εχω προβληματα στο να κλειδωνει σημα ,το εχω τσεκαρει δυο μερες τωρα και βλεπω οτι ανταποκρινεται κανονικα.

 

Τσεκαρε το μεγαλε:lol:,και αμα δεις οτι λειτουργει ενημερωσε μας

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ένας φίλος έχει ένα πρόβλημα με την σύνδεση στο android market.

Συγκεκριμένα μετά από προσπάθεια σύνδεσης, (για πρώτη φορά, δεν έχει ξαναμπεί, και έχει ήδη λογαριασμό στο gmail)του βγάζει: "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν τον διακομιστή."

Όλα είναι ενεργοποιημένα (κίνηση δεδομένων κλπ) και συνδέεται μεσω WIFI.

Καμιά ιδέα για το τι πάει στραβά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατί έχω σκάσει... :mad: δεν μπορώ να βρώ πως να βάλω στην σειρά που θέλω τις αγαπημένες επαφές (με το αστεράκι) ουτε καταλαβαίνω την λογική που τις βάζει αυτόματα το κινητό... αλφαβητικά δεν είναι πάντως... :X και το θέμα ειναι οτι αν έχεις πάνω απο 9 απο την 10 και κάτω δεν φαινονται (λογικο) αλλα θα επρεπε να μπορουμε να επιλεγουμε την σειρά ωστε οι πρώτες 9 να είναι οι πιο σημαντικές...
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους,

 

θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος απο zipalign. εχω βρει ενα link ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=594615 ) αλλα δεν ειμαι σιγουρις αν δουλευει αν γνωριζει καποιος κατι περισσοτερο ας το μοιραστει μαζι μας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ειπα σημερα το βραδακι να στησω καλυτερα το κινητο μου! Εκατσα και το rootara μια χαρα... και του περασα και το app2sd επεισης μια χαρα.. επειδη εκανα αναγκαστικο partition λογο του app2sd τα εχασα ολα. ετσι λοιπον ξανα περασα εφαρμογες,εικονες,βιντεο ολα κομπλε! και κολησα καπου :mad:

 

Κολησα στους ηχους! επειδη εγινε partition λογο του app2sd χαθηκαν ολα και αντιμετοπιζω το εξης προβλημα : Δεν μου εμφανιζει καποιο φακελο ωστε αν βαλω μεσα τα mp3 μου. Οι φακελοι της SD μου ειναι: LOOST.DIR, bluetooth, albumthumbs και DCΙΜ οπου μεσα στο dcim ειναι οι εικονες μου και τα βιντεο μου! Για ηχους τι κανω??

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί να μου κάποιος γιατί μετά την αναβάθμηση σε 2,1 την φωτογραφία στην επιφάνεια την κόβει στη μέση:):):):):):):):)) Ευχαριστώ και καλές γιορτές παιδιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για ηχους τι κανω??

φτιαξε εναν φακελο μεσα στην καρτα και ριξτα μεσα...:)

 

 

Εγω χθες εκατσα και εκανα ενα "φορματ" κινητο και καρτα γιατι εδω και μηνες βαζω βγαζω και ειχαν γινει ολα μπαχαλο...

Τωρα εχω καποια θεματακια. Τα ειχα κανει και παλια, αλλα εχω χασει την μπαλα με τα τοπικ για το προ και δεν εχω τον χρονο για να ψαξω να τα βρω ενα ενα οποτε αν καποιος εχει την καλη διαθεση ας με απαντησει ή ας με στειλει καποιο λινκ:

 

-Ειχα αναφερει καποτε ο Dark, πως θα απαλαγουμε απο το PCCompanion. Tι αφαιρουμε? Με τον τροπο που ειχε πει, χανοταν και η επιλογη οταν κοτσαρεις επανω το USB...

 

-Eπισης, ειχε πει παλι ο Dark καπου (τι συμπτωση) τον ποιο σωστο τροπο για να αφαιρεις καποιες εφαρμογες. Οχι με το Titanium, αλλα κατι με μεταφορα με το root explorer...και μετα κανονικη απεγκατασταση...και μετα σβησιμο καποιων αρχειων...κατι τετοιο τελως παντων...

 

-Σε ποια αρχεια πρεπει να κανω το παραπανω ωστε να φυγουν τα εξης:

CA Gold Rush

Geotags

Latitude

Peggle

PlayNow

RoadSync

RollerCoaster

SIM Toolkit

Talk

Timescape

Wisepilot

Mερη

Πλοηγηση

Οδηγος Ρυθμισης

Οδηγος Χρηστη

Υποστ.Χρηστη

Χαρτες

 

-Kαποιοι προτιμουν ενα αλλο αντι του NDrive. ποιο? Και που το "βρισκω"?

 

Ευχαριστω!!!

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

διαμαντη οτιδήποτε έχει σχέση με google μην το ακουμπήσεις καθόλου! όλα τα άλλα άν θυμάμαι καλά μπορείς να τα μεταφέρεις στον φάκελο data/apps και μετά τα κάνεις κανονικά απεγκατάσταση σαν να ήταν απλό πρόγραμμα. ας με διορθώσει κάποιος άν είπα πατάτα για το ποιος φάκελος είναι. :P

 

το navigon είναι επίσης καλό αλλά εμένα μου είχε κάνει κάποια νερά και το πέταξα. πχ έχανε το σήμα του δορυφόρου στα καλά καθούμενα και στις διαδρομές δεν έβγαζε το πιο νορμαλ δρομολόγιο. το ndrive έχει καλύτερο αλγόριθμο για την δρομολόγηση από το navigon.

 

επίσης για το άλλο παληκάρι, δεν σε νοιάζει που θα βάλεις τους ήχους σου. φτιάξε έναν οποιοδήποτε φάκελο και πέταξε τα μέσα. το android σε κάθε εκκίνηση ή προσάρτηση κάρτας κάνει scan και βλέπει τι νέο αρχείο έχεις προστεθεί και το εμφανίζει. δεν σκανάρει μόνο φακέλους που έχουν τελεία μπροστά. πχ. ".photos". με αυτό τον τρόπο μπορείς να κρύψεις εν μέρει φωτογραφίες ή άλλα αρχεια που δεν θέλεις να διαβάζει το σύστημα απο default.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να γράψει κάποιος ένα ChangeLog για τα Mini/Mini Pro όπως αυτό του Χ10;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατί έχω σκάσει... :mad: δεν μπορώ να βρώ πως να βάλω στην σειρά που θέλω τις αγαπημένες επαφές (με το αστεράκι) ουτε καταλαβαίνω την λογική που τις βάζει αυτόματα το κινητό... αλφαβητικά δεν είναι πάντως... :X και το θέμα ειναι οτι αν έχεις πάνω απο 9 απο την 10 και κάτω δεν φαινονται (λογικο) αλλα θα επρεπε να μπορουμε να επιλεγουμε την σειρά ωστε οι πρώτες 9 να είναι οι πιο σημαντικές...

ωαρία απορία την έχω και εγώ εδώ και καιρό αν ξέρει κάποιος κάτι????

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...