Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σε όλα τα μέλη του forum.

Εχω ενα x10 μινι το οποίο κάποια στιγμή μπλοκαρε για τα καλά!!

Η συσκεύη είναι ενημερωμένη με το pcсompanion , και καποια στιγμή παγωσε!!

Προσπαθησα να την κλείσω και να την ξανανοίξω αλλά αδύνατον απο το κουμπί ον/οφ. Εψαξα στο ιντερνετ και βρήκα την δυνατότητα του hardware reset , και το έκανα , ε απο τότε η συσκευή ξεκινάει και είναι μονίμως παγωμένη στο λόγκο της Σόνυ , και αυτό!! Το pccompanion την αναγνωρίζει αλλά μόνο με μόνιμα πατημένο το πλήκτρο επιστροφής και συνδέωντας ταυτόχρονα το USB καλώδιο. Πρόσπάθησα λοιπόν να κάνω επαναενημέρωση λογισμικού , αλλά είμαι σίγουρος ότι κα΄τι δεν πάει καλά εφόσον το PC μου κάνει προετιμασία περίπου 2 ώρες!! και δεν φαίνεται να θέλει να ξεκινήσει την ενημέρωση!!

 

Επειδή είμαι στο εξωτερικό , και είναι δυσκολάκι να βρώ εγγυήση τι με συμβουλεύετε να κάνω??

Οποιαδήποτε ιδέα καλοδεχούμενη))

 

Ε10i Black/Lime

SI 1236-7376.6 EL,EN

WIND Hellas customized

made in China

(Οι πληροφορίες από το κουτί του)

 

Ευχαριστώ.

Κώστας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιτέλους recovery και στο προ, αυτα είναι.... Άντε και καμία custom rom με 2.2 και θα μαστε οκ..
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει 2 συσκευες το μινι...μια απο germanos και μια απο e-shop ...η καθε μια ειχε διαφορετικο κουτι συσκευασιας στο μεγεθος αλλα (σχεδον τα ιδια εγραφαν απο εξω) .......αυτο απο e-shop ηταν αναβαθμισμενο στην 2.1 ενω αυτο απο germanos ειχε την 1.6,...επισης μου εκανε εντυπωση οτι αυτο απο germanos εγραφε EL, EN, ενω απο το e-shop EL,BG, RO.........

MΑΛΛΟΝ θα ειναι απο διαφορετικα εργοστασια παραγωγης...??????????? (και τα 2 εγραφαν made in china...)

 

Και εγω απο το ε σοπ το πηρα..Και μενα ηταν αναβαθμισμενο και μου φανηκε περιεργο ... Τι να πω.. Δεν ξερω :confused:

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Λετε να παμε καρφι για Gingerbread??????

Chek this baby http://www.xperiax10.net/

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

και ο κολλητος μου πηρε το προ απο πλαισιο σημερα και ηταν αναβαθμισμενο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και εγώ πριν μερες κάνοντας λάθος "πειραματισμούς".

Εμένα κολλάγε στην οθόνη της Sony και δεν έκλεινε,παρά μόνο έκανε restart.

Έτσι δε με άφηνε ουτε reflash να κάνω.Για να μπορέσεις να το κανεις reflash,

η λύση ειναι η εξής:

 

1)Ανοίγουμε το SEUS

2)Μόλις μας πεί να απενεργοποιήσουμε το κινητό,πατάμε ταυτόχρονα το μεσαιο και το δεξί πλήκτρο και το power buton ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.Κλείνει το κινητό και κρατάμε πατημενα τα 2 πλήκτρα αφήνοντας το Power buton.Όλα αυτά για 30" οπως ζητάει το SEUS

3)Κρατώντας τα 2 πλήκτα ακόμη πατημένα,συνδέουμε το usb και τότε κρατάμε πατημένο μόνο το δεξί.Έτσι το SEUS θα διαβάσει το τηλεφωνό μας.Όλα τα υπόλοιπα μετα έιναι απλά.

Edited by kwtsoulis
Link to comment
Share on other sites

Λετε να παμε καρφι για Gingerbread??????

Chek this baby http://www.xperiax10.net/

 

Αν και θα ήταν μια τρομερα ευχάριστη έκπληξη για όλους εμάς, δεν το νομίζω, η αναφορά αυτή δεν λέει τίποτα πχ μπορεί να αναφέρεται σε κάποιο μελλοντικό μοντέλο. Επίσης η se μέχρι στιγμής δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοιες κινήσεις, μακάρι να διαψεύστω αλλά αυτή είναι η άποψη μου...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Αν και θα ήταν μια τρομερα ευχάριστη έκπληξη για όλους εμάς, δεν το νομίζω, η αναφορά αυτή δεν λέει τίποτα πχ μπορεί να αναφέρεται σε κάποιο μελλοντικό μοντέλο. Επίσης η se μέχρι στιγμής δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοιες κινήσεις, μακάρι να διαψεύστω αλλά αυτή είναι η άποψη μου...

 

Ναι αλλα ετσι οπως το λεει ο τυπος ειναι σαν να περιμενανε την 2.3 πως και πως μαλιστα λεει πως η google τους αργησε κιολας το release, χεχε ποιοι μιλανε αυτοι στην SE που τρeχουν μονοι τους και βγαινουν δευτεροι....!

Τες πα η ελπιδα προπαρασκευαζει τα ονειρα :)

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν και θα ήταν μια τρομερα ευχάριστη έκπληξη για όλους εμάς, δεν το νομίζω, η αναφορά αυτή δεν λέει τίποτα πχ μπορεί να αναφέρεται σε κάποιο μελλοντικό μοντέλο. Επίσης η se μέχρι στιγμής δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοιες κινήσεις, μακάρι να διαψεύστω αλλά αυτή είναι η άποψη μου...

 

+1

 

Από ότι φαίνεται η σκηνή κινείται και κινείται γρήγορα. Έχουμε ήδη το xrecovery, και η αλήθεια είναι πως είναι η αρχή για πολλά πράγματα.

 

Από το πιο απλό, όπως η εγκατάσταση ενός theme, μέχρι και πιο εξειδικευμένα όπως flash custom rom.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει,αν φλασαρω το χ10 μινι και βαλω καινουργια καρτα μνημης αδεια,θα δουλεψει το τηλ.η" πρεπει να περασω στην καρτα καποιους φακελους που ειχε απο την αρχη το τηλ.?
Link to comment
Share on other sites

+1

 

Από ότι φαίνεται η σκηνή κινείται και κινείται γρήγορα. Έχουμε ήδη το xrecovery, και η αλήθεια είναι πως είναι η αρχή για πολλά πράγματα.

 

Από το πιο απλό, όπως η εγκατάσταση ενός theme, μέχρι και πιο εξειδικευμένα όπως flash custom rom.

 

DaRk_dOg τί είναι το xrecovery?

 

καλησπερα,

εχω παρατηρησει πολλες φορες οτι το κινητο εχει μεγαλο προβλημα σε σχεση με το σημα.

εχω συνδεση με την vodafone και πολλες φορς σε σημεια που επιανα σημα απροβληματιστα, τωρα εχει απο 1 νταμακι εως καθολου. και οταν λεω καθολου εννοω οτι δεν μπορει να πραγματοποιηθει κληση. εχω κανει αναβαθμηση σε 2.1

εχει κανεις καμια ιδεα για το πως μπορει να διορθωθει αυτο ! ειναι το μοντελου που εχει προβλημα με την ισχυ του σηματος η ειναι το συγκεκριμενο ?

 

Είχα και εγώ σημαντικά προβλήματα με ο σήμα. Μέχρι που ακολούθησα συμβουλή της sonyericsson και πλέον δεν δουλεύω με 3G αλλά μόνο με 2G.όταν χρειάζομαι ιντερνετ μέσω του παρόχου, τότε ενεργοποιώ 3G,κίνηση δεδομένων και το άλλο με τα βελάκια(!). Έτσι σταμάτησα να έχω θέμα με το σήμα αλλά και με την μπαταρία!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

θα ηθελα να σασ ρωτησω αν γνωριζετε πωσ μπορς να αλλαξω το λογαριασμο που δεχομαι τα mail , η να το απενεργοποιησω

το προβλημα μου ειναι οτι μολισ πατησω το εικονιδιο Email με βγαζει κατευθειαν και δεν εχει καποια επιλογη...

το κινητο ειναι του φιλου μου και δεν μπορει να μπει στο δικο του λογαριασμο παρα μονο στο δικο μου....ασ με βοηθεισει καποιοσ παρακαλω γιατι ειμαι τελειωσ ασχετη με αυτα τα κινητα!!!ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα..να ρώτησω κάτι ρε παιδιά..από τότε που έβαλα το setup cpu μου δείχνει ότι η μέγιστη ταχύτητα του επεξεργαστή είναι 528mhz!!!!!!πού πήγαν τα 600mhz???
Link to comment
Share on other sites

επιτελους άρχισε να βγάζει πακέτα με back covers η σονυ

 

http://www.xperiax10.net/2010/12/06/sony-ericsson-launch-%E2%80%98experience-packs%E2%80%99-for-the-xperia-x10-family/#more-1917

 

ελπιζω να βγάλουν κανένα που να απευθύνεται κ για μας.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους άρχισε να βγάζει πακέτα με back covers η σονυ

 

http://www.xperiax10.net/2010/12/06/sony-ericsson-launch-%E2%80%98experience-packs%E2%80%99-for-the-xperia-x10-family/#more-1917

 

ελπιζω να βγάλουν κανένα που να απευθύνεται κ για μας.

 

η αληθεια ειναι οτι μαρεσει πολυ το κοκκινο που εχω στο προ..αλλα κανα μυστηριο με ζωγραφιες πανω δεν θα με χαλουσε να χω να του αλλαζω πανα..:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ το pro το είχα πάρει στο λευκό πέρλα και δεν αλλάζω το καπάκι με τίποτα :D

 

το πηρε ο κολλητος μου χθες και δεν το χα ξαναδει ποτε!φοβερο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει,αν φλασαρω το χ10 μινι και βαλω καινουργια καρτα μνημης αδεια,θα δουλεψει το τηλ.η" πρεπει να περασω στην καρτα καποιους φακελους που ειχε απο την αρχη το τηλ.?

θα δουλεψει. Θα σε προτεινει μονο του να την κανει φορματ. του λες "Ναι" και ειναι ετοιμο. θα φτιαξει μονο του 2-3 φακελους

 

η αληθεια ειναι οτι μαρεσει πολυ το κοκκινο που εχω στο προ..αλλα κανα μυστηριο με ζωγραφιες πανω δεν θα με χαλουσε να χω να του αλλαζω πανα..:lol:

Ζηλευω! Το παρειγγειλα κοκκινο αλλα με ηρθε μαυρο επειδη δεν ειχανε!:(

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κοκκινο καπακι στο minipro και θα ηθελα να αγορασω το λευκο. Εχετε δει πουθενα να πουλανε καπακια για εμας γιατι στο net που εψαξα δεν βρηκα κατι!
LG G3
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κοκκινο καπακι στο minipro και θα ηθελα να αγορασω το λευκο. Εχετε δει πουθενα να πουλανε καπακια για εμας γιατι στο net που εψαξα δεν βρηκα κατι!

 

Καλη ερωτηση.. Αραγε για εμας με το μινι υπαρχουν καπακια ? Γιατι θα ηθελα και ενα ασπρο:)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κοκκινο καπακι στο minipro και θα ηθελα να αγορασω το λευκο. Εχετε δει πουθενα να πουλανε καπακια για εμας γιατι στο net που εψαξα δεν βρηκα κατι!

 

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=x10+mini+pro+white+cover&_sacat=0&_odkw=x10+mini+pro+cover&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατί έχω σκάσει... :mad: δεν μπορώ να βρώ πως να βάλω στην σειρά που θέλω τις αγαπημένες επαφές (με το αστεράκι) ουτε καταλαβαίνω την λογική που τις βάζει αυτόματα το κινητό... αλφαβητικά δεν είναι πάντως... :X και το θέμα ειναι οτι αν έχεις πάνω απο 9 απο την 10 και κάτω δεν φαινονται (λογικο) αλλα θα επρεπε να μπορουμε να επιλεγουμε την σειρά ωστε οι πρώτες 9 να είναι οι πιο σημαντικές...

 

Καμία ιδέα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλη ερωτηση.. Αραγε για εμας με το μινι υπαρχουν καπακια ? Γιατι θα ηθελα και ενα ασπρο:)

 

 

 

 

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=132&p=10751

 

Αυτό βρήκα μόνο:) :D ;)

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

θα δουλεψει. Θα σε προτεινει μονο του να την κανει φορματ. του λες "Ναι" και ειναι ετοιμο. θα φτιαξει μονο του 2-3 φακελους

 

 

Ζηλευω! Το παρειγγειλα κοκκινο αλλα με ηρθε μαυρο επειδη δεν ειχανε!:(

 

το μαυρο ειναι πολυ κυριλα!μετα το κοκκινο ηταν η δευτερη επιλογη μου..

το κοκκινο-μαυρο παντως για μενα ειναι ο αγαπημενοσ μου συνδιασμος εβερ..και το παραξενο ειναι οτι στο πλαισιο που ειχα παει αποφασισμενος να το παρω μου λεει αυτη "εχω ομως μονο το κοκκινο ετοιμοπαραδοτο"!:p

 

ανοιξτε κανα θρεντακι που να λεει ο καθενας τι καπακι εχει στο μινι του!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...