Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την προσοχή σας παρακαλώ!

 

O developer zdzihu μόλις έκανε release το xrecovery για τα mini/mini pro.

 

Πρόκειται για ένα απίστευτο εργαλείο, για backup/restore, flash custom rom κλπ, κατευθείαν από την συσκευή.

 

Περισσότερες πληροφορίες στα αντίστοιχα thread από xda:

 

xrecovery mini

 

xrecovery mini pro

:yahoo::up:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την προσοχή σας παρακαλώ!

 

O developer zdzihu μόλις έκανε release το xrecovery για τα mini/mini pro.

 

Πρόκειται για ένα απίστευτο εργαλείο, για backup/restore, flash custom rom κλπ, κατευθείαν από την συσκευή.

 

Περισσότερες πληροφορίες στα αντίστοιχα thread από xda:

 

xrecovery mini

 

xrecovery mini pro

:yahoo::up:

 

σε ικετευω αν μπορεις απαντησε μου στα παραπανω ερωτηματα :)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

σε ικετευω αν μπορεις απαντησε μου στα παραπανω ερωτηματα :)

 

Για ποια ερωτήματα μιλάμε?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι νέα! Είδα ότι βοήθησες στο aplha testing, μπράβο! Τώρα δηλαδή σημαίνει ότι θα μπορούμε να περάσουμε custom rom (ακόμα και froyo; );:)
Link to comment
Share on other sites

Για ποια ερωτήματα μιλάμε?

 

1ον με ποιο προγραμμα θα σβησω εφαρμογες "Λίστα εφαρμογών που μπορούν να αφαιρεθούν με ασφάλεια" που μας εδωσες

 

2ον εχω το titanium παω να το κανω donate και μου λεει "δεν ηταν δυνατη η ευρεση του αντικειμενου για το οποιο πραγματοποιησατε αιτημα. πως θα το αγορασω "donate"

 

Αν στην πρωτη ερωτηση μου απαντησεις με το Root Explorer που θα το βρω? υπαρχει στο market?

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι νέα! Είδα ότι βοήθησες στο aplha testing, μπράβο! Τώρα δηλαδή σημαίνει ότι θα μπορούμε να περάσουμε custom rom (ακόμα και froyo; );:)

 

Ναι από ότι φαίνεται ήταν μεγάλο μανίκι για τον developer αλλά λειτουργεί πολύ καλά.

 

Λοιπόν τα καλά νέα:

 

-Ναι θα μπορούμε να φλασάρουμε custom rom (αλλά στο ίδιο kernel).

 

-Απο custom zip θα μπορούμε να φλασάρουμε themes κλπ κλπ

 

-ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ: Θα μπορούμε να κάνουμε nandroid backup. Αυτό σημαίνει πως κάθε φορά που brickαρουμε την συσκευή μας, απλά θα κάνουμε ένα reboot, θα μπαίνουμε στο recovery και θα flasharουμε το τελευταίο backup και έτσι το κινητό θα γυρίζει ΑΚΡΙΒΩΣ στην προηγούμενη μορφή του (χωρις να χάνεται root, εφαρμογές κλπ κλπ)

 

Τα άσχημα νέα:

 

-Για custom rom, χρειαζόμαστε κάποιον developer ώστε να κάνει compile λογισμικό για το mini... οπότε αναμείνατε!

 

 

1ον με ποιο προγραμμα θα σβησω εφαρμογες "Λίστα εφαρμογών που μπορούν να αφαιρεθούν με ασφάλεια" που μας εδωσες

 

2ον εχω το titanium παω να το κανω donate και μου λεει "δεν ηταν δυνατη η ευρεση του αντικειμενου για το οποιο πραγματοποιησατε αιτημα. πως θα το αγορασω "donate"

 

Αν στην πρωτη ερωτηση μου απαντησεις με το Root Explorer που θα το βρω? υπαρχει στο market?

 

Εγώ δεν μίλησα για "σβήσιμο". Αλλά για απεγκατάσταση.

 

Διάβασε αυτό το post.

 

Για την μεταφορά θα χρησιμοποιήσεις το root explorer. Δεν υπάρχει στο market αλλά μπορείς να το βρεις.

 

Αν κατέβασες το Titanium Backup από τα προηγούμενα link, είναι ήδη donate. Αλλιώς πιστωτική, market access και είσαι κομπλέ.

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικοτατο ηταν οντως το σημαντικοτερο!! Τελεια, τερμα το στησιμο μετα απο flash, αν καταλαβα καλα!

 

Kernel εννοεις android version σωστα; Αρα τσαμπα τα ονειρα για 2.2 ακομα ε;

 

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να παρουμε την 2,2 εμεις με το μινι,αλλα δεν το βλεπω...Δεν εχει ανακοινωθει τπτ τετοιο επισημα τουλαχιστον...:(
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μίλησα για "σβήσιμο". Αλλά για απεγκατάσταση.

 

Διάβασε αυτό το post.

 

Για την μεταφορά θα χρησιμοποιήσεις το root explorer. Δεν υπάρχει στο market αλλά μπορείς να το βρεις.

 

Αν κατέβασες το Titanium Backup από τα προηγούμενα link, είναι ήδη donate. Αλλιώς πιστωτική, market access και είσαι κομπλέ.

 

δηλαδη με το root explorer μεταφερουμε και απεγκαταστηνοντε?

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με το root explorer μεταφερουμε και απεγκαταστηνοντε?

 

Επίσης ισχύει οτι αν μεταφέρετε αυτές τις εφαρμογές από /system/app σε /data/app, μπορείτε να τις απεγκαταστήσετε χωρίς να αφήσουν entry, φακέλους και άλλα υπολείμματα στο σύστημα (εννοείται αφού κάνετε την μεταφορά, κάνετε reboot και μετά ξεκινάτε απεγκαταστάσεις).

:yawn:

 

 

Το σημαντικοτατο ηταν οντως το σημαντικοτερο!! Τελεια, τερμα το στησιμο μετα απο flash, αν καταλαβα καλα!

 

Kernel εννοεις android version σωστα; Αρα τσαμπα τα ονειρα για 2.2 ακομα ε;

 

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

Όχι kernel version.

 

Kernel είναι ο πυρήνας του λογισμικού (αν θέλεις περισσότερη γνώση δες το αντίστοιχο wiki καθώς και στο www.kernel.org/)

 

Μπορούμε να έχουμε την 2.2 απλά σε παλιότερο kernel.

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ισχύει οτι αν μεταφέρετε αυτές τις εφαρμογές από /system/app σε /data/app, μπορείτε να τις απεγκαταστήσετε χωρίς να αφήσουν entry, φακέλους και άλλα υπολείμματα στο σύστημα (εννοείται αφού κάνετε την μεταφορά, κάνετε reboot και μετά ξεκινάτε απεγκαταστάσεις).

:yawn:

 

 

 

 

Όχι kernel version.

 

Kernel είναι ο πυρήνας του λογισμικού (αν θέλεις περισσότερη γνώση δες το αντίστοιχο wiki καθώς και στο www.kernel.org/)

 

Μπορούμε να έχουμε την 2.2 απλά σε παλιότερο kernel.

 

 

2.2 με ο,τι αυτο συνπαγεται;;

 

dark να σε ρωτησω,αυτα που βρισκονται μεσα στο data/app τα .apk ειναι για σβησιμο ε;γτ οσες εφαρμογες εχω εγκατασρησει,τωρα ειδα οτι εκει μεσα εχουν τα .apk τους.ουσιαστικα τσαμπα χωρο στην καρτα πιανουν!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια..εσβησα κατι ταιμσκειπ κατι ιμανουαλ που ειδα οτι δεν υπαρχει προβλημα να σβηστουν,μπας κ ελευθερωθει καθολου μνημη.και ελευθερωθηκε 1mb!!!!ειναι λογικο?τα εσβησα και απο το συστεμ και απο το ντατα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια..εσβησα κατι ταιμσκειπ κατι ιμανουαλ που ειδα οτι δεν υπαρχει προβλημα να σβηστουν,μπας κ ελευθερωθει καθολου μνημη.και ελευθερωθηκε 1mb!!!!ειναι λογικο?τα εσβησα και απο το συστεμ και απο το ντατα..

 

Αδειασε και την Dalvik cashe με το Titanium.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Αδειασε και την Dalvik cashe με το Titanium.

 

φιλε μ διαμαντη το προσπαθησα και μου βρηκε 10 μβ αχρηστα και οταν πηγα να πατησω διαγραφη μου λεει οτι θελει ντονειτ!και δεν ωηνομαι να δωσω 6 ευρω..οχι οτι θα μπορουσα γιατι δεν εχω πιστωτικη.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα πριν εδειχνε 38! μην φοβασε εγγυηση εχουμε :p

 

χεχε Οκ.. :p

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει 2 συσκευες το μινι...μια απο germanos και μια απο e-shop ...η καθε μια ειχε διαφορετικο κουτι συσκευασιας στο μεγεθος αλλα (σχεδον τα ιδια εγραφαν απο εξω) .......αυτο απο e-shop ηταν αναβαθμισμενο στην 2.1 ενω αυτο απο germanos ειχε την 1.6,...επισης μου εκανε εντυπωση οτι αυτο απο germanos εγραφε EL, EN, ενω απο το e-shop EL,BG, RO.........

MΑΛΛΟΝ θα ειναι απο διαφορετικα εργοστασια παραγωγης...??????????? (και τα 2 εγραφαν made in china...)

LG G4
Link to comment
Share on other sites

2.2 με ο,τι αυτο συνπαγεται;;

 

Και εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω. Γνωρίζω τι είναι το linux kernel, απλά δεν καταλαβαίνω, πως διαχωρίζονται οι εκδόσεις android από το kernel στο οποίο έχουν βασιστεί. Δηλαδή, διαβάζοντας και αυτό, θα κάτσουν να φτιάξουν μια froyo έκδοση βασισμένη στο 2.6.29 kernel; και από τι θα συνίσταται αυτή η έκδοση; Θα βάλουν/περάσουν τις βελτιώσεις και τις ικανότητες της 2.2 έκδοσης σε παλιότερο kernel;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ...

 

Σήμερα επιτέλους πήγα από 1.6 σε 2.1

Και εκτος ότι μου g*m*σε τις επαφές (μου έχει φάει τα μισά ονόματα η γράμματα από κάθε επαφή) οποτε πάω να κάνω connect με usb κολλάει και κάνει reboot

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπέρα...

 

Ποιο πρόγραμμα είναι καλό για GPS και μετάβαση σε κάποιο σημείο χωρίς να χρεώνεσαι?

 

Υπάρχει κάποιο προγραμμα για καιρό που μπορούμε να το βάλουμε στην αρχική οθόνη??

 

Ευχαριστώ..:blink:

 

Επίσης το ημερολόγιο του Outlook πώς μπορώ να το συγχρονίσω με το κινητό?

:wacko:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω παρατηρησει πολλες φορες οτι το κινητο εχει μεγαλο προβλημα σε σχεση με το σημα.

εχω συνδεση με την vodafone και πολλες φορς σε σημεια που επιανα σημα απροβληματιστα, τωρα εχει απο 1 νταμακι εως καθολου. και οταν λεω καθολου εννοω οτι δεν μπορει να πραγματοποιηθει κληση. εχω κανει αναβαθμηση σε 2.1

εχει κανεις καμια ιδεα για το πως μπορει να διορθωθει αυτο ! ειναι το μοντελου που εχει προβλημα με την ισχυ του σηματος η ειναι το συγκεκριμενο ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...