Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η καμερα ειναι πολυ καλη!σε κατασταση φυσιολογικου φωτισμου βγαινουν πολυ καλες οι φωτο!και μεγαλες..δεν καταλαβαινω γιατι βγαινουν τοσο χαλια σε σενα...

 

τι ndrive ρε παιδια;;navigon εγγυηση!!συμφωνειτε;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα. εκανα την αναβαθμιση σε 2.1 μεσω pc companion και σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος. παρατηρησα ομως οτι δεν μπορω πλεον να εχω 3g υνδεση οπου και να ειμαι. ακομη και σε μερη που πριν ειχα σημα 3g καμπανα.γιατι συμβαινει αυτο??? επισης οσο και να προσπαθω να το ενεργοποιησω στις ρυθμισεις δεν γινεται τιποτα.

ακομη ενα ερωτημα : γιατι δεν μπορω να μεταφερω τισ εφαρμογες που κατεβαζω στην καρτα μνημης??? δεν εχω καθολου χωρο στη μνημη του κινητου και εχω προβλημα.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχεις 3G από που το συμπέρανες; Μήπως πλέον σου εμφανίζεται ένα Η αντί για G; Τις εφαρμογές δεν μπορείς να τις μεταφέρεις γιατί έχεις την 2.1. Από την 2.2 και μετά είναι εφικτό αυτό. Εκτός κι αν κάνεις αυτό
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. εκανα την αναβαθμιση σε 2.1 μεσω pc companion και σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος. παρατηρησα ομως οτι δεν μπορω πλεον να εχω 3g υνδεση οπου και να ειμαι. ακομη και σε μερη που πριν ειχα σημα 3g καμπανα.γιατι συμβαινει αυτο??? επισης οσο και να προσπαθω να το ενεργοποιησω στις ρυθμισεις δεν γινεται τιποτα.

ακομη ενα ερωτημα : γιατι δεν μπορω να μεταφερω τισ εφαρμογες που κατεβαζω στην καρτα μνημης??? δεν εχω καθολου χωρο στη μνημη του κινητου και εχω προβλημα.

 

το 3g δεν ενεργοποιειτε οπως στην 1.6, πρεπει να εχεις καποιο widget η βαλε το quick settings και ενεργοποιεισε το απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

βρεθηκε σε προσφορα καταστηματος το XPERIA X10 mini pro στα 133Ε

αξιζει η αγορα του ?

Εχω ενα Ν82 (σκυλι) και ενα 6500 (κι αυτο σκυλι)

(ξερω οτι θα επρεπε να το βαλω στους διαξιφισμούς)

αλλα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους , διαβασα καμια 10αρια σελιδες και δεν εβγαλα ακρη :p

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

βρεθηκε σε προσφορα καταστηματος το XPERIA X10 mini pro στα 133Ε

αξιζει η αγορα του ?

Εχω ενα Ν82 (σκυλι) και ενα 6500 (κι αυτο σκυλι)

(ξερω οτι θα επρεπε να το βαλω στους διαξιφισμούς)

αλλα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους , διαβασα καμια 10αρια σελιδες και δεν εβγαλα ακρη :p

ευχαριστω

 

133€?! :blink:

 

Αν δεν παίζει λάθος (ή χμμμ "λάθος"), πάρε 2!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααα...καμιά θήκη ρε παιδια ξέρετε που μπορούμε να βρούμε..για το προ!!

 

dark_dog αυτό το VM heapsize 32 και Zipaligned system apps τι ακριβώς είναι?? :/

Edited by JIMYIAK
Link to comment
Share on other sites

133€?! :blink:

 

Αν δεν παίζει λάθος (ή χμμμ "λάθος"), πάρε 2!

 

Ηταν για λιγο ... παει στα 279 πλεον ... δεν πειραζει ...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..! :) πως θα κανω τις εφαρμογες που κατεβαζω απο το market να αποθηκεθοντε στην καρτα SD! και γενικα οτι μ στελνουν μεσω bluetooth ή οτι foto video παρω να αποθηκευοντε στην SD? Ευχαριστωω.!
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

καλημεραααα...καμιά θήκη ρε παιδια ξέρετε που μπορούμε να βρούμε..για το προ!!

 

dark_dog αυτό το VM heapsize 32 και Zipaligned system apps τι ακριβώς είναι?? :/

 

Χοντρικά:

Το πρώτο έχει σχέση με την εικονική μνήμη που καταχωρείται σε κάθε εφαρμογή (συγκεκριμένα, με τα όρια εικονικής μνήμης που μπορεί να εκχωρηθεί σε κάθε μια ξεχωριστα).

 

Το Zipalign, είναι μια διαδικασία, κατά την οποία μέσω του android-sdk διορθώνεις και βελτιώνεις την συμπίεση των εφαρμογών. Έτσι το λογισμικό "διαβάζει" τις εφαρμογές πιο γρήγορα.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χοντρικά:

Το πρώτο έχει σχέση με την εικονική μνήμη που καταχωρείται σε κάθε εφαρμογή (συγκεκριμένα, με τα όρια εικονικής μνήμης που μπορεί να εκχωρηθεί σε κάθε μια ξεχωριστα).

 

Το Zipalign, είναι μια διαδικασία, κατά την οποία μέσω του android-sdk διορθώνεις και βελτιώνεις την συμπίεση των εφαρμογών. Έτσι το λογισμικό "διαβάζει" τις εφαρμογές πιο γρήγορα.

 

Το zipalign πως μπορούμε να το κάνουμε??το αναφέρεις καπού? :worry:\

 

Σορρυ το βρήκα πως γίνεται..αξίζει όμως τον κόπο?έχεις καταλάβει διαφορά?και στις οδηγίες έλεγε για τον launcher pro..δηλαδή δεν γίνεται χωρίς launcher pro? πολλές αποριες :lol:

 

καλημερα..! :) πως θα κανω τις εφαρμογες που κατεβαζω απο το market να αποθηκεθοντε στην καρτα SD! και γενικα οτι μ στελνουν μεσω bluetooth ή οτι foto video παρω να αποθηκευοντε στην SD? Ευχαριστωω.!

 

Τι εννοεις να αποθηκύονται στην sd?η εγκατάστασή τους?όσο για το 2ο που ρωτάς,ότι σου στέλνουν αποθηκεύεται στην sd κατευθείαν :cool:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το zipalign πως μπορούμε να το κάνουμε??το αναφέρεις καπού? :worry:

 

Όχι δεν το έχω αναφέρει κάπου γιατί δεν είναι και η πιο εύκολη διαδικασία.

 

Μπορείς να βρείς info εδώ.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις να αποθηκύονται στην sd?η εγκατάστασή τους?όσο για το 2ο που ρωτάς,ότι σου στέλνουν αποθηκεύεται στην sd κατευθείαν :cool:

 

να τρεχει η εφαρμογη μεσω τησ sd! και το setup που θα κατεβει απο το market να αποθηκευετε στην sd

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

να τρεχει η εφαρμογη μεσω τησ sd! και το setup που θα κατεβει απο το market να αποθηκευετε στην sd

Για να τρέχουν οι εφαρμογές στην sd δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671

και για να αποθηκεύσεις τα setup βάλε το astro file manager και έχει επιλογή για backup των εφαρμογών και τις αποθηκεύει στην sd!!

Link to comment
Share on other sites

Για να τρέχουν οι εφαρμογές στην sd δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671

και για να αποθηκεύσεις τα setup βάλε το astro file manager και έχει επιλογή για backup των εφαρμογών και τις αποθηκεύει στην sd!!

 

οκ ευχαριστω! πως θα αλλαξω ηχο κλησης ,ηχος sms,και ηχος ξυπνητηριου "απο δικα μου mp3?" :):)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μερικές απορίες.'Οποιος μπορεί ας βοηθήσει.'Εχω το mini pro!

1)Με home+power button ταυτόχρονα δε μου κάνει reboot ώστε να το κάνω μετά απο κάθε φόρτιση.Αν βρω την εντολή reboot σε κάποιο widget κάνει την ίδια δουλειά ώστε να το κάνω απο εκεί?

2)'Οταν ανοίγω το qwerty για να γράψω μήνυμα φωτίζει για λίγο τα πλήκτρα αλλά μέχρι να ξεκινήσω να πληκτρολογώ έχουν σβήσει.(Αυτό γίνεται και στην εργοστασιακή εφαρμογή των μηνυμάτων αλλά και στο handcent sms).Μήπως είναι καμιά ρύθμιση που δεν έχω βρει για το φωτισμό του?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μερικές απορίες.'Οποιος μπορεί ας βοηθήσει.'Εχω το mini pro!

1)Με home+power button ταυτόχρονα δε μου κάνει reboot ώστε να το κάνω μετά απο κάθε φόρτιση.Αν βρω την εντολή reboot σε κάποιο widget κάνει την ίδια δουλειά ώστε να το κάνω απο εκεί?

2)'Οταν ανοίγω το qwerty για να γράψω μήνυμα φωτίζει για λίγο τα πλήκτρα αλλά μέχρι να ξεκινήσω να πληκτρολογώ έχουν σβήσει.(Αυτό γίνεται και στην εργοστασιακή εφαρμογή των μηνυμάτων αλλά και στο handcent sms).Μήπως είναι καμιά ρύθμιση που δεν έχω βρει για το φωτισμό του?

 

Home+power button δεν κάνει reboot αλλά hard reset (άσχετα αν κάνει επανεκκίνηση). Πρέπει να το κρατήσεις πατημένο μέχρι να κάνει δόνηση.

Αν δεν το κάνει, κάτι τρέχει.. εκτός και αν γνωρίζει κάτι διαφορετικό κάποιος κάτοχος x10 mini pro.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Home+power button δεν κάνει reboot αλλά hard reset (άσχετα αν κάνει επανεκκίνηση). Πρέπει να το κρατήσεις πατημένο μέχρι να κάνει δόνηση.

Αν δεν το κάνει, κάτι τρέχει.. εκτός και αν γνωρίζει κάτι διαφορετικό κάποιος κάτοχος x10 mini pro.

 

Μα όσο και να το κρατάω πατημένο δεν κάνει ούτε δόνηση ούτε τπτ.Με κάποιο widget μπορώ να κάνω reboot για να το κάνω μετά το φόρτισμα?

Link to comment
Share on other sites

Μα όσο και να το κρατάω πατημένο δεν κάνει ούτε δόνηση ούτε τπτ.Με κάποιο widget μπορώ να κάνω reboot για να το κάνω μετά το φόρτισμα?

 

Δεν νομίζω οτι έπρεπε να λειτουργεί έτσι.

 

Εν πάσει περιπτώση μπορείς εναλλακτικά να βάλεις αυτό

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι έπρεπε να λειτουργεί έτσι.

 

Εν πάσει περιπτώση μπορείς εναλλακτικά να βάλεις αυτό

 

Πάντως αυτό που λέω το γράφει εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3362266#post3362266 .Εν πάση περιπτώση θα δοκιμάσω αυτό που προτίνεις και ελπίζω να είναι το ίδιο αποτελεσματικό για τη διάρκεια της μπαταρίας.

'Οσο για το 2 θα περιμένω κάποιον που έχει το pro να μου πει τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

αληθεια τι γινεται με το reboot?οποιον συνδιασμο κ αν παταω,δεν κανει..οταν το κλεινεις και το ξανανοιγεις,reboot δεν θεωρειται;

Επισης,αυτο που ανεφερε ο φιλος παραπανω,αν κανω μπακαπ με το TiB και σβησω μια εφαρμογη (που βρισκεται στην μνημη κινητου) και την κανω restore,θα τρεχει απο την καρτα μνημης μετα;αρα θα εχω απελευθερωσει την μνημη κινητου!;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αληθεια τι γινεται με το reboot?οποιον συνδιασμο κ αν παταω,δεν κανει..οταν το κλεινεις και το ξανανοιγεις,reboot δεν θεωρειται;

Επισης,αυτο που ανεφερε ο φιλος παραπανω,αν κανω μπακαπ με το TiB και σβησω μια εφαρμογη (που βρισκεται στην μνημη κινητου) και την κανω restore,θα τρεχει απο την καρτα μνημης μετα;αρα θα εχω απελευθερωσει την μνημη κινητου!;;

 

Ναι θεωρείται reboot.

 

ΟΧΙ βέβαια! Το TiB κάνει backup των δεδομένων και της εφαρμογής σε δικό του φάκελο στην κάρτα μνήμης και μετά από αυτά τα αρχεία κάνει restore στην internal.

 

Αν έχεις App2SD εγκατεστημένο μόνο, τότε θα κάνει restore στο ext2 partition της SD (μιλάω μόνο για εφαρμογές χρήστη όχι συστήματος)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι! ρυθμησα την συσκευη μου με τα μετρα μου :) !!

εχω ομως 2 αποριες και θελω απαντησεις μονο οσοι γνωριζουν :)

 

1ον εχω επιλεξει το κινητο σε σιγαση με δονηση στις κλησεις. Οταν το βαλω κανονικο να χτυπαει και το ξανα γυρισω στην σιγαση η δονηση απενεργοποιητε και πρεπει να την ξανα επιλεξω! Δεν μενει μονιμη σταθερη ι δονηση να μην φευγει?

 

2ον Πως θα επιλεξω τις ρυθμησεις μυνηματων?? (τα βηματα θελω)

 

Εχω το Android 2.1!

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι! ρυθμησα την συσκευη μου με τα μετρα μου :) !!

εχω ομως 2 αποριες και θελω απαντησεις μονο οσοι γνωριζουν :)

 

1ον εχω επιλεξει το κινητο σε σιγαση με δονηση στις κλησεις. Οταν το βαλω κανονικο να χτυπαει και το ξανα γυρισω στην σιγαση η δονηση απενεργοποιητε και πρεπει να την ξανα επιλεξω! Δεν μενει μονιμη σταθερη ι δονηση να μην φευγει?

 

2ον Πως θα επιλεξω τις ρυθμησεις μυνηματων?? (τα βηματα θελω)

 

Εχω το Android 2.1!

 

1) Αυτό συμβαίνει γιατί το profile της σίγασης που έχει θέσει η SE δεν περιλαμβάνει δόνηση ενεργοποιημένη. Οπότε ή θα την ξαναενεργοποιείς χειροκίνητα όπως κάνεις τώρα ή μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή Audio Manager Widget με την οποία μπορείς να βλέπεις όλα τα επίπεδα ήχου στο κινητό και να δημιουργήσεις δικά σου προφίλ με ρυθμίσεις ήχου για κάθε δυνατότητα του κινητού (π.χ. ένταση για ήχο πολυμέσων , ήχο ξυπνητηριού , ήχο ειδοποιήσεων κλπ.)

 

2) Για τις ρυθμίσεις μηνυμάτων τι ακριβώς θέλεις? Το μενού το βρίσκεις πηγαίνοντας στην εφαρμογή μηνυμάτων , πατάς το κουμπί μενού και επιλέγεις Ρυθμίσεις. Από 'κει μπορείς να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις τις αναφορές παράδοσης και πολλά άλλα.

:rolleyes:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

1) Αυτό συμβαίνει γιατί το profile της σίγασης που έχει θέσει η SE δεν περιλαμβάνει δόνηση ενεργοποιημένη. Οπότε ή θα την ξαναενεργοποιείς χειροκίνητα όπως κάνεις τώρα ή μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή Audio Manager Widget με την οποία μπορείς να βλέπεις όλα τα επίπεδα ήχου στο κινητό και να δημιουργήσεις δικά σου προφίλ με ρυθμίσεις ήχου για κάθε δυνατότητα του κινητού (π.χ. ένταση για ήχο πολυμέσων , ήχο ξυπνητηριού , ήχο ειδοποιήσεων κλπ.)

 

2) Για τις ρυθμίσεις μηνυμάτων τι ακριβώς θέλεις? Το μενού το βρίσκεις πηγαίνοντας στην εφαρμογή μηνυμάτων , πατάς το κουμπί μενού και επιλέγεις Ρυθμίσεις. Από 'κει μπορείς να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις τις αναφορές παράδοσης και πολλά άλλα.

:rolleyes:

 

Ναι αυτες τις ρυθμησεις ψαχνω κ εγω! τι ενοεις πηγενοντας ? να ανοιξω το εικονιδιο του μηνυματος ή στις ρυθμισεις του γενικου menu>?

ααα οκ δεν το ειχα δει :) thanks :D

 

Κατι αλλο μπορω να ρεθμισω σε ποση ωρα να κλειδωνει το κινητο??

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...