Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Προσπαθώ εδώ και 2 ώρες να κάνω update το X10 Mini Pro της κοπέλας μου.

Κάνω οτι λένε οι οδηγίες, αλλά η διαδικασία δε προχωράει.

Με οδηγεί συνεχώς στο να κάνω ένα κύκλο.

Κλείσιμο-Άνοιγμα κτλ.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος, εκτός του Software της SE ?

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ, θα το τσεκαρω κι ελπιζω να εχει οντως μεγαλυτερη διαρκεια, γιατι απο τιμη μια χαρα ειναι.

 

edit: τωρα ειδα πως αυτη ειναι η κλασσικη BST-38, δε λεει πως ειναι μεγαλυτερη απο τη μανισια. μονο "Extra high capacity" λεει. την εχεις παρει εσυ? ξερουμε τι ειναι?

ευχαριστω.

ναι την έχω αλλά δεν έχει τρελή διαφορά ίσως μια μέρα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να μου πεί κάποιος φίλος αυτό το restart πως γίνετε? εχω το x10 mini χωρίς ρουτ... γιατί το διαβάζω συνεχώς σε ποστς και δεν ξέρω αν το κάνω σωστά... εγώ πατάω το κουμπί απο επάνω μου βγάζει Απενεργοποίηση το οποίο και επιλέγω και ουσιάστικα το κλείνω και μετα το ξανα-ανοίγω... Επίσης ενα περίεργο είναι οτι σήμερα που το φόρτισα ανοικτό (σχεδόν πάντα το φορτίζω κλειστό) είδα την μπαταρία για πρώτη φορά στο 100% :) ενώ λογικά κλειστό θα έπρεπε να φορτίζει καλύτερα... :confused: πάντως αν και δεν έχω κάνει πολλές φορτίσεις (περίπου 10) πρέπει να ομολογήσω οτι η μπαταρία του δεν είναι το δυνατό του σημείο... :ninja:

Με τα πάντα εκτος του ΒΤ απενεργοποιημένα μου κρατά 1 μέρα, με πλοήγηση στο διαδίκτυο είτε μέσω wifi είτε μέσω Cosmote μισή μέρα :X

Link to comment
Share on other sites

SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ ερώτηση 47

(ευτυχώς που υπάρχει και το MyWords!!!!)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να μου πεί κάποιος φίλος αυτό το restart πως γίνετε? εχω το x10 mini χωρίς ρουτ... γιατί το διαβάζω συνεχώς σε ποστς και δεν ξέρω αν το κάνω σωστά... εγώ πατάω το κουμπί απο επάνω μου βγάζει Απενεργοποίηση το οποίο και επιλέγω και ουσιάστικα το κλείνω και μετα το ξανα-ανοίγω... Επίσης ενα περίεργο είναι οτι σήμερα που το φόρτισα ανοικτό (σχεδόν πάντα το φορτίζω κλειστό) είδα την μπαταρία για πρώτη φορά στο 100% :) ενώ λογικά κλειστό θα έπρεπε να φορτίζει καλύτερα... :confused: πάντως αν και δεν έχω κάνει πολλές φορτίσεις (περίπου 10) πρέπει να ομολογήσω οτι η μπαταρία του δεν είναι το δυνατό του σημείο... :ninja:

Με τα πάντα εκτος του ΒΤ απενεργοποιημένα μου κρατά 1 μέρα, με πλοήγηση στο διαδίκτυο είτε μέσω wifi είτε μέσω Cosmote μισή μέρα :X

πατας το μεσαιο κουμπι και το power button για 2-3 δευτερολεπτα και κανει restart.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις... τα είχα διαβάσει αυτά απλά νόμιζα οτι αυτό είναι μία λύση οταν κολλάει το κινητό επειδή δεν βγαίνει και η μπαταρία... επίσης το reboot και το restart δεν τα είχα για το ίδιο.. αλήθεια μπορούμε να κάνουμε restart-reboot το κινητό μας κάθε μερα χωρίς φόβο? όπως την επανεκίνηση των windows δηλαδή?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί λαμβάνω κάποια μηνύματα που μου στέλνουν 2 και 3 φορές???Έχει παρουσιαστεί και σε κάποιον άλλο αυτό???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

ναι την έχω αλλά δεν έχει τρελή διαφορά ίσως μια μέρα παραπάνω

 

και το λες λιγο;;;; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι την έχω αλλά δεν έχει τρελή διαφορά ίσως μια μέρα παραπάνω

 

συμφωνω. σαν μια μπαταρια 1200 mah. γραφει 1650 αλλα δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα.παντως η τιμη ειναι εξαιρετικη

 

ξέρει κανείς αν μπορω να αφαιρεσω το timescape χωρις προβλημα?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

 

DaRk εισαι εδω;;:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

DaRk εισαι εδω;;:p

 

Ολοκληρωμένα δεν το έχω δοκιμάσει αλλά κάτι ανάλογο είχαμε κάνει στο thread με το app2SD, οπού ο Bill_Mathioudaki μας είχε υποδείξει έναν τρόπο για να μεταφέρουμε το /data/data στην sd.

 

Θέλει γρήγορη κάρτα.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λαμβάνω κάποια μηνύματα που μου στέλνουν 2 και 3 φορές???Έχει παρουσιαστεί και σε κάποιον άλλο αυτό???

 

μου το κανει και μενα αλλα σπανια (χρησιμοποιω handcent). μου εχει ερθει μηνυμα 2 φορες, ενω μου το εστειλαν κανονικα μια, αλλα ενταξει εγινε 2-3 φορες μονο στους 2 μηνες που το εχω.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που μιλαμε για γρηγορη καρτα... Εχει δοκιμασει κανενανς micro sd class 10??? Eχω παραγγειλει μια kingmax 8 gb class 10 και ελπιζω να μην εχω προβλημα λογο class 10 αλλα το κινητο να πηγαινει σφαιρα..!!

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250734299268

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που μιλαμε για γρηγορη καρτα... Εχει δοκιμασει κανενανς micro sd class 10??? Eχω παραγγειλει μια kingmax 8 gb class 10 και ελπιζω να μην εχω προβλημα λογο class 10 αλλα το κινητο να πηγαινει σφαιρα..!!

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250734299268

 

Ναι εγώ, μια 16Gb ενός φίλου.

 

Διαφορά σε ταχύτητα στο κινητό, δεν μπορείς να καταλάβεις εκτός και αν χρησιμοποιεί δομικά σημεία του λειτουργικού. Πχ αν έχεις App2SD ή data2ext.

 

Πάντως από τιμή είσαι πολύ καλά γιατί το φιλαράκι μου για την 16Gb έσκασε κατοστάρικο. :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι kalas. Στην περίπτωση του X10 για παράδειγμα τα πάνε μια χαρά με τις custom rom (ήδη με 3 διαφορετικές) και πλέον και με flash μέσω recovery. Απλά με το υπάρχον kernel.

Το JTAG δεν είναι ούτε προσιτό, ούτε εύκολο για τον καθημερινό χρήστη.

 

Μην νομίζεις κάτι παρόμοιο κάναμε κάποτε με τα καλωδιάκια και το testpoint στα motorola v3 κλπ αλλά δεν είμαστε τώρα για να ξεγυμνώνουμε πλακέτες και να παίζουμε με τέτοια!:p

 

Που μπορούμε να τις βρούμε?

 

Edit: Λάθος. Νόμιζα γιά το mini ότι ήταν

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λαμβάνω κάποια μηνύματα που μου στέλνουν 2 και 3 φορές???Έχει παρουσιαστεί και σε κάποιον άλλο αυτό???

Μπορεί να είναι και θέμα του δικτύου του παρόχου!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση παρακαλώ. Πώς καταλαβαίνεις οτι έχεις (αν καλύπτεσαι) σήμα 3G?

Δεν έχω προσέξει κάποιο διαφορετικό εικονίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση παρακαλώ. Πώς καταλαβαίνεις οτι έχεις (αν καλύπτεσαι) σήμα 3G?

Δεν έχω προσέξει κάποιο διαφορετικό εικονίδιο...

 

Στην επανω μπαρα καταστασης, διπλα στην ενδειξη σηματος, θα εμφανιστουν δυο βελακια πανω κατω και διπλα θα γραφει 3G (ή Η)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Στην επανω μπαρα καταστασης, διπλα στην ενδειξη σηματος, θα εμφανιστουν δυο βελακια πανω κατω και διπλα θα γραφει 3G (ή Η)

 

Σ ευχαριστώ πολύ ;)

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου κανε το πρωτο restart μετα το πρωινο ανοιγμα..

εν τω μεταξυ εφαγε ενα περιεργο σκαλωμα..κατεβαζω την μπαρα καταστασης και γραφει unplugged for 1504 hours!!μακαρι αλλα πουντο??? :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αλλά τα ringtones ακούγονται πολύ χαμηλά. Δοκίμασα το volume unlock, δεν έκανε κάτι.

Στο μεταξύ, με 10 εφαρμογές περασμένες, η εσωτερική μνήμη έχει πέσει στα 44mb ...

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αλλά τα ringtones ακούγονται πολύ χαμηλά. Δοκίμασα το volume unlock, δεν έκανε κάτι.

Στο μεταξύ, με 10 εφαρμογές περασμένες, η εσωτερική μνήμη έχει πέσει στα 44mb ...

Τα ringtones που βαζω ειναι μια χαρα (πολυ δυνατα). Λες για τα μανισια ή εχεις βαλει κανα δικο σου που ειναι απο default χαμηλο?

Εγω αυτες τις μερες χρησιμοποιω το feliz navidad (επικαιρο) και ειναι πολυ δυνατο! (κατσε να το γραψω και στο αντιστοιχο τοπικ:))

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,να πω και γω την ιστορια μου..

 

Εχω το ndrive στο κινητο μου για gps.

Οταν ειχα την 1.6(τσ τσ τσ αρχαιολογιες)

δουλευε μια χαρα.

Απο τοτε που εκανα κατι απντειτ (update)

Και εβαλα και την 2.1 απανω :) κολαει.

 

Ρε τι φταιει,ρε τι φταιει,απεγκατασταση,ξανα ματαεγκατασταση,τζιφος.

Σημερα παρατηρησα το εξης:

Οταν εχω το κινητο μου ορθιο δουλευει.

Οταν το ξαπλωνω κολαει εκει,μουλαρωνει.

 

Το σκοτωνω με το task manager(kill) :)

Παλι τα ιδια:ορθιο **μαει,ξαπλωτο κολαει.

 

Αμα παω στις ρυθμισεις/ηχος και εικονα/προσανατολισμος και το ξετικαρω(untick)

μια χαρα δουλευει το καθικι ακομα και αν πεσει

απο την ορθια σταση.

 

Ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο?

Υπαρχει λυση για να μην το τρωει το κινητακι μου η ορθοστασια?

 

Για πειτε,ε?

 

Sent from my U20i using Tapatalk

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...