Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την μοναδική διαφορά οτι το TiB αφήνει φακέλους κάθε εφαρμογής στο /data/data (που μπορεί να περιέχουν από .cfg μέχρι lib).

 

Αν προσέξεις, ακόμα και αν έχει κάνει απεγκατάσταση με το TiB, αφήνει παρόλαυτα ένα γκρί entry στον κατάλογό του.

 

Το ξέρω γιαυτό και το ανέφερα...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φυσικά και δεν ξέρουν τι λένε (στην πλειοψηφία τους, μην τα ισοπεδώσουμε όλα).

 

Το κινητό σου υποστηρίζει μέχρι 16Gb κάρτα sd (διάβασες το manual?).

Ειλικρινά μέχρι σήμερα ΔΕΝ έχω βρει sd πάνω από 2Gb να μην είναι SDHighCapacity, εκτός και αν γνωρίζεις κάτι διαφορετικό.:blink:

 

Από την συσκευή μου έχουν περάσει η stock 2Gb και στην συνέχεια:

 

4Gb class 4 micro sdhc

8Gb class 6 micro sdhc (αυτήν φοράει και αυτή τη στιγμή)

16Gb class 10 micro sdhc (ενός φίλου που απλά την δοκίμασα)

 

Σε περίπτωση που θες να διαβάσεις περισσότερα για τις κάρτες μνήμης σε παραπέμπω στο αντίστοιχο wiki

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ 8 GIGA HC ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

 

θα ηθελα να σας πω υπαρχει κανα προγραμμα να ειναι ευκολο στην χρηση διοτη δεν ειμαι γνωστης.να μπορω να βαζω της εφαρμογες μου που κατεβαζω στην καρτα μνημης;εχω το x10 mini κ δεν μπορω αλλο γεμισα την μνημη τηλ κ τωρα τι να κανω;τσαμπα πηρα την 8giga;

 

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εεεεεε οχι παλι τα ιδια......:(:(

 

EDIT: Δοκιμαζω ξανα με αλλη microsd μηπως και αυτη που του ειχα επειδη ηταν "φορμαρισμενη" και περασμενο το app2sd τοY δημιουργουσε κανενα conflict....απιθανο βεβαια αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια.....

 

 

Kαι τελικα ηταν αυτο που εφταιγε.....αλλαξα Microsd Και εγινε κανονικα το rebrand.....τωρα ξερετε πως βγαζω ολα αυτα τα "ωραια" της vodafone? (οχι τιποτε αλλο ειμαι και στη wind εγω....:):))

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Kαι τελικα ηταν αυτο που εφταιγε.....αλλαξα Microsd Και εγινε κανονικα το rebrand.....τωρα ξερετε πως βγαζω ολα αυτα τα "ωραια" της vodafone? (οχι τιποτε αλλο ειμαι και στη wind εγω....:):))

 

Κάνε rebrand με το πρώτο build.prop που ήταν ελληνικό Generic (ξέρω και εγώ θέλω να με δείρω μερικές φορές :lol:)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνε rebrand με το πρώτο build.prop που ήταν ελληνικό Generic (ξέρω και εγώ θέλω να με δείρω μερικές φορές :lol:)

 

 

 

Oxi βρε ισα - ισα ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!! ΑΣΕ που τωρα μετα απο τοσα rebrand - format - uninstall - κλπ εχω παρει φορα και ενα ακομα δεν θα με χαλασει.....:lol::lol:

 

EDIT: Τωρα μολις τελειωσα με το generic και το (ξααααααααααανα)rootαρισμα

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα την απεγκατασταση εφαρμογων εγω πριν δω τον τροπο του dark dog τις απεγκαθιστουσα με το tib και μετα εψαχνα με το root explorer σε ολο το κινητο με την επιλογη search για εναπομειναντα αρχεια απο την εφαρμογη που απεγκαθιστουσα.

 

λιγο"μπακαλικος τροπος" αλλα για μενα δουλεψε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ 8 GIGA HC ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

 

θα ηθελα να σας πω υπαρχει κανα προγραμμα να ειναι ευκολο στην χρηση διοτη δεν ειμαι γνωστης.να μπορω να βαζω της εφαρμογες μου που κατεβαζω στην καρτα μνημης;εχω το x10 mini κ δεν μπορω αλλο γεμισα την μνημη τηλ κ τωρα τι να κανω;τσαμπα πηρα την 8giga;

 

δες εδω.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671 αυτος ο απλουυυστατος τροπος για να κανεις τη δουλεια σου!:lol::rolleyes:

 

ρε DaRk εσυ που ενημερωνεσαι,μια απλη εφαρμογη οπως το z4root που να κανει την εγκαταση στην καρτα μνημης απευθειας,δεν παιζει να βγει??(μεχρι την 2.2 που θα μας σωσει!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το βγάζουμε από τον φόρτιστη το ανοιγουμε και αφου ανοίξει το κλείνουμε και το ξαναανοιγουμε.. Σωστά;

 

ετσι γινεται το restart? γιατι εμένα απο το 98% μετα την φορτηση (με κλειστό κινητο) με την παραπάνω διαδικασία πήγε στο 97%:p

Link to comment
Share on other sites

δες εδω.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671 αυτος ο απλουυυστατος τροπος για να κανεις τη δουλεια σου!:lol::rolleyes:

 

ρε DaRk εσυ που ενημερωνεσαι,μια απλη εφαρμογη οπως το z4root που να κανει την εγκαταση στην καρτα μνημης απευθειας,δεν παιζει να βγει??(μεχρι την 2.2 που θα μας σωσει!)

 

Μην φανταστείς οτι μαρέσει να μαζωχίζομαι. :lol:

 

Και εγώ θα ήθελα πολύ κάτι ανάλογο αλλά ως τώρα τπτ.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειμαι vodafone branded...! υπαρχει προβλημα αν σβησω το timescape? δεν προκειται να το χρησιμοποιησω καθολου...!!εσβησα εξαλου κ to vodafone 360..που του δημιουργει κ προβλημα...!!

dark dog πως μπορουμε να σβησουμε το timscape....σωστα κ με ασφαλεια?

ποιες απο τις παρακατω σβηνω με ασφαλεια και με ποιο τροπο? με τιτανιουμ ή με ροοτ explorer?

1.talk

2.gmail

3.email

4.sim toolkit

5.odigos rithmisis

6.ypostiriksi xristi

7.odigos xristi

8.latitude

9.Μερη

10.Πλοηγηση

 

Teλος εκανα επισης τις προτεινωμενες ρυθμισεις για autokiller, k setCpu, αλλα παρατηρω οτι μετα απο καθε επανεκινηση, στην μπαρα πανω δειχνει μια να χανει την sim κ το σημα, και μια να το επαναφερει (5-6 φορες) κ μετα αφου ολοκληρωσει τον κυκλο του λειτουργει σωστα..! ειναι σωστο αυτο?

ευχαριστω...!!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι vodafone branded...! υπαρχει προβλημα αν σβησω το timescape? δεν προκειται να το χρησιμοποιησω καθολου...!!εσβησα εξαλου κ to vodafone 360..που του δημιουργει κ προβλημα...!!

dark dog πως μπορουμε να σβησουμε το timscape....σωστα κ με ασφαλεια?

ποιες απο τις παρακατω σβηνω με ασφαλεια και με ποιο τροπο? με τιτανιουμ ή με ροοτ explorer?

1.talk

2.gmail

3.email

4.sim toolkit

5.odigos rithmisis

6.ypostiriksi xristi

7.odigos xristi

8.latitude

9.Μερη

10.Πλοηγηση

 

Teλος εκανα επισης τις προτεινωμενες ρυθμισεις για autokiller, k setCpu, αλλα παρατηρω οτι μετα απο καθε επανεκινηση, στην μπαρα πανω δειχνει μια να χανει την sim κ το σημα, και μια να το επαναφερει (5-6 φορες) κ μετα αφου ολοκληρωσει τον κυκλο του λειτουργει σωστα..! ειναι σωστο αυτο?

ευχαριστω...!!

 

1 και 2 δεν τα πειράζεις καθόλου. Όλα τα υπόλοιπα τα σβήνεις ή τα μεταφέρεις στο /data/app μέσω root explorer. (ΣΗΜ: οταν μεταφέρεις το stk.apk/SimToolKit θα ζητήσει pin, μην φοβηθείς δώσε το)

 

Για την ολοκληρωμένη αφαίρεση του timescape διαγράφεις ή μεταφέρεις τα εξής στο /data/app μέσω root explorer:

TimescapePluginManager.apk

TimeScapeProvider.apk

Timescape-smallui.apk

uWlopProvider.apk

 

Κάνεις reboot και μετά πηγαίνεις ρυθμίσεις - εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών.

Πατάς menu - φίλτρο - "Η λήψη ολοκληρώθηκε".

Κατόπιν κάνεις κατάργηση εγκατάστασης σε ότι βλέπεις εκτός από τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει.

 

Λογικά πρέπει να κάνεις απεγκατάσταση σε 12 entries αν μιλάμε για τα παραπάνω στοιχεία.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με το Android 2.1 ειδα οτι το προβλημα για εικονες και ηχους με bluetooth το διωρθωσαν! Ισχθει????

και 2ον με το Android 2.1 γινετε να φτιαξεις φακελους σε εικονες και ηχους χωρiς καποια extra εφαρμογη?

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τρελο προβλημα...Βγηκε στους xda tutorial για το JIT...Πηγα να το κανω με αποτελεσμα να πειραξω το build και να μου εχει κολλησει το κινητο στην οθονη που γραφει με ασπρα γραμματα sony ericsson..Εβαλα το seus και μου λεει οτι εχω ηση τη νεοτερη εκδοση...Με το companion δεν γινεται γιατι δεν μπορω να κανω προσαρτηση οπως μου λεει?ΑΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τρελο προβλημα...Βγηκε στους xda tutorial για το JIT...Πηγα να το κανω με αποτελεσμα να πειραξω το build και να μου εχει κολλησει το κινητο στην οθονη που γραφει με ασπρα γραμματα sony ericsson..Εβαλα το seus και μου λεει οτι εχω ηση τη νεοτερη εκδοση...Με το companion δεν γινεται γιατι δεν μπορω να κανω προσαρτηση οπως μου λεει?ΑΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ?

 

Ακόμα και αν έχεις το νεότερο λογισμικό μπορείς να κάνεις επανεγκατάσταση όπως εδώ:

 

http://i.imagefra.me/901hs74k.jpg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ( ; )

Να κάνω μια ερώτησις...

Όταν φορτίζουμε το κινητό απενεργοποιημένο, η οθόνη παραμένει αναμμένη καθ' όλη τη διάρκεια της φόρτισης; Αυτό δεν επιβαρύνει κατα κάποιο τρόπο την οθόνη;

Αν σβήνει μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, πάω πάσο..

Keep the faith
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν έχεις το νεότερο λογισμικό μπορείς να κάνεις επανεγκατάσταση όπως εδώ:

 

http://i.imagefra.me/901hs74k.jpg

 

Δυστηχως φοβαμαι πως οχι...Και εχω χεστει πανω μου...

 

http://img828.imageshack.us/img828/6214/70229017.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ( ; )

Να κάνω μια ερώτησις...

Όταν φορτίζουμε το κινητό απενεργοποιημένο, η οθόνη παραμένει αναμμένη καθ' όλη τη διάρκεια της φόρτισης; Αυτό δεν επιβαρύνει κατα κάποιο τρόπο την οθόνη;

Αν σβήνει μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, πάω πάσο..

 

δεν σβηνει ακομα και οταν φορτισει πληρως..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως βαζουμε ταχεια κληση στο πληκτρολογιο του κινητου μας>????
panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς μου επιβεβαιώνεις αυτό που φοβόμουν: στο vodafone branded αν αφιαρέσεις το vodafone360 το timescape δεν βλέπει facebook και δεν παίζει η μαμά εφαρμογή επαφών!!

Λύσεις 2: flash από την αρχή και αφήνεις το 360 (που θα σου πρήζει τα συκώτια για εισαγωγή επαφών) για να έχεις fb στο timescape και επαφές-μαμά, ή, το αφήνεις ως έχει και κατεβάζεις κάποια εφαρμογή επαφών - εγώ χρησιμοποιώ το Roadsync γιατί έτσι και αλλιώς το χρειάζομαι για το εταιρικό μου εμαιλ).

εχω σβησει κι εγω το vodafone 360 και οι επαφες δεν μου παιζουν μονο στο μαμισιο home screen, στο launcher pro ανοιγουν κανονικα... διορθωνεται καπως αυτο (restore ή επανεγκατασταση του voda 360)?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να κάνουν rebrand se ελληνικό firmware, τους κωδικούς για κάθε build.prop τους παρεθέτω εδώ:

 

E10i (mini):
1237-0401 vodafone
1236-9440 cosmote
1236-8709 wind

U20i (mini pro):
1238-8828 vodafone
1238-7036 cosmote
1238-9727 Generic 

 

Απλά αλλάζουμε τους κωδικούς 12xx.xxxx που υπάρχουν ήδη στο build.prop με τους επιθυμητούς από την παραπάνω λίστα και κάνουμε restore με SEUS.

 

μια ερωτηση ρε παιδια..σχετικα με το 8-9-10..πως ειναι γραμμενες στο κινητο για να τις σβησω γιατι δεν τα βρισκω??:worry:

 

Maps.apk

Street.apk

wisepilot.apk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με το Android 2.1 ειδα οτι το προβλημα για εικονες και ηχους με bluetooth το διωρθωσαν! Ισχθει????

και 2ον με το Android 2.1 γινετε να φτιαξεις φακελους σε εικονες και ηχους χωρiς καποια extra εφαρμογη?

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Με το Android 2.1 ειδα οτι το προβλημα για εικονες και ηχους με bluetooth το διωρθωσαν! Ισχθει????

και 2ον με το Android 2.1 γινετε να φτιαξεις φακελους σε εικονες και ηχους χωρiς καποια extra εφαρμογη?

 

Ισχύει οτι στην 2.1 έκδοση του λογισμικού, μπορείς να ανταλλάξεις οποιοδήποτε τύπο αρχείου μέσω bluetooth.

 

Για την δεύτερη απορία σου... το android, δυστυχώς δεν κατηγοριοποιεί εικόνες/ήχους κλπ αλλά τα προβάλλει στις stock εφαρμογές, όλα μαζί.

Τι σε πειράζει όμως? :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει οτι στην 2.1 έκδοση του λογισμικού, μπορείς να ανταλλάξεις οποιοδήποτε τύπο αρχείου μέσω bluetooth.

 

Για την δεύτερη απορία σου... το android, δυστυχώς δεν κατηγοριοποιεί εικόνες/ήχους κλπ αλλά τα προβάλλει στις stock εφαρμογές, όλα μαζί.

Τι σε πειράζει όμως? :D

 

εχω παρα πολλες εικονες και ηχους και ηθελα να τις ταξινομισω σε φακελους :(

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

εχω παρα πολλες εικονες και ηχους και ηθελα να τις ταξινομισω σε φακελους :(

 

και κατι αλλο με το 2.1 γινετε επεξεργασια εικονας γιατι απ'οτι ειχα δει σε 1.6 δεν γινοταν τιποτα!

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

εχω παρα πολλες εικονες και ηχους και ηθελα να τις ταξινομισω σε φακελους :(

 

Δοκίμασε το JustPictures.

 

Νομίζω το ανέφερε κάποιος φίλος κάποιες σελίδες πίσω.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...