Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οσο αφορα την μπαταρια ( 2 μερες γεματες κρατα) μετα απο καθε φορτηση να το κανεις reboot θα δεις τεραστια διαφορα, τωρα με τις επαφες και σε μενα το ιδιο συμβαινει δεν ξερω αν υπαρχει λυση

 

Ευχαριστώ πολυ!!! Σκεφτομαι να το παω πίσω με καλύπτει η εγγύηση???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ!!! Σκεφτομαι να το παω πίσω με καλύπτει η εγγύηση???

 

γιατι να το πας πισω?

 

edit αν ειναι για την μπαταρια να μην εχεις και πολλα widget φορτωμενα, να μην το εχεις καθε λιγο και λιγακι να κανει συγχρονισμο η ενημερωσεις, και αν κανεις reboot μετα απο καθε φορτιση δεν νομιζω να εχεις θεμα

edit 2. widget μπαταριας αν εχεις να το βγαλεις αμεσως, καταναλωνει παρα πολυ

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

γιατι να το πας πισω?

 

edit αν ειναι για την μπαταρια να μην εχεις και πολλα widget φορτωμενα, να μην το εχεις καθε λιγο και λιγακι να κανει συγχρονισμο η ενημερωσεις, και αν κανεις reboot μετα απο καθε φορτιση δεν νομιζω να εχεις θεμα

edit 2. widget μπαταριας αν εχεις να το βγαλεις αμεσως, καταναλωνει παρα πολυ

 

Απο widget εχω μονο το ψηφιακό ρολόι, το εναλλαγή κατάστασης, timescape... καμια συμβούλη?

Όσο για τη φορτιση δλδ όταν έχει αποφορτίσει τελείως και το βαλω να φορτίσει, μολις φτασει στο 100% να του κανω ενα reboot???

Edited by ribben
Link to comment
Share on other sites

όταν έχει αποφορτίσει τελείως και το βαλω να φορτίσει, μολις φτασει στο 100% να του κανω ενα reboot???

 

δεν ειναι αναγκαιο να γινει πληρη αποφορτιση, εγω οταν φτανει 15 με 20 % η μπαταρια το φορτιζω, το προβλημα σου ειναι που δε του κανεις μια επανεκκινηση μετα απο καθε φορτιση, οταν φτανει στο 100% να το κανεις επανεκκινηση και θα εισαι οκκκκκκκ:)

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αναγκαιο να γινει πληρη αποφορτιση, εγω οταν φτανει 15 με 20 % η μπαταρια το φορτιζω, το προβλημα σου ειναι που δε του κανεις μια επανεκκινηση μετα απο καθε φορτιση, οταν φτανει στο 100% να το κανεις επανεκκινηση και θα εισαι οκκκκκκκ:)

 

Οκ φιλε dimtz θα το δοκιμασω και θα σε ενημερωσω. Σε ευχαριστω πολύ για την βοήθεια!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την μπαταρια και το ριμπουτ μονο σε μενα δεν πιανει;το μονο που καραφερνει ειναι με το που το ανοιγω να εχει παει με τη μια 97%
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια θελω να αναβαθμισω και εγω το κινητο μου σε android 2.1! Ποιο απο τα δυο χρησημοποιηω ? το SE UPDATE SERVICE ή το SE PC COMPANION ?

Γινετε και με τα δυο ? Ευχαριστω!

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την μπαταρια και το ριμπουτ μονο σε μενα δεν πιανει;το μονο που καραφερνει ειναι με το που το ανοιγω να εχει παει με τη μια 97%

 

Αυτο με το απότομο πέσιμο απο τα 100% στα 98% συμβαινει και σε μένα... Πραγματικά έχω αρχισεί και απελπίζομαι με αυτό το θεμά και απελπίζομαι ακομη περισσότερο που η sony ericsson δεν θα με καλύψει στην εγγύηση..... :( :cry:

 

@MaNos-7- φιλε μ χρησιμοποιείς το SE UPDATE SERVICE..... Επέλεξε το x10 mini και μετα τις οδηγίες που θα σου δείξει το πρόγραμμα και εισαι έτοιμος!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια θελω να αναβαθμισω και εγω το κινητο μου σε android 2.1! Ποιο απο τα δυο χρησημοποιηω ? το SE UPDATE SERVICE ή το SE PC COMPANION ?

Γινετε και με τα δυο ? Ευχαριστω!

Το SE PC COMPANION να χρησιμοποιησεις. αν θες να κάνεις και backup.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το φορτισα χτες το βραδυ το κανα reboot το αφησα πριν κοιμηθω στο

94% και μολοι ξυπνησα ηταν 90%

 

Μια χαρα μου φαινεται:happy:

 

Αυτο με το απότομο πέσιμο απο τα 100% στα 98% συμβαινει και σε μένα... Πραγματικά έχω αρχισεί και απελπίζομαι με αυτό το θεμά και απελπίζομαι ακομη περισσότερο που η sony ericsson δεν θα με καλύψει στην εγγύηση..... :( :cry:

 

 

Ρε παιδια μηπως ειστε λιγο υπερβολικοι?:lol:

Δεν χαθηκε και ο κοσμος που πεφτει 2% αμεσως..:)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αναγκαιο να γινει πληρη αποφορτιση, εγω οταν φτανει 15 με 20 % η μπαταρια το φορτιζω, το προβλημα σου ειναι που δε του κανεις μια επανεκκινηση μετα απο καθε φορτιση, οταν φτανει στο 100% να το κανεις επανεκκινηση και θα εισαι οκκκκκκκ:)

 

δηλαδή για να καταλάβω ενώ φορτίζει το σβήνεις και το ξανάανοίγεις? οπότε το φορτίζετε όλοι ανοικτό? εγώ το φορτιζω πάντα κλειστό και δεν έχω παρατηρήσει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Το timescape τρωει την μπαταρια και εγω ειχα την ιδια απορια μολις το εβγαλα ησυχασε το κινητο μου καλα κανεις και δεν εχεις widget το πιο αθωο απο δαυτα εχει σκοτωση μπαταρια αυτοκηνητου :)

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή για να καταλάβω ενώ φορτίζει το σβήνεις και το ξανάανοίγεις? οπότε το φορτίζετε όλοι ανοικτό? εγώ το φορτιζω πάντα κλειστό και δεν έχω παρατηρήσει κάτι..

Όχι ενώ φορτίζει. Αφού ολοκληρωθεί η φόρτιση του κάνουν ένα restart. Δες κι εδώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τσακάλια στην Sony. Πάλι καλά που δεν σου είπαν οτι παίρνει M2!

 

λες να μην ξερουν τη λενε εσυ εχεισ βαλει high caparity ποσα giga αν επιτρεπεται

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις να μπλέξεις πολύ με ρυθμίσεις κλπ απλά βάλε το Autokiller Memory Optimiser στο strict χωρίς το SetCPU. Είναι ένα είδος task killer που όμως διαχειρίζεται πολύ καλά την μνήμη και θα βελτιώσει την συνολική εικόνα.

 

οκ, ευχαριστω, θα το δοκιμασω και θα σου πω. να φανταστω οτι ειναι δωρεαν οποτε κατεβαζω απο το market, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας ειμαι παντελως ασχετος οσον αφορα για την εγκατασταση στο τηλεφωνο και θα χρειαστω βοηθεια απο καποιον που να εχει υπομονη γιατι πρωτη φορα χρησιμοποιω smartphone το οποιο το εφεραν σαν δωρο και το εχω 2 εβδομαδες και δεν εχω κάνει τιποτα.

απο την σονυ μονο τηλεφωνικως βοηθουν αλλα δεν βγαζω ακρη.

στο πλαισιο δεν μπορουν στην βονταφον τα ιδια

μου ειπαν να παω στο σερβις στη γλυφαδα αλλα δεν ξερω θα με χρεωσουν και τι?

για αυτο αν καποιος εχει την διαθεση ας απαντησει να δουμε τι θα κανω

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το timescape τρωει την μπαταρια και εγω ειχα την ιδια απορια μολις το εβγαλα ησυχασε το κινητο μου καλα κανεις και δεν εχεις widget το πιο αθωο απο δαυτα εχει σκοτωση μπαταρια αυτοκηνητου :)

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

μα εχω το timescape αλλα δεν το χρησιμοποιω..ουτε ανανεωση,ουτε τπτ..λες να τρωει τοσο πολυ και ας τρεχει στο μπακραουντ;ρε παιδια υπαρχει ενα θεματακι..η προβολη τρωει ολη την μπαταρια..

λες να μην ξερουν τη λενε εσυ εχεισ βαλει high caparity ποσα giga αν επιτρεπεται

 

καλα μην το ψαχνεις..εμενα μ χαν πει οτι η δονηση οταν πληκτρολογεις μηνυμα δεν βγαινει..:/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι ενώ φορτίζει. Αφού ολοκληρωθεί η φόρτιση του κάνουν ένα restart. Δες κι εδώ

 

Δηλαδή το βγάζουμε από τον φόρτιστη το ανοιγουμε και αφου ανοίξει το κλείνουμε και το ξαναανοιγουμε.. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

λες να μην ξερουν τη λενε εσυ εχεισ βαλει high caparity ποσα giga αν επιτρεπεται

 

Φυσικά και δεν ξέρουν τι λένε (στην πλειοψηφία τους, μην τα ισοπεδώσουμε όλα).

 

Το κινητό σου υποστηρίζει μέχρι 16Gb κάρτα sd (διάβασες το manual?).

Ειλικρινά μέχρι σήμερα ΔΕΝ έχω βρει sd πάνω από 2Gb να μην είναι SDHighCapacity, εκτός και αν γνωρίζεις κάτι διαφορετικό.:blink:

 

Από την συσκευή μου έχουν περάσει η stock 2Gb και στην συνέχεια:

 

4Gb class 4 micro sdhc

8Gb class 6 micro sdhc (αυτήν φοράει και αυτή τη στιγμή)

16Gb class 10 micro sdhc (ενός φίλου που απλά την δοκίμασα)

 

Σε περίπτωση που θες να διαβάσεις περισσότερα για τις κάρτες μνήμης σε παραπέμπω στο αντίστοιχο wiki

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κ γω αυτο το προβλημα αντιμετωπιζω.....! οταν προσπαθησα να το απεγκαταστησω με το σωστο τρο που λεει κ ο dark dog... σταματαει να λειτουργει η μαμισια εφαρμογη επαφες... κ μαλλον κ το timescape.....!!

μπορει να βοηθησει καποιος....

 

δυστυχώς μου επιβεβαιώνεις αυτό που φοβόμουν: στο vodafone branded αν αφιαρέσεις το vodafone360 το timescape δεν βλέπει facebook και δεν παίζει η μαμά εφαρμογή επαφών!!

Λύσεις 2: flash από την αρχή και αφήνεις το 360 (που θα σου πρήζει τα συκώτια για εισαγωγή επαφών) για να έχεις fb στο timescape και επαφές-μαμά, ή, το αφήνεις ως έχει και κατεβάζεις κάποια εφαρμογή επαφών - εγώ χρησιμοποιώ το Roadsync γιατί έτσι και αλλιώς το χρειάζομαι για το εταιρικό μου εμαιλ).

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς μου επιβεβαιώνεις αυτό που φοβόμουν: στο vodafone branded αν αφιαρέσεις το vodafone360 το timescape δεν βλέπει facebook και δεν παίζει η μαμά εφαρμογή επαφών!!

Λύσεις 2: flash από την αρχή και αφήνεις το 360 (που θα σου πρήζει τα συκώτια για εισαγωγή επαφών) για να έχεις fb στο timescape και επαφές-μαμά, ή, το αφήνεις ως έχει και κατεβάζεις κάποια εφαρμογή επαφών - εγώ χρησιμοποιώ το Roadsync γιατί έτσι και αλλιώς το χρειάζομαι για το εταιρικό μου εμαιλ).

 

Εγώ ειχα απεγκαταστασει το 360 μεσω titanium bakup και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα.....

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειχα απεγκαταστασει το 360 μεσω titanium bakup και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα.....

 

Με την μοναδική διαφορά οτι το TiB αφήνει φακέλους κάθε εφαρμογής στο /data/data (που μπορεί να περιέχουν από .cfg μέχρι lib).

 

Αν προσέξεις, ακόμα και αν έχει κάνει απεγκατάσταση με το TiB, αφήνει παρόλαυτα ένα γκρί entry στον κατάλογό του.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...