Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα!!το navigon που τόσο το προτιματε που μπορούμε να το βρούμε??μου χρειάζεται αρκετά και μήπως ξέρετε αν υπάρχει φορτιστής αυτοκινήτου??

 

ένα pm θα βοηθούσε πολύ ;)

Edited by JIMYIAK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι επι πληρωμη..ωστοσο,αν θες,κατι μπορω να κανω..:rolleyes: :ninja:

 

Εαν μπορεις να κανεις κατι για εμας......:O:O

 

Eυχαριστω....!!!!!:):)

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...!!

ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 2.1 (ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ VODAFONE), EKANA ROOT, ΠΕΤΑΞΑ ΤΑ ΑΧΡΗΣΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ VODAFONE, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΑΜΙΣΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ THΣ SONY... ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ!! ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΤΙ ΦΤΑΕΙ?

KATEΒΑΣΑ ΤΟ ΑCONTACTS ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ... ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΜΑΜΙΣΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ.... Ή ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ( Η ΟΘΟΝΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΗ)!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...!!

ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 2.1 (ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ VODAFONE), EKANA ROOT, ΠΕΤΑΞΑ ΤΑ ΑΧΡΗΣΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ VODAFONE, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΑΜΙΣΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ THΣ SONY... ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ!! ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΤΙ ΦΤΑΕΙ?

KATEΒΑΣΑ ΤΟ ΑCONTACTS ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ... ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΜΑΜΙΣΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ.... Ή ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ( Η ΟΘΟΝΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΗ)!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

 

Μήτσο μη φωνάζεις ρε. :lol:

 

Καλημέρα,

μήπως είχες πάρει backup με το Titanium Backup πριν τo update και μετά το έκανες επαναφορά? Αν ναι μήπως έκανες επαναφορά και τα system apps της 1.6 στην 2.1?

 

Αν ναι θέλεις reflash.

 

Περίπτωση 2: Μήπως μαζί με τα vodafone apps "έστειλες" και την stock εφαρμογή με τις επαφές?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Dark_dog να σε ρωτήσω,ποια από τα κάτω αν διωξω δεν θα έχω πρόβλημα?

 

1)Play Now

2)Οδηγος Χρήστη

3)Yποστήριξη χρηστη

4)Πλοήγηση

5)Neo Reader

Link to comment
Share on other sites

Dark_dog να σε ρωτήσω,ποια από τα κάτω αν διωξω δεν θα έχω πρόβλημα?

 

1)Play Now

2)Οδηγος Χρήστη

3)Yποστήριξη χρηστη

4)Πλοήγηση

5)Neo Reader

 

Όλα μπορείς να τα στείλεις απλά υπάρχει ο "σωστός" τρόπος:

 

Με τον Root Explorer θα μεταφέρεις τα εξής αρχεία από /system/app σε /data/app:

 

playnowinstaller.apk

playnowback.apk

playnowclient.apk

neoreader.apk

wisepilot.apk

usersupport.apk

 

Θα κάνεις reboot και κατόπιν θα πάς Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών, θα βρείς τις εν λόγω εφαρμογές και θα κάνεις κατάργηση εγκατάστασης όπως οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή!

 

Eπι της ευκαιριας νομιζω καλη ιδεα ειναι να δημιουργηθει ενα θεμα με το τι εφαρμογες μπορουμε να διαγραψουμε με το titanium απο αυτες που εχει μεσα το κινητο ετσι ωστε να εξοικονομησουμε λιγο απο τον πολυτιμο χωρο της μνημης του κινητου...

 

Cooked as we speak!

 

Προ ημερών είχα μια ατυχία με το pc αλλά όλα είναι οκ πλέον.

Θεού θέλοντος σε ελάχιστες μερούλες θα έχετε στα χέρια σας ένα γενικό optimise guide. :D

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Dark_dog να σε ρωτήσω,ποια από τα κάτω αν διωξω δεν θα έχω πρόβλημα?

 

1)Play Now

2)Οδηγος Χρήστη

3)Yποστήριξη χρηστη

4)Πλοήγηση

5)Neo Reader

 

Eπι της ευκαιριας νομιζω καλη ιδεα ειναι να δημιουργηθει ενα θεμα με το τι εφαρμογες μπορουμε να διαγραψουμε με το titanium απο αυτες που εχει μεσα το κινητο ετσι ωστε να εξοικονομησουμε λιγο απο τον πολυτιμο χωρο της μνημης του κινητου...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

ψιλο-ασχετο: στη 2.1 οταν παω να απαντησω με το κουμπι του hands free, στελνει Busy tone, οταν ειχα βαλει το winamp, ανοιγε το winamp αντι να απανταει στην κληση...

διορθωνεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!το navigon που τόσο το προτιματε που μπορούμε να το βρούμε??μου χρειάζεται αρκετά και μήπως ξέρετε αν υπάρχει φορτιστής αυτοκινήτου??

 

ένα pm θα βοηθούσε πολύ ;)

 

Εαν μπορεις να κανεις κατι για εμας......:O:O

 

Eυχαριστω....!!!!!:):)

 

εχετε πμ!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!!!!:):):)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

παιδια η πρωτη φορτιση για το χ10 μινι ποση ωρα πρεπει να ειναι ? ευχαριστω :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

παιδια η πρωτη φορτιση για το χ10 μινι ποση ωρα πρεπει να ειναι ? ευχαριστω :)

 

Μεχρι να φορτισει.

 

Δες και εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=280944

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά πως γίνεται να μου δίνει διαθέσιμο ελεύθερο χώρο, στην κάρτα μόνο 248mb, τη στιγμή που το μοναδικό πράγμα που έχω περάσει είναι μόνο 5-6 μουσικά άλμπουμ;

Εκτός αν περνά το λειτουργικό στην κάρτα...;

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά πως γίνεται να μου δίνει διαθέσιμο ελεύθερο χώρο, στην κάρτα μόνο 248mb, τη στιγμή που το μοναδικό πράγμα που έχω περάσει είναι μόνο 5-6 μουσικά άλμπουμ;

 

Αν μιλάμε για την stock 2Gb κάρτα:

 

Καμία κάρτα μνήμης δεν σου βγάζει ακριβώς 2Gb χώρο. Είναι κάπου στο 1,83 "πραγματικά" Gb.

H sony ericsson, έχει συμπεριλάβει μέσα στην κάρτα ringtone, wall, media, αρχεία emanual και μπόλικη άλλη σαβούρα που πιάνει ΠΟΛΥ χώρο.

 

Βάλε + 600Mb πάνω κάτω τα άλμπουμ (μη σου πω παραπάνω).

 

Έ πολύ θέλει?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω restore το τηλεφωνο και να του περασω και το built.prop ωστε να το "ξαναγυρισω" σε ελληνικο, ενω ηδη το εχω rooted και του εχω περασει και το App2SD με οτι συνεπαγεται αυτο, τι κανω? μπορω να προχωρησω σε restore μεσω του PC Companion και κανονικα μετα update σε 2.1 ή θα εχω προβλημα λογω του app2sd?

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω restore το τηλεφωνο και να του περασω και το built.prop ωστε να το "ξαναγυρισω" σε ελληνικο, ενω ηδη το εχω rooted και του εχω περασει και το App2SD με οτι συνεπαγεται αυτο, τι κανω? μπορω να προχωρησω σε restore μεσω του PC Companion και κανονικα μετα update σε 2.1 ή θα εχω προβλημα λογω του app2sd?

 

spinnem, θέλει λίγο διαδικασία:

 

Πριν κάνεις την αναβάθμιση, θα απενεργοποιήσεις την συσκευή σου, θα βγάλεις την sd, θα την ξανακάνεις format για App2SD και θα βάλεις τα απαραίτητα αρχεία για το App2SD (για να την έχεις έτοιμη).

 

Κατόπιν θα την τοποθετήσεις στην συσκευή και θα κάνεις αναβάθμιση μέσω Update Service (SEUS)* και όχι μέσω Pc Companion.

 

*Δεν χρειάζεται να πω πως για το SEUS δεν ενεργοποιείς το κινητό, παρά το συνδέεις με τον τρόπο που σου υποδεικνύει.

 

Μετά ξανά root και στην συνέχεια όλα τα υπόλοιπα (App2SD και οτιδήποτε άλλο θέλεις να εγκαταστήσεις.)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για την stock 2Gb κάρτα:

 

Καμία κάρτα μνήμης δεν σου βγάζει ακριβώς 2Gb χώρο. Είναι κάπου στο 1,83 "πραγματικά" Gb.

H sony ericsson, έχει συμπεριλάβει μέσα στην κάρτα ringtone, wall, media, αρχεία emanual και μπόλικη άλλη σαβούρα που πιάνει ΠΟΛΥ χώρο.

 

Βάλε + 600Mb πάνω κάτω τα άλμπουμ (μη σου πω παραπάνω).

 

Έ πολύ θέλει?

Σ ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορεί να είμαι "noob" στο android αλλά έχοντας εμπειρία από symbian k maemo, πίστευα οτι η κάρτα δε θα είχε "διακοσμητικό" χαρακτήρα.

Όπως κ να χει, μετά από 10 μέρες, μπορώ να πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένος από το μικρό. Οι δυνατότητες του είναι αντιστρόφως ανάλογες του μεγέθους του.

Link to comment
Share on other sites

spinnem, θέλει λίγο διαδικασία:

 

Πριν κάνεις την αναβάθμιση, θα απενεργοποιήσεις την συσκευή σου, θα βγάλεις την sd, θα την ξανακάνεις format για App2SD και θα βάλεις τα απαραίτητα αρχεία για το App2SD (για να την έχεις έτοιμη).

 

Κατόπιν θα την τοποθετήσεις στην συσκευή και θα κάνεις αναβάθμιση μέσω Update Service (SEUS)* και όχι μέσω Pc Companion.

 

*Δεν χρειάζεται να πω πως για το SEUS δεν ενεργοποιείς το κινητό, παρά το συνδέεις με τον τρόπο που σου υποδεικνύει.

 

Μετά ξανά root και στην συνέχεια όλα τα υπόλοιπα (App2SD και οτιδήποτε άλλο θέλεις να εγκαταστήσεις.)

Δεν θέλει και ένα ελληνικό built.prop ?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορεί να είμαι "noob" στο android αλλά έχοντας εμπειρία από symbian k maemo, πίστευα οτι η κάρτα δε θα είχε "διακοσμητικό" χαρακτήρα.

Όπως κ να χει, μετά από 10 μέρες, μπορώ να πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένος από το μικρό. Οι δυνατότητες του είναι αντιστρόφως ανάλογες του μεγέθους του.

 

Ισχύει πως η κάρτα δεν έχει διακοσμητικό χαρακτήρα. Πολλές εφαρμογές εγκαθιστούν επιπλέον όποιο επιπλέον αρχείο χρειάζονται στην κάρτα μνήμης (πχ κάποιο navigation app κατεβάζει χάρτες κλπ).

 

Δεν είναι τόσο δύσκολο το android. Περίπλοκο ναι, δύσκολο ποτέ. :D

 

 

Δεν θέλει και ένα ελληνικό built.prop ?

 

Ναι παρέλειψα να πω, πως όλα αυτά τα κάνεις αφού αντικαταστήσεις το build.prop

:O

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

spinnem, θέλει λίγο διαδικασία:

 

Πριν κάνεις την αναβάθμιση, θα απενεργοποιήσεις την συσκευή σου, θα βγάλεις την sd, θα την ξανακάνεις format για App2SD και θα βάλεις τα απαραίτητα αρχεία για το App2SD (για να την έχεις έτοιμη).

 

Κατόπιν θα την τοποθετήσεις στην συσκευή και θα κάνεις αναβάθμιση μέσω Update Service (SEUS)* και όχι μέσω Pc Companion.

 

*Δεν χρειάζεται να πω πως για το SEUS δεν ενεργοποιείς το κινητό, παρά το συνδέεις με τον τρόπο που σου υποδεικνύει.

 

Μετά ξανά root και στην συνέχεια όλα τα υπόλοιπα (App2SD και οτιδήποτε άλλο θέλεις να εγκαταστήσεις.)

 

Δηλαδη γιa να δω εαν καταλαβα καλα γιατι ειμαι και ξανθια...(αληθεια....):):)

 

Το τηλ ειναι rooted, εαν κανω restore Παυει να ειναι rooted?

 

Την sdcard απλως την αφΑΙρω? γιατι νομιζω οτι ειχα διαβασει πως εαν δεν υπαρχει η καρτα μεσα αφου του εχεις περασει το app2sd δεν "ξεκιναει" το τηλ.

 

Εαν δεν την αφαiρω η sdcard θελει φορματ πριν ή μετα το restore? Εαν θελει πριν, θα την φορμαρω ως FAT?

 

OK το απενεργοποιω, θα "κατεβασω" το SEUS (γιατι εχω κανει και φορματ το Laptop και δεν εχω προλαβει ακομα να εγκαταστησω απο προγραμματα σχεδον τιποτα) και μετα ακολουθω τις οδηγιες επι της οθονης οπως παλια? :):)

 

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα......πρωτη φορα σε rooted τηλ και andoid....me to iphone ειχα συνηθισει....ηξερα meta την πρωτη φορα τι πρεπει να κανω....:):)

 

Ααααα και μην το ξεχασω..........Μαρινα.....

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη γιa να δω εαν καταλαβα καλα γιατι ειμαι και ξανθια...(αληθεια....):):)

 

Το τηλ ειναι rooted, εαν κανω restore Παυει να ειναι rooted?

 

Την sdcard απλως την αφΑΙρω? γιατι νομιζω οτι ειχα διαβασει πως εαν δεν υπαρχει η καρτα μεσα αφου του εχεις περασει το app2sd δεν "ξεκιναει" το τηλ.

[..]

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα......πρωτη φορα σε rooted τηλ και andorid....me to iphone ειχα συνηθισει....ηξερα meta την πρωτη φορα τι πρεπει να κανω....:):)

 

Ααααα και μην το ξεχασω..........Μαρινα.....

 

Όχι δεν με λένε Μαρίνα! :lol::p

 

Restore με SEUS, είναι κάτι αντίστοιχο με το format που κάνουμε στους υπολογιστές. Οπότε μετά από αυτό δεν υπάρχει ούτε App2SD ούτε τπτ.

 

Η διαδικασία που σου πρότεινα είναι για λόγους ευκολίας, παρόλαυτα το format της κάρτας μπορεί να γίνει και μετά το restore.

 

Όπως είπα, την αφαιρείς ΑΦΟΥ απενεργοποιήσεις την συσκευή, της κάνεις format σε FAT αν είναι μέχρι 2Gb, ενώ 4Gb και άνω την κάνεις σε FAT32.

 

Για το restore με SEUS ισχύει ακριβώς ότι γνώριζες μέχρι τώρα. :)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν με λένε Μαρίνα! :lol::p

 

Restore με SEUS, είναι κάτι αντίστοιχο με το format που κάνουμε στους υπολογιστές. Οπότε μετά από αυτό δεν υπάρχει ούτε App2SD ούτε τπτ.

 

Η διαδικασία που σου πρότεινα είναι για λόγους ευκολίας, παρόλαυτα το format της κάρτας μπορεί να γίνει και μετά το restore.

 

Όπως είπα, την αφαιρείς ΑΦΟΥ απενεργοποιήσεις την συσκευή, της κάνεις format σε FAT αν είναι μέχρι 2Gb, ενώ 4Gb και άνω την κάνεις σε FAT32.

 

Για το restore με SEUS ισχύει ακριβώς ότι γνώριζες μέχρι τώρα. :)

 

:):)

 

Παιδια ευχειθητε μου καλη τυχη...ξεκιναω σε καμμια ωριτσα την διαδικασια.....ελπιζω να πετυχει και αυτο --> Χ10 mini Rebrand σε 2.1

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

:):)

 

Παιδια ευχειθητε μου καλη τυχη...ξεκιναω σε καμμια ωριτσα την διαδικασια.....ελπιζω να πετυχει και αυτο --> Χ10 mini Rebrand σε 2.1

 

Έλα εύκολο είναι. Είναι ίδιο σαν τον οδηγό για unbrand, απλά αλλάζει το build.prop.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Koita για να ειμαι ειλικρινης αυτο που καταλαβα για το rebrand ειναι οτι εγω που το εχω rooted Και με app2sd δεν χρειαζομαι τα παρακατω βηματα, απλα, περναω το build Και κανω το restore

 

2.Κατεβάζουμε τις εξής εφαρμογές. Rootexplorer.apk & Z4root.apk τις οποίες μπορείτε να βρείτε εδώ : http://www.mediafire.com/?dmarewa84apyj2o

 

3.Περνάμε το built.prop και τις 2 εφαρμογές στην κάρτα μνήμης του κινητού.

 

4.Κάνουμε εγκατάσταση τις 2 εφαρμογές στο κινητό, επιλέγοντας εγκατάσταση από άγνωστες πηγές αν μας βγάλει μήνυμα.

Για το Z4root πηγαίνουμε στις ρυθμίσεις-εφαρμογές-ανάπτυξη και επιλέγουμε τον εντοπισμό σφαλμάτων.Επειτα κάνουμε εγκατάσταση την εφαρμογή.

 

5.Ανοιγουμε την εφαρμογή Ζ4root και πατάμε το κουμπί root.Θα κανει επανεκκίνηση και το κινητό μας πλέον είναι rootαρισμένο.

 

Σωστα καταλαβα ή οχι?

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...