Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους είμαι και εγώ κάτοχος X10mini και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι την πάρεα...Προσπαθώ να κάνω back up χρησιμοποιώντας την εφαρμογή του κινητού έτσι ώστε να κάνω και εγώ την αναβάθμιση, όταν όμως δίνω όπως μου ζητάει το όνομα του αρχείου για να το αποθηκεύσει ό,τι και να γράψω μου βγάζει συνεχεία οτι το όνομα δεν είναι αποδεκτό!!!Κάνω κάτι λάθος...Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται:wacko::wacko::wacko:...Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Κύριοι μια βοήθεια και εδώ παρακαλώ είναι ανάγκη πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν εχεί βάλει την 2.1 επειδή δεν θέλω να χάσω τις ρυθμίσεις μου!!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

....Όλα είναι θέμα επιλογών....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ σ ευχαριστω..α και κατι ακμ ..αν μετα απο χρονια θελω να αλλαξω τν μπαταρια απ τ κινητο , θα μπορω ή επειδη ειναι ενσωματομενη δν θα γινετε τπτ ??

 

Πράγματι, τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση;

Γνωρίζουμε το σημερινό κόστος αυτής;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

να αντιγραψω τις εφαρμογες που κατεβαζω αποτο android market την μνημη του τηλεφωνου στην καρτα μνημης????? σας παρακαλω αν ξερετε πειτε μου
Link to comment
Share on other sites

να αντιγραψω τις εφαρμογες που κατεβαζω αποτο android market την μνημη του τηλεφωνου στην καρτα μνημης????? σας παρακαλω αν ξερετε πειτε μου

 

Μπορείς εναλλακτικά με το Titanium Backup, να κάνεις backup όποια εφαρμογή θέλεις και ανά πάσα στιγμή με το ίδιο πρόγραμμα να την κάνεις restore.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οκ σ ευχαριστω..α και κατι ακμ ..αν μετα απο χρονια θελω να αλλαξω τν μπαταρια απ τ κινητο , θα μπορω ή επειδη ειναι ενσωματομενη δν θα γινετε τπτ ??

 

η μπαταρια στο απλο χ10 μινι δεν αλλαζεται ειναι ενσωματωμενη και μη αποσπωμενη..μονο στο προ αλλαζει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα το titanium backup αλλα δεν λειτουργει μου γραφει να βεβαιωθω οτι η ROM μου ειναι rooted και περιλαμβανει busybox τι αλλο να κανω? μηπως ξερετε καποια αλλη εφαρμογη να κατεβασω?????
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα το titanium backup αλλα δεν λειτουργει μου γραφει να βεβαιωθω οτι η ROM μου ειναι rooted και περιλαμβανει busybox τι αλλο να κανω? μηπως ξερετε καποια αλλη εφαρμογη να κατεβασω?????

 

Διάβασε λίγο το Sony Ericsson X10i/X10 mini/X10 mini pro FAQ

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εισαι σγρη ? γτ δεν νμζ να εναι ετσι.. δλδ αν χαλασει η μπαταρια πεταμε τ κινητο? ?? λγκ θα γινεται αλλαγη

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

εισαι σγρη ? γτ δεν νμζ να εναι ετσι.. δλδ αν χαλασει η μπαταρια πεταμε τ κινητο? ?? λγκ θα γινεται αλλαγη

 

 

δες στο 1.50

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εισαι σγρη ? γτ δεν νμζ να εναι ετσι.. δλδ αν χαλασει η μπαταρια πεταμε τ κινητο? ?? λγκ θα γινεται αλλαγη

 

Ναι!και δεν ειναι σιγουρη,αλλα σιγουρος!!:lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.έχω το pro.έχω περάσει όλα τα προγράμματα στην scard παρόλα αυτά είναι γεμάτη κ η μνήμη του κινητού.μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?δοκίμασα να τα σβήσω από το κινητό και να τα ξανακάνω install από την εφαρμογή appsaver,αλλά πάλι ''τρώει" χώρο απο το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

λεβεντες πιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για unzip? κοιταξα και στις εφαρμογες δεν βρηκα κατι

 

 

edit και κατι ακομα, αν σβησω τον οδηγο χρηστη - προγραμμα χρηστη - υποστηριξη χρηστη για να ελευθερωσω την μνημη κινητου θα εχω προβλημα????? τι αλλο προτεινετε ???????

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια στο απλο χ10 μινι δεν αλλαζεται ειναι ενσωματωμενη και μη αποσπωμενη..μονο σ το προ αλλαζει...

 

οκ κ σρυ π σ ειπα σιγουρη.. Θεωρεις αυτο με την μπαταρια προβλημα? Δλδ δν θ μ βγαλει 3 χρονια; ευχαριστω

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.έχω το pro.έχω περάσει όλα τα προγράμματα στην scard παρόλα αυτά είναι γεμάτη κ η μνήμη του κινητού.μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?δοκίμασα να τα σβήσω από το κινητό και να τα ξανακάνω install από την εφαρμογή appsaver,αλλά πάλι ''τρώει" χώρο απο το κινητό.

 

Eγω υστερα απο την αναβαθμιση σε 2.1,το rootαρισμα,και το app2sd,ειμαι καργα

τρισευτυχισμενος,ολα δουλεψαν τελεια(χαρις στους αψογους οδηγους του dark dog).

 

Απλα εχω και γω την ιδια απορια : απο τα 222 mb της εσωτερικης μνημης μου μενουν ελευθερα γυρω στα 80.

Τι πρεπει να σβησω για να μεγαλωσω την internal μνημη.

 

Μετα το app2sd ειχα γυρω στα 70 mb ,μετα εγκατεστησα κατι εφαρμογες και πηγε

50 Mb,μετα ακολουθωντας τις χρησιμες οδηγιες του dark dog καθαρισα την μνημη

dalvik και αδειασα με το root explorer to/data/appbak και εφτασα γυρω στα 100 Μb,και τωρα που εβαλα ακομα μερικα apps ειμαι γυρω στα 80 MB.

 

Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να σβησω για να μεγαλωσω την εσωτερικη μνημη μου,η 80 Μb ειναι μια χαρα?

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Eγω υστερα απο την αναβαθμιση σε 2.1,το rootαρισμα,και το app2sd,ειμαι καργα

τρισευτυχισμενος,ολα δουλεψαν τελεια(χαρις στους αψογους οδηγους του dark dog).

 

Απλα εχω και γω την ιδια απορια : απο τα 222 mb της εσωτερικης μνημης μου μενουν ελευθερα γυρω στα 80.

Τι πρεπει να σβησω για να μεγαλωσω την internal μνημη.

 

Μετα το app2sd ειχα γυρω στα 70 mb ,μετα εγκατεστησα κατι εφαρμογες και πηγε

50 Mb,μετα ακολουθωντας τις χρησιμες οδηγιες του dark dog καθαρισα την μνημη

dalvik και αδειασα με το root explorer to/data/appbak και εφτασα γυρω στα 100 Μb,και τωρα που εβαλα ακομα μερικα apps ειμαι γυρω στα 80 MB.

 

Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να σβησω για να μεγαλωσω την εσωτερικη μνημη μου,η 80 Μb ειναι μια χαρα?

 

σκεψου οτι εχω 23 mb ελευθερα!:lol::lol:

τι οδηγιες ειναι αυτες με τις οποιες καθαρισες την μνημα?και τι το dalvik?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα, αν σβησω τον οδηγο χρηστη - προγραμμα χρηστη - υποστηριξη χρηστη για να ελευθερωσω την μνημη κινητου θα εχω προβλημα????? τι αλλο προτεινετε ???????

 

τι λετε γι αυτο????? να τα σβησω η θα εχουμε προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

σκεψου οτι εχω 23 mb ελευθερα!:lol::lol:

τι οδηγιες ειναι αυτες με τις οποιες καθαρισες την μνημα?και τι το dalvik?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671&page=4

 

 

Ριξε μια ματια εδω:)

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671&page=4

 

 

Ριξε μια ματια εδω:)

 

το χω διαβασει το 8ρεντακι αυτο αλλα φοβαμαι να μπω σαυτη την διαδικασια μην παει κατι στραβα και πανε ολα τα αρχεια και λοιπα..

ο καθαρισμος πως γινεται?αυτο εννοεις με τον ορο "καθαρισμο"?το app2sd?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα τρικ για να ελευθερώσεις εσωτερική μνήμη:

 

Θα ανοίξεις root explorer θα πας /data/appbak και θα διαγράψεις ότι έχει μέσα. Μετά θα ανοίξεις Titanium θα πατήσεις το menu, θα επιλέξεις "περισσότερα" - "εκκαθάριση της μνήμης dalvik" και κατόπιν reboot.

 

Να ξέρεις οτι μετά από αυτό, επ'ουδενί λόγο δεν βγάζεις την sd εκτός κι αν η συσκευή είναι απενεργοποιημένη.

 

Ηταν στο λινκ παραπανω.

Διαδικασια αφου εκανα πρωτα το app2sd.

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Ηταν στο λινκ παραπανω.

Διαδικασια αφου εκανα πρωτα το app2sd.

 

αυτο γινεται μονο αφου κανω το app2sd??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εντελώς :lol:

 

χεχε!τωρα σε σκεφτομουνα!(μην παρεξηγηθω απλα διαβασα ενα ποστ του Diamandis που λεει οτι χρισημοποιησε το skin που εφτιαξες. :O )

υπαρχουν πολλες πιθανοτητες λαθους αν παω να κανω το app2sd?:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χεχε!τωρα σε σκεφτομουνα!(μην παρεξηγηθω απλα διαβασα ενα ποστ του Diamandis που λεει οτι χρισημοποιησε το skin που εφτιαξες. :O )

υπαρχουν πολλες πιθανοτητες λαθους αν παω να κανω το app2sd?:worry:

 

Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες ΚΑΤΑ γράμμα όχι.

 

Οποιαδήποτε μικρή απόκλιση όμως μπορεί να @#$%@ το σύμπαν.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες ΚΑΤΑ γράμμα όχι.

 

Οποιαδήποτε μικρή απόκλιση όμως μπορεί να @#$%@ το σύμπαν.

 

δεν ειμαι σε φαση να τα ξανα@!!$%!@ ολα...μετα το κρασαρισμα της sd εχω πεσει πολυ ψιλοχογικα..φοβαμαι μην ανοιξω το κινητο καμια μερα και μου το ξανακανει....:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εμφανιστηκε ξαφνικα μια εφαρμογη στο μενου που λεει πανω org.microemu.android.se.app παταω να ανοιξει και μου γραφει

Υπηρξε μη αναμενομενη δικοπη της εφραμογης αρχικη οθονη(διαδικασια com.sonyericsson.homescreen) αναγκαστικο κλεισιμο?

μετα παω να τη βρω απο τις εφαρμογες παταω στο φιλτρο ολες και δεν μπορω ουτε να κανω κλεισιμο ουτε να τη σβησω, καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...