Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρωτα κανεις αυτο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279997

Μετα αυτο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286792 σε Νοrdic

Και μετα αναβαθμιση και εισαι ετοιμος.

ΑΝ θες, κανεις μετα και αυτο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054

ΠΡΟΣΟΧΗ: Χανεις την εγγυηση

 

Αλλιως...περιμενεις:)

 

Ίσως και να είναι πιο εύκολο. Έχω την εντύπωση οτι η wind έχει δώσει αναβάθμιση, απλά από ότι είδα και από άλλους την βλέπει πιο εύκολα με το Update Service.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το NDrive που είχα στο 1.6 δε μου δουλεύει. Ξεκινάει να δουλεύει και μετά μου παγώνει όλο το τηλέφωνο και πρέπει να κάνω restart γιά να ξεκολλήσει.

Ξέρετε αν υπάρχει ιδιαίτερη έκδοση-αναβάθμιση γιά το 2.1?

Link to comment
Share on other sites

Το NDrive που είχα στο 1.6 δε μου δουλεύει. Ξεκινάει να δουλεύει και μετά μου παγώνει όλο το τηλέφωνο και πρέπει να κάνω restart γιά να ξεκολλήσει.

Ξέρετε αν υπάρχει ιδιαίτερη έκδοση-αναβάθμιση γιά το 2.1?

 

Μπαααα...το ιδιο ειναι.

Οταν πηγες σε 2.1 ειχες παρει backup και το εκανες restore ή το εκανες clean install?

Eμενα με clean install με δουλεψε μια χαρα...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδια...

 

υπαρχει καποιος τροπος ετσι ωστε το google maps η καποιο αλλο προγραμμα να δουλευει χωρις χρηση δικτυου??? μπορω με καποιο τροπο να αποθηκευσω χαρτες στο κινητο? δε μιλαω για πλοηγηση μονο σε περιπτωση που χρειαστω να δω κατι στο χαρτη, γιατι δηλαδη θα πρεπει να συνδεθω ειτε με wifi ειτε 3g

 

θα βοηθουσε πολυ αν υπηρχε κατι τετοιο :)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδια...

 

υπαρχει καποιος τροπος ετσι ωστε το google maps η καποιο αλλο προγραμμα να δουλευει χωρις χρηση δικτυου??? μπορω με καποιο τροπο να αποθηκευσω χαρτες στο κινητο? δε μιλαω για πλοηγηση μονο σε περιπτωση που χρειαστω να δω κατι στο χαρτη, γιατι δηλαδη θα πρεπει να συνδεθω ειτε με wifi ειτε 3g

 

θα βοηθουσε πολυ αν υπηρχε κατι τετοιο :)

 

Φυσικά και υπάρχει. Τα περισσότερα προγράμματα πλοήγησης (όπως NDrive, iGo, Sygic κλπ) έχουν προεγκατεστημένους χάρτες και δεν χρειάζεται να κατεβάζουν δεδομένα.

Από κει και πέρα αν ενεργοποιήσεις εκτός από το GPS και το a-GPS θα σε χρεώσει κάτι ελάχιστο απλά για να κλειδώσει δορυφόρους.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ούτε flight mode ούτε τπτ.

 

Απλά κλειστή κίνηση δεδομένων και χρησιμοποιώ wifi ατά την διάρκεια της ημέρας.

 

Κλείνω τρια 24ωρα άνετα αλλά δουλεύω SetCPU με setting ondemand και max 480Mhz/ min 122Mhz και Autokiller Memory Optimiser με setting strict.

 

Ορατή η διαφορά σε μπαταρία

 

Γιατρέ με έβαλες στον πειρασμό και είπα να δοκιμάσω χτες, αλλά απογοητεύτηκα...

βέβαια επειδή δεν βλέπω paid apps έβαλα μια άλλη δωρεαν και 5στερη (τρομάρα της) εφαρμογή για cpu (overclock κατι, δεν το θυμάμαι γιατί την ξήλωσα όπως ήρθε!!)...

 

με φρεσκοφορτισμένη μπαταρία από τις 20.30 περίπου, βάζω την εφαρμογούλα και κατά τις 22.00 ρυθμίζω το 122/480 για όταν είναι ανοικτή η οθόνη, και 122/3ΧΧ όταν είναι κλειστή. Μετά κατέβασα και εγκατέστησα και το autokiller memory optimiser και το όρισα στο optimum performance, που έλεγε η συνταγή του γιατρού των Χ10 μινι (!) Κατά τις 24.00 το έβαλα σε airplane mode και κατά τις 08.00 που το γύρισα βλέπω μπαταρία στο 10% !!!!

 

Να είναι όντως μούφα η εφαρμογή ή έκανα εγώ κάτι λάθος και την κατηγορώ τσάμπα? Πάντως 1-2 φορές που το "ξύπνησα" από κλειστή οθόνη το ρολόι αρχικά έδειχνε 2ΧΧ, και αμέσως μετά πήγαινε 480... Γιατρέ τι λές?? τι θεραπεία προτείνεις γιατί τελικά μου φαίνεται θα αγοράσω ενα φορτιστή αυτοκινήτου και δεν θα ξαναασχοληθώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατρέ με έβαλες στον πειρασμό και είπα να δοκιμάσω χτες, αλλά απογοητεύτηκα...

βέβαια επειδή δεν βλέπω paid apps έβαλα μια άλλη δωρεαν και 5στερη (τρομάρα της) εφαρμογή για cpu (overclock κατι, δεν το θυμάμαι γιατί την ξήλωσα όπως ήρθε!!)...

 

με φρεσκοφορτισμένη μπαταρία από τις 20.30 περίπου, βάζω την εφαρμογούλα και κατά τις 22.00 ρυθμίζω το 122/480 για όταν είναι ανοικτή η οθόνη, και 122/3ΧΧ όταν είναι κλειστή. Μετά κατέβασα και εγκατέστησα και το autokiller memory optimiser και το όρισα στο optimum performance, που έλεγε η συνταγή του γιατρού των Χ10 μινι (!) Κατά τις 24.00 το έβαλα σε airplane mode και κατά τις 08.00 που το γύρισα βλέπω μπαταρία στο 10% !!!!

 

Να είναι όντως μούφα η εφαρμογή ή έκανα εγώ κάτι λάθος και την κατηγορώ τσάμπα? Πάντως 1-2 φορές που το "ξύπνησα" από κλειστή οθόνη το ρολόι αρχικά έδειχνε 2ΧΧ, και αμέσως μετά πήγαινε 480... Γιατρέ τι λές?? τι θεραπεία προτείνεις γιατί τελικά μου φαίνεται θα αγοράσω ενα φορτιστή αυτοκινήτου και δεν θα ξαναασχοληθώ!!!!

 

Δεν έχω δοκιμάσει την εφαρμογή που λες και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη..

 

Από την άλλη αν έχεις τίποτα ενεργοβόρα ga-mao-tao-tsao widget δεν σε σώζει ακόμα και στα 122Mhz μόνιμο clockspeed. :lol:

 

Θα βάλεις το SetCPU και δοκίμασε το Autokiller Memory Optimiser στο setting "strict" και δοκίμασε το και χωρίς airplane mode.

 

ΥΓ: u've got mail.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι ξέχασα να σου πω, δεν είχα τίποτα ενεργοβόρο ανοικτό, τσεκαρισμένο και από τα processes που δίνει το autokiller memory optimiser....

Γενικά το κινητό (1,6 rooted) το έχω πολύ ελαφρύ και από widgets και από applications, ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει τον τελευταίο μήνα τρώει ξήλωμα με τη μία (μη κοιτάς που στην αρχή εγκατέστησα τις..κάλτσες μου, έτσι για να υπάρχουν... κάτι google translate, xe, dicitonaries κτλ, φύγανε τελείως, άμα τα χρειαστώ τα κάνω install και μετά τα χρησιμοποιώ).

 

Απλά υποτίθεται οτι σε flight mode δεν δουλέυει και ο πομποδέκτης, άρα είναι τελείως κουφό να αδειάσει τόσο γρήγορα η μπαταρία... θα δοκιμάσω και το δωράκι το ΣΚ, και σε flight mode να δω τι παίζει.... ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ναι ξέχασα να σου πω, δεν είχα τίποτα ενεργοβόρο ανοικτό, τσεκαρισμένο και από τα processes που δίνει το autokiller memory optimiser....

Γενικά το κινητό (1,6 rooted) το έχω πολύ ελαφρύ και από widgets και από applications, ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει τον τελευταίο μήνα τρώει ξήλωμα με τη μία (μη κοιτάς που στην αρχή εγκατέστησα τις..κάλτσες μου, έτσι για να υπάρχουν... κάτι google translate, xe, dicitonaries κτλ, φύγανε τελείως, άμα τα χρειαστώ τα κάνω install και μετά τα χρησιμοποιώ).

 

Απλά υποτίθεται οτι σε flight mode δεν δουλέυει και ο πομποδέκτης, άρα είναι τελείως κουφό να αδειάσει τόσο γρήγορα η μπαταρία... θα δοκιμάσω και το δωράκι το ΣΚ, και σε flight mode να δω τι παίζει.... ευχαριστώ

 

χμου..

 

Γιατί ακόμα 1.6? :ninja:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια -μάλλον χαζή- ερώτηση;

 

Καταχωρώντας μια νέα επαφή στον τηλεφωνικό κατάλογο, αυτή πηγαίνει αυτομάτως και στη SIM; Εννοείται ότι αυτό είναι το ζητούμενό μου αλλά δεν βρήκα τίποτα που να μου υποδεικνύει ότι όντως έτσι γίνεται. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ρυθμίσω έτσι σε περίπτωση που δεν γίνεται αυτό από μόνο του; Τηλέφωνα αλλάζουμε, SIM όχι..!:D

 

Πληροφοριακά αν και μάλλον άσχετα με το θέμα μου έχω το Χ10 mini σε 2.1 και rooted με οδηγίες που πήρα μέσα από εδώ.

 

ΥΓ: Σόρρυ για τα "μπακαλίστικα" αλλά είμαι λίγο σκράπας σ'αυτά τα κινέζικα που λέτε εσείς εδώ! Ακόμα και το root απορώ πως το κατάφερα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια -μάλλον χαζή- ερώτηση;

 

Καταχωρώντας μια νέα επαφή στον τηλεφωνικό κατάλογο, αυτή πηγαίνει αυτομάτως και στη SIM; Εννοείται ότι αυτό είναι το ζητούμενό μου αλλά δεν βρήκα τίποτα που να μου υποδεικνύει ότι όντως έτσι γίνεται. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ρυθμίσω έτσι σε περίπτωση που δεν γίνεται αυτό από μόνο του; Τηλέφωνα αλλάζουμε, SIM όχι..!:D

 

Πληροφοριακά αν και μάλλον άσχετα με το θέμα μου έχω το Χ10 mini σε 2.1 και rooted με οδηγίες που πήρα μέσα από εδώ.

 

ΥΓ: Σόρρυ για τα "μπακαλίστικα" αλλά είμαι λίγο σκράπας σ'αυτά τα κινέζικα που λέτε εσείς εδώ! Ακόμα και το root απορώ πως το κατάφερα..:lol:

 

Υπάρχει τρόπος αλλά όχι όπως περιγράφεις (αυτόματα).

 

Πηγαίνεις στις επαφές σου, πατάς το αριστερό πλήκτρο (πλήκτρο menu), εισαγωγή/εξαγωγή και εξαγωγή στην κάρτα sim.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος αλλά όχι όπως περιγράφεις (αυτόματα).

Πηγαίνεις στις επαφές σου, πατάς το αριστερό πλήκτρο (πλήκτρο menu), εισαγωγή/εξαγωγή και εξαγωγή στην κάρτα sim.

 

Απ'ότι είδα όμως αυτό γίνεται για όλες τις επαφές και όχι κάθε μίας μεμονωμένα, σωστά; Οι επαφές που έχει αυτή τη στιγμή το τηλέφωνο αντιγράφτηκαν από τη SIM, σε περίπτωση που κάνω την "εισαγωγή/εξαγωγή" για να αντιγράψω όλες τις νέες επαφές που προστέθηκαν μέσα απ'το X10, αυτές που προϋπήρχαν στη SIM δεν θα διπλογραφτούν εκεί;

 

Eυχαριστώ πάντως!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλημέρα και από εμένα που παρόλο που παρακολουθώ το Forum πολύ καιρό, μόλις σήμερα γραφτηκα!

Κάτοχος ενος mini pro και εγώ με αναβάθμιση στην 2.1 και εκεί αρχίζει το πρόβλημα!

Συνέχεια επανεκκινήσεις του κινητού μετά την αναβάθμιση! "κάτι λάθος θα έγινε, σκέφτηκα" και κοιτόντας μια παλιά απάντηση του φίλτατου Dark_Dog σε μέλλος που είχε το ίδιο πρόβλημα ακολούθησε backup και ξανά πέρασμα της 2.1 με SEUS.

Καπάκι rooted (όχι όμως και unbranded) και πέρασμα εφαρμογών:

Titanium, setCpu, autokiller memory optimizer, Hansent SMS, oneclickDialer, Launcher pro για την λειτουργία του κινητού,

ένα επιστημονικό κομπουτεράκι και περιοδικό πίνακα για τη δουλειά μου και τέλος

animated weather pro και 1-2 live wallpaper για το εφέ!

Και ενώ προγραμματίζω τις εφαρμογές μέχρι τις 3-4 το πρωί και όλα καλά, μόλις το βάζω για φόρτιση...... restart @@#@#@!!!!!

Σήμερα που σηκώθηκα είχε κάνει πάλι επανεκίνηση την ώρα που φόρτιζε το βράδυ!!!!

Αντιμετωπίζει κανείς αλλος το ίδιο πρόβλημα με την 2.1, να βάλω κάνα αντιικό πρόγραμμα ή να το βάψω μπλε και να το πετάξω στη θάλασσα?

(Σημείωση: πριν την χτεσινή "επαναβάθμιση" - επιδιώρθωση τύχαινε να μου κάνει και 4-5 επανεκινήσεις την ημέρα ακόμα και όταν δεν ήταν για φόρτιση!!!)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια -μάλλον χαζή- ερώτηση;

 

Καταχωρώντας μια νέα επαφή στον τηλεφωνικό κατάλογο, αυτή πηγαίνει αυτομάτως και στη SIM; Εννοείται ότι αυτό είναι το ζητούμενό μου αλλά δεν βρήκα τίποτα που να μου υποδεικνύει ότι όντως έτσι γίνεται.

 

Είναι πρόβλημα λόγω της διαφορετικής φιλοσοφίας (ή που πάει να περάσει) του android. Αλλά έτσι αχάριστοι είμαστε εμείς οι χρήστες. Όταν τα αποθηκεύει μόνο στη SIM τα θέλουμε και στην μνήμη, όταν τα αποθηκεύει στη μνήμη τα θέλουμε στη SIM. Όταν τα αποθηκέυει και στα δύο θέλουμε και στην κάρτα μνήμης. Όταν τα αποθηκεύει και στα τρία τα θέλουμε και στο PC, όταν τα αποθηκεύει και στα τέσσερα τα θέλουμε και σε cloud. :rolleyes:

 

Απ' ότι είδα πάντως υπάρχει ένα πρόγραμμα στο market, το Contact2sim που μπορεί να βοηθήσει να μην ξεχεριαστείς.

Edited by zupaton
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν γνωρίζει κανεις να μου πει εαν θα πρέπει να κανω και επαναφορα ρυθμίσεων συστηματος που πηρα backup μετα την αναβάθμιση σε 2.1 ??
Link to comment
Share on other sites

Αλλά έτσι αχάριστοι είμαστε εμείς οι χρήστες. Όταν τα αποθηκεύει μόνο στη SIM τα θέλουμε και στην μνήμη, όταν τα αποθηκεύει στη μνήμη τα θέλουμε στη SIM. Όταν τα αποθηκέυει και στα δύο θέλουμε και στην κάρτα μνήμης. Όταν τα αποθηκεύει και στα τρία τα θέλουμε και στο PC, όταν τα αποθηκεύει και στα τέσσερα τα θέλουμε και σε cloud. :rolleyes:

Απ' ότι είδα πάντως υπάρχει ένα πρόγραμμα στο market, το Contact2sim που μπορεί να βοηθήσει να μην ξεχεριαστείς.

 

 

Εγώ βασικά το μόνο που θέλω είναι να τις... έχω στη SIM!:lol:

Aυτό αποκλειστικά και μόνο επειδή αλλάζω τηλέφωνα αρκετά συχνά, σχεδόν 2 τηλέφωνα κάθε χρόνο παίρνω, ένα της επιδότησης και ένα επειδή δεν κρατιέμαι και πρέπει να ξοδέψω τα λεφτά που δεν έχω..:lol:

 

Είναι καθαρά θέμα ευκολίας όταν βάζω τη SIM σε μια νέα συσκευή.;)

 

Εννοείται ότι θα το κοιτάξω το προγραμματάκι που πρότεινες, υπέρ-ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδια..οταν αποθηκευω επαφες που πανε..στην καρτα μνημης η στι σιμ?πως μπορω να διαχειριζομαι τις επαφες ?οταν θελω να κανω εξαγωγη επαφων απο το -gmail- πιο απο τις 3 κατηγοριες τσεκαρω..η το ιδιο κανει και ο συγχρονισμος:!:και κατι ακομα..στο μενου εκει που λεει -e-mail- μπορω να βαλω μονο λογαριασμο του google mail i και αλλον:!:

 

Το Αutokiller memory optimizer ειναι μονο για root???:worry:

 

 

edit: πω πω αλλο ποστ εκανα quote , οτι ναναι...

Edited by bakalex

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται ή η οθονη kai η αναλυση του x8 ειναι μερικες κλασεις ανωτερη απο του x10 mini Pro?

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλημέρα και από εμένα που παρόλο που παρακολουθώ το Forum πολύ καιρό, μόλις σήμερα γραφτηκα!

Κάτοχος ενος mini pro και εγώ με αναβάθμιση στην 2.1 και εκεί αρχίζει το πρόβλημα!

Συνέχεια επανεκκινήσεις του κινητού μετά την αναβάθμιση! "κάτι λάθος θα έγινε, σκέφτηκα" και κοιτόντας μια παλιά απάντηση του φίλτατου Dark_Dog σε μέλλος που είχε το ίδιο πρόβλημα ακολούθησε backup και ξανά πέρασμα της 2.1 με SEUS.

Καπάκι rooted (όχι όμως και unbranded) και πέρασμα εφαρμογών:

Titanium, setCpu, autokiller memory optimizer, Hansent SMS, oneclickDialer, Launcher pro για την λειτουργία του κινητού,

ένα επιστημονικό κομπουτεράκι και περιοδικό πίνακα για τη δουλειά μου και τέλος

animated weather pro και 1-2 live wallpaper για το εφέ!

Και ενώ προγραμματίζω τις εφαρμογές μέχρι τις 3-4 το πρωί και όλα καλά, μόλις το βάζω για φόρτιση...... restart @@#@#@!!!!!

Σήμερα που σηκώθηκα είχε κάνει πάλι επανεκίνηση την ώρα που φόρτιζε το βράδυ!!!!

Αντιμετωπίζει κανείς αλλος το ίδιο πρόβλημα με την 2.1, να βάλω κάνα αντιικό πρόγραμμα ή να το βάψω μπλε και να το πετάξω στη θάλασσα?

(Σημείωση: πριν την χτεσινή "επαναβάθμιση" - επιδιώρθωση τύχαινε να μου κάνει και 4-5 επανεκινήσεις την ημέρα ακόμα και όταν δεν ήταν για φόρτιση!!!)

 

MigeL_D πρέπει να παίζει άλλη φάση.

 

Ψυλλιάζομαι πως όταν θέλεις να αποσυνδέσεις το κινητό από το usb απλά το τραβάς. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.

 

Όταν συνδέουμε σε "διαχείριση περιεχομένου" και κάνουμε "προσάρτηση" (κοινώς mount) την κάρτα πρέπει για να τερματίσουμε αυτήν την λειτουργία να σύρουμε την status bar και να κάνουμε αποσύνδεση.

 

Με την βίαια αποσύνδεση το μόνο που επιτυγχάνουμε είναι να προκαλέσουμε bad sectors στην κάρτα και να μας κάνει κόλπα..

 

Ακόμα και να μην ισχύουν τα παραπάνω δοκίμασε το εξής:

 

Απενεργοποίησε το κινητό σου, βγάλε την κάρτα και κάνε backup τα αρχεία της,

κάνε της format (FAT για κάρτες ως 2Gb/FAT32 για κάρτες από 4Gb και άνω) εφόσον έχεις card reader και τοποθέτησε την στο κινητό μαζί με τα αρχεία σου.

 

Κατόπιν ενεργοποίησε την συσκευή και πήγαινε:

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Ανάπτυξη - Εντοπισμός σφαλμάτων tick.

 

Από δω και πέρα όποτε συνδέεις την συσκευή θα ακούς και ένα επιπλέον "γκλιν-γκλον" αλλά βοηθάει πολύ.

 

 

Και όπως είπα αν δεν κάνεις "αποσύνδεση" από το κινητό κανονικά αλλά force umount θα στο ξανακάνει.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τα mms της cosmote?Τις προάλλες μου στείλανε mail,ακολούθησα τις οδηγίες και έλαβα mms.Απο χθες όμως μου έχουνε στείλει 2 mms (το ίδιο άτομο που μου είχε στείλει και όταν τα ενεργοποίησα) και δεν έχει έρθει κανένα.Αν μπορείτε κάντε μια δοκιμή όσοι κάνατε τις ίδιες ρυθμίσεις με εμένα να δούμε τι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται ή η οθονη kai η αναλυση του x8 ειναι μερικες κλασεις ανωτερη απο του x10 mini Pro?
Η οθονη του Χ8 ειναι 3 ιντσες με αναλυση 320 x 480 pixels και του X10 mini/pro 2.55 με αναλυση 240 x 320 pixels.

Λογικο να εχει καλυτερη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να ενεργοποιήσει το 802.11n στο x10 mini?

από xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833930

 

στο "/system/etc/tiwlan.ini"

HT_Enable=0 #0=diable 802.11n support / 1=Enable

BurstModeEnable = 0 # 0 - Disabled 1 - Enabled

 

αλλάζουμε τα 0 σε 1 και έτσι λέει έχει support σε 802,11n αλλά 2.4Ghz και όχι 5Ghz

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να ενεργοποιήσει το 802.11n στο x10 mini?

από xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833930

 

στο "/system/etc/tiwlan.ini"

HT_Enable=0 #0=diable 802.11n support / 1=Enable

BurstModeEnable = 0 # 0 - Disabled 1 - Enabled

 

αλλάζουμε τα 0 σε 1 και έτσι λέει έχει support σε 802,11n αλλά 2.4Ghz και όχι 5Ghz

 

Ποιο το όφελος αν το κάνει κανείς αυτό;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ποιο το όφελος αν το κάνει κανείς αυτό;

Ευχαριστώ

 

αν έχεις "n" router λογικά πιο καλό σήμα και πιο μεγάλη ταχύτητα στο wifi

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με τις επαφες, σε καθε επαφη μου εμφανιζει δυο τρεις φορες τον ιδιο αριθμο, προσπαθησα να τις σβησω ολες και να κανω συχρονισμο με gmail αλλα δεν ξερω πως σβηνονται. καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...