Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα. μετα απο πολλες ωρες διαβασματος στο συγκεκριμενο θρεντ λογο του οτι μαλλον παω για αγορα του Sony Ericsson X10 mini Pro. θελω να ρωτησω αρχικα ενα πραγμα.

υπαρχει καποιο προγραμμα ειτε του τηλεφωνου η αλλο το οποιο να σου δινει την δυνατοτητα γραφης! κατι σαν το wordpad, word, κλπ.

θα χρησιμοποιησω πολλα απο το τηλεφωνο αλλα λογο δουλειας θα με ενδιαφερε να μπορω να εχω προσβαση σε αρχεια κειμενου. ειναι αυτο εφικτο ! φανταζομαι πως γινετε αλλα θελω τα φωτα σας και το ειναι εύχρηστο

ευχαριστω.

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Documents to Go. Προβολή στην trial έκδοση και επεξεργασία στην πλήρη (paid) έκδοση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν ξεκλειδωνει το xperia 10mini , το εχω αγορασει απο γαλλια και ειναι κλειδωμενο με την orange και τωρα που ηρθα θελω να το χρησιμοποιησω με ελληνικο δικτυο αλλα ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος δικτυο

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Documents to Go. Προβολή στην trial έκδοση και επεξεργασία στην πλήρη (paid) έκδοση.

να φανταστω οτι μπορω να βρω και στη ελευθερη αγορα αντίστοιχα προγραμματα ?

η ακομα και στη αγορα που ψωνιζει ο θειος...!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν ξεκλειδωνει το xperia 10mini , το εχω αγορασει απο γαλλια και ειναι κλειδωμενο με την orange και τωρα που ηρθα θελω να το χρησιμοποιησω με ελληνικο δικτυο αλλα ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος δικτυο

 

ευχαριστω

 

tfilippos πρέπει να αγοράσεις κωδικό.

 

Υπάρχουν πολλά site όπως αυτό που ασχολούνται με αυτά ρίξε μια ματιά.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

tfilippos πρέπει να αγοράσεις κωδικό.

 

Υπάρχουν πολλά site όπως αυτό που ασχολούνται με αυτά ρίξε μια ματιά.

 

Καλά είσαι απίστευτος !!! :lol: Respect για άλλη μία φορά !!!:up:

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Documents to Go. Προβολή στην trial έκδοση και επεξεργασία στην πλήρη (paid) έκδοση.

 

tfilippos πρέπει να αγοράσεις κωδικό.

 

Υπάρχουν πολλά site όπως αυτό που ασχολούνται με αυτά ρίξε μια ματιά.

 

παλιοτερα που ειχα το ΗΤC P4350 και γω το χα κλειδωμενο.και το πηγα σε ενα καταστημα και μου το ξεκλειδωσαν..γτ τα σαιτ δεν τα εμπιστευομαι..

οποιος θελει να του πω το μαγαζι να μου στειλει πμ:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παλιοτερα που ειχα το ΗΤC P4350 και γω το χα κλειδωμενο.και το πηγα σε ενα καταστημα και μου το ξεκλειδωσαν..γτ τα σαιτ δεν τα εμπιστευομαι..

οποιος θελει να του πω το μαγαζι να μου στειλει πμ:)

 

Οι συναλλαγές σε αυτά γίνονται μέσω paypal. Όποιος δεν μένει ικανοποιημένος μπορεί να κάνει refund στις περισσότερες των περιπτώσεων.

 

Από την άλλη στο παρελθόν έχω ξεκλειδώσει μέσω αγορασμένου κωδικού (από site) ένα Tmobile motorola V8 2Gb..

 

BTW πως νομίζεις οτι απέκτησαν τον κωδικό για ξεκλείδωμα στο κατάστημα που πήγες το κινητό?...

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι συναλλαγές σε αυτά γίνονται μέσω paypal. Όποιος δεν μένει ικανοποιημένος μπορεί να κάνει refund στις περισσότερες των περιπτώσεων.

 

Από την άλλη στο παρελθόν έχω ξεκλειδώσει μέσω αγορασμένου κωδικού (από site) ένα Tmobile motorola V8 2Gb..

 

BTW πως νομίζεις οτι απέκτησαν τον κωδικό για ξεκλείδωμα στο κατάστημα που πήγες το κινητό?...

 

δηλαδη αν πεσεις σε απατεωνα μεσω ιντενετ και κανεις ριφαντ θα παρεις τα λεφτα σου πισω νομιζεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν πεσεις σε απατεωνα μεσω ιντενετ και κανεις ριφαντ θα παρεις τα λεφτα σου πισω νομιζεις?

 

Έχεις να κάνεις με paypal, δεν δίνεις τα λεφτά σου άμεσα σε αυτόν (αν επιλέξεις άλλο τρόπο πληρωμής και δώσεις στοιχεία πιστωτικής ΑΜΕΣΑ στον οποιονδήποτε, τότε μάλλον δεν φταίει ο απατεώνας...).

Έχω κάμποσες περιπτώσεις με refund από paypal και δεν μιλάω μόνο για να μιλήσω...

 

Το site που έκανα post, είναι από τα μεγαλύτερα και γνωστά στο διαδίκτυο, έχουν refund policy και αν έριχνες μια ματιά θα εξαφανιζόντουσαν πολλές απορίες/φοβίες σου σχετικά με διαδικτυακές συναλλαγές τέτοιου τύπου.

 

Τέλος όπως σου είπα εμπιστεύομαι πιο πολύ τον εαυτό μου, για να αγοράσω και να περάσω έναν κωδικό, παρά να αφήσω την συσκευή μου σε οποιονδήποτε "τρίτο" dealer και να τον πληρώσω και από πάνω για την ίδια δουλειά!

 

Άσε που γλιτώνεις και την ταλαιπωρία!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mόλις διάβασα το μήνυμά σου ήμουν έτοιμος ν'αρχίσω να γράφω ότι το ίδιο παρατήρησα κι εγώ! Το άφησα όμως για λίγο για να δω τι γράφτηκε παρακάτω κι αφού διάβασα αυτό..

 

...είπα να το δοκιμάσω γι'ακόμα μια φορά στο Χ10 μου πριν αρχίσω να γράφω την απάντησή μου η οποία τελικά άλλαξε και εντέλει δουλεύει κι εμένα κανονικά!

 

Πάτα το γερά!:D

Ναι τελικά δούλεψε και σε μένα.

Θύμαμαι πιό παλια οτι δουλευε στην πρώτη βαθμίδα πίεσης (αυτη που κάνει το autofocus ) . Φαίνεται θα πατιόταν εύκολα στην τσέπη και θα το έκαναν να θέλει πλήρη πίεση.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

Έχεις να κάνεις με paypal, δεν δίνεις τα λεφτά σου άμεσα σε αυτόν (αν επιλέξεις άλλο τρόπο πληρωμής και δώσεις στοιχεία πιστωτικής ΑΜΕΣΑ στον οποιονδήποτε, τότε μάλλον δεν φταίει ο απατεώνας...).

Έχω κάμποσες περιπτώσεις με refund από paypal και δεν μιλάω μόνο για να μιλήσω...

 

Το site που έκανα post, είναι από τα μεγαλύτερα και γνωστά στο διαδίκτυο, έχουν refund policy και αν έριχνες μια ματιά θα εξαφανιζόντουσαν πολλές απορίες/φοβίες σου σχετικά με διαδικτυακές συναλλαγές τέτοιου τύπου.

 

Τέλος όπως σου είπα εμπιστεύομαι πιο πολύ τον εαυτό μου, για να αγοράσω και να περάσω έναν κωδικό, παρά να αφήσω την συσκευή μου σε οποιονδήποτε "τρίτο" dealer και να τον πληρώσω και από πάνω για την ίδια δουλειά!

 

Άσε που γλιτώνεις και την ταλαιπωρία!

 

πριν 2 χρονια που ψευτοασχολιομουν και ρωταγα σε σαιτς πολλοι λεγανε μακρυα απο αυτα τα σαιτς ακομα και ας εχουν paypal.και γιαυτο προτιμησα να το παω σε μαγαζι ωστε και κατι να στραβωσει τουλαχιστον να τον εχω εδω να τον κραξω,να τον δειρω να του καψω το μαγαζι :lol: και να παρω και τα λεφτα μου πισω(καθως τα λεφτα τα δινεις αφου στο ξεκλειδωσουν και οχι πριν) και οχι να μπλεκω με paypal και untrasted sites και τρεχα γυρευε.αλλα αφου ξερεις για το συγκεκριμενο σαιτακι οτι κανει δουλεια τοτε και γω μαζι σου..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά δούλεψε και σε μένα.

Θύμαμαι πιό παλια οτι δουλευε στην πρώτη βαθμίδα πίεσης (αυτη που κάνει το autofocus ) . Φαίνεται θα πατιόταν εύκολα στην τσέπη και θα το έκαναν να θέλει πλήρη πίεση.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

by the way το autofocus στα βιντεο τα σπαει. :P

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο σε 1-2 καταστηματα και μου ειπαν πως δεν ξεκλειδωνει το μινι, πηρα το ρισκο και αγορασα απο το συγκεκριμενο σαιτ μεσω paypal και τωρα περιμενω τον κωδικο ξεκλειδωματος ελπιζω να ξεκλειδωσει!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

 

Πρεπει να κανω backup κατι πριν το root? θα δοκιμασω τον τροπο μεσω του x10 και οχι με το pc.

 

 

 

τλκ την πρωτη διαδικασια μεσω pc.

περιμενω ομως να μαθω αν χρειαζεται backup.

 

Οχι για root δεν χρειάζεται backup!

Εγώ επειδή έκανα root αμέσως μετά την αναβάθμιση σε 2.1 είχα ήδη κρατήσει αντίγραφα ασφαλείας οπότε ήμουν καλυμένος σε κάθε περίπτωση και πιο "άνετος" στην περίπτωση που κάτι στραβώσει! Πάντως δεν χρειάστηκε! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πωωω πρεπει να χει αρρωστησει το κιν μου!το χω ανοιξει απο τις 10 και ακομα ειναι στο 93%!!

Το φορτισα λιγο ανοιχτο χθες μεχρι το 40% ξαι μιλησα στο τηλ και εστειλα κ 5-6 μηνυματα(ενω ηταν συνδεδεμενο με το φοττιστη) και μετα το εκλεισα και το φορτισα κλειστο..και το ανοιξα σημερα και εχω εντυπωσιαστει!

Απο την εμπειρια μου,οταν εχεις συνδεδεμενο το κιν στην πρηζα κ το σκαλιζεις,οταν φορτισει πεφτει πολυ πιο γρηγορα η μπατ.χθες δεν ξερω τι παιχτηκε..αλλα μην το ματιασω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

έχω την εξής απορία:

Το κινητάκι μας, δεν έχει zoom στη φωτογραφική μηχανή (φαντάζομαι το ίδιο και το pro!)...

Είναι θέμα έκδοσης (2.1 πλέον) ?

είναι θέμα λογικής Λειτουργικού?

Άλλα Android, έχουν zoom?

ή μόνο με "τρίτες" εφαρμογές μπορείς να το πετύχεις..?

Λέτε να το δούμε το "ευχάριστο" σε μια επόμενη έκδοση?

 

P.S. : Υπάρχει η δυνατότητα να μην φορτίζει όταν το σθνδέουμε με υπολογιστή?

Να μπορούμε να το ορίσουμε εμείς αν θέλουμε φόρτιση κατά τη USB σύνδεση...:confused:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

έχω την εξής απορία:

Το κινητάκι μας, δεν έχει zoom στη φωτογραφική μηχανή (φαντάζομαι το ίδιο και το pro!)...

Είναι θέμα έκδοσης (2.1 πλέον) ?

είναι θέμα λογικής Λειτουργικού?

Άλλα Android, έχουν zoom?

ή μόνο με "τρίτες" εφαρμογές μπορείς να το πετύχεις..?

Λέτε να το δούμε το "ευχάριστο" σε μια επόμενη έκδοση?

 

P.S. : Υπάρχει η δυνατότητα να μην φορτίζει όταν το σθνδέουμε με υπολογιστή?

Να μπορούμε να το ορίσουμε εμείς αν θέλουμε φόρτιση κατά τη USB σύνδεση...:confused:

το ζοομ στην πλειονοτητα των κινητων ειναι για τα γελια επειδη είναι ψηφιακό ζουμ. η σονυ προτιμησε καλώς ή κακως να μην βαλει αυτη την δυνατοτητα. μπορεις οστώσω να χρησιμοποιήσεις ζουμ με εφαρμογές τρίτων όπως είπες. αλλά με το που δεις την ποιοτητα την ζουμαρισμένης φωτο, δεν πρόκειται να ξαναχρησιμοποιήσεις ζουμ.. ;) και σε όλα τα κινητά η ποιότητα της ζουμαρισμένης φωτό είναι για κλάμματα επειδή δεν ξέρω κάποιο κινητό που να έχει αναλογικό ζουμ.

Link to comment
Share on other sites

Με την 2.1 βλέπω τα εξής.

Στα ονόματα μαύρο χάλι, όχι μόνο η μπάρα δεν έχει ελληνικά αλλά πλέον πρέπει να γράφεις ακριβώς το όνομα με τόνους για να το βρεις.

Πολλά μενού δεν χωράνε με αποτέλεσμα να μη ξέρεις τι λέει το μενού πχ στο συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

χμμ...

HW Version 	     SW Version 	Date Certified
A                  2.0.1.A.0.47 	Nov 17, 2010 

 

http://www.ptcrb.com/ctiastaff/complete/view_complete_request.cfm?modelid=17492

Link to comment
Share on other sites

χμμ...

HW Version 	     SW Version 	Date Certified
A                  2.0.1.A.0.47 	Nov 17, 2010 

 

http://www.ptcrb.com/ctiastaff/complete/view_complete_request.cfm?modelid=17492

 

Το πολύ στο 2μηνο θα το έχουμε!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο??η αναβαθμιση σε 2,2??:rolleyes:

 

Τσου. Αλλά είναι να γίνει και άλλη ενδιάμεση αναβάθμιση 2.1.x

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ στο 2μηνο θα το έχουμε!

εννοεις οι Nordic?

 

A, και κανε μια μεταφραση την κοκκινη γραμμη της υπογραφης σου!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...