Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη το πηρα μολις χτες και ψιλο φοβαμαι...Μου εβγαλε οτι μπορει να γινει αναβαθμιση απο το update servise...Αν το κανω χανω την εγγυηση απο την wind?Να δημιουργησω αντιγραφα ασφαλειας οπως μου λεει ή ειναι μια διαδικασια πολυ απλη και δεν εχο να φοβαμαι κατι?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω προβλημα με τις επαφες, σε καθε επαφη μου εμφανιζει δυο τρεις φορες τον ιδιο αριθμο, προσπαθησα να τις σβησω ολες και να κανω συχρονισμο με gmail αλλα δεν ξερω πως σβηνονται. καμια ιδεα?

Κοίτα λίγο αυτό. ;)

 

Επειδη το πηρα μολις χτες και ψιλο φοβαμαι...Μου εβγαλε οτι μπορει να γινει αναβαθμιση απο το update servise...Αν το κανω χανω την εγγυηση απο την wind?Να δημιουργησω αντιγραφα ασφαλειας οπως μου λεει ή ειναι μια διαδικασια πολυ απλη και δεν εχο να φοβαμαι κατι?

 

Μη μασάς. Αφού είναι επίσημη αναβάθμιση μια και δεν το έχεις πειράξει καθόλου δεν χάνεις εγγύηση. Καλό είναι να κρατήσεις αντίγραφα και με το πρόγραμμα που θα σε βάλει να κατεβάσεις στο τηλέφωνο το update service αλλά και με κανένα Myphone explorer στο PC για να μην χάσεις τίποτα επαφές ή ραντεβού που τυχόν έχεις προγραματίσει στο calendar με οδοντίατρo ή κανένα γκομενάκι (γενικά και όχι προσωπικά μιλώντας), αφού έχουν παρατηρηθεί περιπτώσεις που το backup πρόγραμμα της Sony υπάρχει πιθανότητα να τα κάνει κουλουβάχατα όπως έχουν παρατηρήσει αρκετοί.

Είναι αρκετά απλή διαδικασία... πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλημέρα και από εμένα που παρόλο που παρακολουθώ το Forum πολύ καιρό, μόλις σήμερα γραφτηκα!

Κάτοχος ενος mini pro και εγώ με αναβάθμιση στην 2.1 και εκεί αρχίζει το πρόβλημα!

Συνέχεια επανεκκινήσεις του κινητού μετά την αναβάθμιση! "κάτι λάθος θα έγινε, σκέφτηκα" και κοιτόντας μια παλιά απάντηση του φίλτατου Dark_Dog σε μέλλος που είχε το ίδιο πρόβλημα ακολούθησε backup και ξανά πέρασμα της 2.1 με SEUS.

Καπάκι rooted (όχι όμως και unbranded) και πέρασμα εφαρμογών:

Titanium, setCpu, autokiller memory optimizer, Hansent SMS, oneclickDialer, Launcher pro για την λειτουργία του κινητού,

ένα επιστημονικό κομπουτεράκι και περιοδικό πίνακα για τη δουλειά μου και τέλος

animated weather pro και 1-2 live wallpaper για το εφέ!

Και ενώ προγραμματίζω τις εφαρμογές μέχρι τις 3-4 το πρωί και όλα καλά, μόλις το βάζω για φόρτιση...... restart @@#@#@!!!!!

Σήμερα που σηκώθηκα είχε κάνει πάλι επανεκίνηση την ώρα που φόρτιζε το βράδυ!!!!

Αντιμετωπίζει κανείς αλλος το ίδιο πρόβλημα με την 2.1, να βάλω κάνα αντιικό πρόγραμμα ή να το βάψω μπλε και να το πετάξω στη θάλασσα?

(Σημείωση: πριν την χτεσινή "επαναβάθμιση" - επιδιώρθωση τύχαινε να μου κάνει και 4-5 επανεκινήσεις την ημέρα ακόμα και όταν δεν ήταν για φόρτιση!!!)

 

Επανεκινήσεις μου κάνει και εμένα αλλά μόνο όταν το συνδέω με το usb στο pc ....μέχρι τώρα τουλάχιστον...Ελπίζω να μην επιδεινωθεί η κατάσταστη του...:cry:

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου κάποιος. Πως αλλάζω από menu launcher pro plus στο κανονικό menu του mini pro.

 

Αν δεν σου βγάζει επιλογή πατώντας το πλήκτρο "home" (το κεντρικό πλήκτρο της συσκευής), θα πας:

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - διαχείριση εφαρμογών, θα βρεις το "home" ή "αρχική οθόνη", θα το επιλέξεις και θα κάνεις εκκαθάριση προεπιλογών.

Κατόπιν θα σου βγάζει σίγουρα επιλογή για home με το κεντρικό πλήκτρο.

 

Επανεκινήσεις μου κάνει και εμένα αλλά μόνο όταν το συνδέω με το usb στο pc ....μέχρι τώρα τουλάχιστον...Ελπίζω να μην επιδεινωθεί η κατάσταστη του...

Δες εδώ

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου βγάζει επιλογή πατώντας το πλήκτρο "home" (το κεντρικό πλήκτρο της συσκευής), θα πας:

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - διαχείριση εφαρμογών, θα βρεις το "home" ή "αρχική οθόνη", θα το επιλέξεις και θα κάνεις εκκαθάριση προεπιλογών.

Κατόπιν θα σου βγάζει σίγουρα επιλογή για home με το κεντρικό πλήκτρο.

 

 

Δες εδώ

 

Σ' ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω να κάνω ότι λές αν και το usb το αποσυνδέω κανονικά...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα λίγο αυτό. ;)

 

 

 

Μη μασάς. Αφού είναι επίσημη αναβάθμιση μια και δεν το έχεις πειράξει καθόλου δεν χάνεις εγγύηση. Καλό είναι να κρατήσεις αντίγραφα και με το πρόγραμμα που θα σε βάλει να κατεβάσεις στο τηλέφωνο το update service αλλά και με κανένα Myphone explorer στο PC για να μην χάσεις τίποτα επαφές ή ραντεβού που τυχόν έχεις προγραματίσει στο calendar με οδοντίατρo ή κανένα γκομενάκι (γενικά και όχι προσωπικά μιλώντας), αφού έχουν παρατηρηθεί περιπτώσεις που το backup πρόγραμμα της Sony υπάρχει πιθανότητα να τα κάνει κουλουβάχατα όπως έχουν παρατηρήσει αρκετοί.

Είναι αρκετά απλή διαδικασία... πιστεύω.

'

 

Eχω κανει ομως root αυτο σημαινει οτι το εχω πειραξει?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι ασφαλες να διαγραψω την αρχικη οθονη για εξοικονομηση χωρου, αφου τωρα χρησιμοποιω το launcher pro.

 

Επισης αν ειναι ασφαλες να διαγραψω την εφαρμογη μυνηματα αφου τωρα χρησιμοποιω το handcent.

 

Ευχαριστω.

Edited by dave481985
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου βγάζει επιλογή πατώντας το πλήκτρο "home" (το κεντρικό πλήκτρο της συσκευής), θα πας:

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - διαχείριση εφαρμογών, θα βρεις το "home" ή "αρχική οθόνη", θα το επιλέξεις και θα κάνεις εκκαθάριση προεπιλογών.

Κατόπιν θα σου βγάζει σίγουρα επιλογή για home με το κεντρικό πλήκτρο.

 

Λοιπόν δεν μου βγάζει τίποτα για "home ή αρχική οθόνη" αλλα κατέβασα το ADW launcher (το οποιο απεγκατέστησα) για να μπορέσει να μου εμφανίσει το menu "launcher pro,Αρχική οθόνη"

 

Μπαίνω στην αρχική οθόνη τώρα του κινητού και πάω στις επαφές και δεν έχει καμια, μετά πατάω εισαγωγή από κάρτα sim δείχνει ότι τις φορτώνει αλλα μετά πάλι δεν έχει καμία.

Καμια ιδέα?

 

 

ΕDIT : Ok με τις επαφές. Aλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω στις ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών το "home" ή "αρχική οθόνη" :S εκτός από τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει εγώ, οι άλλες που αρχίζουν από πχ. com.dataviz.storage, com.sonyericsson.emanuel είναι 0.00B

Edited by KOUNELOS1986
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας,να ευχαριστησω τον Dark Dog γιατι με την βοηθεια του εχω κανει

1)unbrand σε Nordic

2)Flashing σε UK 1.6

3)Και debrand σε GR 2.1

Τοσα lokal αλλαξα και παλι εντος εγγυησεως ειμαι...:lol::lol::lol:

Επισης εχω δοκιμασει και γω τα setCPU και Autokilller με τις προτεινομενες ρυθμισεις..

και δεν μπορω να πω οτι ειδα διαφορα μαλλον το αντιθετο προςτοπαρον...

1)παιζει ρολο το οτι παλιοτερα χρησιμοποιουσα κατα κορον Task Killer..?

2)Ενδυκνειται να χρησιμοποιησουμε συνδυαστικα τα εν λογω προγραμματα με καποιον Start apps manager..??

Και κατι τελευταιο...Το Freeze εφαρμογων που δεν χρησιμοποιουμε..με TBU,ειναι μια ασφαλης διαδικασια και κατα ποσο βοηθαει στην καταναλωση..??

Glow_Edge Theme... :superman:
Link to comment
Share on other sites

ΕDIT : Ok με τις επαφές. Aλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω στις ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών το "home" ή "αρχική οθόνη" :S εκτός από τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει εγώ, οι άλλες που αρχίζουν από πχ. com.dataviz.storage, com.sonyericsson.emanuel είναι 0.00B

 

χμ... λοιπόν, αφού πάς Ρυθμίσεις - εφαρμογές - διαχείριση εφαρμογών θα πατήσεις τπ πλήκτρο "menu" και θα επιλέξεις "φίλτρο".

θα επιλέξεις απο το pop-up "ολα" και θα σου βγάλει όλες τις εφαρμογές.

Θα βρεις το home ή αρχική οθόνη και θα κάνεις εκκαθάριση προεπιλογών.

 

Επισης εχω δοκιμασει και γω τα setCPU και Autokilller με τις προτεινομενες ρυθμισεις..

και δεν μπορω να πω οτι ειδα διαφορα μαλλον το αντιθετο προςτοπαρον...

1)παιζει ρολο το οτι παλιοτερα χρησιμοποιουσα κατα κορον Task Killer..?

2)Ενδυκνειται να χρησιμοποιησουμε συνδυαστικα τα εν λογω προγραμματα με καποιον Start apps manager..??

Και κατι τελευταιο...Το Freeze εφαρμογων που δεν χρησιμοποιουμε..με TBU,ειναι μια ασφαλης διαδικασια και κατα ποσο βοηθαει στην καταναλωση..??

 

joker22 αν δεν έχεις κάποιο widget που σου "τρώει" μπαταρία δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει.

Παρεμπιμπτόντως το SetCPU έχει ένα θεματάκι με το "set on boot" που σημαίνει πως θέλει ρύθμιση μετά από κάθε επανεκκίνηση της συσκευής.

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χμ... λοιπόν, αφού πάς Ρυθμίσεις - εφαρμογές - διαχείριση εφαρμογών θα πατήσεις τπ πλήκτρο "menu" και θα επιλέξεις "φίλτρο".

θα επιλέξεις απο το pop-up "ολα" και θα σου βγάλει όλες τις εφαρμογές.

Θα βρεις το home ή αρχική οθόνη και θα κάνεις εκκαθάριση προεπιλογών.

 

Σωστoooooooooooooς. Δεν το σκέφτηκα σε ευχαριστώ :) ...... και ναι είναι όντως εκεί :D

Link to comment
Share on other sites

Μια ισως χαζη ερωτηση...Εβαλα τελικα 2.1 android..Δεν ξερω πως να κανω τις επαφες να αποθηκευονται κατευθειαν στην SIM.Επειδη το βλεπω ψιλο καπως τις επαφες sony υπαρχει προγραμμα στο μαρκετ καλο για επαφες?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

joker22 αν δεν έχεις κάποιο widget που σου "τρώει" μπαταρία δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει.

Παρεμπιμπτόντως το SetCPU έχει ένα θεματάκι με το "set on boot" που σημαίνει πως θέλει ρύθμιση μετά από κάθε επανεκκίνηση της συσκευής.

 

Εχω δοκιμασει ολους τους πιθανους συνδυασμους..μονο ενα widget για την μπαταρια εχω αφησει..:blink:

Οσον αφορα το setCPU αυτο που λες ισχυει ακομα και οταν μου λεει μετα την επανεκκινηση οτι η εφαρμογη απεκτησε δικαιωματα superuser..??

Και εαν ναι η ρυθμιση γινεται με την χειροκινητη εναρξη της εφαρμογης..??

Σχετικα με τα αλλα δυο ερωτηματα..αν εχεις αποψη θα το εκτιμουσα να την καταβαλεις...

Ευχαριστω παντως για την ταχεια ανταποκριση σου...:respect:

Glow_Edge Theme... :superman:
Link to comment
Share on other sites

MigeL_D πρέπει να παίζει άλλη φάση.

 

Ψυλλιάζομαι πως όταν θέλεις να αποσυνδέσεις το κινητό από το usb απλά το τραβάς. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.

 

Όταν συνδέουμε σε "διαχείριση περιεχομένου" και κάνουμε "προσάρτηση" (κοινώς mount) την κάρτα πρέπει για να τερματίσουμε αυτήν την λειτουργία να σύρουμε την status bar και να κάνουμε αποσύνδεση.

 

Με την βίαια αποσύνδεση το μόνο που επιτυγχάνουμε είναι να προκαλέσουμε bad sectors στην κάρτα και να μας κάνει κόλπα..

 

Ακόμα και να μην ισχύουν τα παραπάνω δοκίμασε το εξής:

 

Απενεργοποίησε το κινητό σου, βγάλε την κάρτα και κάνε backup τα αρχεία της,

κάνε της format (FAT για κάρτες ως 2Gb/FAT32 για κάρτες από 4Gb και άνω) εφόσον έχεις card reader και τοποθέτησε την στο κινητό μαζί με τα αρχεία σου.

 

Κατόπιν ενεργοποίησε την συσκευή και πήγαινε:

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Ανάπτυξη - Εντοπισμός σφαλμάτων tick.

 

Από δω και πέρα όποτε συνδέεις την συσκευή θα ακούς και ένα επιπλέον "γκλιν-γκλον" αλλά βοηθάει πολύ.

 

 

Και όπως είπα αν δεν κάνεις "αποσύνδεση" από το κινητό κανονικά αλλά force umount θα στο ξανακάνει.

 

Κατ' αρχήν ευχαριστώ πολύ Dark για το γρήγορο της απάντησης!!! Επειδή δεν έχω card reader που να διαβάζει Μ2, ούτε και converter θα δω αυριο μήπως βρω να αγοράσω κάποιο, να κάνω την διαδικασία που αναφέρεις! Το usb το βγάζω κανονικά με αποσύνδεση πρώτα αλλά και ενα format στην καρτα νομίζω δεν βλάπτει!

Το πρωί έβγαλα το live wallpaper και όλη μέρα δεν μου έκανε επανεκίνηση! (είχα παρατηρήσει ότι πρώτα έδειχνε για μερικά δευτερα να κρασάρει παγώνοντας το wallpaper και μετά έκανε reboot!). Μάλιστα είδα και τρελή διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας, αλλά μπορεί να οφείλεται και στα setCpu και Memory Autokiller!Ενεργοποίησα και τον εντοπισμό σφαλμάτων και δείχνει αρκετά πιο σταθερό!

 

Επανεκινήσεις μου κάνει και εμένα αλλά μόνο όταν το συνδέω με το usb στο pc ....μέχρι τώρα τουλάχιστον...Ελπίζω να μην επιδεινωθεί η κατάσταστη του...:cry:

 

Vasaki εμένα σχεδόν το αντίθετο! Κράσαρε όταν συνδεόταν κυρίως στο φορτιστή μπρίζας! Τουλάχιστον σήμερα φαίνεται πιο σταθερό! Τώρα μάλιστα που το έβαλα και πάλι για φόρτιση (πιο πολύ για να δω σταθερότητα) δεν παρουσίασε πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω card reader που να διαβάζει Μ2, ούτε και converter[...]

 

Τέρμα οι M2! Τα X10/mini/mini pro έχουν micro sd! :D

 

Οσον αφορα το setCPU αυτο που λες ισχυει ακομα και οταν μου λεει μετα την επανεκκινηση οτι η εφαρμογη απεκτησε δικαιωματα superuser..??

Και εαν ναι η ρυθμιση γινεται με την χειροκινητη εναρξη της εφαρμογης..??

Σχετικα με τα αλλα δυο ερωτηματα..αν εχεις αποψη θα το εκτιμουσα να την καταβαλεις...

Ευχαριστω παντως για την ταχεια ανταποκριση σου...

 

Φυσικά και σου βγάζει πως έχει διακαιώματα για superuser! Αφού του τα έχεις δώσει!

Από την άλλη ναι για κάποιο λόγο θέλει σε κάθε επανεκκίνηση ρύθμιση. :mad:

 

Όσο για τα άλλα δύο.. Δεν νομίζω οτι υπάρχουν επιπτώσεις στην "μετέπειτα" συμπεριφορά του κινητού σου αν κάποτε χρησιμοποίησες task killer.

 

Για startup manager δεν ξέρω, δεν έχω χρησμοποιήσει για να έχω αντικειμενική γνώμη και γνώση :what:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να ενεργοποιήσει το 802.11n στο x10 mini?

από xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833930

 

στο "/system/etc/tiwlan.ini"

HT_Enable=0 #0=diable 802.11n support / 1=Enable

BurstModeEnable = 0 # 0 - Disabled 1 - Enabled

 

αλλάζουμε τα 0 σε 1 και έτσι λέει έχει support σε 802,11n αλλά 2.4Ghz και όχι 5Ghz

 

Το δοκιμασα φιλε αλλα και πριν και μετα την αλλαγη στις τιμες εξακολουθει να μου βγαζει την ιδια ταχυτητα συνδεσης: 65Mbps. Δεν ξερω αν βελτιωνεται η αποσταση ληψης σηματος (δεν εχω υπογειο για να το δοκιμασω :-D) οποτε επεστρεψα στις παλιες τιμες και βλεπουμε...

 

Υ.Γ. Εννοειται οτι εκανα επανεκκινηση μετα τις αλλαγες

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα οι M2! Τα X10/mini/mini pro έχουν micro sd! :D

.......

 

Είδες ο αρχάριος.... :O

 

Πάλι καλά που είδα το post τώρα πριν πάω σε κάνα κατάστημα για το card reader! Φαντάσου να ζητούσα για Μ2! :lol:

Link to comment
Share on other sites

'

 

Eχω κανει ομως root αυτο σημαινει οτι το εχω πειραξει?

 

Κοίτα, μη το κάνουμε "του χαρίζανε γάϊδαρο και τον κοίταγε στα δόντια" (γενικά και όχι προσωπικά μιλώντας).:rolleyes:

Εδώ υπάρχουν άνθρωποι που έχουνε ματώσει τα τσιπάκια του τηλεφώνου για να βάλουν άμεσα έστω και νορβηγικό firmware (γενικά και όχι προσωπικά μιλώντας). :rolleyes:

Πάντως, αφού σου ήρθε επίσημη ειδοποίηση για να κάνεις ενημέρωση είσαι καλυμμένος. Για το root δεν ξέρω, (αν ξέρει ας πει κάποιος άλλος) έχω την εντύπωση ότι θα γίνει unroot με την αναβάθμιση αλλά και πάλι μπορείς να το κάνεις ξεroot μόνος σου πριν από αυτή.;)

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται/ξέρει κανείς που βρίσκεται το post του μέντορα Dark Dog σχετικά με τα screenshots στην 2.1; Γιατί κάπου το είδα αλλά δεν ξέρω τώρα που είναι.:rolleyes::)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα,

το τελευταίο καιρό είμαι και εγώ κάτοχος ενός x10 mini...τα ζοριλίκια που έχω αντιμετωπίσει..ΑΜΕΤΡΗΤΑ....

Θα ήθελα μέσα από εδώ να πω ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον dark_dog , που εμένα με έχει βοηθήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!

 

Νομίζω η βοήθειά του είναι εμφανής σε όλους μας...

Θα προέτρεπα του mods του forum μας, ειδικά για το συγκεκριμένο Topic :

Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro, να έβαζαν τη δυνατότητα για ένα κουμπάκι κάτω από κάθε reply που θα έλεγε: thanks dark_dog

:D:D:D

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να αποθηκευσω εναν αριθμο με ρωταει που θελω...Εχει 2 επιλογες..Η λεει Google και εχει το mail μου η απο κατω λεει επαφες τηλεφωνου...Πως μπορω να αποθηκευσω τον αριθμο στην καρτα sim?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει απλος τροπος να γυρισουμε απο nordic 2.1 σε generic UK 2.1 ??

Αντιμετωπισες καποιο προβλημα με nordic?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....μια ερωτηση θελω να κανω....ενω δεν εχω πολλες εφαρμογες εγκατεστημενες μερικες φορες μου λεει οτι η μνημη του τηλεφωνου ειναι σχεδον γεματη....υπαρχει τροπος να αδειασει καπως? μου φαινεται λιγο περιεργο....και κατι αλλο αν γινεται....που μπορω να βρω την αφαρμογη lose weight? την εχει μεσα στην εφαρμογη cardio trainer αλλα ειναι trial.....ευχαριστω.....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εβάλα την εκδοση 2.1 και ενω έκανα backup τις επαφές μου κ ολα τα αλλα μεσω του site και μου τα έδειξε κανονικά στο pc μεσω της ιστοσελίδας, προσπαθώ να κάνω επαναφορά κ δεν βρίσκω άκρη...

προσπάθησα κ απο το κινητό αλλα μου βγάζει οτι δεν εκτελείται ο συχγρονισμός...

Εχει υπόψιν του κανείς καμία λύση . . . ? ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...