Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια για σας! εχω την 2.1 και στην εγγραφη βιντεο σε εσωτερικο χωρις ο φακος προσπαθει να εστιασει συνεχεια με αποτελεσμα θαμπωμα..συμβαινει και σε αλλους αυτο?ειναι προβλημα?διορθωνεται με τιποτα? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά για κάποιο περίεργο λόγο δουλέυει χωρίς να έχω πειράξει το mount_sd.sh.

 

Χμ..

 

Μα εκανες τα softlinks στο πρωτο script, το mount_sd.sh το πειραζεις ετσι ωστε αν δεν υπαρχει η sd να τα φορτωσει απο το backup... δεν υπαρχει καποιος αλλος λογος να το πειραξεις ειδικα απο τη στιγμη που δεν εχεις τα /data/appbak και /data/datbak αντιστοιχα στην μνημη του κινητου..

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Μα εκανες τα softlinks στο πρωτο script, το mount_sd.sh το πειραζεις ετσι ωστε αν δεν υπαρχει η sd να τα φορτωσει απο το backup... δεν υπαρχει καποιος αλλος λογος να το πειραξεις ειδικα απο τη στιγμη που δεν εχεις τα /data/appbak και /data/datbak αντιστοιχα στην μνημη του κινητου..

 

Έκανε boot τελικά.

 

Έκανα ln -s /system/sd/app2 /system/app και ένιωσε αλλά πλέον παίζει πολύ lag...

 

Ε εντάξει όμως τρέχει από sd

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έκανε boot τελικά.

 

Έκανα ln -s /system/sd/app2 /system/app και ένιωσε αλλά πλέον παίζει πολύ lag...

 

Ε εντάξει όμως τρέχει από sd

 

Ειναι και λιγο θεματακι ext2 εγω θα προτεινα να εχεις ext3 ειναι αρκετα πιο σταθερο και λιγο πιο γρηγορο....

 

Edit: βαλε και ενα ss απο titanium να γουσταρουμε....

Edited by mobile_hacker
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Ειναι και λιγο θεματακι ext2 εγω θα προτεινα να εχεις ext3 ειναι αρκετα πιο σταθερο και λιγο πιο γρηγορο....

 

Edit: βαλε και ενα ss απο titanium να γουσταρουμε....

 

ext3 δεν υποστηρίζει το kernel από όσο θυμάμαι.

 

δεν άλλαξε τπτ στον χώρο του titanium αφού ο χώρος του /system/app δεν πιάνεται στην ελεύθερη internal αλλά στο nand από όσο θυμάμαι τουλάχιστον

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ext3 δεν υποστηρίζει το kernel από όσο θυμάμαι.

 

δεν άλλαξε τπτ στον χώρο του titanium αφού ο χώρος του /system/app δεν πιάνεται στην ελεύθερη internal αλλά στο nand από όσο θυμάμαι τουλάχιστον

 

ok παντως ο 2.6.29 σιγουρα υποστηριζει ext3, οσο για το αν ειναι στην nand δεν νομιζω γιατι γινεται mount μαζι με ολο το υπολοιπο system, αλλα δεν θυμαμαι αν η μνημη του system πιανεται σαν internal, ενας τροπος να το μαθεις ειναι βαζοντας αρχεια στο /system και κοιτωντας αν αλλαζει η ελευθερη μνημη... τεσπα καληνυχτα την πεφτω τωρα και καλη τυχη ;)

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι ουσιαστικά η Ram του συστήματος η απλά η εσωτερική nand μνήμη αποθήκευσης???

Γενικότερη πόση είναι η ram της συσκευής τώρα με την 2.1 ξερουμε.

Η εγκατεστημένη στη συσκευή όχι πόση μένει free.

Link to comment
Share on other sites

γμτ...εγκατεστησα το Mozzila Firefox και οταν παω να το τρεξω με λεει: This device does not meet the minimum system requirements for Firefox

 

:-(

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

γμτ...εγκατεστησα το Mozzila Firefox και οταν παω να το τρεξω με λεει: This device does not meet the minimum system requirements for Firefox

:-(

 

 

Μπορείς να δοκιμάσεις την ARMv6 αλλά καλύτερα όχι αν δε θες να χάσεις το φως σου. Βγάζει κάτι μενού ΝΑΑΑααα με το συμπάθειο, επειδή κατά πως λένε δεν είναι βελτιστοποιημένο για χαμηλές αναλύσεις.

Απ' ότι φαίνεται προς το παρόν, πρέπει να είναι αρκετά πρώιμη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα αντίγραφο ασφαλείας ενόψει αναβάθμισης σε 2.1.

Ερώτηση: Όταν κάνω επαναφορά πρέπει να βάλω και το «ρυθμίσεις συστήματος» που πήρα backup ή θα δημιουργήσει πρόβλημα με την 2.1 ( το pro μου δεν είναι root).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

δεν δεχτηκα μνμ για αναβαθμηση του κινητου μ,αλλα οταν πηγα μεσω του κινητου για ενημερωση λογισμικου,μου εβγαλε μνμ οτι υπαρχει η ενημερωση διαθεσιμη και να συνδεσω το κινητο με εναν υπολογιστη για να κανω την αναβαθμιση σε 2.1.Πηγαινω λοιπον στο πισι κομπανιον για την αναβαθμηση,και οταν φτανει στο βημα 2(προετοιμασια),λιγο πριν γεμισει η μπαρα μου πεταει μνμ ''Δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση ή η εκκινιση των στοιχειων ενημερωσησ λογισμικου του τηλεφωνου''...τι φταιει?ξερετε??

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

κανενα κολπο για να απενεργοποιησουμε το αυτοματο κλειδωμα οθονης που κλειδωνει καθε 10" υπαρχει?:mad:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Μετά από 1 μηνα συμβίωσης με το X10 mini, τελικά το έδωσα. Όχι γιατί δεν μου έκανε, μια και το κριτήριο ήταν να έχω μια 2η συσκευτη που να κάνει σχεδόν όσα κάνει και η πρωτη μου. Το έδωσα για να πάρω άλλο πράγμα (οικονομική κρίση βλέπετε).

Ήταν όντως χαρα μου που έγραψα και διάβασα σαυτο το thread, μια και η βόλτα από αυτό και ευχάριστη ήταν και ενδιαφέρουσα. Και ήταν ενδιαφέρουσα γιατί κυρίως υπάρχουν άτομα εδώ μεσα που κάνουν πραγματικά καλη δουλεια. Έτσι θα ήταν μεγάλη παράλειψη μου να μην ευχαριστήσω και από βήματος κυρίως τον DaRk_dOg για τη φοβερή δουλεια που κάνει και τη βοήθεια που μου προσέφερε ολο αυτό το χρονικό διάστημα. Χωρίς τη βοήθεια του δεν θα απολάμβανα και γω αυτή την συσκευή, που έχει πολλές δυνατοτητες, αλλα "ηλιθιωδώς" η SE έχει εγκλωβίσει και περιορίσει. Και όλους εσάς επίσης, που άλλος λίγο και άλλος πολύ βοηθήσατε στην επίλυση των κατά καιρούς παρουσιαζόμενων προβλημάτων :D

Να είστε όλοι καλα και συνεχίστε έτσι, όσο και οποιοι μπορείτε :cool:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Μετά από 1 μηνα συμβίωσης με το X10 mini, τελικά το έδωσα. Όχι γιατί δεν μου έκανε, μια και το κριτήριο ήταν να έχω μια 2η συσκευτη που να κάνει σχεδόν όσα κάνει και η πρωτη μου. Το έδωσα για να πάρω άλλο πράγμα (οικονομική κρίση βλέπετε).

Ήταν όντως χαρα μου που έγραψα και διάβασα σαυτο το thread, μια και η βόλτα από αυτό και ευχάριστη ήταν και ενδιαφέρουσα. Και ήταν ενδιαφέρουσα γιατί κυρίως υπάρχουν άτομα εδώ μεσα που κάνουν πραγματικά καλη δουλεια. Έτσι θα ήταν μεγάλη παράλειψη μου να μην ευχαριστήσω και από βήματος κυρίως τον DaRk_dOg για τη φοβερή δουλεια που κάνει και τη βοήθεια που μου προσέφερε ολο αυτό το χρονικό διάστημα. Χωρίς τη βοήθεια του δεν θα απολάμβανα και γω αυτή την συσκευή, που έχει πολλές δυνατοτητες, αλλα "ηλιθιωδώς" η SE έχει εγκλωβίσει και περιορίσει. Και όλους εσάς επίσης, που άλλος λίγο και άλλος πολύ βοηθήσατε στην επίλυση των κατά καιρούς παρουσιαζόμενων προβλημάτων :D

Να είστε όλοι καλα και συνεχίστε έτσι, όσο και οποιοι μπορείτε :cool:

 

Χαχ δεν θα χαθείς όμως θα σε βλέπουμε εδώ τριγύρω.. Άσε που ελπίζω να πάρω το Desire HD σύντομα και να το πάρεις και εσύ να τα πειράξουμε παρέα!:lol:

 

kwnana:respect:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.

Έχω το launcher προ plus, υπάρχει κάποιο theme να το πω, εφαρμογή να το πω... στο οποιο όταν πάω να ξεκλειδώσω το κινητή να μην μου τα εμφανίζει μέσα στο μπλε. Η τουλάχιστον να του αλλάξω χρώμα.

 

Δεν ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τη 2.1 κάθε φορά που μου έρχεται sms μου το βγάζει φόρα παρτίδα στη οθόνη κλειδώματος.

Πως κλείνει αυτό

 

Κανένας δεν ξέρει?

 

EDIT

Άκυρο είναι το popup του Handcent

Edited by tomgr
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση κι εγώ σε 2.1 με το καλό.Ξέρει κανείς ποια αρχεία αντιστοιχούν σε Latitude, Μέρη και Πλοήγηση γιατί τα θεωρώ εντελώς άχρηστα..Είμαι ήδη root κι έχω βάλει και το titanium αλλά και τον root explorer..
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση κι εγώ σε 2.1 με το καλό.Ξέρει κανείς ποια αρχεία αντιστοιχούν σε Latitude, Μέρη και Πλοήγηση γιατί τα θεωρώ εντελώς άχρηστα..Είμαι ήδη root κι έχω βάλει και το titanium αλλά και τον root explorer..

Δεν θυμάμαι καλά αλλα νομίζω ότι είναι το google map (χάρτες).

Mε το που το σβήσεις σβήνουν και τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι καλά αλλα νομίζω ότι είναι το google map (χάρτες).

Mε το που το σβήσεις σβήνουν και τα υπόλοιπα.

 

Αν είναι έτσι έχουμε πρόβλημα..:p

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι έχουμε πρόβλημα..:p

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το wisepilot αντί για το google map, αφού και τα δυο χρησιμοποιούν internet.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα προβλημα που μου εχει ^#%%@ τα #@$%^. εχω βαλει τον launcher pro plus στις επαφες μου εμφανιζει ολες τις επαφες που εχω στον λογαριασμο μου στο facebook +τις επαφες του τηλεφωνου και αυτο γινεται χωρις να εχω επιλεξει προβολη επαφων.οι επαφες του φασμπουκ εχουνε το σιματακι του timescape μεσα, πραμα που με βαζει σε σκεπσεις μιασ και ειχα κανει συνχρονισμο. πως γινεται να τα διαγραπσω ολα???

να σημειώσω

1)αυτο συμβαινει μονο στον launcher pro plus

2) οταν συνδεω την συσκευη με το myphone explorer επαφες τηλεφωνου βγαζει μονο τις σωστες (αυτες με αριθμους)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το wisepilot αντί για το google map, αφού και τα δυο χρησιμοποιούν internet.

 

Στο Titanium βλέπω κι ένα πακέτο εφαρμογών google 1.3..Αυτό ξέρουμε τι περιέχει?Μήπως βγάζοντας αυτό φεύγουν και αυτές οι εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Στο Titanium βλέπω κι ένα πακέτο εφαρμογών google 1.3..Αυτό ξέρουμε τι περιέχει?Μήπως βγάζοντας αυτό φεύγουν και αυτές οι εφαρμογές?

 

Δεν ξέρω δεν το έχω ψάξει. Πάντως πρόσεξε με τα αρχεία πχ. αν σβήσεις το google talk μετά δεν μπορείς να κατεβάσεις από το market εφαρμογές οπότε προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω δεν το έχω ψάξει. Πάντως πρόσεξε με τα αρχεία πχ. αν σβήσεις το google talk μετά δεν μπορείς να κατεβάσεις από το market εφαρμογές οπότε προσοχή.

 

Ναι ξέρω,σ'ευχαριστώ πάντως..Αν ξέρει και κανείς άλλος ας απαντήσει αργότερα..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...