Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to set cpu που μπορουμε να το βρουμε dark dog?

 

Κανονικά είναι paid app... Αλλά ο γούγλης μπορεί να σου βρει πολλά. :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εβγαλε ενημερωση για αναβαθμιση εχω την εκδοση generic balkan νομιζω, ήθελα να ρωτησω, αν κανω αναβαθμιση θα χασω τα δεδομενα της εφαρμογης angry birds? οχι τιποτα αλλο το εχω λιωσει...

 

 

ναι βγηκε για ολους!!

Link to comment
Share on other sites

Ok λίγη τροφή για όνειρα ακόμα.

 

Τι παράξενο έχει αυτή η φωτό? :D

 

http://img40.imagefra.me/i3bg/dark_dog/ffgh_12c_u92ct.png

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ok λίγη τροφή για όνειρα ακόμα.

 

Τι παράξενο έχει αυτή η φωτό? :D

 

http://img40.imagefra.me/i3bg/dark_dog/ffgh_12c_u92ct.png

 

xaxaxaxa γιατι εχει κατι που δεν ειναι παραξενο????????? λοιπον θα ερθω καμια μερα για καφε να κανεις και το δικο μου :D

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa γιατι εχει κατι που δεν ειναι παραξενο????????? λοιπον θα ερθω καμια μερα για καφε να κανεις και το δικο μου :D

 

Και όμως έχει κάτι πολύ κουλό. Πρόσεξε ένα συγκεκριμένο χαρακτηριστικό...

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και όμως έχει κάτι πολύ κουλό. Πρόσεξε ένα συγκεκριμένο χαρακτηριστικό...

 

:fool: :what: αντε να το παρει το ποταμι, πιο το ευχαριστω λες?

 

edit αυτο που μου αρεσε ειναι που εχεις ελευθερη την μνημη του κινητου

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Τα έφτυσε το κινητό σου με τόσα πειράματα που του έχεις κάνει :P

 

Εντάξει πέρα από την πλακα :| τι έκανες :@ (θέλω να ελπίζω ότι δεν είναι photoshop)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πέρα από την πλακα :| τι έκανες :@ (θέλω να ελπίζω ότι δεν είναι photoshop)

 

Photoshop? Με προσβάλεις. :mad:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και όμως έχει κάτι πολύ κουλό. Πρόσεξε ένα συγκεκριμένο χαρακτηριστικό...

Εφυγε το app2sd και εχει a2sd μ?

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.

Έχω το launcher προ plus, υπάρχει κάποιο theme να το πω, εφαρμογή να το πω... στο οποιο όταν πάω να ξεκλειδώσω το κινητή να μην μου τα εμφανίζει μέσα στο μπλε. Η τουλάχιστον να του αλλάξω χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

οκ οκ προσέξτε την διαθέσιμη εσωτερική μνήμη.

Nαι την πρόσεξα εγώ :)

 

Να φανταστώ ότι δημιούργησες ένα script και έχεις αντιγράψει οοοοοοολα τα αρχεία μνήμης του κινητού στην κάρτα μνήμης και τα διαβάζει από εκεί ?

Link to comment
Share on other sites

οκ οκ προσέξτε την διαθέσιμη εσωτερική μνήμη.

OMG τρεχει το λειτουργικο απο την SD :wacko:

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

OMG τρεχει το λειτουργικο απο την SD :wacko:

 

Όχι όχι μάγκες μην συγχέουμε τα πράγματα αυτά είναι πολύ μακριά. Απλά χρησιμοποίησα ένα script του Bill_Mathioudaki και μετέφερα dalvik cache και /data/data στην sd.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι μάγκες μην συγχέουμε τα πράγματα αυτά είναι πολύ μακριά. Απλά χρησιμοποίησα ένα script του Bill_Mathioudaki και μετέφερα dalvik cache και /data/data στην sd.

 

Τώρα όμως από που τρέχουν τα δεδομένα ?

Από την κάρτα λογικά, τρέχουν όμως τόσο γρήγορα όσο από την μνήμη του κινητού? Παρατήρησες καμια διαφορα?

(Είχα προσέξει στο θέμα αρ2sd που γράφατε για το script αυτό, αλλα δεν ήξερα που πρέπει να το δημιουργήσω + ότι μπορεί να κάνω καμια πατάτα).

Link to comment
Share on other sites

τι να πω και γω που εχω 30 mb διαθεσιμα.....:(

τι να πω και εγω με 22.4 μετα βασικα μονο εε

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα όμως από που τρέχουν τα δεδομένα ?

Από την κάρτα λογικά, τρέχουν όμως τόσο γρήγορα όσο από την μνήμη του κινητού? Παρατήρησες καμια διαφορα?

(Είχα προσέξει στο θέμα αρ2sd που γράφατε για το script αυτό, αλλα δεν ήξερα που πρέπει να το δημιουργήσω + ότι μπορεί να κάνω καμια πατάτα).

 

Μέχρι τώρα και για underclocked που το έχω με το Setcpu μια χαρά πάει. Απλά καθυστερεί λίγο να τα φορτώσει κατά το boot

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα και για underclocked που το έχω με το Setcpu μια χαρά πάει. Απλά καθυστερεί λίγο να τα φορτώσει κατά το boot

 

Αμα υπαρχει οδηγος....και ειναι και κατι τις ευκολος......και τον εχουμε πριν τα Χριστουγεννα......εεε σαν δωρο βρε παιδι ..υπαρχει ?

ΕΕ φαναταστικε τροχονομ εεε φανταστικε DarkDog???:)

Υ.Γ Σε πριξαμε

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και η κάρτα τι class είναι σε αυτό πιστεύω. Μπράβο σας πάντως που δούλεψε, πολύ καλό. Αν δεν μπούμε τελικά στην 2.2 (χτυπα ξύλο) θα είναι πολύ χρήσιμο το script αυτό :)
Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι μάγκες μην συγχέουμε τα πράγματα αυτά είναι πολύ μακριά. Απλά χρησιμοποίησα ένα script του Bill_Mathioudaki και μετέφερα dalvik cache και /data/data στην sd.

 

Βαλε και το /system/app με την ιδια διαδικασια..... (αν δεν το εχεις βαλει ηδη επειδη βλεπω πολυ ελευθερη μνημη)

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Βαλε και το /system/app με την ιδια διαδικασια..... (αν δεν το εχεις βαλει ηδη επειδη βλεπω πολυ ελευθερη μνημη)

 

Όχι δεν το έβαλα ακόμα, δεν είμαι πολύ σίγουρος αν προλαβαίνει να τα κάνει mount κατα το boot

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έβαλα ακόμα, δεν είμαι πολύ σίγουρος αν προλαβαίνει να τα κάνει mount κατα το boot

 

αν δεν προλαβαινε θα κρασαρε και παλι γιατι τα data των system/app ειναι στο φακελο /data/data οπως και των υπολοιπων, αλλα τσεκαρε αυτο :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3381192#post3381192

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

αν δεν προλαβαινε θα κρασαρε και παλι γιατι τα data των system/app ειναι στο φακελο /data/data οπως και των υπολοιπων, αλλα τσεκαρε αυτο :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3381192#post3381192

 

Ναι αλλά για κάποιο περίεργο λόγο δουλέυει χωρίς να έχω πειράξει το mount_sd.sh.

 

Χμ..

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...