Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το busybox 1.17.1 είναι εδώ: http://d01.megashares.com/index.php?d01=pe5Hj9N Edited by mobile_hacker
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλη τη παρέα,

θα ήθελα τα φώτα σας ρε παιδιά, είμαι πολύ καινούργιος στο μικρό κινητάκι...:rolleyes:

 

Έχουμε και λέμε:

1- Υπάρχει κάποιος ωραίος file explorer?

2- Εσείς από την μέχρι τώρα εμπειρία σας, ποιά widget έχετε βάλει στις 4 γωνίες του τηλεφώνου σας? ΠΟιές εξυπηρετούν και είναι πιο χρήσιμες(οκ καταλαβαίνω σχετικό είναι αυτό, αλλά θα ήθελα να μάθω)

3-Αν θέλω μπορώ να εξαφανίσω τις 4 γωνίτσες να μην έχουν κανένα widget, αλλά να μην φαίνεται κενό ότι και καλά δεν έχω βάλει τίποτα

4-Η φωτοφραφική μηχανή, δεν έχει από μόνη της zoom??Πρέπει να μπεί κάποιο "τρίτο" πρόγραμμα?

5-Κάποιος τύπου task manager, Υπάρχει?

6-Τι είναι αυτή η μπάρα που είναι σαν hidden στον πάνω μέρος της οθόνης που άμα σείρεις το δάχτυλό σου προς τα κάτω εμφανίζεται και μετά "ξαναμαζεύεται" πάλι μόνη της...

 

Σας ευχαριστώ ρε παιδιά και Σόρυ άμα σας ζάλισα:O

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Kαι πάλι 1.14.3 λέει. Τι γίνεται ρε γ@...το :blink:

Αν το εγκαθιστούσαμε μετά το Titanium, τι λες DaRk_dOg, και όχι πριν ? Μπας και άλλαζε κάτι? :worry:

 

http://img38.imagefra.me/i3bd/dark_dog/pd_014_u92ct.png

 

Έκδοση Busybox 1.18.0 git από Stephen Stericson, το έκανα εγκατάσταση από την εφαρμογή στο link μου :blink:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λολ δεν υπάρχεις.... :-P το λινκ μπορείς να το ξαναποσταρεις?
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Λολ δεν υπάρχεις.... :-P το λινκ μπορείς να το ξαναποσταρεις?

 

Busybox

 

...

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, σόρρυ που σου ζήτησα να το ξαναποσταρεις αλλά το browsing μέσω του κ770 κάποιες φορές είναι εφιαλτικό :-P
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα,

θα ήθελα τα φώτα σας ρε παιδιά, είμαι πολύ καινούργιος στο μικρό κινητάκι...:rolleyes:

 

Έχουμε και λέμε:

1- Υπάρχει κάποιος ωραίος file explorer?

2- Εσείς από την μέχρι τώρα εμπειρία σας, ποιά widget έχετε βάλει στις 4 γωνίες του τηλεφώνου σας? ΠΟιές εξυπηρετούν και είναι πιο χρήσιμες(οκ καταλαβαίνω σχετικό είναι αυτό, αλλά θα ήθελα να μάθω)

3-Αν θέλω μπορώ να εξαφανίσω τις 4 γωνίτσες να μην έχουν κανένα widget, αλλά να μην φαίνεται κενό ότι και καλά δεν έχω βάλει τίποτα

4-Η φωτοφραφική μηχανή, δεν έχει από μόνη της zoom??Πρέπει να μπεί κάποιο "τρίτο" πρόγραμμα?

5-Κάποιος τύπου task manager, Υπάρχει?

6-Τι είναι αυτή η μπάρα που είναι σαν hidden στον πάνω μέρος της οθόνης που άμα σείρεις το δάχτυλό σου προς τα κάτω εμφανίζεται και μετά "ξαναμαζεύεται" πάλι μόνη της...

 

Σας ευχαριστώ ρε παιδιά και Σόρυ άμα σας ζάλισα:O

 

δυο πιο καλοι ειναι οι OI file manager ή astro file manager.

Αυτο με τα εικονιδια στις γωνιες ειναι σχετικο.εγω πχ εχω κλησεις,handcent sms,καταλογο και το my settings που εχει μεσα ολα οσα χρειαζομαι για να μην φτιαχνω 15 widgets..

Το να τα βγαλεις και να μην φαινεται τπτ δεν νομιζω να γινεται..δοκιμασε εναν lawncher και θα κανεις τη δουλεια σου..ADW launcher.

Οχι η καμερα δεν εχει απο τη μανα της ζουμ.κατεβασε το vingette που κανει αυτη τη δουλεια και αλλα πολλα.

οταν λες τασκ μανατζερ εννοεις να βλεπεις τι εφαρμογες τρεχουν στο κινητο σου;βαλε το autokiller.

Οσο για την μπαρα αυτη που λες,θα καταλαβεις μονος σου τι ειναι αν το ψαξεις λιγο..

 

Btw χρονια πολλα dark αν και καθυστερημενα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, για 1.6 έκδοση υπάρχει κάποια free εφαρμογή που κάνει wifi tethering?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πραγματικά το Άγιο Δισκοπότηρο για τα SE!!! Στα νιάτα μου είχα γράψει μια εφαρμογή για το Κ700 αλλά δεν δούλεψε ποτέ καλά. :(

Πάντως και για το android δεν έχει πάρει κάτι το μάτι μου.

Στο P1i μου που είχα (UIQ λογισμικό) υπήρχε εφαρμογή και έτρεχε και πολύ καλά μάλιστα! στο bluetooth ψιλοκόλαγε λόγω bandwidth αλλά κατα τα άλλα με usb δούλευε άψογα!

Link to comment
Share on other sites

btw κανένας καλός startup manager; και τι εφαρμογές είναι safe να βγούνε από το boot;

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα όλα μια χαρα :p ΤΗΝΧ DaRk_dOg :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Το fixer δεν χρειάζεται να προστεθεί μιας και στην 2.1 έχει λυθεί το πρόβλημα. Για τα υπόλοιπα προγράμματα υπάρχει η Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

 

 

Α, δεν την είχα δει την λίστα, πολύ καλή δουλειά! Ευχαριστώ πολύ.:)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με 1.6 μπορεί να μου πει αν δουλεύουν Angry Birds, TextPlus και Kik Messenger?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με 1.6 μπορεί να μου πει αν δουλεύουν Angry Birds, TextPlus και Kik Messenger?

 

Angry Birds νομιζω δεν επαίζει σε 1.6 :(

OK Λάθος μου παιδια, Sorry ΠΑΙΖΕΙ :O

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τέέέέέλεια, αν και δεν ενδιαφέρομαι πολύ για αυτό, για το TextPlus πιο πολύ... Μπορείς να τα δοκιμάσεις please??
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίαα :) :)

Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να δοκιμάσεις και τα άλλα 2 που ανέφερα; Και αν γίνεται να μου πεις αν το market έχει καμία wifi tethering app, free πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Από ρυθμίσεις για να ειδοποιηθείς θα πρέπει να έχεις στο "About Phone -> Software update -> Autosearch" και "Wireless controls -> Mobile networks -> Data traffic" τσεκαρισμένα ή αντί για Data traffic (που θα σου φάει λεφτά από τον λογαριασμό) να έχεις ανοιχτό συνέχεια το Wifi και να κάθεσαι όλη μέρα σπίτι ή να ψάχνεις συνέχεια για hotspot ή να πατάς κάθε 10 δευτερόλεπτα το "About Phone -> Software update -> Update now" ή να έχεις συνδεδεμένο το τηλέφωνο με το USB στο PC και να το αποσυνδέεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα με ανοιχτό ταυτόχρονα και το PC Cοmpanion αλλά και το SEUS και να απεγκαταστείς και να τα ξαναεγκαταστείς κάθε μισή ώρα αφού σβήσεις ενδιάμεσα 5 φορές το φάκελλο "db" από το "Update Service" ή να ξεροσταλιάζεις πανω στο PC ψάχνοντας στο ίντερνετ και στο sonyericcson official blog για το πότε θα βγει η αναβάθμιση με το Sales Item number (SI) στο χέρι (που θα βρεις ανοίγοντας το καπάκι του κινητού πάνω σε ένα αυτοκολλητάκι) ή να ανάψεις καμμιά λαμπάδα ίσα με το μπόι του Rickard Skogberg στην Παναγιά την Κινητοκρατούσα, μπας και δεήσει η Sony και βγάλει το ρημαδο-update και για το δικό σου Localization γιατί απ' ότι φαίνεται δεν το έχει βγάλει ακόμα.

 

Αν είσαι ανυπόμονος, που για να κάνεις τα παραπάνω μάλλον θα είσαι, και μπορείς να πάρεις ένα μικρό ρίσκο τότε δοκίμασε αυτό τον οδηγό του Dark Dog με τον οποίο θα μπορέσεις να κάνεις debrand και να περάσεις το Νορβηγικό firmware.

Αν σε μπέρδεψα και δεν καταλαβαίνεις γρι από αυτά που γράφω, τότε απλά περίμενε και θα μόλις βγει θα το μάθεις σίγουρα.

 

Κι εγώ αυτό έχω πάντως και απλά περιμένω.

 

 

ΒΟΗΘΕΙΑ......

Επειδή μπέρδεψα τα πράγματα και αντί για το mini εβαλα το build.prop UK σε x10 υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί γιατί μου βγάζει την οθόνη με το θαυμαστικό και δεν ανοίγει

Edited by zxr

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το παμε, τα πουλιά λειτουργούν :p Τα άλλα δύο όμως;;; Μπορεί κάποιος να τα δοκιμάσει;;
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ......

Επειδή μπέρδεψα τα πράγματα και αντί για το mini εβαλα το build.prop UK σε x10 υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί γιατί μου βγάζει την οθόνη με το θαυμαστικό και δεν ανοίγει

 

Πρακτικά δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί εγώ απλά περιμένω.

Θεωρητικά ρίξε μια ματιά εδώ.

 

EDIT:Αυτό είναι για το PRO!

Εδώ πρέπει να είναι το flashάρισμα για X10 mini απλό.

 

Εναλλακτικά, περίμενε τον DD ή κάποιον άλλο που να τα ξέρει καλύτερα. :wacko:

 

Πάντως καλό είναι (άργησα να το πω?) αν δεν είμαστε και ειδήμονες, να αποφεύγουμε να μαστροχαλάμε Σαββατοκύριακα γιατί θα πρέπει να περιμένουμε όλο το ΣΚ μέχρι να ανοίξουν τα μαγαζιά με τα Service ή τα ανταλλακτικά. :rolleyes:

 

Κάνε και μια προσπάθεια πάντως, αν στο αναγνωρίζει το PC Companion ή το Sony Ericsson Update Service (SEUS), μπας και καταφέρεις να το κάνεις repair (επισκευή).

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

οκ προσπαθώ

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

ενωηται εχω λιωσει:):)

 

παιδια εμενα εχει ενα θεματακι, οταν περασει καποια ωρα και κλειδωσει το τηλεφωνο,η εφαρμογη κολλαει και πρεπει να την κλησω με task manager εχω την 1.6 ακομα

Link to comment
Share on other sites

οκ προσπαθώ

 

Ακολούθησε αυτό που σου είπε ο zupaton. Ισχύει.

 

Κατεβάζεις το flashtool από εδώ

 

Κατεβάζεις το firmware από εδώ

 

Αποσυνδέεις το κινητό και το σβήνεις.

 

Απενεργοποιείς τον έλεγχο λογαριασμού χρήστη αν έχεις windows Vista/7 (Έναρξη - Πίνακας ελέγχου - Λογαριασμοί χρηστών - Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση ελέγχου λογαριασμού χρήστη). Κάνεις επανεκκίνηση του υπολογιστή σου

 

Αποσυμπιέζεις και τα δύο αρχεία που κατέβασες και βάζεις το περιεχόμενο του mini.rar (όχι τον φάκελο μόνο τα αρχεία) στον φάκελο "firmware" που βρίσκεται μέσα στον φάκελο "X10Flash-2.1".

 

Τρέχεις το Χ10flash.bat. Σου βγάζει να επιλέξεις ανάμεσα σε:

 

1)X10

2)E10i/U20i

 

επιλέγεις το δεύτερο.

 

Σου βγάζει "Wipe user data". Δίνεις "y" για yes.

 

Μετά σου λέει να συνδέσεις το mini και βγάζει συνεχόμενες πράσινες τελείες. Πατάς το κουμπί της επιστροφής (back) και ενώ το κρατάς πατημένο συνδέεις το usb.

 

Αφού το συνδέσεις θα σου βγάλει "flashing phone" ή κάτι τέτοιο.

 

Μόλις ξεκινήσει η διαδικασία ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ και περιμένεις να σου γράψει Finished.

 

 

 

ΥΓ: Διαβάζουμε προσεκτικά την διαδικασία και μετά ενεργούμε σε κάθε οδηγό.

 

ΥΓ2: ΜΗΝ απεγκαταστήσεις το Pc Companion για κανέναν λόγο πριν να flashareis το κινητό για να μείνουν οι drivers.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η διαδικασία είναι για mini η για χ10 γιατί το έκανα αλλά τίποτα

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...