Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το πάρεις από εδώ. Είναι free εφαρμογή οπότε δεν έχουμε πρόβλημα με mirrors :lol:

ΥΓ: Πρώτα απεγκατάσταση το Titanium, εγκατάσταση το busybox και μετά καπάκι εγκατάσταση Titanium

 

Το εγκατέστησα, και από το 1.16, πήγα στο 1.14.3 :lol:

Αντί για μπροστά, πήγαμε πίσω :X

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το εγκατέστησα, και από το 1.16, πήγα στο 1.14.3 :lol:

Αντί για μπροστά, πήγαμε πίσω :X

 

:blink: Γ@μώτο δεν είμαι καλά σήμερα! Είμαι ακόμα δουλειά θα το δω μόλις πάω σπίτι και θα σου πω. ;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου ειναι μονο για android 2.1 οποτε το βαζεις οταν κανεις την αναβαθμιση

 

Και στην 2.1 πάλι δεν μπορεί να εγκατασταθεί.

Visit: www.sofiatimes.com

 

www.serrestown.com

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το τωρα,πριν δεν μπορουσα κ γω αλλα σημερα που το δοκιμασα μετα απο μηνυμα καποιου εδω,το κατεβασε και το εκανε εγκατασταση.Το δουλεψα και ηταν ολα μια χαρα. Οποτε απο σημερα δουλευει το skype κανονικοτατα σε 2.1
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δούλεψε το skype κανονικά :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανενας εαν η καμερα στο τηλεφωνο μας μπορει να γινει web cam; Το ειχα δει αυτο σε ενα Nokia xpress music οπου ηταν και ασυρματη μαλιστα μεσω bluetooth!

http://www.appbrain.com/app/droidcam-wireless-webcam/com.dev47apps.droidcam

 

δεν το εχω δοκιμασει αλλα μαλλον λειτουργει. δοκιμασε το κ πες μας. :)

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα, και από το 1.16, πήγα στο 1.14.3 :lol:

Αντί για μπροστά, πήγαμε πίσω :X

 

Άλλαξε το αρχικό post με το busybox.

 

Το παραθέτω και εδώ

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανενας εαν η καμερα στο τηλεφωνο μας μπορει να γινει web cam; Το ειχα δει αυτο σε ενα Nokia xpress music οπου ηταν και ασυρματη μαλιστα μεσω bluetooth!

 

Αυτό είναι πραγματικά το Άγιο Δισκοπότηρο για τα SE!!! Στα νιάτα μου είχα γράψει μια εφαρμογή για το Κ700 αλλά δεν δούλεψε ποτέ καλά. :(

Πάντως και για το android δεν έχει πάρει κάτι το μάτι μου.

 

:blink: Γ@μώτο δεν είμαι καλά σήμερα! Είμαι ακόμα δουλειά θα το δω μόλις πάω σπίτι και θα σου πω. ;)

 

Δεν πας να πιείς καμία μπύρα που είναι τα γενέθλια σου σήμερα κι άσε το busybox;;; Χρόνια πολλά κι από μένα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν πας να πιείς καμία μπύρα που είναι τα γενέθλια σου σήμερα κι άσε το busybox;;; Χρόνια πολλά κι από μένα!

 

Ευχαριστώ!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οποιος αντιμετωπιζει προβλημα με την εγκατασταση του skype να το κανετε με τον browser του τηλεφωνου και οχι απο καποιο αλλο προγραμμα ;)
Link to comment
Share on other sites

Και στην 2.1 πάλι δεν μπορεί να εγκατασταθεί.

εγώ πάντως από την ώρα που το έβαλα το έχω λιώσει σε ομαδικές κλήσης! και έχουν ψηθεί άγρια και ένα σορό κολλητοί να πάρουν android συσκευή!

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

το skype τι ειναι ρε μαγγες?παρακαμπτεις τον παροχο σου κ κανεις δωρεαν κλησεις???(!!!):D:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

το skype τι ειναι ρε μαγγες?παρακαμπτεις τον παροχο σου κ κανεις δωρεαν κλησεις???(!!!):D:rolleyes:

 

ειναι client για τσατ και για κλησεις.μπορεις δηλαδη να τσαταρεις οπως στο εμεσεν αλλα και να κανεις κλησεις μεσω αυτου του προγραμματος..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ το έχω στο pc για κλήσεις pc to pc ή για ομαδικές κλήσεις πχ σε on-line games όταν δεν έχουν όλοι ventrilo. Τώρα αυτό το κάνει και το x10 mini!

Το μόνο που πρέπει να μάθω πλέων είναι τι κατανάλωση έχει σε bandwidth γιατί οκ σπίτι μπαίνω με το wifi αλλά όταν είναι με το 3G ... μην φύγει το 1,5gb σε 7 μέρες :p

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

http://www.appbrain.com/app/droidcam-wireless-webcam/com.dev47apps.droidcam

 

δεν το εχω δοκιμασει αλλα μαλλον λειτουργει. δοκιμασε το κ πες μας. :)

 

Να σαι καλα φιλαρακο, δουλευει μια χαρα. Βεβαια ηθελε και μια επανεκινηση ο υπολογιστης αλλα ολα καλα, Thanx pal:)

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το αρχικό post με το busybox.

 

Το παραθέτω και εδώ

 

Kαι πάλι 1.14.3 λέει. Τι γίνεται ρε γ@...το :blink:

Αν το εγκαθιστούσαμε μετά το Titanium, τι λες DaRk_dOg, και όχι πριν ? Μπας και άλλαζε κάτι? :worry:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

το skype τι ειναι ρε μαγγες?παρακαμπτεις τον παροχο σου κ κανεις δωρεαν κλησεις???(!!!):D:rolleyes:

Αν τηλεφωνήσεις σε υπολογιστή τότε ναι μιλάς δωρεάν. Διαφορετικά υπάρχει μια χρέωση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν τηλεφωνήσεις σε υπολογιστή τότε ναι μιλάς δωρεάν. Διαφορετικά υπάρχει μια χρέωση.

 

γτ το λεμε τηλεφωνημα και οχι απλα βιντεοκληση η απλα κληση?κανονικα καμερα και μικροφωνο χρησιμοποιεις..και οντως ειναι ο,τι πιο διαδεδομενο για ονλαιν γκειμς..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα.

μπαινω μεσω των ρυθμισεων του κινιτου για αναβαθμιση λογισμικου και μου λεει οτι εχω νεοτερο (ενω εχω 1.6)

και μπαινω επισης απο το pc companion κατεβασμενο απο το επισιμο site αλλα παλι μου λεει το ιδιο.

θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποια λυση?

την τριτη μπαινω στρατο καιγομαι !

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον θα γίνω και εγώ μέλος αυτού του thread σύντομα (:)), έχω διαβάσει σχεδόν όλο το thread και τα stickies, και θα ήθελα να κάνω μια πρόταση. Γίνεται εδώ:

Προτεινόμενες χρήσιμες εφαρμογές κατά το ξεκίνημα

να προσθέσετε και άλλες εφαρμογές, όπως αυτές που προτείνετε κατά την διάρκεια του thread; Έκανα το λάθος και δεν τις κρατούσα, αλλά θυμάμαι κάποιες +30 fixer, dialer one, κάποια ρολόγια και άλλα θέματα, GPS προγράμματα, Beautiful Widgets, Titanium Backup κ.λπ, απλά για να μην ψαχνόμαστε στην αρχή, αλλά να ξέρουμε ποια από τα βασικά προγράμματα είναι καλύτερα. Μπράβο πάντως για την τεράστια προσπάθεια που κάνετε όλοι και μεταφέρετε όλες αυτές τις πληροφορίες μεταξύ σας, εύχομαι να βοηθήσω και εγώ όταν και αν το πάρω στα χέρια μου.:D

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα.

μπαινω μεσω των ρυθμισεων του κινιτου για αναβαθμιση λογισμικου και μου λεει οτι εχω νεοτερο (ενω εχω 1.6)

και μπαινω επισης απο το pc companion κατεβασμενο απο το επισιμο site αλλα παλι μου λεει το ιδιο.

θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποια λυση?

την τριτη μπαινω στρατο καιγομαι !

ευχαριστω.

 

Καλημέρα. Ξεκίνα και διάβασε λιγάκι τα προηγούμενα stickies... περιέχουν τα πάντα μέσα.

Visit: www.sofiatimes.com

 

www.serrestown.com

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Το fixer δεν χρειάζεται να προστεθεί μιας και στην 2.1 έχει λυθεί το πρόβλημα. Για τα υπόλοιπα προγράμματα υπάρχει η Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας....ξεκιναμε και λεμε-software version 11A08 generic user----file system world 1-81.1A 08-η συσκευη ειναι αγορασμενη απο καταστημα ηλεκτρικων και εχω συνδεση wind...ποτε θα παρω την 2.1 και αν θελει καποιοα ρυθμισει το κινητο για να ειδοποιηθω?αντε ρε παιδια γιατι εχω μεινει πισω.....!!!!!ευχαριστω..

 

 

Από ρυθμίσεις για να ειδοποιηθείς θα πρέπει να έχεις στο "About Phone -> Software update -> Autosearch" και "Wireless controls -> Mobile networks -> Data traffic" τσεκαρισμένα ή αντί για Data traffic (που θα σου φάει λεφτά από τον λογαριασμό) να έχεις ανοιχτό συνέχεια το Wifi και να κάθεσαι όλη μέρα σπίτι ή να ψάχνεις συνέχεια για hotspot ή να πατάς κάθε 10 δευτερόλεπτα το "About Phone -> Software update -> Update now" ή να έχεις συνδεδεμένο το τηλέφωνο με το USB στο PC και να το αποσυνδέεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα με ανοιχτό ταυτόχρονα και το PC Cοmpanion αλλά και το SEUS και να απεγκαταστείς και να τα ξαναεγκαταστείς κάθε μισή ώρα αφού σβήσεις ενδιάμεσα 5 φορές το φάκελλο "db" από το "Update Service" ή να ξεροσταλιάζεις πανω στο PC ψάχνοντας στο ίντερνετ και στο sonyericcson official blog για το πότε θα βγει η αναβάθμιση με το Sales Item number (SI) στο χέρι (που θα βρεις ανοίγοντας το καπάκι του κινητού πάνω σε ένα αυτοκολλητάκι) ή να ανάψεις καμμιά λαμπάδα ίσα με το μπόι του Rickard Skogberg στην Παναγιά την Κινητοκρατούσα, μπας και δεήσει η Sony και βγάλει το ρημαδο-update και για το δικό σου Localization γιατί απ' ότι φαίνεται δεν το έχει βγάλει ακόμα.

 

Αν είσαι ανυπόμονος, που για να κάνεις τα παραπάνω μάλλον θα είσαι, και μπορείς να πάρεις ένα μικρό ρίσκο τότε δοκίμασε αυτό τον οδηγό του Dark Dog με τον οποίο θα μπορέσεις να κάνεις debrand και να περάσεις το Νορβηγικό firmware.

Αν σε μπέρδεψα και δεν καταλαβαίνεις γρι από αυτά που γράφω, τότε απλά περίμενε και θα μόλις βγει θα το μάθεις σίγουρα.

 

Κι εγώ αυτό έχω πάντως και απλά περιμένω. ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας....ξεκιναμε και λεμε-software version 11A08 generic user----file system world 1-81.1A 08-η συσκευη ειναι αγορασμενη απο καταστημα ηλεκτρικων και εχω συνδεση wind...ποτε θα παρω την 2.1 και αν θελει καποιοα ρυθμισει το κινητο για να ειδοποιηθω?αντε ρε παιδια γιατι εχω μεινει πισω.....!!!!!ευχαριστω..

 

Και εγώ τα ίδια έχω αλλά το έχω πάρει απόφαση. Όταν είναι να έρθει θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...