Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η διαδικασία είναι για mini η για χ10 γιατί το έκανα αλλά τίποτα

 

Για mini.

 

Το έχω κάνει προσωπικά και ξέρω ότι δουλεύει.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπάρχει αντίστοιχο για x10 γιατί έχω το μεγάλο και το δοκίμασα δυό φορές αλλά τίποτα...

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει αντίστοιχο για x10 γιατί έχω το μεγάλο και το δοκίμασα δυό φορές αλλά τίποτα...

DaRk_dOg νομίζω ότι μπερδευτήκατε. Εσύ είπες στον piterphone68 την διαδικασία για το mini ενώ ο piterphone68 θέλει να φλασάρει το Χ10.

Υποθέτω ότι θα πρέπει να επιλέξει το πρώτο μόλις τρέξει το X10flash.bat (αν βέβαια το firmware ειναι σωστό)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει αντίστοιχο για x10 γιατί έχω το μεγάλο και το δοκίμασα δυό φορές αλλά τίποτα...

 

Αδερφέ προσέχουμε σε ποιο thread κάνουμε post και σε ποιό μοντέλο αναφερόμαστε.

 

Πως να καταλάβω οτι έχεις το X10 όταν κάνεις post στο thread του mini?!:blink:

 

Εν πάσει περιπτώσει.

 

Χρησιμοποιείς το flashtool από εδώ

 

Και το firmware από εδώ

 

Επιλέγεις X10 αντί για E10i/U20i.

 

DaRk_dOg νομίζω ότι μπερδευτήκατε. Εσύ είπες στον piterphone68 την διαδικασία για το mini ενώ ο piterphone68 θέλει να φλασάρει το Χ10.

Υποθέτω ότι θα πρέπει να επιλέξει το πρώτο μόλις τρέξει το X10flash.bat (αν βέβαια το firmware ειναι σωστό)

 

Ναι ισχύει αλλά εφόσον έκανε εδώ το post δεν μπορούσα να καταλάβω οτι μιλούσε για το X10.

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη παιδιά σας μπερδεψα... τι να κάνω το σαββατο δεν πάει καλά...

 

για να τα ξεμπερδεψω λίγο πήγα να κάνω αλλαγή το build.prop στο χ10 αλλά εβαλα αυτό το build.prop UK που ήταν για το mini

 

παιδιά σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας και συγνώμη για το μπερδεμα..

λειτουργεί πλέον και με 2.1

Edited by mcde

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το x10 mini και θελω να μου στειλουν ενα αρχειο με bluetooth αλλα δεν ανιχνευουν τη συσκευη μου. εχω κατεβασει το bluetooth file transfer, μπορω να στειλω αρχεια αλλα δεν μπορω να παρω. μπορει καποιος να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα περισσότερα κινητά με android έχουν απενεργοποιημένη τη δυνατότητα να είναι ανιχνεύσιμο το κινητό μέσω bluetooth. Επομένως πρέπει να το ενεργοποιήσεις από το ασύρματη επικοινωνία --> ρυθμίσεις bluetooth --> ενεργό. Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι στην μνημη του τηλ εχω ακομα 27.1 mb free απο τα 222, ποιες εφαρμογες η προγραμματα πιανουν πολυ χωρο? αν και δεν εχω πολλες εφαρμογες γεμισε σχετικα γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

Busybox

 

...

Το astro file manager pro τι ειναι το κατεβασα το εγκατεστησα πανω απο το αστρο 2.5.2 αλλα δεν βλεπω τιποτα καμια διαφορα .

ευχαριστω dark για το λινκ

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το astro file manager pro τι ειναι το κατεβασα το εγκατεστησα πανω απο το αστρο 2.5.2 αλλα δεν βλεπω τιποτα καμια διαφορα .

ευχαριστω dark για το λινκ

 

Μήπως πλέον δεν βλέπεις διαφημίσεις στο ASTRO?.. :lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πλέον δεν βλέπεις διαφημίσεις στο ASTRO?.. :lol:

ΑΑαααχχχαχαχαχα εεε εισαι παντως... ευχαριστω και παλι αα μην ξεχασω παω και για gallery mini ειδα φωτο και επαθα το κανω τωρα ελπιζω να μην ειναι μπαταριοφαγο ευχομαι γιατι φαινεται φοβερο

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

ΑΑαααχχχαχαχαχα εεε εισαι παντως... ευχαριστω και παλι αα μην ξεχασω παω και για gallery mini ειδα φωτο και επαθα το κανω τωρα ελπιζω να μην ειναι μπαταριοφαγο ευχομαι γιατι φαινεται φοβερο

 

Μπα, build in εφαρμογή από το μεγάλο X10 είναι. Δεν πρόσεξα αρνητικό αντίκτυπο στην μπαταρία.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπα, build in εφαρμογή από το μεγάλο X10 είναι. Δεν πρόσεξα αρνητικό αντίκτυπο στην μπαταρία.

Ε ναι ρε φιλε ολα σε ενα νοικοκυρεμενα κ.ο.ρ.υ.φ.η αλλη μια φορα :thanks:

Και δεν πηγε και χαμενος ο φακελος job με φωτο της δουλειας τα εμφανιζει ολα πολυ ωραια και μαλιστα με κινουμενα πανεμορφα φοντα!!!

ΥΓ απιστευτο με τον αισθητηρα απομακρυνονται οι φωτογραφιες εε δεν υπαρχη..... τελος

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με 1.6 μπορεί να μου πει αν δουλεύουν Angry Birds, TextPlus και Kik Messenger?

 

Εχω το x10 mini με 1.6

Το angry birds μου κολαει. Για τα αλλα δεν ξερω.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε αυτό που σου είπε ο zupaton. Ισχύει.

Κατεβάζεις το flashtool από εδώ

Κατεβάζεις το firmware από εδώ

Αποσυνδέεις το κινητό και το σβήνεις.

Απενεργοποιείς τον έλεγχο λογαριασμού χρήστη αν έχεις windows Vista/7 (Έναρξη - Πίνακας ελέγχου - Λογαριασμοί χρηστών - Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση ελέγχου λογαριασμού χρήστη). Κάνεις επανεκκίνηση του υπολογιστή σου

Αποσυμπιέζεις και τα δύο αρχεία που κατέβασες και βάζεις το περιεχόμενο του mini.rar (όχι τον φάκελο μόνο τα αρχεία) στον φάκελο "firmware" που βρίσκεται μέσα στον φάκελο "X10Flash-2.1".

Τρέχεις το Χ10flash.bat. Σου βγάζει να επιλέξεις ανάμεσα σε:

1)X10

2)E10i/U20i

επιλέγεις το δεύτερο.

Σου βγάζει "Wipe user data". Δίνεις "y" για yes.

Μετά σου λέει να συνδέσεις το mini και βγάζει συνεχόμενες πράσινες τελείες. Πατάς το κουμπί της επιστροφής (back) και ενώ το κρατάς πατημένο συνδέεις το usb.

Αφού το συνδέσεις θα σου βγάλει "flashing phone" ή κάτι τέτοιο.

Μόλις ξεκινήσει η διαδικασία ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ και περιμένεις να σου γράψει Finished.

ΥΓ: Διαβάζουμε προσεκτικά την διαδικασία και μετά ενεργούμε σε κάθε οδηγό.

ΥΓ2: ΜΗΝ απεγκαταστήσεις το Pc Companion για κανέναν λόγο πριν να flashareis το κινητό για να μείνουν οι drivers.

Έκανα το παραπάνω για το x10 mini pro αλλά εκεί που το φλάσαρε μου έγραψε ότι δεν έβρισκε ένα αρχείο dsp1.sin και κόλλησε το pc. Αποτέλεσμα είναι να μην μπαίνει καν το κινητό στο menu. Plz help :cry::cry: Δεν μπορώ να το κάνω αναβάθμιση και μέσω SEUS πρέπει να κουνήσω την μπάρα που γράφει..

Edited by mpampis81
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το παραπάνω για το x10 mini pro αλλά εκεί που το φλάσαρε μου έγραψε ότι δεν έβρισκε ένα αρχείο dsp1.sin και κόλλησε το pc. Αποτέλεσμα είναι να μην μπαίνει καν το κινητό στο menu. Plz help :cry::cry: Δεν μπορώ να το κάνω αναβάθμιση και μέσω SEUS πρέπει να κουνήσω την μπάρα που γράφει..

 

Γιατί βιάζεσαι?

 

Έκανες flash στο κινητό σου με λάθος λογισμικό.

 

Κανονικά είσαι για service.

 

Λοιπόν ξανά:

 

Κατεβάζεις το flashtool για mini pro από εδώ

 

και το firmware από εδώ

 

Τέλος ακολουθείς την διαδικασία που περιγράφω εδώ

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμμια αξιοπιστη εφαρμογη για να μας επιτρεπει να εγκαθιστουμε εφαρμογες στη καρτα μνημης με 2,1 k rooted ??Ευχαριστω..Βασικα θελω να παρακαμψω μια διαδικασια που ειδα εδω μεσα γι αυτο τον σκοπο, γιατι την θεωρω περιπλοκη...Ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βιάζεσαι?

 

Έκανες flash στο κινητό σου με λάθος λογισμικό.

 

Κανονικά είσαι για service.

 

Λοιπόν ξανά:

 

Κατεβάζεις το flashtool για mini pro από εδώ

 

και το firmware από εδώ

 

Τέλος ακολουθείς την διαδικασία που περιγράφω εδώ

 

Ok το έκανα όπως αναφέρεις και είμαι κομπλέ, ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!ξέρει κανεις το appbrain πως δουλεύει?παω να κατεβασω κ μου λεει δεν είναι δυνατη η εύρεση του αντικειμενου.κατι τετοιο.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω παρατηρησει 2 προβληματα σε εφαρμογες η μια ειναι το ndrive οταν το γυρνασ σε λαντσκαπε κολλαει και θελει ξανα ανοιγμα,η αλλη ειναι το barcode scanner το εκανα χθες ενημερωση και πλεων λεει σφαλμα εφαρμογης.να σημειωσω οτι στο wildfire του αδερφου μου συμβαινει το ιδιο.το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

τελος να πω οτι μου βγαζει ενημερωση στο μαρκετ το ndrive να την κανω?πιστευω πως δεν πρεπει επειδη ειναι απο τα γνωστα μαγαζακια.....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμμια αξιοπιστη εφαρμογη για να μας επιτρεπει να εγκαθιστουμε εφαρμογες στη καρτα μνημης με 2,1 k rooted ??Ευχαριστω..Βασικα θελω να παρακαμψω μια διαδικασια που ειδα εδω μεσα γι αυτο τον σκοπο, γιατι την θεωρω περιπλοκη...Ευχαριστω

Σε 2.1 δεν νομίζω πως υπάρχει άλλη διαδικασία, γιατί κανονικά δεν γίνεται.

Όσο για τη διαδικασία που υπάρχει εδώ, αν την ακολουθήσεις πιστα δεν πιστεύω ότι θα έχεις πρόβλημα. :rolleyes:

Πάντως αν δεν αισθανεσαι σίγουρος για ότι κανεις, καλύτερα μην το κανεις. Περίμενε καλύτερα την 2.2, γιατί μονο εκει υπάρχει η δυνατοτητα εγκατάστασης εφαρμογών στην κάρτα μνήμης :)

Μονο που η 2.2 θα αργήσει αποτι καταλαβαίνω πααααααααρα πολύ ;), αν έρθει ποτέ :X

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ανακοίνωση ότι θα έρθει η 2.2, γιατί αν θυμάμαι καλά η σ.ε. είχε ανακοίνωση πως η 2.1 θα είναι η τελευταία....
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ανακοίνωση ότι θα έρθει η 2.2, γιατί αν θυμάμαι καλά η σ.ε. είχε ανακοίνωση πως η 2.1 θα είναι η τελευταία....

 

κατσε τωρα βαλμε την 2,1,

Edited by legion
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγόρασει πρόσφατα την συσκευη sony ericsson mini pro x10 και αφου έκανα ολες τις εγκαταστασεις που χρειαζόνταν, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Ενω μου λαμβάνω mms φωτο δεν μπορω να τις αποθηκεύσω στο αλμπουμ της συσκευής μοιυ τις έχει περασμενες μόνο μεσα στα μυνηματα και οι μόνες επιλογές που μου δίνει είναι α) φόντο επιφάνειας, β) φωτο επαφής.

Θα ήθλεα να τις αποθηκεύσω στην συσκευή.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...